Palangos universalaus sporto komplekso užimtumas pranoko lūkesčius

Palangos tiltas, 2015-05-28
Peržiūrėta
1961
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos universalaus sporto komplekso užimtumas pranoko lūkesčius

Prieš metus duris atvėręs Palangos universalus sporto kompleksas nestokoja populiarumo – treniruotis bei rengti varžybas čia norima kiekvieną savaitę. Tarp besitreniruojančiųjų – netgi Lietuvos bei užsienio šalių įvairių sporto šakų favoritai.

Nestokoja populiarumo
Universaliame sporto komplekse nuolat netyla šurmulys – čia vyksta ne tik treniruotės, bet ir tarptautinės varžybos. Vos prieš kelias dienas, savaitgalį, salės tribūnos buvo pilnutėlės žiūrovų, nes čia vyko maždaug pusantro tūkstančio dalyvių sutraukęs šokių festivalis-konkursas „Ant bangos“. Įspūdingas, jau aštuntą kartą Palangos šokių studijos „Vėtrungė“ vykdomas renginys, kaip ir tikėtasi, buvo itin populiarus.
Vakar, antradienį, treniruotes salėje pradėjo U20 merginų Lietuvos krepšinio rinktinė – dvi savaites tiek salėje, tiek ir greta esančiame miesto stadione jos rengsis artėjančioms svarbioms tarptautinėms varžyboms.
Savaitgalį sporto arenoje bei greta esančiame stadione taip pat netrūks šurmulio – penktadienį prasidės bei visą savaitgalį vyks festivalio „Sportas visiems“ renginiai. Šis festivalis, organizuojamas Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“, į Palangą kasmet privilioja apie 5 tūkst. įvairių sporto organizacijų narių bei į sportinius renginius įtraukia dar antra tiek palangiškių ir poilsiautojų.

Apstu renginių
Netrukus seks kiti svarbūs renginiai – birželio 5-6 dienomis universalioje salėje vyks tarptautinės Sambo taurės varžybos, tą patį savaitgalį stadione – tradicinio Karaimų sambūrio festivalio renginiai, į Palangą sukviesiantys karaimus iš viso pasaulio.
Birželio viduryje universalioje sporto salėje vėl įsivyraus šokių nuotaika – čia vyks Linijinių šokių festivalis, kuriame dalyvauti norą pareiškė apie pusantro tūkstančio dalyvių.
Birželio 17-19 d. sportines aistras kaitins Lietuvos jaunučių bokso čempionatas, o po keleto dienų – birželio 20-22 dienomis – arenoje vyks tarptautinis hiphopo festivalis.

Krepšinio grandai
Liepą Palanga sulauks ir krepšinio grandų – čia treniruočių stovyklą surengs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė.
Šią vasarą, be kitų sporto profesionalų, universaliame Palangos sporto komplekse treniruosis ir Kataro krepšinio rinktinė, o renovuotame stadione vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas.
Rugpjūtį miesto stadione karaliaus futbolas – Palanga sulauks įvairių šalių futbolo jaunimo rinktinių.

Išplėtota infrastruktūra
Pasak Sporto centro direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Simės, universalus sporto kompleksas daugelį vilioja ne tik patogia vieta, bet ir puikia infrastruktūra, pritaikyta tiek profesionalams, tiek ir sporto mėgėjams. „Vis daugiau žmonių savo laisvalaikį nori leisti aktyviai, tad galimybė pasinaudoti universaliu sporto kompleksu – tai, ko daugeliui reikia. Ne tik kurorto gyventojai, bet ir atvykusieji pailsėti į Palangą noriai naudojasi universalia sporto sale bei sporto komplekse įrengtomis treniruoklių ir aerobikos salėmis“, – sakė S. Simė.
Statant sporto kompleksą, ne kartą buvo konsultuotasi su sporto profesionalais – prašyta jų pasiūlymų, kuriuos įgyvendinus čia besitreniruojantieji tiek profesionalai, tiek ir mėgėjai, jaustųsi komfortiškai. Šios pastangos davė lauktų rezultatų – įrengtos salės su treniruokliais, skirtais profesionalams bei mėgėjams, nestokoja populiarumo. Vien vietos gyventojų, norinčių padailinti savo kūno linijas, kasdien sulaukiama nemažai – be kitų, turima ir apie pusantro šimto nuolatinių lankytojų, savo darbuotojams treniruoklių salę išperka ir kurorto įmonės.
Universali sporto salė taip pat populiari ne tik tarp sporto mėgėjų – vis dažniau sulaukiama pageidaujančiųjų ją išsinuomoti valandai ar kelioms su tikslu pažaisti vieną ar kitą komandinį sporto žaidimą.

Patraukli sportininkams
Palangos miesto mero Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, kad Palanga kasmet darosi vis patrauklesnė sportininkams, ir tai lemia ne tik puikios gamtinės sąlygos, bet ir išplėtota sporto infrastruktūra. „Siekiame, kad puikiomis gamtinėmis sąlygomis pasižyminčiame kurorte galėtų treniruotis ir varžybas rengti sportininkai profesionalai bei mėgėjai ir iš mūsų miesto, ir iš visos Lietuvos bei užsienio. Todėl pastaruoju metu Palangoje intensyviai gerinama sportininkams reikiama infrastruktūra – prieš metus duris atvėrė naujas universalus sporto kompleksas, baigiamas rekonstruoti miesto stadionas, atitiksiantis tarptautinius lengvosios atletikos standartus, atnaujintas bei naujais įrenginiais praturtintas per pušynus, šalia jūros besidriekiantis bėgimo takas „Labrytys“, mieste įrengta ne viena aikštelė su lauko treniruokliais. Sulig šiais darbais sustoti neketiname – netolimoje ateityje greta miesto stadiono esančiose laisvose erdvėse bus įrengta pagalbinė futbolo aikštė su dirbtine danga (jau birželį bus baigtas rengti šio stadiono techninis projektas) bei keturi atviri teniso kortai“, – sakė Š. Vaitkus.
Be to, kaip atkreipė dėmesį Š. Vaitkus, Palanga gali pasiūlyti ir puikias apgyvendinimo bei maitinimo sąlygas tiek sportininkams, tiek ir savo favoritų palaikyti atvykstantiems sirgaliams. „Turime puikią viešbučių bazę, išplėtotą privataus apgyvendinimo sektorių, ir tai sporto varžybų, treniruočių stovyklų organizatoriams bei patiems sportininkams yra labai patogu bei patrauklu“, – pabrėžė Palangos miesto meras.

Galima transformuoti
Universalaus sporto komplekso bendras plotas siekia per 4 tūkst. kv. m. Sporto salę specialiu tinklu galima transformuoti į keletą skirtingų erdvių, tad jose vienu metu gali vykti krepšinio, tinklinio, rankinio treniruotės. Taip pat įrengtos išstumiamos 1100 sėdimų vietų tribūnos.
Komplekse įrengtos modernios treniruoklių salės, persirengimo kambariai su sanitariniais mazgais, dušais, pagalbinės patalpos.

Palangos miesto savivaldybės inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plonu ledu vaikščiojęs Palangos „Olimpas“ (31-5) dramatiškai pratęsė pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Pajūrio komanda namuose 95:92 (26:15, 18:24, 14:18, 22:23, 15:12) per pratęsimą pranoko Šakių „Vytį-VDU“ (17-19) ir triumfavo 19 kartą paeiliui.


„Atsimenu, kai dar 2011-aisiais, kartu su bendraminčių komanda, apsisprendėme Palangoje įsteigti Trečiojo amžiaus universitetą (TAU), neabejojome, kad šis sprendimas pasiteisins. Tačiau dabar, nuo pirmųjų mokslo metų prabėgus dešimtmečiui, galiu drąsiai konstatuoti – tuometinis sprendimas ne tik pasiteisino, bet ir gerokai pranoko lūkesčius – tokio senjorų susidomėjimo tikrai nesitikėjome,“ –...


Lietuvos ambasadoje Ukrainoje balandžio 18 d. Palangos kurortas pristatytas žiniasklaidos ir turizmo agentūrų atstovams. Šiuo tikslu į Kijevą atvyko gausi Palangos delegacija – miesto meras Šarūnas Vaitkus, Savivaldybės tarybos narys Dainius Želvys, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, Turizmo informacijos centro direktorė Rasa...


Trečiadienį, kovo 16 dieną, Palangos miesto savivaldybėje vykusios kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Per keturias valandas sulaukta 39 donorų.


Prieš metus duris atvėręs Palangos universalus sporto kompleksas nestokoja populiarumo – treniruotis bei rengti varžybas čia norima kiekvieną savaitę. Tarp besitreniruojančiųjų – netgi Lietuvos bei užsienio šalių įvairių sporto šakų favoritai.


Sabonis: „Palangos sporto kompleksas atitinka krepšininkų lūkesčius“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 23 | Rubrika: Miestas

Antradienį Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su kurorto vadovais susitiko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis, LKF garbės prezidentas Vladas Garastas, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, LKF vykdomojo komiteto narys Saulius Vilkas bei Liet uvos studentų krepšinio lygos prezidentas Rimantas Cibauskas.


Į Palangą atgabentos Sporto komplekso denginio sijos  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Universalaus sporto komplekso statybos Palangoje įgauna pagreitį – į kurortą atgabentos medinės denginio sijos, kurių kiekvienos svoris – beveik 10 tonų, o ilgis – 36 metrai. Iš Marijampolės rajono iki Palangos šios sijos vilkikais gabentos pusantros paros.


Palangoje ryškėja statomo universalaus sporto komplekso kontūrai

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 04 | Rubrika: Sportas

Palangoje intensyviai vyksta universalaus sporto komplekso statybos.


„Dabar viskas nuo jūsų priklauso – jeigu taikliai pataikysite, statybos vyks sparčiai“, – pajuokavo legendinis krepšininkas, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, pasisukęs į universalaus sporto komplekso statybos pradžią ženklinančią kapsulę su laišku ateities kartoms, kurį be A.Sabonio pasirašė kurorto meras...


Palangiškių susidomėjimas galimybe dalyvauti kurorte steigiamo Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) veikloje pranoko organizatorių lūkesčius – visi norintieji užpildyti anketas bei tapti Tau studentais netilpo Palangos pagalbos švietimui salėje. Šio susitikimo metu išklausyta susirinkusiųjų nuomonė, poreikiai, užpildytos būsimųjų TAU studentų anketos....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius