Palangos senoji gimnazija – tarp geriausių Lietuvos mokyklų

Palangos tiltas, 2023-05-11
Peržiūrėta
1589
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senoji gimnazija – tarp geriausių Lietuvos mokyklų

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos gimnazijų  reitingą, kuriame Palangos senoji gimnazija yra 25 vietoje iš 354 Lietuvos gimnazijų. Tai aukščiausia pozicija per visą gimnazijos istoriją. Gimnazijų reitingas sudarytas pagal valstybinių brandos egzaminų rezultatus, mokinių stojimo į valstybės finansuojamas vietas duomenis. Kaip ir kasmet, „Reitingų" žurnalas sudaro Lietuvos savivaldybių švietimo Reitingą. Savivaldybių švietimo reitingas sudarytas tik pagal savivaldybės gimnazijų abiturientų valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Pagal šį rodiklį Palangos senoji gimnazija mūsų Savivaldybei pelnė 3 vietą tarp Lietuvos Savivaldybių. Reitingai atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje kritiškai mažai abiturientų pasirenka laikyti valstybinius fizikos, chemijos, informacinių technologijų egzaminus. Palangos senojoje gimnazijoje šie rodikliai yra taip pat neaukšti, tačiau atkreiptas dėmesys į tai, kad daug abiturientų pasirenka matematikos, biologijos valstybinį egzaminą (matematikos net 77 procentai).

„Reitingų“ žurnale paskelbta, kad „Baltijos pagrindinėje mokykloje Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (matematikos ir lietuvių kalbos) vidurkis 4,7 (dešimtbalėje sistemoje), Šventosios pagrindinėje mokykloje šis vidurkis - 4,83. Palangos pradinė mokykla yra 47 pozicijoje pagal standartizuotą apibendrintą 4 klasių pasiektą pasiekimų rodiklį (iš 85 paviešinusių savo duomenis mokyklų). Vlado Jurgučio progimnazija pagal ketvirtokų, kurie dalyvavo nacionaliniame pasiekimų patikrinime, yra 47 reitingo pozicijoje, pagal aštuntokų nacionalinio patikrinimo rezultatus – aukštoje 40 pozicijoje (iš 151 paviešinusių savo duomenis progimnazijų). Palangos „Baltijos" pagrindinė mokykla savo praėjusių mokslo metų ketvirtų ir aštuntų klasių nacionalinio pasiekimų patikrinimo rezultatų neviešino.   Apie Palangos sanatorinės mokyklos veiklos rezultatus duomenų nėra.

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos anglų kalbos mokytoja Eglė Gūžienė „Reitingų" žurnale paminėta kaip jauna, bet jau spėjusi pelnyti gerą vardą, mokytoja.

Reitingų žurnalas išspausdino Palangos senosios gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko straipsnį apie Palangos senosios gimnazijos pasiekimus ir ugdymo ir filosofiją.

 

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žurnalo „Reitingai“ geriausių šalies švietimo sistemų reitinge Palangos savivaldybės švietimo sistema yra trečioje vietoje, po Vilniaus ir Kauno. O štai, geriausiųjų šalies mokyklų reitinge, Palangos senoji gimnazija iš 25 vietos 2023 metais nukrito į 36 vietą šiemet.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos gimnazijų  reitingą, kuriame Palangos senoji gimnazija yra 25 vietoje iš 354 Lietuvos gimnazijų. Tai aukščiausia pozicija per visą gimnazijos istoriją. 


Šimto metų jubiliejų švenčianti Palangos senoji gimnazija gruodžio mėnesį žurnale „Reitingai“ minima itin aukštose pozicijose.


Šiais metais Palangos senoji gimnazija minės solidžią ir prasmingą šventę. Gimnazijai - 100 metų. 


Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Gruodžio mėnesį žurnalas „Reitingai“ jau šeštą kartą pristatė dalykinį gimnazijų reitingą. Šiame sąraše aukštose pozicijose yra ir Palangos senoji gimnazija. Pagal brandos egzaminų rezultatus Palangos miesto savivaldybė yra ypatingai aukštoje – ketvirtoje vietoje – tarp šešiasdešimties Lietuvos savivaldybių.


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius