Pavyzdinė istorija: gyventojams sutarus, namo renovacija teikia džiaugsmą

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-12-04
Peržiūrėta
1259
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jonas Skoris ir Arūnas Zabitis
Jonas Skoris ir Arūnas Zabitis

Galima pripažinti, jog dažniau girdime apie prastai atliktus darbus nei gerai, ypač kalbant apie renovaciją. Gyventojai ne kartą buvo išsakę nusiskundimus atliktais darbais, tačiau į redakciją užsukę Jonas Skoris ir Arūnas Zabitis pateikė visiškai kitokį pavyzdį, kaip gyventojai neturi jokių priekaištų renovaciją atlikusiems darbuotojams ir pagalbą įvairiais klausimais teikusioms Palangos įstaigoms. Tačiau jie akcentavo, kad norint, jog viskas eitųsi gerai, negali likti abejingi ir patys gyventojai. Taip anksčiau laiko ištaisomos klaidos, o ir įvykdomi visi pageidavimai.

Gyventojai patys turi dirbti
Kaip papasakojo pašnekovai, tam, kad viskas būtų tinkamai sutvarkyta jų daugiabučiame, esančiame Valančiaus g. 6, visas pastangas dėjo tiek Palangos komunalinio ūkio, tiek ir Palangos šilumos ūkio, tiek Savivaldybės vadovai, neapvylė ir rangovai, su kuriais pradžioje būta tam tikrų nesusikalbėjimų, bet vadovo dėka jie greit buvo išspręsti. Žinoma, jeigu patys gyventojai būtų numoję ranka ir leidę viskam vystytis savaime, gal dabar jie ir nesidžiaugtų tokia renovacijos baigtimi.
„Dabar, kai jau viskas galutinai bus baigta, šiuo metu įrenginėjama ir automobilių stovėjimo aikštelė, mūsų rajonėlis bus galutinai sutvarkytas. Norime pasidžiaugti gerais pavyzdžiais, juk tiek daug mūsuose vyrauja negatyvo. Tais atvejais, kai patys rankų sudėję nesėdime, ir rezultatu, tokiu, kokio tikrai norėjome, galime pasidžiaugti“, – teigė pašnekovai.
Jonas ir Arūnas papasakojo, jog pradžioje jų daugiabutį administravo Palangos butų ūkis, tačiau teismų pagalba jie administratoriaus atsisakė ir perėjo Palangos komunalinio ūkio globon.
„Jokiu būdu nenorime čia jokios reklamos, tačiau išties nesame nusivylę Palangos komunalinio ūkio administravimu. Bet ką labiau norime akcentuoti – jeigu gyventojai nori, kad viskas būtų tvarkoma gerai, visi jų pageidavimai ir įnoriai būtų išgirsti, turi ir patys dirbti. Negalvoti, kad užtenka kartą prabalsuoti ir bus viskas taip, kaip jie įsivaizdavo, vis tiek reikia nuolat procese pačiam dalyvauti, o tada tau padės ir visi tie, kurie atsakingi už renovaciją. Juk renovaciją besirūpinantys žmonės nesugeba įžiūrėti žmonių vizijų, jeigu jų niekas neįvardina garsiai“, – įsitikinę palangiškiai.
Tiesa, J. Skoris teigė turįs butą Palangoje, tačiau nuolat jame negyvenantis, daug laiko praleidžia Vilniuje, o štai A. Zabitis gyvena nuolat.

Suformavo žemės sklypą
Minėtame daugiabutyje sumontuoti didesni balkonai, tokie, kokių ir pageidavo gyventojai. Žinoma, tai brangiau jiems ir kainavo. Kaip pripažino pašnekovai, buvo palengvinta dalia, nes su visais gyventojais buvo labai lengva susitarti.
„Kiekviename name visgi turi būti iniciatyvinės grupės aktyvesni nariai, kurie rūpintųsi ir domėtųsi visais reikalais. Juk negali komunalinis ūkis įspėti visų jūsų norų. Ne vieną kartą buvo, kad mes ko paprašome ir atsižvelgiama į mūsų norus. Bet, žinoma, labai palanku mūsų daugiabutyje buvo tai, kad labai nesunkiai pavyko susitarti su visais gyventojais“, – pagrindinį privalumą įvardijo vyrai.
Daugiabučio renovacija prasidėjo 2016-ųjų rugsėjo mėnesį. Bet pats projektas buvo pradėtas 2013 metais.
„Komunalinis mums padėjo suformuoti žemės sklypą, visas procesas buvo pabaigtas jo dėka. Dabar, kiek žinau, gyventojai daug kas nenori, bet mums pavyko įkalbėti gyventojus formuoti sklypą. Suformuotas sklypas suteikia mums teisę užsitverti savo kiemą, kitu atveju, vasaromis mums vargiai patiems beliktų vietos pasistatyti automobiliams. Tai kainavo, bet įsitikinome, kad tai naudinga. Dabar mokame ir kasmetinį žemės mokestį“, – pasakojo Jonas ir Arūnas.
Vyrai patikino, kad tai, kas buvo padaryta, jie be Savivaldybės, komunalinio ūkio darbuotojų nebūtų padarę. „Dukra taip pat gyvena Vilniuje. Jų daugiabutį administruoja tokia pati įmonė kaip Palangos butų ūkis, tai tikrai nieko gero, procesas – varginantis ir ilgas. Bet, žinoma, Vilniuje esama daug daugiau užimtumo, daugiau visko“, – pastebėjimą išsakė J. Skoris.

Gyventojų bendras sutarimas
Abu pašnekovai neslėpė, jog visiems pasisekė, jog jų daugiabutyje gyvena žmonės, su kuriais lengva tartis, kurie naudojasi kompiuteriais, o jeigu ir nesinaudoja, jie patys padeda tokiems gyventojams gauti reikalingą informaciją.
„Žinoma, jeigu tarp gyventojų bus jaučiama priešprieša, vyraus požiūris, kad tu privalai viską padaryti, o aš sėdėsiu ant sofos, tuomet nieko gero nebus. Ir dar, aišku, viskas, ką mes sugalvojome, kainuoja nemažus pinigus. Bus įtraukiama į sąskaitas ir reikės mokėt. O dažnai taip būna, jog pensininkai nori, kad viskas būtų tinkamai padaryta, bet kai reikia mokėti, jie jau nebenori“, – svarstė Jonas.
Arūnas perpasakojo ir kitą iš komunalinio ūkio darbuotojų girdėtą galvos skausmą. „Kai jau būna kažkas padaryta, gyventojai tuomet pareiškia pretenzijas, jog jie norėjo ne taip“, – sakė jis.
Pašnekovo nuomone, būtina iš anksto pasidomėti projektu, apgalvoti visus pakeitimus. „Aš pats esu statybininkas, daug ką suprantu pats, tad jeigu kažkas kažko nesupranta, geriausia sukurti iniciatyvinę grupę, kurią sudarytų tokio pobūdžio darbą išmanantys žmonės ir tuomet problemų neturėtų kilti. Vienas džiaugsmas, kad mūsų name gyvenantys žmonės tai suprato ir visuomet buvo dauguma vienos nuomonės. Neatsimenu atvejo, kai kas nors balsuodavo prieš. Gal pasitikėjimas buvo, kadangi matė, jog tinkamai viską darom“, – kalbėjo J. Skoris.

Siekė kokybės
Gero žodžio negailėjo pašnekovai ir rangovams iš Telšių. Nors, tiesa, pradžioje būta nesusikalbėjimų. „Pirmasis darbų vadovas nebuvo labai tinkamas, neradom bendros kalbos, tačiau kai buvo išgirstas mūsų nusiskundimas įmonės vadovybės, tuomet pakeistas darbų vadovas, ir po to jokių bėdų nebekilo“, – kalbėjo palangiškiai.
M. Valančiaus gatvės 6 namui pritaikytas vėdinamas fasadas, o ne polistirolas. Tai, pasak pašnekovų, labai svarbu, kadangi kažkiek traukia iš sienos drėgmę. Taip pat pusėje butų įrengti mini rekuperatoriai. Tai – mechaninio patalpų vėdinimo sistemos dalis su šilumos rekuperacija (sugrąžinimu). Rekuperacijos principas: išeinantis iš patalpos oras sušildo įeinantį orą iš lauko.Ir tai, svarbiausia, ekonomiška.
„Žinote, gali būti projekte įrašyti rekuperatoriai, bet statybininkai gali juos įrengti prastos kokybės. Ir mums bandė įvairių pasiūlyti, bet mes nesutikome. O kadangi mes jų norėjome, ir žinojome, kokių norime, sumokėjome brangiau, bet gavome kokybiškus“, – sakė pašnekovai.
Daugiabutis pastatytas 1961 metais, tačiau jo būklė dar nebuvo labai prasta, gyventojai nuolat jį prižiūrėjo, tačiau jame buvo nuolat daug šilumos nuostolių.
Šią savaitę prie daugiabučio pradėta tvarkyti automobilių stovėjimo aikštelė, kuri iki šiol buvo labai maža. Įrengus aikštelę, kiekvienam butui bus skirta po vieną automobilių stovėjimo vietą.
Dar teko šiems gyventojams daug bendrauti ir su Palangos šilumos tinklų vadovybe, kadangi ten buvo bendra boilerinė keliems namams, buvo susitarta, kad ji būtų iškelta. Dabar jau skirtinguose namuose padaryti atskiri šilumos punktai.
„Čia vis dėlto yra mūsų turtas. Jeigu mes nežiūrėsime, tuomet Savivaldybė „uždės šabloną“, taip ir padarys. Jeigu gyventojai nieko nenori, kas belieka. O kadangi mes žinojome, ko norime, tai mes tikrinome ir projektą. Taip, mums pasisekė, kad visi sugebėjome sutarti dėl bendrų dalykų, tačiau kitas privalumas – atlikus kokybišką, su visais privalumais renovaciją, buto vertė taip pat kyla. Tai taip pat skatina gyventojus priimti teisingus sprendimus“, – sakė gyventojai.

 

 

Jūsų komentaras:

O ar kas 2017-12-08 12:57 (IP: 88.223.27.28)
paskaičiavo, kada visa tai atsipirks?

Taip pat skaitykite

Kartu su pavasariu, atbundančia gamta mus aplanko ir Prisikėlimo džiaugsmas – su pakiliu virpesiu širdyse pasitinkame vieną iš gražiausių švenčių – šv. Velykas. Tebūna jos džiaugsmingos ir jaukios, te kiekvienus namus, kiekvieną širdį aplanko vidinė ramybė, šiluma ir pilnatvė. Te šv. Velykų varpų gausmas prišaukia laimę...


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Girto vairuotojo vairuojamas automobilis naktį iš sekmadienio į pirmadienį Palangoje rėžėsi į tvorą ir ją išvertęs vos nesugriovė namo. Apie incidentą socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė „Reidas TV“. 


Galima pripažinti, jog dažniau girdime apie prastai atliktus darbus nei gerai, ypač kalbant apie renovaciją. Gyventojai ne kartą buvo išsakę nusiskundimus atliktais darbais, tačiau į redakciją užsukę Jonas Skoris ir Arūnas Zabitis pateikė visiškai kitokį pavyzdį, kaip gyventojai neturi jokių priekaištų renovaciją atlikusiems darbuotojams ir pagalbą įvairiais klausimais...


Per pirmą kadenciją miesto savivaldybės Taryboje Arvydas Dočkus, anot jo paties, apsiprato, o antrojoje dabar jaučiąs „malonumą“. „Labai gera žinoti, kad prisidedu prie didžiausio šalies kurorto raidos. Prisipažinsiu, kad pirmoje kadencijoje ne visų sprendimų kelias iki Tarybos – kas slypi jų esmėje– visada būdavo aišku. Dabar labai patogiai...


Nuo rugpjūčio 18-osios S. Nėries 3-iąjį ir 5-ąjį daugiabučius namus renovavusių „Konsolės“ darbininkų – nė kvapo. Lyjant vanduo pliaupia ant plėvele uždengtų pastolių, sunkiasi pro neužsandarintus neseniai pakeistų langų plyšius. Keliems gyventojams taip lietaus vanduo sugadino butų sienas. Pasigedę renovuotojų namų gyventojai skundais užvertė kurorto renovacijos...


Po ilgus metus trukusių teismų atkakli Palangos pensininkė Jadvyga Puškorienė Aukščiausiajame teisme sugebėjo įrodyti, kad kurorto daugiabučiams šilumą tiekianti įmonė „Litesko“ už namo bendrojo naudojimo patalpų šildymą ją mokėti vertė neteisėtai. Teismo procesą pralaimėjusi ir jo neapskundusi „Litesko“ bendrovė vėl į teismą kreiptis...


Dar balandį planuota, kad vėliausiai gegužę prie daugiabučio Žvejų g. 38 pradės triūsti statybininkai – turėjo prasidėti šio namo renovacija, kurią baigti planuota iki šių metų rugsėjo – spalio mėnesių. Jau ir liepa eina į pabaigą, o darbų pradžios bent jau iš išorės dar nematyti. Tačiau daugiabutį administruojančios bendrovės „Palangos butų...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – viešų paslaugų tiekėja kurorte, vienintelė teikianti itin platų paslaugų spektrą. Žinia, pernai bendrovei buvo patikėta ir naujos autobusų stoties statyba, taip pat ritualinių paslaugų teikimas. Dar šiais metais turėtų pradėti kilti nauja autobusų stotis, o Anapilin iškeliavę palangiškiai bus oriai išlydimi...


ES paramos džiaugsmą temdo paliktas brokas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 09 | Rubrika: Miestas

Dar prieš du metus Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“, kaip ir visi sovietmečiu statyti darželiai ir mokyklos, buvo pilkas ir niūrus. Šiandien jis, geltonas kaip pienės galva, šviečia iš toli ir daugeliui palangiškių bei miesto svečių jis tapo orientyru. Arba, kaip „Gintarėlio“ direktorei Ilonai Milkontei, ugdymo įstaiga tapo pavyzdžiu kaip renovacija, remiama Europos Sąjungos (jos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius