Palydėtos Rusijos kultūros dienos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-06-09
Peržiūrėta
437
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį savaitgalį Palangoje buvo itin juntama Rusijos dvasia. Vykusiame Rusijos kultūros festivalyje „Rusijos banga“ vyravo rusiškos tradicijos, dainos, linksmi šėliojimai, mugės, skirtos tradiciniams dirbiniams ir įvairiausios pramogos, džiuginusios tiek mažus, tiek didelius.

 

Penktadienio vakare šventė prasidėjo parodos „Loskutnoje lukomorje“ atidarymu. Šioje parodoje buvo demonstruojami Rusijos skiautinių siuvimo asociacijos meistrų darbai. Viešbutyje „Palangos dailė“ rinkęsi palangiškiai ir svečiai turėjo progą pasigrožėti skiautinių pano, drabužiais ir originaliomis lėlėmis.

Kitą dieną šventė tęsėsi, persikėlusi į J.Basanavičiaus gatvę. Šventės dalyvių pagausėjo, o ir palankus oras paskatino pasidomėti vykstančiu renginiu. Priešpiet prasidėjusi „Vaikų aikštelė“ suteikė įdomių, o ir naudingų pramogų vaikams, mat be koncerto, kurį padovanojo Klaipėdos ir Palangos rusų ir lietuvių mokyklų vokaliniai ir choreografiniai kolektyvai, dar buvo rengiama ir vaikų mugė-akcija „Suteikite man galimybę“. Akciją, kuri buvo skirta vėžiu sergantiems vaikams paremti, organizavo rusų bendrija „Lada“. Jos metu buvo galima įsigyti originalių suvenyrų, kurie įgavo ir itin svarbią reikšmę.

Tuo metu, kai J.Basanavičiaus gatvėje vyko Rusijos amatininkų mugė „Paveldas“, „Radailių dvaro“ sodyboje smagiai laiką leido Baltijos šalių totoriai ir baškirai. Palangoje meistrai iš Maskvos, Ivanovo, Kazanės atskleidė savo kūrybiškumą, atvežę įvairių skiautinių lėlių, siuvinėjimų aukso siūlu, Palecho laikų miniatiūrų.

„Radailių dvare“ vykusiame Baltijos šalių totorių ir baškirų „Sabantuj“ dalyvavo šių bendrijų vokaliniai ir choreografiniai kolektyvai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Vokietijos, Baltarusijos, taip pat Naberežnyje Čelny miesto municipalinis šokių teatras „Bulgary“. Šioje gražioje aplinkoje pramogų netrūko – susirinkusieji galėjo išvysti totorių nacionalinius žaidimus, imtynes „Koreš“, jodinėjimą.

Vakare pramogautojams vasaros sostinėje koncertavo profesionalūs kolektyvai – Palangos orkestras, municipalinis šokių teatras „Bulgary“, Sankt-Peterburgo miesto rusų liaudies instrumentų jaunimo orkestras „Severnyj gorod“, tad puikios nuotaikos nestigo.

Palangoje organizuotame renginyje smalsuolių netrūko, panorusių pasiklausyti Rusijos tradicinių dainų, pasigrožėti jų dirbiniais, praskaidrinti savo dieną, pasitelkus kitos kultūros puoselėjamas vertybes, o ir svečiai turėjo progą susipažinti su mūsų kraštu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią savaitę paskelbta, kad du „Lietuvos pašto“ skyriai Palangoje po kelių dienų bus uždaryti, o vietoje jų bus atidarytas naujas viename prekybos centre. Tokia žinia itin papiktino ir palangiškius, ir miesto merą.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Lapkričio 22-ąją Palangos miesto lopšelis-darželis „Nykštukas“ ėmė švęsti savo, nors ir ne jubiliejinę, tačiau išties garbingą sukaktį. Darželis jau suskaičiavo 38 metus, per kuriuos išleista į gyvenimą daugybę „nykštukiečių“.


Palydėtos Rusijos kultūros dienos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangoje buvo itin juntama Rusijos dvasia. Vykusiame Rusijos kultūros festivalyje „Rusijos banga“ vyravo rusiškos tradicijos, dainos, linksmi šėliojimai, mugės, skirtos tradiciniams dirbiniams ir įvairiausios pramogos, džiuginusios tiek mažus, tiek didelius.


Senojoje gimnazijoje vyravo olimpinė dvasia

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 24 | Rubrika: Miestas

Palangos senojoje gimnazijoje balandžio 22-23 dienomis buvo ypatingai juntama olimpinė dvasia – susirinko gausus būrys vykdomo projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ dalyvių, skaičiusių savo parengtus pranešimus, diskutavusių itin aktualiomis temomis ir drauge pasidalinusių savo sukaupta patirtimi. Nuo 2006 metų Senojoje gimnazijoje vykdomas projektas susilaukė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius