Pasipuošusiose parduotuvėse – dar dovanų žvalgymosi metas

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-07
Peržiūrėta
2090
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjant didžiosioms šventėms, žmonės „pasineria“ į dovanų paieškas po parduotuves, o parduotuvės stengiasi privilioti klientus nuolaidomis, originaliais puošybos elementais ir įvairiu prekių asortimentu. Ar palangiškiai jau pradėjo rūpintis artimųjų dovanomis, pabandėme sužinoti apsilankę įvairiose Palangos miesto parduotuvėse.

 

Populiariausia prekė – nuotraukų rėmeliai

Užėjusi į „Fotocentrą“, pastebėjau, kad parduotuvė tik dabar pradėjo puoštis šventiniais papuošimais. Pardavėja Ingrida sakė, kad žmonės Palangoje dar neskuba ieškoti dovanų. „Čia dirbau ir praėjusiais metais, todėl matau, kad žmonės dažnai dovanas perka likus iki švenčių savaitei. Kiti perka dovanas net tą pačią šventinę dieną. Mūsų parduotuvėje yra ypač populiari dovana – nuotraukų rėmeliai. Žmonės turbūt nori įamžinti kokią nors nuotrauką ir ieško originalių rėmelių dovanai. Tai, ko gero, pagrindinė dovana mūsų parduotuvėje“,- aiškino Ingrida.

Parduotuvė „Svetlana“ jau iš tolo patraukia akį savo pasipuošimu, o viduje -  įvairiomis maloniomis smulkmenomis. Šios parduotuvės pardavėja Raimonda sakė, kad būtent šiuo metu daugiausiai užeina žmonių, kurie dairosi, sprendžia tiesiog parduotuvėje, kokią dovaną pirkti. „Kartais užeina žmogus ryte - dairosi, žiūrinėja. Aišku, kad jis ieško dovanos, paklausiu, ar ieško moteriai, ar vyrui, ar vaikui, už kokią kainą. Stengiuosi patarti, pasiūlyti kokią nors prekę. Žmogus apgalvoja ir jau tą pačią dieną arba kitą dieną nusprendęs ateina ir nuperka, jo manymu, tinkamiausią dovaną“, - pasakojo pardavėja Raimonda.

 

Anksčiau vyravo „neapgalvotos“ dovanos

Moteris pasakojo, kad pastaraisiais metais žmonės mieliau perka praktiškas dovanas. „Anksčiau žmonės labiau pirkdavo suvenyrus ar, kaip aš vadinu, neapgalvotas dovanas, dabar labiau ieško praktiškų daiktų- tokių kaip kremai, papuošalai, vitaminai. Pirkėjai jau iš anksto pasidomi, ko artimajam ar bičiuliui reikia“,- dėstė Raimonda.

Į „Svetlanos“ parduotuvę dažniausiai užsuka tie, kurie ieško smulkių dovanėlių. „Dažnai ateina žmonės ir sako, kad keičiasi smulkiomis dovanomis su bendradarbiais ar bendraklasiais. Tuomet renkasi iš pigesnių daiktų ir nuperka, pavyzdžiui, auskarus ar rankų kremą“, - kalbėjo moteris.

Parduotuvėje dovanėlės yra supakuojamos. Pardavėja sakė, kad žmonės po truputį jau „sujudo“. „Įpakavimas kainuoja iki 5 litų. Priklausomai nuo to, ar dar perka popieriaus, papuošimų ir panašiai. Tačiau dovanų įpakavimas yra labai populiarus dalykas - žmonių, norinčių, kad dovana būtų  gražiai supakuota, artėjant šventėms vis daugėja. Kaip pastebėjau, moterims dažniausiai perkama kremai, papuošalai, o vyrams - žiebtuvėliai, vitaminai“, - kalbėjo Raimonda.

 

Rusai į kainą nežiūri

Sporto prekių parduotuvės „Atletas“ pardavėjas Darius Anikevičius sakė, kad žmonių, ieškančių dovanų, jau yra, tačiau ne itin daug. „Pas mus į parduotuvę ateina žmonės nepasidairyti, o jau žinodami, ko ir kam reikia. Parduotuvė yra specializuota, todėl dažniausiai ateina žmonės iškart žinodami, ką ir kam pirks“, - aiškino vyras.

 „Žmogus į parduotuvę ateina žinodamas, kokia sporto šaka užsiima žmogus, kuriam dovana bus skirta. Dažnai tai būna naujas kamuolys, pirštinės, sportbačiai ar kojinės. Nėra populiariausios prekės, nes sporto šakų yra daug, todėl kiekvienam prireikia vis skirtingų daiktų“,- sakė D. Anikevičius.

Vyras sakė, kad, artėjant šventėms, pirkėjus parduotuvė stengiasi privilioti nuolaidomis. „Taikome įvairioms prekėms nuolaidas, tačiau jei dovanos ieškoma ne sportuojančiam žmogui, tuomet retas užsuks į mūsų parduotuvę“,- kalbėjo Darius.

Artėjant šventėms, D. Anikevičius tikisi sulaukti daugiau ne lietuvių, o rusų. „Atvykę rusai visuomet žiūri į prekės kokybę, o ne į kainą. Jiems nereikia aiškinti, kas yra gera kokybė, jie ir taip mato ir žino, kas yra geras daiktas. Piliečiai iš Rusijos dažnai užsuka į parduotuvę ir ieško daiktų lauktuvėms“,- pasakojo D. Anikevičius.

 

Vyrai baidosi apatinių drabužių parduotuvės

Tačiau apatinių drabužių parduotuvėje „Bona dea“ klientų beveik nėra. „Pažiūrėkite pro langą į einančius žmonės. Palangoje - arba pensininkai, arba moksleiviai. Nėra žmonių, kuriuos domintų apatinis trikotažas. Darbas žiemą praktiškai yra nuostolingas, nes labai daug kainuoja elektra, šildymas, žmonės nebent užsuka savaitgalį, tačiau dauguma palangiškių apsiperka Klaipėdoje, o ne Palangoje. Todėl tiek daug parduotuvių jau užsidarė“,- kalbėjo parduotuvės vedėja Andželika.

Ji minėjo, kad vyrai į apatinių drabužių parduotuvę išvis nekiša nosies. „Vyrai čia - retas svečias. Dažniau ateina moterys savo vyrams nupirkti dovanų apatines kelnaites ar chalatus“,- pastebėjo Andželika.

Ji taip pat didžiausias viltis deda į atvyksiančius piliečius iš Rusijos. „Jie užsuka dažniau ir perka kokybiškas prekes, nežiūrėdami net į kainą. Jie padeda mums išsilaikyti rinkoje“,- kalbėjo moteris.

„Beje, jei Palangoje, būtų daugiau pramogų žmonėms, tai čia pasiliktų daugiau jaunų žmonių gyventi ir dirbti. Tuomet ir parduotuvėms būtų kitaip. O kai nėra pramogų, tai nėra ir žmonių - tuomet ir parduotuvės nesulaukia savo klientų“,- aiškino Andželika.

 

Dauguma dar tik žvalgosi

Palangoje įsikūrusi parduotuvė „Grožio simfonija“ taip pat pastarosiomis dienomis susilaukia daug žmonių, kurie užeina tik pasidairyti. „Gruodžio pradžia – dovanų ieškojimo, o ne pirkimo metas. Dabar dar nesulaukiame didelio žmonių srauto. Manau, pirkėjų bus daugiau prieš pat šventes. Dažnai pirkėjai į mūsų parduotuvę užsuka likus kelioms dienoms iki švenčių ir perka, kas „krenta“ į akis“,- pasakojo pardavėja Aušra. „Žmonės pageidauja gražiai įpakuoto, kvapnaus, dailaus daikto. Dažniausiai norima, kad prekės nereikėtų įpakuoti“,- kalbėjo Aušra.

Taigi, regis, parduotuvėse dar štilis. Bet vis labiau artėjant didžiosioms metų šventėms, parduotuvių duris pravers daugiau pirkėjų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ausinės, telefonai, žaidimų kompiuteriai, kolonėlės, elektriniai dantų šepetėliai ir kitokie elektronikos prietaisai bei šokantys, grojantys ar judantys žaislai kasmet yra tarp populiariausių kalėdinių dovanų.


Vasaros pradžią pajūryje pasitinka atveriamos prekybos tinklo „Rimi“ sezoninės parduotuvės. 


Vyrai, gimę vasarą, gali ne tik džiaugtis pramogomis lauke puikiu oru, bet ir gauti gimtadienio dovanas – nuostabu, tiesa? Tačiau išrinkti dovaną vyrui gali būti sunku. Pabandykite dovaną rinkti pagal gimtadienio sezoną, kad ji pradžiugintų bei būtų naudinga čia ir dabar! Atraskite dovanų idėjas vyrams, gimusiems vasarą.


Vasarą pradedame geromis naujienomis. „Tele2“ paruošė daugybę patrauklių pasiūlymų pokalbių planams, nuolaidų telefonams ir išmaniesiems laikrodžiams su eSIM technologija bei ypatingų dovanų. Akcijomis jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus fiziniuose salonuose arba internetinėje parduotuvėje  www.tele2.lt . 


„Maisto bankas“ gegužės pradžioje visoje šalyje – ir Palangos „Maxima“ bei „Lidl“ parduotuvėse – rinko paramą maistu nepasiturintiems gyventojams padėti. Tačiau ne vienas atkreipė dėmesį, kad minėtose kurorto parduotuvėse aukotą maistą į vežimėlius krovė palangiškiams nepažįstami žmonės. „Deja, mums buvo pasakyta: „Jūs...


COVID-19 pandemija nesutrukdė Palangos LIONS moterų klubui išpildyti kalėdinių svajonių ir Palangos Miesto Socialinių Paslaugų Centras gavo dovanų interaktyvią lentą.    


Kas nors pasakys, kad dovanos ir meras – du vienas kitam nederantys dalykai, tačiau miestų vadovai – ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus – jų, oficialių, gauna ir jos yra reprezentacinių išlaidų dalis. „Tačiau pernai oficialių dovanų meras Š. Vaitkus negavo, tik,“ – Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas sakė...


Prasidėjus kalendoriniam pavasariui,„Tele2“ siūlo atsinaujintisavo telefonusir skelbia nuolaidas.Visuose operatoriaus salonuose bei internetinėje parduotuvėje www.tele2.ltklientų laukia itin viliojantys pasiūlymai.


Kretingos rajone esančiuose Kūlupėnuose stūkso visai jaunutė bažnyčia, į ją parapijiečiai pirmą kartą rinkosi vos kiek daugiau nei prieš trejus metus. O šios bažnyčios nė nebūtų, jeigu ne susitelkusi bendruomenė, troškusi savos bažnyčios ir tie, kurie padėjo įgyvendinti viziją. Ne visi galbūt žino, kad prie šios bažnyčios gerokai prisidėjo ir palangiškiai:...


Artėjant didžiosioms šventėms, žmonės „pasineria“ į dovanų paieškas po parduotuves, o parduotuvės stengiasi privilioti klientus nuolaidomis, originaliais puošybos elementais ir įvairiu prekių asortimentu. Ar palangiškiai jau pradėjo rūpintis artimųjų dovanomis, pabandėme sužinoti apsilankę įvairiose Palangos miesto parduotuvėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius