Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąskrydis sujaukė savaitgalį ir tikėjimą tvarka ir teisingumu

Palangos tiltas, 2017-06-22
Peržiūrėta
1953
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąskrydis sujaukė savaitgalį ir tikėjimą tvarka ir teisingumu

Praėjusį šeštadienį, birželio 17 d. ryte važiuojant dviračių taku Vytauto gatve, Palangoje, pamačiau didelį sambūrį žmonių ties viešbučiu „Auska“, Vytauto g. 11. Pasiteiravus sužinojau, kad vyksta partijos „Tvarka ir teisingumas“ renginys. Kadangi vartai pastaruoju metu, po publikacijų elektroninėje erdvėje, atviri, įvažiavau į vidų. Šioje uždaroje teritorijoje prieš keletą metų teko daug kartų lankytis, matydavau gražiai sutvarkytą, išvalytą mišką, tvarkingus miško takelius. Tai, ką pamačiau, drąsiai galima vadinti grubiausiu aplinkosaugos pažeidimu. Pilnas miškas lengvų, krovininių automobilių, autobusų, palapinių, tiek gyvenamų, tiek prekybinių. Miško takeliai išmauroti, pakelėse daug šiukšlių. Pamatytas vaizdas sukrėtė.
Paskambinęs Palangos girininkui S.Jonaičiui sužinojau, kad miškininkams ši teritorija nepriklauso, patarė kreiptis į aplinkosaugininkus. Paskambinau Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos agentūros vedėjai R.Lukaševičienei. Ši, motyvuodama tuo, kad šeštadienis – išeiginė diena, sakė, kad ji nedirba, todėl pasiūlė kreiptis bendruoju telefonu 112.
Manau, kad gavus pranešimą apie grubų pažeidimą, siuntinėti pranešėją skambinti kitais numeriais,mano manymu, yra nepateisinama.Esu įsitikinęs, kad vedėja, gavusi tokį pranešimą, privalėjo savais kanalais pranešti tarnyboms, kurios būdrauja išeiginėmis dienomis.
Paskambinus telefonu 112 ir išdėsčius problemos esmę, gavau telefono numerį– 8 52 732995. Juo paskambinus ir vėl išdėsčius problemos esmę, darbuotoja nusistebėjo, kad Palangos agentūros vedėja taip abejingai sureagavo, pasakė, kad man paskambins atsakingas darbuotojas iš Klaipėdos regiono. Išties, netrukus sulaukiau skambučio iš telefono numerio 8 658 03025. Vėl išdėsčiau problemą, beje, jau ketvirtą kartą.
Paminėjus, kad pilnas miškas pristatytas palapinių, kitame ragelio gale išgirdau nusistebėjimą: „O ką, miške negalima statyti palapinių?“ Tada jau aš nustebau, kad aplinkosaugininkas nežino elementarių aplinkosaugos taisyklių. Šis pasiteisino, kad dar yra jaunas ir ne viską žino. Neprisistatęs darbuotojas pasakė, kad yra toli nuo pažeidimo vietos ir pasiteiravo,ar aš pats negalėčiau nufotografuoti ir atsiųsti jam nuotraukų. Man paprieštaravus pasakė, kad imsis priemonių pats. Netrukus vėl paskambino, tik jau iš kito telefono numerio. Šį kartą pavyko sužinoti darbuotojo pavardę –VadimKondič. Vėl išdėsčiau problemos esmę, jau penktą kartą, neskaitant skambučio girininkui. Pažadėjo atvykti pasižiūrėti. Po kelių valandų paskambinau Vadimui, iš kurio sužinojau, kad jis lankėsi „Auskoje“ ir surašė protokolą partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingajam partijos sekretoriui ir nurodė patraukti transporto priemones nuo miško paklotės.
„Facebook“ savo paskyroje partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis nurodė, kad renginyje dalyvavo 3000 žmonių. Atkreipkite dėmesį – 3000 žmonių mindžikavo 21 ha teritorijoje,kurios nemažą dalį užima statiniai.
Apie 17 val. grįždamas dviračiu tuo pačiu taku vėl užsukau į minimą teritoriją. Priešingai V.Kondič žodžiams, mašinų miške buvo gerokai pagausėję ir, žinoma, ne nedidelėje mašinų stovėjimo aikštelėje, o pačiame valstybės saugomame miške.
Reziumuojant noriu pasakyti, kad būti pilietišku yra labai sunku. Kaip rašiau, man tą pačią istoriją reikėjo perpasakoti penkis kartus.
Norėčiau kreiptis į aplinkos apsaugos viceministrą Martyną Norbutą. Jūs ne kartą esate sakęs, kad tokiems įžūliems atvejams stabdyti viena iš priemonių yra visuomenės neabejingumas.
Aš, visuomenės atstovas, siekiau būti neabejingas, bet jeigu perskaitytumėte šį mano laišką, suvoktumėte, kokius kelius reikia praeiti, norint pagaliau sulaukti už gamtosaugą atsakingų žmonių dėmesio ir veiksmo. Sugaišau keletą valandų, kad pavyktų atsakingą darbuotoją paskatinti atvykti į pažeidimo vietą. Nenorėčiau, kad pažeidimai būtų įvertinti vien protokolu ar įspėjimu. Paprašiau Palangos agentūros vadovės raštu, kad teritoriją, kurioje vyko sąskrydis, apžiūrėtų po jo ir įvertintų visą padarytos žalos mastą.
Iš publikacijų internete aiškėja, kad UAB „Ambra investicijos“, kurios administruoja viešbutį „Auska“, nuomojasi iš valstybės tik 0,8078 ha, t.y. žemę po statiniais ir šiek tiek apie pastatus. Važinėjant po teritoriją savaitgalį pastebėjau, kad yra pastatyta didelė, apie 300 kv. m stacionari palapinė su medinių grindų danga, su elektros apšvietimu ir privedimu. Darau prielaidą, kad palapinė buvo pastatyta neteisėtai, ne ant bendrovės nuomojamos žemės, t.y. ant valstybinės žemės patikėjimo teise valdomos Turto banko.
Ar už šios žemės nuomą yra mokamas žemės mokestis, ar ant šios žemės teisėtai statomi statiniai?
Reikėtų tinkamai įvertinti ir UAB „Ambra investicijos“ vadovų veiksmus.
Esu įsitikinęs, kad partija „Tvarka ir teisingumas“ ne savavališkai organizavo renginį šioje teritorijoje. Jiems leidimus, tam neturėdami teisės, davė bendrovės vadovai. Bet netgi gavus leidimus organizuoti vieną ar kitą priemonę miške (nors esu įsitikinęs, kad aplinkosaugininkai tokio dydžio renginio miške nebūtų leidę), reikia laikytis visų privalomų miške taisyklių. Beje,„Tvarkos ir teisingumo“ vadovai, kurie aktyviai dalyvavo šiame renginyje, dar iki praėjusio rudens kuravo Aplinkos ministeriją. Tad jiems turėtų būti žinoma kas galima ir kas negalima miške.
Turto banko atstovai taip negali šalintis atsakomybės nuo vykdomų pažeidimų jiems valstybės patikėjimo teise valdomoje teritorijoje.
Viliuosi, kad kompetentingos institucijos įvertins pateiktus faktus ir imsis veiksmų pažeidimams pašalinti ir patraukti atsakomybėn atsakingus pareigūnus.

Voldemaras KESMINAS
Palangos gyventojas

Jūsų komentaras:

aaa 2017-06-25 10:01 (IP: 78.61.50.233)
Kur Meras...

Gintas 2017-06-24 08:19 (IP: 78.61.158.3)
Palangos gamtosaugininkam dzin visa tai . Arkliai Nemirsetos ir Dobilo pliazuose dergia smeli , maudomi juroje , o jiem nusisvilpt . Kopos baigia sunykt - jiem dzin . Tai parazituojanti istaiga . Tik toks zmogus (atkaklus ir principingas ),kaip Valdas galejo tiek laiko skirti problemos sprendimui , dar keista kad is jo neissityciojo .

ačiū 2017-06-23 18:14 (D / IP: 86.38.159.117)
jug yra savivaldybės priežiūros skyrius ką jis veikia nežinia. dėkui vienam pilietiškam piliečiui kuris atkakliu elgesiu saugo Palangos gamtą nuo žalojimo.

kokiu pagrindu 2017-06-23 07:20 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Gal kas galėtų paaiškinti, kokiu pagrindu tūlas uabas „Ambra investicijos“ laiko apsitvėręs tvora. Tikrai netikiu, kad jie tą žemę nuomojasi ir už tai kažką moka, na, nebent kyšius valdininkams. Tokiu atveju, tvora ten stovi nelegaliai. Bet mūsų savivaldybės bukapročiams čia vsio zakonno.

Taip pat skaitykite

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė  nustatė , kad standartinių mechaninio tvirtinimo dirbtinių sąnarių kompensavimo tvarka yra diskriminuojanti – ja pažeidžiamos vyresnių nei 65 metų amžiaus pacientų teisės. 


Vasario 11-13 dienomis Palangoje vyksiančios šventės „Palangos stinta“ metu bus laikinai keičiama eismo organizavimo tvarka.


Nuo rugpjūčio 1 d. Lietuvos miestuose, kuriuose yra oro uostai, bus taikoma paprastesnė bepiločių orlaivių (dronų) skrydžių derinimo tvarka. Specialieji tokių skrydžių reikalavimai numatyti Susisiekimo ministerijos inicijuotuose Aviacijos įstatymo pakeitimuose, kuriuos priėmė Seimas.


Kaip ir kasmet šių metų liepos 31 d. – rugpjūčio 1 d. Palangoje itin laukiami amerikietiškų automobilių gerbėjai – pajūryje vyks jau 13-asis Tarptautinis amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydis „American Spirit 2020“.


Mokslo metų pradžia – puikus metas įvertinti, ar nekilo nesklandumų priimant naujus mokinukus į mokyklas, ar esama problemų, su kuriomis susiduria mokyklų vadovai, mokytojai ir mokinių tėveliai. Ypač tai tampa aktualu, kai pasikeičia tvarka. Apie tai kalbėjomės su Palangos senosios gimnazijos direktoriumi Leonu Šidlausku.


Praėjusį šeštadienį, birželio 17 d. ryte važiuojant dviračių taku Vytauto gatve, Palangoje, pamačiau didelį sambūrį žmonių ties viešbučiu „Auska“, Vytauto g. 11. Pasiteiravus sužinojau, kad vyksta partijos „Tvarka ir teisingumas“ renginys. Kadangi vartai pastaruoju metu, po publikacijų elektroninėje erdvėje, atviri, įvažiavau į vidų. Šioje...


Gegužės 20-22 dienomis Palangoje vyks tradicinė vasaros sezono pradžios „Myliu Palangą 2016“ šventė. Miestas tikisi sulaukti daug svečių. Kad atvykusių automobiliais šventės dalyvių nuotaikos neaptemdytų patirti nepatogumai, mieste laikinai bus keičiama eismo tvarka.


Liepos 15-18 dienomis Palangos–Kretingos–Klaipėdos kelių sankirtoje vyks automobilių sporto renginys „ENEOS 1000 km“ lenktynės. Todėl nuo liepos 15 d. 5.30 val. iki liepos 19 d. 3 val. bus uždarytas kelias Klaipėda–Liepoja atkarpoje nuo posūkio į Nemirsetą iki viaduko. Kelio Šiauliai–Palanga bus uždarytas viadukas per kelią Klaipėda–Liepoja.


Lietuvos politinėje arenoje - netikėti, bet kartu - ir dėsningi pokyčiai. Politinėje arenoje artimiausiu metu nebeliks nei Darbo partijos, nei partijos Tvarka ir teisingumas. Šios dvi politinės jėgos artimiausiu metu susijungs į vieną bendrą darinį. Sekmadienį įvyks abiejų politinių partijų neeiliniai prezidiumų ir tarybos posėdžiai, per kuriuos ir turėtų būti priimtas toks...


Nauja tvarka prekeiviams ir paslaugų teikėjams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų pabaigoje patvirtinti prekybos ar paslaugų viešosiose vietose nuostatai, kuriose konkrečiai apibrėžta kioskio sąvoka bei buvo papildyta viešųjų paslaugų vietų, kuriose  leista teikti baidarių ir kanojų nuomos paslaugas, tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius