Pavasariškai linksmos „Gintarinės“ užgavėnės

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009-02-24
Peržiūrėta
1323
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

                              Bene pirmieji Užgavėnės šiemet Palangoje šventė „Gintarėlio“ lopšelio-darželio vaikučiai ir jų auklėtojos. Šios ugdymo įstaigos direktorės pavaduotoja Milda Kucevičienė pasidžiaugė, jog visa šimtinėlė jų kūrybiško kolektyvo narių panoro dalyvauti Užgavėnių atrakcijose. Lašininio (vaidino Lukrecija Gabrėnienė) ir Kanapinio (Virginija Sendravičiūtė), Joškės (Aurelija Viskontaitė), Ožkelės (Valdonė Juozapavičienė) diskusijos „Gintarėlio“ kieme, Vaidilutės – lietuvaitės Birutės (Vanda Tarvydienė) sukėlė juokų ir plojimų bangas, tad, nori nenori, „suplyšo“ net Šalčio „marškinėliai“ pajūryje.

Apypiečiu mieste jau garsinosi ir profesionalūs kaukėti muzikantai, šokėjai, kurie Palangos gyventojams ir visai Europai pagarsino: „Sveiki, sugrįžę, į širdžių pavasarėjimo kelią!“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 26 d., šeštadienį, 16.30 val. Palangos kurorto muziejuje vyks koncertas „Vilties muzika“, skirtas pianistės, koncertmeisterės, vargonininkės, giesmių kūrėjos ir atlikėjos, palangiškės Audronės Juozauskaitės jubiliejui.


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Per kelias metų pabaigos savaites Lietuvoje užfiksuotas beprecedentis mirčių šuolis, daugėja mirštančių namuose. Palanga – ne išimtis: kurorte daugiausiai žmonių Anapilin šiais metaus iškeliavo lapkritį. Ir poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė, ir Palangos Laidojimo namų vadybininkas Raimondas Litvinas, ir Irena Biriukaitė, Palangos Globos namų...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Trečiadienį, vasario 12 d., visą dieną Palangos žiemišką ramybę drumstė po kurortą zujantis automobilis, per garsiakalbį – beje, „apvilktą“ keista žalia brezentine medžiaga – reklamavęs tadien vakare Palangos senojoje gimnazijoje turėjusį įvykti „Gintarinės šalies cirko“ pasirodymą su apmokytais gyvūnais.


Tuo metu, kai visų akys krypsta į Palangą, pasidomėjome, kokiomis nuotaikomis gyvena taip pat palangiškiai, tačiau kiek labiau nuo centro nutolę gyventojai.


Šilta šventė praėjusio ketvirtadienio vakarą surengta Kurhauze – minint Medicinos darbuotojų dieną, į šventinį renginį sukviesti ne tik kurorto medikai, bet ir visi miestiečiai, norintys pasveikinti šios profesijos atstovus.


Kalėdinė muzika bei pagal ją „šokanti“ miesto eglė, šviežias, ką tik iškeptas pyragas, kalėdiniai stebuklai ir linksmos vaikų pamėgtų personažų išdaigos – į tokį linksmybių siaututį pasinėrė mažieji palangiškiai ir kurorto svečiai, antrąją Kalėdų dieną atskubėję į šventiškai padabintą centrinę kurorto aikštę.


Žemės dieną palydint

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 20 | Rubrika: Sveikata

Kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.


Pavasariškai linksmos „Gintarinės“ užgavėnės

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 02 24 | Rubrika: Miestas

Ši šventė, nuo kurios pavasaris ir šventos Velykos – per žemaitišką sprindį, Palangoje turi ypač gyvybingas šaknis ir tradicijas. Visą dieną visuose kurorto kampeliuose girdėjosi muzika, „žydukų“ juokai, garsūs Užgavėnių „spektaklio“ personažų dialogai, kvepėjo gardžiausiais blynais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius