Pamoka kitaip: Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos vaikai „Vanagupėje“ domėjosi etiketu ir aptarnavimo kultūra

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-23
Peržiūrėta
2357
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla startavo su nauju, tėvelių iniciatyva užgimusiu, karjeros ugdymo pamokų ciklu. Pamokos kitaip leido jauniesiems palangiškiams patirti mokymosi džiaugsmą netgi už savo ugdymo įstaigos ribų. Spalio 17 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai, lydimi Rimos Kontrimaitės, pradinio ugdymo mokytojos metodininkės, lankėsi „Vanagupės“ viešbutyje, kur domėjosi etiketo paslaptimis, galėjo susipažinti su viešbučių ir restoranų darbuotojų profesijomis.

Pirmieji žingsniai

Kartu su margaspalviu rudeniu startavo nauji mokslo metai. Pirmokėliai dar nedrąsiai sėdę į mokyklos suolą atviromis širdelėmis siekia gauti kuo daugiau žinių. Bet ar visko galima išmokti iš vadovėlio? Teorija labai dažnai lieka nesuprasta, kuomet prie jos negali prisiliesti praktiškai – pamatyti savo akimis, kaip dirba, kuo gyvena žmonės, profesionalai. Įgyvendinant etikos ugdymo tikslus bei ugdymą karjerai, siekdami vaikams iš arčiau parodyti aptarnavimo kultūrą, juos supažindinti su viešbučių ir restoranų verslu, iniciatyvą rodė ir mokinių tėveliai. Ypač tie, kurių darbas susijęs su dalykiniu bendravimu, atstovavimu šaliai, plačiais verslo ryšiais. Jie žengė pirmąjį žingsnį siekiant, kad verslas taptų mokyklos partneriu.

Ne per anksti

Žmonių gyvenimas siejamas su nuolatine kūryba, buvimu tarp kitų žmonių, bendravimu. Visi norime, kad mus aplinkiniai gerbtų, vertintų, vadintų kultūringais, mandagiais žmonėmis. Kultūra pačia bendriausia prasme – tai visuomenės normų, tradicijų, papročių visuma. Deja, ji iš prigimties nėra žmogui duota. Ją reikia lavinti, brandinti, puoselėti ir ugdyti. Palanga yra senas ir garbingas kurortas, turintis gilias aptarnavimo kultūros tradicijas. Sezono metu išsiplečia aptarnavimo sektoriaus verslas – atsidaro nauji viešbučiai, restoranai, o netgi ir tiems, kurie dirba ištisus metus, vasarą, ženkliai padidėjus darbų apimtims ir krūviui, atsiranda būtinybė priimti naujus žmones. Dirbant, aptarnavimo versle, svarbu suvokti esminius protokolo, etiketo reikalavimus. Šių žinių semtis negali būti per anksti. Tad Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje pradeda formuotis unikalios verslo, švietimo įstaigų bendravimo, bendradarbiavimo tradicijos, kad ugdyti aptarnavimo kultūros suvokimą jauniesiems palangiškiams nuo mažų dienų.

Suvokti aptarnavimo normas

Pamokoje, kuri vyko „Vanagupės“ viešbutyje, mokiniai išmoko daug naujų dalykų, suprato, jog ir dirbant aptarnavimo sferoje negalima stovėti vietoje, reikia pastoviai kaupti žinias, tobulėti. Taip pat mokiniai buvo supažindinti su esminiais aptarnavimo sistemos kokybės reikalavimais, mokomi etiketo paslapčių, kurių reikia laikytis, norint tinkamai aptarnauti klientus, bendraujant su garbiais verslo svečiais, rengiant oficialius susitikimus ar leidžiant laisvalaikį su draugais. O, kas tai yra aptarnavimo, svečių priėmimo kokybė, mokiniai galėjo suprasti edukacinėse įvairiose edukacinėse veiklose už mokymosi įstaigos ribų.

Etiketo pradžiamokslis

Šiandien netgi mūsų žmogus – lietuvis – yra pakankamai reiklus. Klientai atkreipia dėmesį į stalo serviravimą su tinkamais įrankiais, tinkamomis taurėmis, aptarnaujančio personalo bendravimą, bendrą atmosferą. Žmonės nori, kad patiekalai būtų atnešti tinkama eilės tvarka, jie nenori ieškoti druskinės ar stalo įrankių. Todėl reikia pripažinti, kad padavėjo, barmeno, viešbučio registratūroje dirbančio žmogaus darbas yra pakankamai daug teorinių žinių ir atsakomybės reikalaujanti veikla. Tam, kad klientas sugrįžtų, reikia sukurti pakankamai gerą įspūdį, taktiškai paklausti, tinkamai atsakyti, suprasti, ko iš tavęs vienas ar kitas svečias nori. Tad pažintis su aptarnavimo kultūra, saugaus ir kultūringo elgesio gatvėje, mieste, kelyje pagrindiniais dalykais, etiketo pagrindais prasidėjo dar Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos valgykloje visiems drauge valgant pusryčius. Aptarę gražaus elgesio pavyzdžius, saugumą kelyje, moksleiviai nukeliavo į viešbutį. O čia – be galo daug veiklos, skirtingų profesijų, patirčių.

Nuo administracijos iki restorano

Pirmoji pažintis su viešbučiu prasideda nuo jo registratūros. Tad „Vanagupės“ viešbučio administracija supažindino mokinius su viešbučių administravimo veikla, registratūra. Pasakojo vaikams, kad viešbučiuose būtina palaikyti tvarką ir švarą. Tai taip pat yra viena iš paslaugų verslo įvaizdžio formavimo dalių. Šis verslas negalėtų egzistuoti ir be kambarinių, kurios nuolat palaiko tvarką kambariuose, keičia patalynę, ruošia rankšluosčius. Vaikai patys savo akimis apžiūrėjo du svečių kambarius, aiškinosi, kas dedama į kambarinės vežimėlį. Jie lankėsi ir SPA zonoje, kurioje dirba aptarnaujantis personalas.

Specialistai daro viską, kad svečiams būtų jauku, šilta, malonu, jie gerai atsipalaiduotų, pailsėtų. Vaikai susipažino su sveikatinimosi paslaugų specialisto darbu, mokėsi jo paslapčių. Jaunuosius viešbučio svečius į savo draugiją kvietė ir virtuvės šefas, kuris parodė gausybę virtuvės įrangos, aiškino darbo su maistu subtilybes, rodė, kaip ruoštis pusryčiams ir vakarienei. Vaikai lankėsi restorane ir bare, domėjosi tinkamu elgesiu prie stalo, analizavo stalo serviravimo taisykles, mokėsi naudotis įrankiais, aptarė kaip bendrauti prie stalo. Sužinojus gausybę viešbučio darbo veiklos įdomių aspektų, susipažinus su įvairių profesijų žmonėmis, vaikai metė sau iššūkį – įveikė praktinę užduotį – valgė pietus restorane. O sėdėdami prie stalo bandė taikyti įgytas žinias, kultūringai elgtis. Na, o smagiausia išvykos dalis – edukacinės ekskursijos pabaigoje, kuomet išvykos dalyviai dėkojo viešbučio personalui už priėmimą ir įdomias veiklas, jie dovanojo rankų darbo žvaigždutes labiausiai patikusiems profesijos atstovams, įteikė padėką „Vanagupės“ viešbučio direktorei Dianai Adomauskienei. Vaikus pamokoje kitaip lydėjusi Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokytoja metodininkė Rima Kontrimaitė džiaugėsi aktyviais tėvais, jų iniciatyvomis ir dėkoja Olivijos mamytei Jolitai Rimavičienei už iniciatyvas organizuojant edukacinę veiklą ne mokyklos aplinkoje, klasės tėvų komitetui už pagalbą šios veiklos metu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario10 d. Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos berniukų kvadrato komanda kovėsi Lietuvos mokyklų žaidynių finale, kuris vyko Vilniuje, sporto mokyklos „Sostinės tauras“ salėje. 


Spalio 11 d.  „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Palangą?“, skirtose Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti, kurias organizavo istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir geografijos mokytoja Asta Dobrovolskienė.


Trečiadienį, birželio 9 dieną Palangos „Baltijos“  pagrindinės mokyklos 1 – okai vyko į Palangos policijos komisariatą.


Palangos ir Šventosios miesto bendruomenes pasiekė skaudi žinia: mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas. Jis mokyklai vadovavo 1992–2004 metais. K. Litvinui buvo 66.


Dėl COVID-19 įvesto infekcijų plitimo ribojimo režimo dviem Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinėms klasėms – 2 A ir 1 emocijų ir raidos sutrikimų klasių mokiniams – lapkričio 3-13 d. bus taikomas nuotolinis mokymas (šių klasių mokiniai mokysis namuose).


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla startavo su nauju, tėvelių iniciatyva užgimusiu, karjeros ugdymo pamokų ciklu. Pamokos kitaip leido jauniesiems palangiškiams patirti mokymosi džiaugsmą netgi už savo ugdymo įstaigos ribų. Spalio 17 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai, lydimi Rimos Kontrimaitės, pradinio ugdymo mokytojos metodininkės, lankėsi...


Kovo 21-oji – Pasaulinė poezijos diena.Tęsdami projektą „Pamilk knygą“, mes su Šventosios pagrindinės mokyklos ketvirtokais vieną pamoką skyrėme poezijai. Pamokoje dalyvavo Henritostėtis Henrikas Surgautas. Pirmiausia svečiui pristatėme bibliotekoje esančią ekspoziciją apie knygnešius, tuo pačiu pakartojome ir pagilinomegimtosios kalbos istorijos žinias....


Spalio pabaigoje Šventosios pagrindinės mokyklos geriausiai besimokantys mokiniai važiavo į Anykščius. Mus lydėjo mokytojai D. Petkienė, R. Toliušiene, S. Baužys ir Z. Klapatauskienė.


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


2012-uosius, Maironio 150-ies metų jubiliejaus metus, Šventosios pagrindinė mokykla pagerbė renginiu „Maironiui – gėlė atminimo“. Į šį renginį buvo pakviesti tie, kurie geba raiškiai deklamuoti didžiojo tautos dainiaus eiles: tam 5-8 klasių mokiniai, paraginti lietuvių kalbos mokytojų Valdos  Šarkienės ir Nijolės Šauklienės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius