Penktadienį Palangoje pradeda veikti mobilus koronaviruso patikros punktas

"Palangos tilto" informacija, 2020-11-05
Peržiūrėta
1943
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Penktadienį Palangoje pradeda veikti mobilus koronaviruso patikros punktas

Penktadienį, lapkričio 6 d., Palangoje darbą pradeda mobilus koronaviruso patikros punktas. Jis įsikurs šiaurinėje automobilių stovėjimo aikštelėje prie miesto baseino, Kretingos g. 23. Numatyta, kad mobilus punktas dirbs pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 8.30 val. iki 12 val.
Kaip ir pirmosios koronaviruso bangos metu, prie mobilaus punkto darbuotojų komandos jungiasi ir Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, ir miesto medikai.

Atkreiptinas dėmesys, kad į mobilų punktą negalima vykti nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti į Karštąją koronos linija 1808 ir užsiregistruoti tyrimui. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.
Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks karštosios linijos specialistas ir nurodys laiką bei adresą, kada jam tai padaryti.
Atvykus į mobilų punktą, žmonėms neleidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti medicinos darbuotojo nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.
Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

 

Į KARŠTĄJĄ LINIJĄ 1808 KREIPTIS IR REGISTRUOTIS TYRIMUI TURĖTŲ:
• Asmenys, jaučiantys vieną ar kelis iš šių simptomų: karščiavimas (temperatūra aukštesnė kaip 37,3), kosulys, dusulys, sloga, laužo kaulus, gerklės skausmas, staigus uoslės ar skonio pojūčio praradimas ar susilpnėjimas;
• Asmenys, grįžę iš paveiktų užsienio valstybių.
• Asmenys, kuriems buvo atliktas greitasis testas ir gautas teigiamas atsakymas (SVARBU: testas turi būti atliktas ir interpretuotas atsakymas sveikatos priežiūros specialisto).
• Pakartotiniam tyrimui asmenys, kuriems buvo nustatyta COVID-19 infekcija, BET tik tais atvejais, kai sprendžiama dėl izoliacijos nutraukimo iki 10 d.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, balandžio 29 dieną, prie Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) (poliklinikos) mobilaus COVID-19 testavimo punkto prie kurorto baseino buvo daug šypsenų ir jokių apsauginių veido kaukių – beveik du metus čia veikęs punktas buvo uždarytas.


Siekiant paskiepyti kuo daugiau Lietuvos gyventojų ir suaktyvinti vakcinaciją nuo koronaviruso (COVID-19), Nacionalinis kraujo centras (NKC) nuo birželio 1 d. įsijungia į šį procesą. Tuo tikslu iš NKC atstovų ir sveikatos priežiūros specialistų sudaryta mobili komanda keliaus po Lietuvą ir kvies skiepytis palapinėse be išankstinės registracijos.  Palangoje komanda apsilankys liepos 4 d....


Balandžio 10 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje pradeda veikti Lietuvos nacionalinės premijos laureato Petro Repšio grafikos darbų paroda „Pasikalbėjimai su savimi“. Tai pirmoji asmeninė autoriaus paroda šiame pajūrio mieste.


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Mobiliajame koronaviruso patikros punkte Palangoje, kuris darbą pradėjo lapkričio 6 d., per dvi veiklos savaites paimti 339 tepinėliai, iš jų teigiami tyrimo rezultatai – 74 (Palangos miesto gyventojų teigiami testai –37). Per dieną Palangos mobiliajame punkte vidutiniškai atlieka 40-45 tyrimus. Maždaug pusė besitiriančių – ne Palangos miesto, o aplinkinių...


Nuo rytojaus, lapkričio 11 d., mobilus koronaviruso patikros punktas Palangoje dirbs intensyvesniu grafiku – penkias dienas per savaitę. Tyrimai bus atliekami kiekvieną darbo dieną – nuo pirmadienio iki penktadienio 8–12 val.


Penktadienį, lapkričio 6 d., Palangoje darbą pradeda mobilus koronaviruso patikros punktas. Jis įsikurs šiaurinėje automobilių stovėjimo aikštelėje prie miesto baseino, Kretingos g. 23. Numatyta, kad mobilus punktas dirbs pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 8.30 val. iki 12 val. Kaip ir pirmosios koronaviruso bangos metu, prie mobilaus punkto darbuotojų...


Klaipėdoje trečiadienį, kovo 18 d. popiet pradėjo veikti mobilus patikros punktas. Jame išsitirti dėl koronaviruso gali ir palangiškiai, kurie dar nejaučia ligos simptomų. Šis punkta veikia specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) yra prie „Švyturio“ arenos.


Klaipėdos miesto savivaldybėje mobilus patikros punktas pradės veikti nuo kovo 18 d. popietės. Šis punktas bus įkurtas specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) bus prie „Švyturio“ arenos. Jame galės apsilankyti ir palangiškiai, kurie įtaria sergą koronavirusu.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius