Penktadienį prieš Vaido Baumilos koncertą Palangoje įvyko trans žmonių palaikymo akcija

Palangos tiltas, 2023-08-20
Peržiūrėta
953
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V. Baumila
V. Baumila

Penktadienį vakare, klausytojams renkantis į Palangos koncertų salę pamatyti dainininko Vaido Baumilos pasirodymą, surengta trans žmonių palaikymo akcija.

Ją išprovokavo transfobiniai pastarojo dainininko komentarai socialiniame tinkle Facebook, praneša GayLine.LT.

„Norime aiškiai pasakyti, kad nežadame tylėti kai yra žeminami translyčiai asmenys. Kiekvienas žmogus yra vertas pagarbos, o vieši asmenys, taip pat ir Baumila, privalo prisiimti atsakomybę už savo žodžius ir veiksmus kuriais jie didina atskirtį ir dar labiau įtvirtina klaidingus stereotipus“, - sako GayLine.LT portalo redaktorius Martynas Norbutas.

Akcijoje dalyvavusi ir translyčių asmenų vėliavą laikiusi organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus” narė Rasa Račienė pastebėjo, jog panašios kalbos žeidžia trans vaikus turinčius tėvus.

„Kiekvienas žinomas žmogus turi jausti atsakomybę. Daug kas lygiuojasi į juos, seka ir tiki ką jie sako“, - teigia Rasa. – „Mūsų organizacijoje didžiąją dalį tėvų sudaro auginantys trans vaikus.

Jie deda milžiniškas pastangas padėti vaikams suprasti ir atrasti save. Tokie Baumilos pasisakymai menkina šių tėvų jausmus.

Trans klausimai didžiajai daugumai visuomenės iš vis yra sunkiai suprantami ir pastarasis įvykis tik pila žibalo į ugnį, tikrai nepadeda supratingumui atsirasti. Geriau nekalbėti temomis kurių nesupranti“.

„Trans vyras = vyras, Trans moteris = moteris“ – skelbė akcijos dalyvių laikomas plakatas. Juo norėta dar kartą pabrėžti, kad translyčiai žmonės yra visos visuomenės nariai, verti pagarbos ir palaikymo.

Primename, kad liepos pabaigoje Vaidas Baumila socialiniame tinkle Facebook paskelbė transfobinę žinutę apie Nyderlandų grožio konkurso nugalėtoją.

Užvirus diskusijoms, atlikėjas patikslino savo poziciją neva nusakant lytį reikėtų vadovautis stereotipais kas vyriška ar moteriška.

„Nuoširdžiai pamatęs vyrą – sakau vyras. Pamatęs moterį – sakau moteris. Jei man trans žmogus pasakys, kad jis trans, jis man visad bus trans“, - rašė Vaidas. – „Vyrai yra vyrai. Moterys yra moterys, o trans yra trans“.

Anot akcijos dalyvių Palangoje, tokia logika veda prie pavojingų dalykų – kai žmonės imami skirstyti į tuos, kurie atitinka stereotipus, todėl yra priimtini visuomenei, ir tuos, kurie jų nepatinka – todėl verti atstūmimo bei atskirties ar net susidorojimo.

ELTA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 25 dieną minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šią dieną pažangioji pasaulio bendruomenė kasmet rengia tarptautinę akciją „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris“ .


Penktadienį vakare, klausytojams renkantis į Palangos koncertų salę pamatyti dainininko Vaido Baumilos pasirodymą, surengta trans žmonių palaikymo akcija.


Kovo 17-18 d. parduotuvėse vyks pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kuri Lietuvoje organizuojama jau 34-ąjį kartą. 


Kviečiame palangiškių ir ukrainiečių bendruomenes vasario 24 d., penktadienį, 17.30 val. susitikti Jūratės ir Kastyčio skvere prie Palangos tilto bei dalyvauti Ukrainos palaikymo akcijoje „Mes esame kartu“. 


Vasario 1 d.  prasidėjo tradicinė kasmetinė akcija „Lydeka“. Kadangi nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. galioja draudimas gaudyti lydekas, šia akcija norima užtikrinti lydekų apsaugą prieš nerštą ir neršto laikotarpiu.


Rugpjūčio 6 d. Palangos koncertų salėje įvyko išskirtinis vakaras-paroda, skirta socialinei iniciatyvai, projektui – „Aš Esu Tu“ – pristatyti. Tai pirmą kartą Lietuvoje inicijuotas projektas, kviečiantis kiekvieną iš mūsų atkreipti dėmėsį į vis dar egzistuojančius barjerus moterims darbo aplinkoje: pasirenkant profesiją, derinant šeimą ir darbą, visuomenės nuostatas ir struktūrinius bei...


Nors penktadienį Vyriausybė paskelbė apie nuo šeštadienio grąžinamus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, panašu, kad poilsio prie jūros pasiilgusių žmonių tai neišgąsdino. Šiandienos popietę pagrindinėje Palangos gatvėje buvo galima pamatyti daugybę link jūros traukiančių žmonių.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienio pavakare centrinėje Palangos aikštėje būriavosi palangiškiai ir ne tik iš mūsų miesto atvykę žmonės, atsiliepę į Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Palangos skyriaus kvietimą dalyvauti palaikymo akcijoje „Je suis charlie“. Gan simboliška, jog akcijos dalyviai rinkosi prie kiosko „Lietuvos spauda“. Atėję čia pasidalijo...


Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17 teroro išpuolių aukų, didžioji dalis kurių buvo satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ žurnalistai, skambėjo ir palaikymo bei solidarumo žodžiai iš Palangos.Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius