Palanga sako dar didesnį „taip“ elektromobiliams – 2024-ųjų pabaigoje turės daugiau kaip 40 naujų vietų netaršiems automobiliams įkrauti

"Palangos tilto" informacija, 2023-11-20
Peržiūrėta
563
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga sako dar didesnį „taip“ elektromobiliams – 2024-ųjų pabaigoje turės daugiau kaip 40 naujų vietų netaršiems automobiliams įkrauti

Praėjusią savaitę pasirašyta Palangai itin svarbi sutartis kurorto žalinimo kelyje.

Biudžetinė įstaiga Palangos miesto rinkliavų centras buvo paskelbusi viešą konkursą dėl elektrinių automobilių pakrovimo stotelių įrengimo ir jų eksploatavimo patikėjimo teise valdomose automobilių stovėjimo aikštelėse Palangoje, Taikos g. 2 ir Ronžės g. 5A.

Šio konkurso laimėtoja UAB „Ignitis“ ir Palangos miesto rinkliavų centras praėjusią savaitę pasirašė minėtų aikštelių dalių nuomos sutartį, bendrovė įsipareigojo Palangoje įrengti ne mažiau 24 naujų elektromobilių įkrovimo vietų.

Automobilių stovėjimo aikštelėje Taikos g. 2 UAB „Ignitis“ įsipareigojo įrengti ne mažiau 8 automobilių pakrovimo stotelių po dvi didelės galios įkrovimo bei 2 stoteles po dvi labai didelės galios įkrovimo prieigas. Tad šioje aikštelėje iš viso atsiras 20 elektromobilių įkrovimo vietų.

Aikštelėje Ronžės g. 5A įsipareigota įrengti ne mažiau 2 stotelių po dvi didelės galios įkrovimo prieigas. Tad čia bus dar 4 vietos įkrauti elektromobilius.

Visos minėtos stotelės abiejose aikštelės turės būti įrengtos iki ateinančių metų liepos 1 dienos.

Šiuo metu mūsų kurorte veikia penkios Palangos savivaldybės inicijuotos viešosios elektromobilių įkrovimo prieigos, tad ateinančią vasarą jų padaugės penkis kartus.

Kaip žinia, Palangoje buvo įdiegtos ir kovą pradėjo veikti į kurortą įvažiuojančių automobilių srautų stebėjimo kameros. Štai ką pamatėme: nuo kovo iki lapkričio 16 dienos į Palangą įvažiavo nei daug, nei mažai – 2 mln. 338,3 tūkst. transporto priemonių, iš jų vasaros mėnesiais, t.y. nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., – 1 mln. 26,6 tūkst. 

„Skaičiai tikrai įspūdingi. Neturime galimybių tiksliai išskirti, kiek šiame milžiniškame atvažiuojančių mašinų sraute sudarė elektromobiliai, tačiau nekyla abejonių, kad su kiekvienais metais tokio transporto Lietuvoje, vadinasi, ir Palangoje tik daugės. Todėl ne tik analizuojame skaičius, bet ir labai aktyviai sprendžiame,“ – komentuoja Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Anot jo, Palanga ir toliau vysto žaliojo kurorto, arba parko prie jūros, idėją  ir žengia išskirtinai didelį žingsnį pritraukti į pajūrį netaršų transportą ir sudaryti kuo geresnę bei kuo labiau draugišką infrastruktūrą tokiems automobiliams pakrauti. 

„Tad ateinančių metų pabaigoje Palangoje jau turėsime daugiau kaip 40 naujų vietų netaršiems automobiliams įkrauti,“ – sako meras.

„Ir tai dar ne viskas – statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, aktyviai tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties sutvarkymo antrojo etapo,“ –  Facebook žinutėje praneša Š. Vaitkus.

Kretingos gatvėje, teritorijoje tarp degalinės ir autobusų stoties, jau netrukus prasidės dar vieno prekybos centro, kuriame po vienu stogu koncentruosis skirtingos drabužių, avalynės ir namų apyvokos prekių parduotuvės, statybos. Palangoje atsiras ne dar viena maistu prekiaujanti parduotuvė, o visiškai naujos koncepcijos prekybos centras. 

Visa reikiama projektinė ir techninė dokumentacija jau sutvarkyta iki Kalėdų planuojama gauti leidimą statyboms.

Planuojama, jog naujasis prekybos centras duris atvers ateinančių metų antrojoje pusėje. Greta jo, Palangos savivaldybės siūlymu, bus įrengta ir apie 15 naujų elektromobilių įkrovimo vietų.

„Palangos tiltas“ info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę pasirašyta Palangai itin svarbi sutartis kurorto žalinimo kelyje. Biudžetinė įstaiga Palangos miesto rinkliavų centras buvo paskelbusi viešą konkursą dėl elektrinių automobilių pakrovimo stotelių įrengimo ir jų eksploatavimo patikėjimo teise valdomose automobilių stovėjimo aikštelėse Palangoje, Taikos g. 2 ir Ronžės g. 5A. Šio konkurso laimėtoja UAB „Ignitis“ ir Palangos...


Esate itin svarbi bendruomenė, kuri mums visiems užtikrina saugumo jausmą. Jūsų darbas reikalauja ne tik didžiulės fizinės, bet ir dvasinės ištvermės, neišsenkančių jėgų ir kantrybės. Linkiu, kad šios profesijos reikšmė ir kilnumas atsvertų darbo įtampą bei sudėtingumą. Ir toliau būkite tvirti, atsakingi, drąsūs, telydi Jūsų darbus visuomenės pagarba ir artimųjų palaikymas.


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Šventosios jūrų uosto atstatymo darbams uždegta žalia šviesa – šiandien, kovo 16 d., pasirašyta žvejybos infrastruktūros sukūrimo rangos darbų sutartis. Ją parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius Povilas Batavičius. Planuojama, kad darbai...


Kai kuriems Nidos verslininkams ši vasara buvo auksinė. Jų pelnas buvo tris kartus didesnis nei pernai. Bet buvo ir tokių, kurie nesulaukę vokiečių turistų liko be pajamų. Tuo tarpu Palangos verslininkai taip pat ploja rankomis, nes šią vasarą pajamos išaugo ir kurortas tikrai negalėjo skųstis poilsiautojų stygiumi.


Kaip „Palangos tiltą“ informavo antradienį Gediminas Valinevičius, šios savaitės antroje pusėje miesto komunalininkai paplūdimyje pastatys konteinerinius tualetus, prieš kuriuos buvo pasišiaušusi Statybų inspekcija. Tualetus buvo galima vėl statyti, kai Klaipėdos apygardos teismas įpareigojo Savivaldybę pertvarkyti inžinerinių statinių, pastatytų pagal...


Be testamento ir vedybų sutarties savo gyvenimo neįsivaizduoja ne viena moderni šeima. Šalia šių teisinių susitarimų vis dažniau į stalčius nugula ir kai kuriose užsienio šalyse labai populiari, o pas mus dar tik atrandama laidojimo sutartis, kuria žmogus išsako savo valią, kaip pageidauja būti palaidotas. PT duomenimis, tokių sutarčių jau yra...Žinoma žurnalistė, televizijos laidų vedėja, buvusi politikė Dalia Kutraitė-Giedraitienė, Palangos skaitytojams praėjusį penktadienį pristačiusi romaną „Nokstančių bananų kvapas“, sako, kad nuodėmių darome nepriklausomai nuo santvarkų ir laikų, kuriais gyvename. „Tarp gėrio ir blogio paklysti galima vienodai lengvai – ir laisvėje, ir nelaisvėje. Ir jokie laikai čia...


Baigiantis metams, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė vardija nuveiktus darbus ir parengtus techninius projektus būsimiesiems darbams, negailėjo gerų žodžių Ekonominės plėtros skyriui ir neslėpė, kad, pavyzdžiui, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus veikla dėl didelio darbo krūvio ir darbuotojų kaitos kelia tam tikrų problemų. A. Kilijonienė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius