Pasiskiepykime nuo COVID-19 be išankstinės registracijos ir rudenį pasitikime saugūs (FOTO GALERIJA)

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-07-08
Peržiūrėta
2937
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lino Jegelevičiaus nuotraukoje: NKC Klaipėdos skyriaus gydytoja Neringa Mažulytė (dešinėje) ir bendrosios praktikos slaugytoja Renata Ramanauskienė
Lino Jegelevičiaus nuotraukoje: NKC Klaipėdos skyriaus gydytoja Neringa Mažulytė (dešinėje) ir bendrosios praktikos slaugytoja Renata Ramanauskienė

Nacionalinio kraujo centro (NKC) vakcinacijos turas per Lietuvą ilgokam stabtelėjo Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere. Čia iki vasaros pabaigos visi norintys be išankstinės registracijos gali gauti vakciną nuo COVID-19. Atvykusieji gyvos eilės principu skiepijami „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina. 

Be išankstinės registracijos pasiskiepyti norima vakcina galima ir kiekvieną ketvirtadienį VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre (Vytauto g. 92). 

Kasdienapie 30 žmonių

 „Vakcinacija Palangoje vyksta ramiai, sakyčiau, atostoginiu tempu. Matyt, jis toks ir turi būti Palangoje. Galiu pasidžiaugti, kad kiekvieną dieną vidutiniškai per dieną sulaukiame apie 30 žmonių. Kai tik startavome, sulaukdavome po 50-60 žmonių, norinčių pasiskiepyti. Aktyviausia diena kol kas buvo praėjęs sekmadienis, kai sulaukėme 76 žmonių“, – sakė NKC Klaipėdos skyriaus gydytoja Neringa Mažulytė.

Nors asmenų, atvykusių į NKC palapinę prie Palangos tilto, nesiteiraujama, iš kur jie yra atvykę – gauti skiepą pakanka pateikti asmens dokumentą ir užsiregistruoti vietoje – gydytoja spėja, kad dauguma žmonių yra Palangos svečiai. „Mūsų akcija būtent yra orientuota į Palangos poilsiautojus“, – kalbėjo pašnekovė.

Tačiau šia galimybe pasinaudoti raginami ir vietos gyventojai – palangiškiai, kurie tradiciškai vasarą įtemptai dirba ir neturi laiko galvoti apie poilsį. Pasiskiepijus „Janssen“ vakcina dabar, rudenį, atėjus palangiškių atokvėpio nuo darbų metui, bus galima saugiai atostogauti.

 Bendras tikslas

 Kiekvieną dieną į NKC palapinę Palangoje atsivežama apie šimtą „Janssen“ vakcinų. „Turime visi prisidėti prie bendro tikslo – įgyti kolektyvinį imunitetą ir taip ženkliai sumažinti apkrovas mūsų sveikatos sistemai. Turime suvokti, kad sveikata – brangiausia. O pas mus pasiskiepyti patogu, nes pas mus nėra eilių, šalia – jūra, žolynai. Labai raginu visus, ypač atostogų pabaigoje, stabtelėti mūsų palapinėje ir pasiskiepyti“, – sakė gydytoja.

Nors akcijose pasiskiepyti gali bet kurie 18 metų ir vyresni asmenys, organizatoriai ypač ragina šia proga pasinaudoti vyresnio amžiaus senjorus.  Mirtingumo ir sergamumo statistika liudija, kad labiausiai nuo COVID-19 nukenčia būtent vyresnio amžiaus senjorai, todėl jie raginami nedelsti ir pasirūpinti savo apsauga nuo koronaviruso.

Anot jos, dėl „Janssen“ vakcinos, kurios pakanka vienos dozės imunitetui įgyti, žmonės atvažiuoja net iš Kauno, Klaipėdos, kitų šalies miestų.

Skiepijama kasdien

NKC vakcinacijos punktas Palangoje planuoja dirbti iki pat vasaros pabaigos, kiekvieną dieną nuo 11 iki 16 val. O šeštadieniais NKC palapinėje Kastyčio ir Jūratės skvere vyksta kraujo donorystės akcijos.

Iniciatyvą įgyvendina Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija. Akcija organizuojama kartu su miestų ir rajonų savivaldybėmis. Sklandžiam jos įgyvendinimui talkina Caritas. 

 Atvyksta iš kitų miestų

 Pašnekinome ir žmones, atvykusius pasiskiepyti į NKC palapinę Kastyčio ir Jūratės skvere.

„Atvykau pasiskiepyti specialiai į Palangą, nes tik Palanga šią dieną siūlo „Janssen“ vakciną. Aš pats dirbu Suomijoje, dėl to man, dabar pasiskiepijus, nereikės galvoti apie antrą vakcinos dozę. Juk pakanka vienos „Janssen“ dozės imunitetui susiformuoti“, – sakė klaipėdietis Tomas.

Klaipėdietis Jonas savo pusbrolį Arūną į Palangą atvežė iš Klaipėdos. „Pas mus, uostamiestyje, nėra vakcinos „Janssen“ šią savaitę. O labai gaila. Man labai patogi ši vakcina, nes pakanka vos vienos dozės. O ir iki Palangos atvažiuoti netrunka“, – kalbėjo Arūnas.

Jonas pasiskiepijo „Phizer“ vakcina. „Reikia skiepytis. Be to, jau nusibodo nuolat darbe testuotis (Arūnas dirba baldų gamykloje). Labai patogus bus turėti Galimybių pasą“, – teigė Jonas. Jis įsitikinęs, kad pasiskiepijus ir įvairios koronaviruso atmainos nebus labai pavojingos.

O ponia Stasė su vyru Arvydu atvyko į Palangą vakcinuotis net iš Šiaulių. „Išvažiavome šįryt 7.30 val. Praėjusią savaitę ir Šiauliuose skiepijo „Janssen“ vakcina, tačiau mes dar nebuvome spėję grįžti iš užsienio, kur dirbame. Tad specialiai vykome į Palangą, nes po dvejų savaičių vėl išskrendame dirbti į Švediją“, – sakė šiaulietė, kuri jau yra pasiskiepijusi, tačiau jos vyras iki šiol kol kas nebuvo tai padaręs. Poros įsitikinimu, būtina skiepytis. „Dabar visur prašo parodyti testų rezultatus ar testuotis. Pasiskiepijus bus ramiau“, – kalbėjo ponia Stasė.

Ketvirtadieniais – miesto poliklinikoje

O štai nuo vakar, liepos 8 d., sudaryta galimybė be išankstinės registracijos ketvirtadieniais skiepytis pasirinkta vakcina bet kuriame šalies mieste. Palangoje norintieji pasinaudoti šia galimybe ketvirtadieniais laukiami Palangos asmens sveikatos priežiūros centre (miesto poliklinika, Vytauto g. 92) nuo 11 val. iki 16 val. 

Turėti asmens dokumentą 

Svarbu: vykstant skiepytis reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei asmuo, norintis pasiskiepyti, yra 12-15 metų, jis turi atvykti kartu bent su vienu iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų. 

Taip pat dėl aukštos oro temperatūros rekomenduojama turėti vandens atsigerti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdoje atidarytas ketvirtasis šalyje pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras, jis įsikūrė Klaipėdos futbolo sporto mokykloje (Paryžiaus Komunos g. 16A). Į Klaipėdą, Palangą ar kitus pajūrio miestus atvykusių ukrainiečių prašoma nuo šiol registruotis ne Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje, o naujajame registracijos centre.


Be išankstinės registracijos pasiskiepyti galima kiekvieną ketvirtadienį VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre, Vytauto g. 92, nuo 11 val. iki 16 val.


Susirgimų COVID-19 skaičius Palangoje, kaip ir visoje šalyje, deja, auga – šiuo metu kurorte koronaviruso infekcija serga 106 asmenys, per praėjusią parą, antradienį, rugsėjo 14 d., nustatyti 22 nauji susirgimai. Siekiant išvengti šios pavojingos ligos, raginame gyventojus laikytis saugumo priemonių, o tuos, kurie dar nepasiskiepijo nuo COVID-19 ligos, skatiname suskubti tai padaryti.


Rytoj, rugpjūčio 19 d., kaip ir kiekvieną ketvirtadienį, VšĮ „Palangos asmens sveikatos priežiūros centre“ nuo 11 val. iki 16 val. galima pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos be išankstinės registracijos.


Kiekvieną ketvirtadienį VšĮ „Palangos asmens sveikatos priežiūros centre“ nuo 11 val. iki 16 val. pasiskiepyti nuo COVID-19 galima be išankstinės registracijos. Gyventojai gali rinktis iš tuo metu sveikatos priežiūros įstaigoje turimų vakcinų.


Pasiskiepykime vasarą, kad iki atvėstant orams spėtų susiformuoti imunitetas ir rudenį galėtume saugiai dirbti bei atostogauti. Juo labiau, kad vakciną nuo COVID-19 ligos galima gauti ir be išankstinės registracijos. 


Nacionalinio kraujo centro (NKC) vakcinacijos turas per Lietuvą ilgokam stabtelėjo Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere. Čia iki vasaros pabaigos visi norintys be išankstinės registracijos gali gauti vakciną nuo COVID-19. Atvykusieji gyvos eilės principu skiepijami „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.  Be išankstinės registracijos pasiskiepyti...


Nacionalinio kraujo centro vakcinacijos turas per Lietuvą, kurio metu visi norintys be išankstinės registracijos gali gauti vakciną nuo COVID-19, jau liepos 2 d., pasiekė Palangą bei čia planuoja pasilikti visą vasarą. Jūratės ir Kastyčio skvere, jūros tilto prieigose, bus įrengta palapinė, kurioje atvykusieji gyvos eilės principu bus skiepijami „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas –...


Ketvirtadienį, birželio 17 d., Palangos mieste vyks gyventojų skiepijimas nuo COVIS-19 ligos be išankstinės registracijos. Gyventojai bus skiepijami „Pfizer“ gamintojo vakcina.


Šiandien, penktadienį, gegužės 21 d., ir rytoj, šeštadienį, gegužės 22 d., visi 18 metų ir vyresni palangiškiai gyvos eilės principu be išankstinės registracijos galės pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos „Vaxzevria“ vakcina. Norintieji pasirinkti kitą vakciną kviečiami skiepui registruotis per vieningą elektroninę registracijos sistemą, apsilankius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius