Penktąsias veiklos metines minintis Viešosios tvarkos skyrius sezoną pasitinka su didesnėmis galiomis

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-04-06
Peržiūrėta
2214
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VTS vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.
VTS vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.

Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui (VTS) minint penktąsias veiklos metines, niekas, ko gero, neabejoja, kad tokio skyriaus įsteigimas buvo laiku ir reikalingas. Nuo šių metų įsigaliojus naujajam Administracinių nusižengimų kodeksui (ANK), skyriuje dirbantys aštuoni darbuotojai pažeidėjams galės surašyti protokolus ne, kaip iki šiol, pagal 53 iki šių metų galiojusio Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnius (ATPK), o beveik pagal dvigubai daugiau – net pagal 94. „Iš esmės kalbant, mes perėmėme dalį Policijos, Maisto ir veterinarijos tarnybos, Priešgaisrinės tarnybos ir kitų institucijų pareigų“, – „Palangos tiltui“ sakė VTS vedėjo pavaduotojaDanutė Mikienė. Tvarkos pažeidėjai turi suklusti: gerokai didėja ir VTS pareigūnų įgaliojimai.
–Minite penktąsias skyriaus įsteigimo metines. Kokie buvo tie metai skyriui ir jums? Kaip pasikeitė palangiškių ir miesto svečių požiūris į jūsų skyrių? Tvarką ir švarą mieste?
–Viešosios tvarkos skyrius buvo įsteigtas siekiant gražių ir kilnių tikslų ir, objektyviai žvelgiant, džiugu, kad jie didžiąja apimtimi buvo pasiekti. Vadinasi, miesto savivaldybės Tarybos sprendimą tokį skyrių įsteigti pateisinome. Kitais žodžiais tariant, mieste atsirado daugiau tvarkos ir švaros, kur kas daugiau visų suvokimo, kad įstatymų ir miesto Tvarkymo ir švaros taisyklių (MTŠT) privalu laikytis.
Pirmais metais mes, vaizdžiai tariant, „gesinome gaisrus“: ten, kur buvo besugriūvąs namas, ten, kur šiukšlės badė akis, ten, kur reklaminis skydas kabojo, nors verslas nustojo gyvuoti seniai, ir panašiai.
Vis tik pirmaisiais veiklos metais daugiausiai dėmesio sutelkėme nelegaliai reklamai – įvairių reklamos skydų, iškabų, iškabintų ar pastatytų be leidimo, buvo labai daug mieste.
Manyčiau, kad praktiškaimums pavyko Palangą, kaip sakau, išvalyti nuo nelegalios ir nefunkcionalios reklamos.
Kai šiandien dirbame su reklama mieste, mūsų veikla yra gerokai kitokia, labiau reglamentuota – yra išleistas ūkio ministro įsakymas, kuriame aiškiai išdėstyta, kokie yra reikalavimai lauko reklamai.
Svarbiausia, tokia universali tvarka dėl taisyklių reklamai įsigaliojo visoje šalyje. Dėl to tapo dirbti lengviau. Kurorto verslas iš esmės suprato, ko iš jo reikalaujama, ir prisitaikė prie keliamų reikalavimų. Prieš penkerius metus pačios savivaldybės savarankiškai sprendė daugelį lauko reklamos dalykų, o vietos verslininkų požiūris į reikalavimus buvo dažnai negeranoriškas.
Visiems akivaizdu, kad J. Basanavičiaus gatvėje neliko „balagano“ – atvirose, neskoningai įrengtose pašiūrėse ar palapinėse išstatytų drabužių ar paplūdimio reikmenų.
Drįstu sakyti, kad jeigu nebūtų, kaip kas nors mus populiariai vadina, tokių tvarkdarių, kaip mūsų skyrius, politikų priimti dokumentai netektų prasmės.
–Kaip jūsų skyriaus veikla atsispindi rinkliavų statistikoje?
–Pavyzdžiui, savivaldybės biudžetą praėjusiais metais iš rinkliavų už reklamą mieste papildėme 76 tūkstančiais eurų. Kai VTS 2011 metais pradėjo dirbti, skyrius iš įvairių rinkliavų surinko apie 200 tūkstančių litų, nors Rinkliavų centras 2010 metais tesurinko viso labo 50 tūkstančių litų. Manau, kad tai – iškalbingi faktai.
–Ar į šeštuosius veiklos metus įžengiate su naujovėmis?
–Išties, jų yra nemažai. Netrukus miesto savivaldybės Tarybai teiksime naująją miesto Tvarkymo ir švaros taisyklių (MTŠT) redakciją. O nuo šių metų pradžios įsigaliojus naujam Administracinių nusižengimų kodeksui (ANK), mūsų veiklos sritys ir įgaliojimai gerokai padidėjo.
MTŠT projektą mūsų skyrius paskelbs viešam svarstymui savivaldybės internetiniame puslapyje jau kitą savaitę. Skyriaus vardu, labai kviečiu visus aktyviai dalyvauti jo svarstyme, teikti pastabas ir pasiūlymus.
Naujojoje miesto Tvarkymo ir švaros taisyklių redakcijoje atsiras naujų punktų, už kurių vykdymą bus atsakingas mūsų skyrius.
Per penkerius darbo metus įsitikinome, kad kai kurie dalykai nebuvo teisiškai apibrėžti iki šiol galiojusių miesto Tvarkymo ir švaros taisyklių.
Pavyzdžiui, atsiradus miesto muzikiniam fontanui, atsirado būtinybė kai kuriuos dalykus numatyti ir taisyklėse.
Kalbant konkrečiai, kai pernai mergina į fontaną šliūkštelėjo kažkokio chemikalo, ir fontano vanduo nusidažė ryškia spalva, buvo iškilęs pavojus visam fontano mechanizmui. Paskaičiavome, kad fontano išvalymas dėl tokio chuliganiško elgesio miestui kainavo apie porą tūkstančių eurų.
Bet kai Viešosios tvarkos skyriuje pabandėme tokį elgesį apibrėžti pagal MTŠT, pasijutome it musę kandę – tokio punkto, reglamentuojančio tokį nusižengimą, jose nebuvo.
Dėl kai kurių mūsų kurorto ypatybių taisyklėse atsirado ir daugiau pakeitimų miesto Tvarkymo ir švaros taisyklėse.
Pavyzdžiui, kalbant apie žvejybą, mes, VTS darbuotojai, neturėjome teisės bausti už žvejojimo taisyklių pažeidimus. Už tai galėjo bausti tik kažkuri žvejų priežiūros institucija. Būtent jai mes perduodavome tokių nusižengimų atvejus.
Naujame Administracinių pažeidimų kodekse bausti žvejus, pažeidusius taisykles, yra pavesta Viešosios tvarkos skyriui.
Turėsime teisę bausti ir už medžioklės, prekybos, prisijungimo prie miesto nuotekų ir kanalizacijos, paviljonų ir autobusų stotelių eksploatavimo nusižengimus.
Už pastaruosius dalykus anksčiau buvo atsakinga miesto vandens įmonė bei miesto komunalinis ūkis.
Apie mūsų skyriaus išaugusią atsakomybę ir galias byloja vienas iškalbingas faktas: galiojant ATPK, mes galėjome pažeidėjus bausti pagal 53 jo straipsnius, o dabar – pagal 94 ANK straipsnius.
Naujasis kodeksas ypač išplėtė mūsų, kaip kontroliuojančios institucijos, funkcijas dėl prekybos mieste.
Anksčiau mums, pavyzdžiui, nereikėjo tikrinti kasos aparatų, nuo šių metų pradžios mes ne tik fiksuosime, bet ir turėsime teisę bausti už nusižengimus.
Kas yra labai svarbu Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams, kad ANK mums suteikia galią bausti ne vieną kartą, kaip anksčiau, o du, tris ar daugiau kartų.
–Ar didėjant jūsų atsakomybės riboms ir galioms, priimsite daugiau darbuotojų į skyrių?
–Išties, darbo turime labai daug. Neabejotinai, jo bus dar daugiau, nes krūvis mums yra beveik dvigubinamas. Mūsų skyriuje dirba aštuoni žmonės ir jeigu turėtumėme daugiau jėgos, laimėtų miestas: išaiškinę daugiau pažeidėjų, surinktumėme daugiau rinkliavų. Beje, Klaipėdos miesto savivaldybės Taryba neseniai priėmė sprendimą Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų skaičių per dvejus metus padidinti dešimčia žmonių.
–Ar VTS darbuotojai dirbs sezono metu savaitgaliais, po darbo valandų?
–Nesumeluosiu pasakydama, kad savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius dirba visus metus, sezoniškumą mes ne itin jaučiame. Žinoma, dirbsime ir savaitgaliais, ir po oficialių darbo valandų, ir naktį. Pastebėjome, kad kai kurie, kaip vadinu, piktybiniai pažeidėjai bando mus apgauti – neleistiną veiklą vykdo savaitgaliais ar vėlai vakare, tikėdamiesi, kad mes jų nepričiupsime.
Štai ir šią savaitę iš J. Basanavičiaus gatvės verslininkų gavome skundą apie vėlyvu metu ir savaitgaliais vykdomas statybas gatvėje. Tokių pažeidėjų, artėjant sezonui, gerokai padaugėjo. Statybiniam triukšmui kontroliuoti Vyriausybė priėmė potvarkį, kuris numato statybinio triukšmo kontrolei savivaldybėse vykdyti įsteigiant triukšmo kontrolės pareigūnų etatus. Palangos miesto savivaldybė nusprendė, kad tokią funkciją vykdys mūsų skyriaus sanitarijos inspektorė. Tuo rūpinsis ir kiti skyriaus darbuotojai.
Pagal šį potvarkį, kiekvienas miesto gyventojas, norintis vykdyti statybos ir remonto darbus mieste, privalo apie juos pranešti mūsų skyriui. Tvarka aiškiai išdėsto, kad privalu mus informuoti, kada bus vykdomi tokie darbai, kiek laiko truks, kokiais įrankiais jie bus vykdomi ir panašiai.
Džiugu, kad palangiškiai vykdo tokį Vyriausybė nutarimą – mus apie planuojamus darbus informuoja. O tie žmonės, kurie vykdo statybos ir remonto darbus kitu metu nei darbo dienų darbo valandomis, rizikuoja, kad bus nubausti.
–Kokius kitus darbus vykdo Viešosios tvarkos skyrius įpusėjant pavasariui?
–Esame pasirengę veiklos planą, kuriame aiškiai numatyta, ką kiekvieną dieną turime nuveikti. O veiklos – labai daug ir įvairios, esame suaktyvinę veiklą su Policija, Priešgaisrine apsauga, Mokesčių inspekcija, Darbo inspekcija, kitomis tarnybomis.
Labai dažnai mus dabar galima išvysti bendruose reiduose su šių tarnybų pareigūnais. Šį sezoną aktyviai dirbsime ir su vietos žiniasklaida, nes pastebėjome, kad kai kuriuos pažeidėjus itin veikia viešumas.
Atėjus šiltoms dienoms, užfiksavome ne vieną atvejį, kuomet keturkojų mylėtojai savo augintinius vedžioja paplūdimyje. Net daug mačiusius VTS pareigūnus praėjusį savaitgalį vis tik apstulbino neeilinis įvykis Palangos paplūdimyje: kažkas fotosesijai į paplūdimį atsivežė net aštuonis šuniukus ir juos paleido lakstyti.
Kurioziška, bet jauna pora, išvydusi mūsų skyriaus pareigūnus, nors ir nevilkinčius uniformų su VTS ženklais, pasileido bėgti...
Mums spėriai paskui juos žingsniuojant, išvydome senjorų porą ateinančią į paplūdimį. Ne vieną – su meškino dydžio šunimi ir mažyčiu šuneliu.
Įspėjus, kad jie nusižengė Palangos miesto Tvarkymo ir švaros taisyklėms, senjorai išreiškė nepasitenkinimą, švelniai tariant. Tokių atvejų, kuomet mūsų darbuotojams tenka išklausyti įžeidimų ar net grasinimų vykdant savo pareigas, galime papasakoti labai daug.
Tik dirbdami kartu, pasitelkdami žiniasklaidą, galėsime pasiekti, kad miesto nustatytų taisyklių būtų laikomasi.
–Matyt, pažeidėjai turėtų žinoti, kad dirbate naudodami garso įrašymo ir vaizdo aparatūrą...
–Išties, mes tokias priemones naudojame, teismuose tokia garso ar vaizdinė medžiaga yra vienas iš pagrindinių įrodymų. Tokias technines priemones mums leidžia naudoti ANK. Deja, kitos išeities kartais tiesiog neturime, nors nemaža dalis gerbia miesto nustatytas taisykles, jų laikosi, o įspėti pasižada daugiau nenusižengti.
–Ko gero, daug problemų kyla su pastatų ir sklypų šeimininkais, kurie negyvena Palangoje?..
–Tikrai taip. Tokius asmenis raginu atvykti į Palangą ir, nelaukiant vasaros, jau dabar pasirūpinti savo turtu. Kartą per sezoną nupjauti žolę neužtenka. Pagal MTŠT, žolė negali būti aukštesnė nei 12 centimetrų. Primenu, kad dabar yra laikas genėti medžius.
–Gal Viešosios tvarkos skyriui reiktų savivaldybės administracijai siūlyti paskelbti VTS pasitikėjimo telefoną, kad ir miestiečiai, ir atvykėliai galėtu jūsų skyrių bet kada informuoti apie nusižengimus ir panašiai?
–Tai – labai gerai mintis. Įsitikinusi, kad tokio telefono, kaip visiems jau žinomo gelbėtojų telefono, labai reikėtų. Mūsų visų tikslas vienas – kad Palanga būtų tvarkinga ir graži.

Jūsų komentaras:

tik vienas 2017-04-10 05:34 (IP: 78.61.180.156)
Savivaldybėje dirba tik vienas skyrius???

EGIS 2017-04-09 08:43 (IP: 78.57.250.231)
SAVIVALDYBE KUNIGISKIUOSE VALST. ZEMEJE NIEKADA NER ZOLES PJOVUSI IR VISKAS TVARKOJ O JEI PRIVATININKAS NENUSIPJAUNA REIK BAUST.IR APLAMAI IDOMU KIEK PER METUS KAINUOJA ISLAIKYMAS SITO SUZVEREJUSIO SKYRIAUS ISLAIKYMAS

o jei 2017-04-09 06:45 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
O jei tokio marmalo į būsimą baseiną pripils kas. Ir pakeisti visą reikės (su pavojais mechanizmams, filtrams, baseino siurbliams)... Su tokiais įkainiais pusę miesto biudžeto išplauti nesunku bus.

Kakis 2017-04-08 19:35 (kakis@pskp / IP: 86.100.66.65)
Oho pakeist 10m3 vandens kainavo 2000 jevru :D pavojus mechanizmams.... filtras, baseino siurblys..... baiseine pavojingiau prislapina Kompetencija pas jus OHOHO, SPECELISTAI :D

Taip pat skaitykite

Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje lapkričio 7 - 30 dienomis eksponuojama Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos paroda „Atgiję iš eilėraščių“ .


Palangos kredito unija (PKU) siūlo 2.5 procento metines palūkanas.


Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangos kurorto verslo skyrius šiemet švenčia savo 20-metį. „Profesinis mokymas Lietuvoje išgyvena tikrą atgimimą. Tą liudija kasmet vykstančio bendrojo priėmimo rezultatai bei augantis stojančiųjų skaičius. Didžiausias ir populiariausias Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, kuris turi ir...


Artėjančioms Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) kovoms besiruošianti Palangos „Kuršių“ ekipa 2020-2021 metų sezoną pasitinka gerokai atsinaujinusi. Ši tarpsezonį „Kuršius“ papildė 9 nauji krepšininkai, tarp jų ir legionierius – Chase‘as Harleris. 22-ejų 191 cm ūgio krepšininkas praėjusį sezoną baigė Vakarų...


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...



Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui (VTS) minint penktąsias veiklos metines, niekas, ko gero, neabejoja, kad tokio skyriaus įsteigimas buvo laiku ir reikalingas. Nuo šių metų įsigaliojus naujajam Administracinių nusižengimų kodeksui (ANK), skyriuje dirbantys aštuoni darbuotojai pažeidėjams galės surašyti protokolus ne, kaip iki šiol, pagal 53 iki...


Viešosios tvarkos skyrius: daug gražių kalbų, mažai skaičių  34

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Kiek surašyta savivaldybės taisyklių ir administracinių teisės pažeidimų protokolų? Kiek surinkta baudų? Ar tikrai skyriaus veikla pasiteisina? Metus laiko Palangos miesto savivaldybės administracijoje veikiančio Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tvirtina, jog jų darbo rezultatai jau matosi, bet paklausti apie konkrečius skaičius, neskubėjo jų pateikti. Savivaldybės...


Lygiai prieš dešimt metų sudegęs Palangos kurhauzas netrukus pakils naujam gyvenimui.  Dar pavasarį šis brūzgynais apaugęs kampas su apgriuvusiu ir degėsiais nusidriekusiu pastatu J.Basanavičiaus ir Vytauto gatvių sankirtoje atrodė lyg iš siaubo filmo. Per tris mėnesius ši vieta gerokai pasikeitė. Nors teritorija apjuosta aukšta medine tvora...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius