Pasaulio lietuvių sporto žaidynių estafetę 2025-aisiais perims Palanga

Palangos tiltas, 2022-06-22
Peržiūrėta
1497
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasaulio lietuvių sporto žaidynių estafetę 2025-aisiais perims Palanga

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės – tarptautinis, gilias tradicijas turintis sporto renginys, suburiantis tūkstančius Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių mūsų tautiečių, 2025 metais vyks Palangoje.

Į kurortą suvažiuosiantys sportininkai mėgėjai iš įvairių šalių ne tik varžysis įvairiose sporto šakose, bet ir bendraus, užmegs naujas pažintis, susipažins su mūsų miestu bei turiningai praleis laiką.

„Kad įgytumėme teisę rengti šią sporto šventę Palangoje, turėjome laimėti konkursą, t. y., įveikti kitus pretendentus bei kompetentingai komisijai įrodyti, kad esame tikrai verti būti Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizatoriais. Todėl nuoširdžiai dėkoju kiekvienam mūsų komandos nariui, savo darbu, pasiūlymais ir idėjomis prisidėjusiems siekiant bendro tikslo – galimybės mūsų tautiečius sportininkus mėgėjus iš viso pasaulio 2025-aisis sukvieti į Palangą“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynių tikslas skatinti viso pasaulio lietuvių sportinę veiklą ir palaikyti lietuvybę. Pasak kurorto mero, svetinga Palanga tam - labai tinkamas miestas. „Turime gerai išplėtotą sporto infrastruktūrą, įvairioms sportinėms veikloms kurorte pritaikomos ir viešosios erdvės, tad dėsime visas pastangas, kad ši sporto šventė, kurią drąsiai galime vadinti tautine olimpiada, o taip pat – ir mūsų kurortas visiems jos dalyviams padovanotų puikių įspūdžių ir emocijų“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Beje, metais anksčiau – 2024-aisiais - Palanga suburs pučiamųjų muzikos profesionalus bei mėgėjus iš viso žemyno – įveikusi labai rimtą pretendentų atrankos konkursą, Palanga buvo paskelbta prestižinio muzikos pasaulio renginio – Europos varinių pučiamųjų čempionato – organizatore.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kurorte vykusio Pasaulio lietuvių bendruomenės lyderių suvažiavimo metu Palangai perduota Pasaulio lietuvių sporto žaidynių vėliava. 


Druskininkuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus pristatė 2025 m. XII Pasaulio lietuvių sporto žaidynių viziją: Palangos miesto istoriją, gamtą, kultūrą, sporto bazes, tradicijas ir infrastruktūrą. 


Pasaulio lietuvių sporto žaidynės – tarptautinis, gilias tradicijas turintis sporto renginys, suburiantis tūkstančius Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių mūsų tautiečių, 2025 metais vyks Palangoje.


Pasaulio lietuvių sporto žaidynės 2025 metais vyks Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2022 06 22 | Rubrika: Miestas

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės – tarptautinis, gilias tradicijas turintis sporto renginys, suburiantis tūkstančius Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių mūsų tautiečių, ir ši sporto fiesta 2025 metais vyks Palangoje.


Šiemet, jau septintąjį kartą Lietuvoje vyks „Red Bull WakeDuel“ – aukščiausios klasės vandenlenčių varžybos, įrašiusios Lietuvą į šio sporto istoriją ir čia sutraukiančios nemažą dalį geriausių pasaulio raiderių. Ir organizatoriai yra pasiruošę atsakyti už žodį „geriausių“.


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Penktadienį, balandžio 26 d., Palangai Šveicarijoje, Montrė kurorte, perduota estafetė kitąmet rengti prestižinį muzikos pasaulio renginį – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tad jau po metų, 2020 m. gegužę, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje.


Daugiau kaip 12 tūkstančių aktyvių dalyvių įsiliejimas į daugiau kaip 60 sporto šakų ir renginių festivalio „Sportas visiems“ metu organizatorius įkvėpė kitais metais Palangoje siekti pasaulio rekordo. „Šį pavasarį, įgyvendindami socialinę iniciatyvą Judėkim.lt, į mokyklas sugrąžinome šokinėjimo gumas. Į mūsų kvietimą atsiliepė daugiau nei 150...


Klaipėdoje vyko Lietuvos karatė kiokušin sporto vilčių žaidynių finalinis etapas, kuriame varžėsi sportininkai jaunių amžiaus grupėje (16-17 m.). Palangos karatė kiokušin klubo „Shodan” auklėtinės Adelė Arcimavičiūtė ir Jūratė Milašiūtė garbingai atstovavo klubui bei miestui šiose varžybose.


„Tautiška giesmė“ – viso pasaulio lietuvių lūpose

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusio sekmadienio vakarą, Valstybės – Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse sugiedoti Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ pakviesti viso pasaulio lietuviai. Palangos bei Šventosios gyventojai, poilsiautojai irgi aktyviai prisijungė prie didžiulio choro.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius