Palangos senoji gimnazija: plačiai atvertos galimybių durys

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-05-11
Peržiūrėta
2508
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senoji gimnazija: plačiai atvertos galimybių durys

Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti vien pravėrus mokyklos duris.

Geras mokytojas – mokyklos turtas
Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas įsitikinęs: „Smalsumo ir žinių siekimo ugdymas – tai esminis šiandienos iššūkis mokyklai. Gyvenimo intensyvus ritmas, atsivėrusios galimybės diktuoja naują požiūrį į mokymą(si): per realią praktinę veiklą, nedeklaratyvią galimybę eksperimentuoti, pažinti, tyrinėti, atrasti gimsta ir prasminga, įdomi veikla, formuojasi pomėgių saistoma bendrystė ir savęs atradimas“.
Todėl Palangos senosios gimnazija pastaruoju metu išskirtinį dėmesį skyrė ugdymo aplinkos modernizavimui ir ugdymosi galimybių plėtrai. „Su Palangos miesto savivaldybės pagalba įkūrėme biotechnologijų laboratoriją, kabinetai pasipildė naujomis ugdymo priemonėmis, pradėtos vykdyti astronomijos, astrofizikos programos, nuo rudens nauji kompiuteriai veiks informacinių technologijų kabinete. Savivaldybė gimnaziją atrinko edukacinių erdvių modernizavimo projektui. Nuo praėjusių metų rugsėjo pilietiškumo ugdymas tapo prasmingos mokinio veiklos dalimi, o ne tik teoriniu mokymu“, – pasakojo L. Šidlauskas.
Direktorius paminėjo ir tai, jog Palangos senojoje gimnazijoje per pastaruosius metus reikšmingai padidintas konsultacijų skaičių tiek gabiesiems, tiek turintiems mokymosi sunkumų mokiniams, įvestas papildomos konsultacijos abiturientams ir besirengiantiems pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimui.
„Manome, kad svarbu, jog tiek mokinys, tiek svečias, jau įeidamas į gimnaziją mato prasmingus jos istorijos ženklus, mokyklinio gyvenimo kasdienybę ir šventes, kurių akimirkos išdėstytos gimnazijos erdvėse, stenduose. Kūrybiškumą ir smalsumą skatina ir meno ekspozicijos, kuriose eksponuojami jaunųjų Lietuvos grafikų, tapytojų darbai. Bent viena ekspozicija visada skiriama gimnazijos menininkams.
Senojoje gimnazijoje verda gyvenimas. Čia dirba daug talentingų mokytojų, gebančių paruošti mokinius aukščiausioms Lietuvoje pozicijoms. Geras mokytojas – mokyklos turtas, kurio profesionalumą būtina gerbti ne tik žodžiais, bet ir aprūpinant šiuolaikinės edukacijos galimybėmis. O tai nepigus, bet visada atsiperkantis kelias. Manau, kad tokiu keliu ir pasukome“, – šypsosi gimnazijos direktorius.

Ugdymas karjerai
Praėjusių metų rudenį mokiniams pasiūlyta nauja idėja – aplankyti pasirinktus studijoms universitetus ir ten susitikti su dėstytojais, studentais bei su jais aptarti studijų programas, apsilankyti paskaitose ar laboratorijose vykstančiuose studentų užsiėmimuose. Po ilgų derinimų Palangos gimnazistai vasario mėnesį lankėsi Vilniaus Gedimino technikos ir Vilniaus universitetuose. Mokinius, pagal pasirinktas studijų programas, priėmė aukštųjų mokyklų dėstytojai, studentai. Juos priėmė ir Vilniaus universiteto teisės studijų fakulteto dekanas prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius. Gamtos mokslais besidomintys gimnazistai galėjo lankytis Gyvybės mokslų centre ir pamatyti moderniausias biofizikos ir biochemijos laboratorijas bei susipažinti su realiomis mokslo, studijų galimybėmis. Taip pat mokiniai lankėsi modernioje Vilniaus universiteto bibliotekoje. Gimnazistai vyksta į studijų muges, į gimnaziją atvyksta beveik visų aukštųjų mokyklų, kolegijų atstovai, bet toks betarpiškas bendravimas, kurį mokiniai patyrė lankydamiesi universitetuose, yra kur kas prasmingesnis.
Dar viena iš daugybės puoselėjamų ugdymo karjerai formų – buvę gimnazistai, kurių veidus dar atsimena mokiniai, atvyksta į gimnaziją, kalbasi apie savo pasirinktas profesijas. Tokiuose susitikimuose buvę mokiniai noriai dalinasi asmenine patirtimi ir yra įdėmiai klausomi dabartinių gimnazistų. „Pastebėjome, kad dėl perteklinių mūsų mokinių lūkesčių, ugdymas karjerai yra toji sritis, kurią reikia skubiai tobulinti, todėl didelė ugdymo karjerai formų įvairovė bei asmeninis specialistų bendravimas prisidės prie prasmingo gyvenimo kelio pasirinkimo“, – įsitikinęs direktorius.

Integruotos pamokos
Brandos egzaminų programos sudarytos taip, kad aukščiausiems rezultatams pasiekti vien egzamino dalyko žinių jau nebepakanka. Per lietuvių kalbos egzaminą reikia istorijos, dailės istorijos, etnokultūros žinių, išmanyti biblijinius siužetus, fizikos egzamine reikia chemijos žinių, chemijos egzamine – biologijos ir fizikos žinių, informacinių technologijų žinių prireikia per tiksliųjų ir gamtos mokslų brandos egzaminus.
Gimnazijoje vyksta daug integruotų pamokų. Vieną iš gamtos mokslų kursų gimnazistams veda du mokytojai – chemijos ir biologijos mokytojos, jei reikia, dirbdamos per pamoką kartu, jei reikia, viena ar kita iš jų. Tokia ugdymo forma suteikia itin daug žinių ir ugdo pažinimo gebėjimus. Šiandien mokyklai atsiranda būtinybė kviestis lektorius iš aukštųjų mokyklų, kitas asmenybes, galinčias turtinti mokinių žinias, pasaulėvaizdį. Šiais mokslo metais gimnazijoje abiturientams paskaitas skaitė VU docentas Regimantas Tamošaitis, biblijinius siužetus aiškino pranciškonas br. Gediminas Numgaudis. Mokiniams paskaitas skaitė LCC lektorius Emilis Gricius, ekologas Erlandas Paplauskis ir kt.

Konkuruoja su geriausiomis mokyklomis
Gimnazija stoja į rimtą konkurencinę kovą su geriausiomis, vadinamomis prestižinėmis, Lietuvos mokyklomis, licėjais. Mokytojai profesionalai gabiems mokiniams padeda pasiekti aukščiausių rezultatų. Šiemet net devyni mokiniai buvo iškviesti į respublikinį Jaunųjų filologų konkurso turą ir net šeši mokiniai – Emilija Augutytė, Nora Bataitytė, Iveta Danieliūtė, Lukas Krylovas, Vilius Mickūnas, Severija Vaičiulytė – laimėjo prizines vietas. Abiturientas Adomas Gudaitis antrus metus iš eilės respublikinėje geografijos olimpiadoje laimėjo bronzos medalį.
Rezultatai ir pasiekimai garsina Palangą ir kitose srityse: šiemet net trys mokiniai buvo iškviesti į respublikinę biologijos olimpiadą (kviečiama tik 30 geriausių Lietuvos mokinių) ir pasiekti geri rezultatai – 4, 10 vietos. Aukšti pasiekimai ir ekonomikos, rusų kalbos, matematikos, olimpiadose. Net trijų fizikos tiriamųjų darbų autoriai respublikiniame konkurse pelnė prizines vietas. Džiaugiamės nuolatiniais laimėjimais respublikiniuose anglų kalbos debatų konkursuose, į kuriuos kviečiama net po keletą Senosios gimnazijos komandų, o mokytojai, kaip aukščiausios kvalifikacijos specialistai, dirba teisėjais.
„Turime suprasti, kad net tuomet, kai mokinys respublikiniame konkurse lieka ketvirtas ar šeštas, tai yra labai geras pasiekimas, nes toks rezultatas rodo, kad mokinys aplenkia labai daug prestižinių, išskirtinių Lietuvos mokyklų mokinių. Didžiuojamės, kad ir mūsų gimnazistai yra tarp jų. Aukšti mokinių pasiekimai atveria daug galimybių ir gyvenime“, – teigė L. Šidlauskas.

Projektai ir veiklos
Tęsdami gimnazijos filologinių tradicijų puoselėjimą, gimnazistų kūrybiškumo ugdymą mokyklos lituanistai kiekvieną gruodį organizuoja „Adventinius skaitymus“, raiškus žodis skamba meninio skaitymo konkursuose, kūrybiniai jaunųjų literatų darbai keliauja į daugybę respublikinių konkursų. Unikali poezijos šventė „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“, šiemet sulaukusi pilnametystės amžiaus, į gimnaziją pakviečia profesionalius poetus ir jaunuosius kūrėjus iš įvairiausių Lietuvos mokyklų.
Naujas galimybes mokslinei tiriamajai veiklai šiemet atvėrė biotechnologijų laboratorija. Tapo įprasta, kad mokiniai baltais chalatais per pamokas ir po pamokų dirba prie rimtų mokslinių tyrimų, ruošia metinius, projektinius ar konkursinius darbus. Šiuo metu jau beveik baigiami tyrimai „Augalų pigmentų elektroforezė“, „Kaštonų vaisių skalbiamosios savybės“ ir kt.
Turintiems muzikinių gabumų gimnazija siūlo aktyvias muzikines veiklas: sudarytos galimybės užsiimti vokaline veikla, gimnazijoje įsteigta net miesto renginiuose koncertuojanti instrumentinė grupė „Jazz band“. Šiais mokslo metais, dalyvaudami projekte „Jaunimo meno virusas“ jaunieji gimnazijos muzikantai pastatė miuziklą „Gripino klastos arba kas taps karaliumi“. Miuziklo žanras yra itin sudėtingas ir kol kas neteko girdėti, kad kitose šalies mokyklos būtų kas nors panašaus.
Šiemet jau septintą kartą dailės ir dizaino kūrėjus ir mėgėjus sukviečia respublikinė alternatyvios mados šventė – projektas „Banga“, Projektas plačiai žinomas visoje Lietuvoje, kaskart į jį atvyksta stipriausių mokyklų rūbų dizaineriai su naujausiomis kolekcijomis. Projektas užaugino ne vieną dizainerį, kurie mokosi ar baigę mokslus savo gyvenimus sieja su panašia veikla.
Mėgstantiems sportuoti kasmet vykdomi sporto ir sveikos gyvensenos projektai „Palangos pajūris – Palangos vaikams”, „Sportas netrukdo mokslui – mokslas netrukdo sportui”, į kuriuos kviečia ir kitų Palangos mokyklų mokinius. Tarp vaikinų itin populiarus jau ne pirmus metus vykstantis projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“. Šis renginys kol kas neturi analogo šalyje. Šiemet dar bus pradėtas naujas projektas – „Kuriame istoriją“.

Gimnazija bendruomenės akimis
Palangos senosios gimnazijos tarybos ir tėvų atstovybės narys Valentinas Gruzdys:
„Mums, tėveliams, svarbu, kad čia besimokantis vaikas atranda save besigilindamas į akademinius dalykus ir visada gali gauti paramą iš dėstančių mokytojų. Labai svarbu, kad mokykla ieško galimybių padėti esant mokymosi spragoms. Ryškūs poslinkiai atnaujinant ugdymo bazę. Negalima nepastebėti direktoriaus, administracijos ir visų mokytojų kuriamos dalykiškos ir draugiškos mokymosi aplinkos. Džiugu, kad mokytojai laisvėja ir gimnazistus priima kaip asmenybes.“
II B klasės mokinė Livija Perminaitė:
„Aš džiaugiuosi, kad esu Palangos senosios gimnazijos mokinė labiausiai dėl to, kad su šia mokykla sukūriau stiprų ryšį. Naujos pažintys, draugystės, nauji potyriai ir daug įvairiapusiškos patirties – štai, ką į mano gyvenimą neša ši mokykla. Čia aš galiu būti savimi ir tobulėti.“
III E klasės mokinė, Gimnazijos mokinių parlamento prezidentė Kotryna Duonielaitė:
„Palangos senoji gimnazija gali pasiūlyti labai daug. Visų pirma, tai yra kelias į brandą. Jaunuoliai, apsupti vyresnių klasių mokinių, geranoriškų mokytojų, nebesijaučia vaikais, bendrauja kaip lygūs, jaučiasi įvertinti kaip jauni žmonės. Antra, mūsų mokyklos atmosfera kitokia. Sakydama „kitokia“, turiu omenyje, kad ji yra kupina aktyvumo, judėjimo, įvairių galimybių. Čia visi gali išreikšti save, individualumas yra be galo vertinamas, o išskirtiniai žmonės nėra atstumiami, priešingai, jie visus traukia žavesiu. Trečia, mokykla siūlo labai daug popamokinių veiklų, o jei ko trūksta, visada galima susikurti daugiau.“
III E klasės mokinė Iveta Danieliūtė:
„Atėjusi į gimnaziją radau galimybę realizuoti save. Pradėjau dalyvauti įvairiuose gimnazijos renginiuose, konkursuose (dažniausiai lietuvių kalbos), kuriuose neretai aplanko sėkmė. Čia mokiniai tampa individualesni, atsakingesni. Kiekvienas čia atėjęs turės galimybę išbandyti save įvairiose srityse – nuo sporto iki menų.“
III E klasės mokinė Milda Marija Lizzi:
„Man itin svarbi neseniai gimnazijoje atsiradusi galimybė save realizuoti biotechnologijų srityje – įkurta speciali laboratorija. Taip pat galima atsiskleisti muzikos ir meno srityse. Yra daug renginių, konferencijų, paskaitų – tikrai čia yra ką veikti.“
III E klasės mokinė Nora Bataitytė:
„Gimnazija stebina veiklų įvairove. Čia galima prisijungti prie debatų, biotechnologijų, teatro, sporto, literatų ar daug kitų klubų. Taip pat didžiulis mokyklos pliusas – supratingi mokytojai, su kuriais visada galima pasitarti, kurie padės iškilus sunkumams. Dar svarbu paminėti skanų mokyklos valgį!“

 

 

Maloniai kviečiame mokytis Palangos senojoje gimnazijoje. Mokiniai į gimnaziją priimami tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikus prašymą ir vaiko asmens dokumentą. Pasibaigus mokslo metams, ne vėliau kaip iki birželio 20 d. turi būti pateiktas 8 klasės mokymosi pasiekimų pažymėjimas.
Priėmimas mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį vykdomas iki birželio 20 d., pagal vidurinio ugdymo programą – iki liepos 1 d.
Priimtų mokytis į I gimnazijos klasę mokinių sąrašai skelbiami gimnazijos skelbimų lentoje ir internetinėje svetainėje www.senojigimnazija.lt iki liepos 5 d. imtinai.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šimto metų jubiliejų švenčianti Palangos senoji gimnazija gruodžio mėnesį žurnale „Reitingai“ minima itin aukštose pozicijose.


Palangos senoji gimnazija, mininti ypatingą jubiliejų – šimtmetį – visus palangiškius ir kurorto svečius lapkričio 26 d., šeštadienį, 18 val. kviečia į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą įspūdingą šventinį renginį.


Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga  statistika. Ar žinai kad?..


Šiais metais Palangos senoji gimnazija minės solidžią ir prasmingą šventę. Gimnazijai - 100 metų. 


Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje viskas dvelkia sterilia ramybe – graži aplinka, puikiai įrengtos palatos, maloniai besišypsantys darbuotojų veidai. Skyrius suremontuotas, yra net šešios jaukiai įrengtos palatos, maloniai priimami tėveliai. Naujagimių lankymas yra laisvas. Kretingiškiai mielai laukia ir palangiškių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius