Palangos senojoje gimnazijoje įvyko konferencija ,,Palangos šimtmečio labirintais“ (NUOTRAUKOS)

Palangos tiltas, 2021-10-25
Peržiūrėta
1744
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senojoje gimnazijoje įvyko konferencija ,,Palangos šimtmečio labirintais“ (NUOTRAUKOS)

Spalio 15 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko regioninė socialinių mokslų mokslinė konferencija žaismingu pavadinimu „Palangos šimtmečio labirintais“, skirta paminėti Palangos šimtmečiui. Ta proga mokyklos fojė eksponuojama Kurorto muziejaus ruošta Palangos istoriją atspindinti paroda, kurią visą savaitę iki konferencijos ir po jos galėjo apžiūrėti gimnazijos bendruomenė ir svečiai. 

Penktadienio rytą renginį atidarė muzikos mokytojos metodininkės Reginos Mockutės ruoštas mokinių muzikinis pasirodymas. Sveikinimo žodžiu į konferencijos dalyvius kreipėsi  etikos mokytoja Toma Mackevičienė ir Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, džiaudamiesi prasminga iniciatyva organizuoti šią konferenciją ir gimnazistų bei  mokytojų indėliu.  

Konferenciją sudarė Palangos istoriją ir jos paslaptis atskleidžiantys įvairių sričių specialistų ir gimnazistų darbai. Pirmasis pranešimą apie Kuršių gyvenamąjį arealą ir kultūrą Lietuvos ir Latvijos pajūryje skaitė akademikas, prof. habil. dr. Vladas Žulkus.  Toliau sekė IIIE klasės mokinių ir renginio vedėjų Egidijos Japertaitės ir Mato Gedminto darbo pristatymas apie Palangą ir pajūrį Kuršo gubernijoje. Mokinius ruošė istorijos mokytoja metodininkė Rima Dargienė.

 Apie Palangos sugrąžinimą Lietuvai pranešimą skaitė ID klasės mokinys Karolis Račkauskas, kurį ruošė istorijos mokytojas metodininkas Audrius Stonkus. Archeologas ir istorijos žinovas, kolekcionierius Mikelis Balčius gvildeno taip pat su Palagos pajūriu susijusią temą - „Šventosios uosto problematika Palangos sugrąžinimo momentu“. Po keturių įtraukiančių pristatymų sekė  žaidimas „Kahoot“, kurį parengė ekonomikos mokytoja metodininkė Rasa Abelkienė. Konferencijos svečiai galėjo įsitraukti atsakinėdami į įvairiausius klausimus, susijusius su Palangos istorija.

 Po trumpos pertraukos senosios Palangos architektūros paslaptis atskleidė IIIB klasės mokinė Mūza Svetickaitė, kurią ruošė istorijos mokytoja metodininkė Ilona Pociuvienė. Pristatymų dalį užbaigė Palangos turizmo informacijos centro turizmo vadybininkė Alma Slaboševičienė, kalbėjusi apie Palangos turizmą ir atsakiusi į klausimą: „Kodėl Palanga buvo vasaros sostinė, o dabar ją pasididžiuodami vadiname Lietuvos kurorto sostine?“ Pasibaigus visiems pristatymams dar kartą į sceną buvo pakviesti Mikelis Balčius ir Alma Slaboševičienė trumpai klausimų ir atsakymų sesijai. Renginio pabaigoje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita Vaičiulienė džiaugėsi gražia iniciatyva ir visiems renginio pranešėjams įteikė Padėkos raštus. 

 Vienos iš renginio organizatorių mokytojos Ilona Pociuvienė ir Rasa Abelkienė teigia, kad galutinis rezultatas labai geras. Daug diskusijų pasiruošimo metu sukėlusį renginį pavyko pritaikyti auditorijai, tai yra gimnazijos mokiniams. Kaip pasakoja mokytojos, norėta jaunimui ne tik priminti apie šiandieninę Palanga, tačiau ir supažindinti su jos pradžia. Ilona Pociuvienė džiaugiasi, kad konferenciją buvo spėta surengti prieš pat pasikeičiant epidemijos valdymo nuostatoms – renginius perkelti į internetinę erdvę. Organizatoriai dėkoja Palangos miesto savivaldybei už konferencijos rėmimą. 

Viliamės, kad konferencijos dalyviai, paklaidžioję Palangos šimtmečio labirintais, taps dar didesni savo gimtojo miesto patriotai. 

Greta Valentinavičiūtė ir Ugnė Lukauskaitė, Palangos senosios gimnazijos IVC klasė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 15 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko regioninė socialinių mokslų mokslinė konferencija žaismingu pavadinimu „Palangos šimtmečio labirintais“, skirta paminėti Palangos šimtmečiui. Ta proga mokyklos fojė eksponuojama Kurorto muziejaus ruošta Palangos istoriją atspindinti paroda, kurią visą savaitę iki konferencijos ir po jos galėjo apžiūrėti gimnazijos bendruomenė ir svečiai. 


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Praėjusią savaitę, vasario 23 dieną, Gimnazijoje vykusi I klasių viktorina „Kalbos turtai“ – Gimtosios kalbos dienos paminėjimui skirtų renginių ciklo dalis. Kaip ir praėjusiais metais, renginyje dalyvavo ne tik gimnazijos I klasių, bet ir Palangos „Baltijos“ bei Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų komandos, viktoriną pradėjusios žaismingais prisistatymais. Toliau...


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas