Pirmasis skambutis nuskambėjo 159 Palangos pirmokėliams

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-09-01
Peržiūrėta
957
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmasis skambutis nuskambėjo 159 Palangos pirmokėliams

Vakar, rugsėjo pirmąją – Mokslo ir žinių dieną – devintą ryto suskambėjęs pirmasis skambutis į klases sukvietė Palangos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivius. Ypač jaudindamiesi prie savųjų mokyklų tėvelių lydimi rinkosi pirmokėliai, pasirengę pirmą kartą žengti į mokslo ir žinių pasaulį. Šiais mokslo metais jų – net šimtas penkiasdešimt devyni.

 

Skaičiavo dienas

Rudenėjančios saulės nušviestą rytą prie Šventosios pagrindinės mokyklos rinkosi šventiškai pasidabinę mokytojai, mokyklos darbuotojai, gėlėmis nešini moksleiviai ir jų tėveliai. Dar gerokai prieš devintą ryto savosios mokyklos kieme, stipriai laikydamas įvairiaspalvių kardelių puokštę, nekantriai trypčiojo pats primas į šventę atkeliavęs pirmokėlis Rokas.

„Labai norėjau eiti į mokyklą, labai laukiau rugsėjo pirmosios“, – prisipažino berniukas. O jį atlydėję tėveliai šypsodamiesi sakė, jog Rokas tiesiog dienas skaičiavęs – taip laukęs, kada gi pagaliau prasidės pirmieji jo mokslo metai.

Kad šiemet laukė rugsėjo pirmosios, prisipažino ir vyriausieji Šventosios pagrindinės mokyklos moksleiviai – dešimtokai, kuriems šie mokslo bus paskutinieji šioje mokykloje.

 

Pasveikino su švente

Šventiškai nusitekusiai mokinių, mokytojų, tėvelių ir svečių miniai suskambęs tradicinis mokyklinis varpelis, kurio treles paryškino kiekvienos pamokos pradžią ir pabaigą skelbiantis mokyklos skambutis, pranešė, jog mokslo metų pradžios šventė prasidėjo.

„Kiekvienas dar žydintis, bet jau susimąstyti kviečiantis rugsėjis prasideda gražia ir prasminga švente – Rugsėjo pirmąja, – kreipėsi į susirinkusiuosius Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė Valda Šarkienė. – Ši diena žymi tam tikrą pradžią: pirmokams ji – naujo svarbaus jų gyvenimo etapo pradžia, dešimtokams – savotiškos pabaigos pradžia, kitiems – tiesiog naujų mokslo metų įžanga, tačiau mes visi, kuriems skamba Rugsėjo pirmosios skambutis, kasmet laukiame stebuklų, kurie lydi naujus ieškojimus ir atradimus. Tad sėkmės visiems atrandant naujas pasaulio pažinimo erdves“.

 

Įteikė pirmokų pasus

Skambant Lietuvos himnui, valstybinę vėliavą prie savosios mokyklos pakėlė dešimtokai Gintarė Vaškytė ir Matas Gelumbickas – moksleiviai, kurių praėjusių mokslo metų pasiekimai buvo įvertinti geriausiai.

Visą mokyklos bendruomenę ir pačius svarbiausius kiekvienos Rugsėjo pirmosios šventės dalyvius – pirmokus, kurių šiemet į Šventosios pagrindinę mokyklą atėjo septyni, – pasveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

„Sveikinu mokytojus, moksleivius ir jų tėvelius su naujų mokslo metų pradžia. Mokytojams linkiu kantrybės perduodant savo meilę ir žinias mokiniams, moksleiviams linkiu gerai mokytis, o jų tėveliams – kad rūpestis, jog vaikai pasiektų kuo geresnių rezultatų, nebūtų našta. Labiausiai noriu pasveikinti pirmokus, kurie pirmą kartą peržengs mokyklos slenkstį. Ir noriu jiems įteikti Pirmoko pasus bei dovanas – knygeles „Tavo sėkmės kelias“. Tuo pačiu linkiu, kad, kai baigsite mokyklą ir dar kartą perversite šią knygelę, pajustumėte, jog viskas susiklostė taip, kaip čia parašyta, jog jūsų kelias išties buvo sėkmingas“, – linkėjo Š. Vaitkus.

 

Iškeliavo į klases

Merui Š. Vaitkui įteikus pirmokams jų pasus bei knygeles, o dešimtokams patiems mažiausiems padovanojus po margaspalvių balionų puokštę, sveikinimo žodžius Rugsėjo pirmosios šventės proga tarė Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas ir Arūnas Šeižys, pasveikinęs įmonės „Saugi pradžia“ vardu. A. Šeižys, kaip ir praėjusiais metais, pirmokėliams įteikė atšvaitus ir spalvinimo knygeles: kad jie būtų pastebimi ir gatvėje, ir mokykloje, ir kad nepieštų ant sienų, o tik į knygeles.

Prieš nuskambant paskutiniams šventės akordams, direktorė V. Šarkienė pasinaudojo proga visos mokyklos bendruomenės vardu padėkoti merui ir Savivaldybės administracijai už tai, kad prie mokyklos jau baigiama įrengti krepšinio aikštelė.

„Turėjome mini futbolo aikštę, dabar, mero iniciatyva, turėsime ir krepšinio aikštelę. O po kurio laiko – dar ir sporto treniruoklius bei gimnastikos įrenginius, kurie bus pastatyti prie mokyklos stadiono. Ačiū merui, kad jis ištesėjo po pokalbio su kūno kultūros mokytoju mums duotą pažadą“, – padėkojo V. Šarkienė.

Skambant Šventosios pagrindinės mokyklos himnui, dešimtokų už rankų vedami pirmokėliai, apėję garbės ratą pro išsirikiavusius kitų klasių mokinius ir jų mokytojus, iškeliavo į savo pirmąją pamoką mokykloje. O paskui juos – ir kiti, kuriems nuo šios dienos prasideda per devynis mėnesius truksiantys naujieji mokslo metai.

 

159 pirmokėliai

Iš viso pirmąkart į Palangos mokyklų klases šiais mokslo metais atėjo 195 patys mažiausieji mokinukai. Be septynių šventojiškių, į klases Rugsėjo pirmąją rinkosi ir Pirmoko pasus bei knygeles „Tavo sėkmės kelias“ iš Palangos mero Šarūno Vaitkaus rankų gavo net 67 „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pirmokėliai, 47 Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos ir 38 Pradinės mokyklos pirmųjų klasių mokinukai.

Iš viso į Palangos mokyklas šiais mokslo metais susirinko 1 tūkst. 748 moksleiviai (pernai – 1 tūkst. 822), ir dar 144 mokiniai iš viso regiono pradės mokslo metus Sanatorinėje mokykloje. Pirmasis skambutis į klases sukvietė 82 (pernai – 85) Šventosios pagrindinės mokyklos, 179 (pernai – 192) Pradinės, 461 (pernai – 512) V. Jurgučio, 502 (pernai 466) „Baltijos“ pagrindinių mokyklų moksleivius bei 524 (pernai 567) Senosios gimnazijos gimnazistus.

Mokslo metų pradžios šventė nesibaigė Pirmojo skambučio švente bei pirmąja pamoka mokyklose. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo laikytos Šv. Mišios už mokinius, jų tėvus ir mokytojus, nuo vidurdienio sportiškieji Palangos moksleiviai rungėsi Sporto centro organizuotose pliažo tinklinio, smiginio, stalo teniso, gatvės krepšinio turnyre 3x3 ir varžėsi judriuosiuose žaidimuose. O vakarop Mokslo ir žinių diena atšvęsta S. Vainiūno meno mokykloje ir Moksleivių klube.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos oro uoste sutiktas pirmasis lėktuvas po rekonstrukcijos

"Palangos tilto" informacija, 2021 10 23 | Rubrika: Miestas

Baigus Palangos oro uosto aerodromo rekonstrukciją – spalio 21 dieną, ketvirtadienį, pasitiktas pirmasis reguliarus keleivinis lėktuvas, kuriuo atvyko keleiviai iš Kopenhagos, Danija. Pirmą ir simbolinį tiesioginį skrydį vykdė oro bendrovės „SAS - Scandinavian Airlines“ lėktuvas.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Bergeną iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis lėktuvas

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 30 | Rubrika: Miestas

Šiandien (spalio 30 d.) iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis oro bendrovės „Norwegian“ lėktuvas, kuris simboliškai atidarė tiesioginę oro jungtį su Bergeno miestu (Norvegija).


Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pirmasis tarp kitų kurorto politinių partijų ir visuomeninių judėjimų įteikė dokumentus, reikalingus dalyvauti savivaldos tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks 2015-ųjų kovo 1-ąją.


Vakar, rugsėjo pirmąją – Mokslo ir žinių dieną – devintą ryto suskambėjęs pirmasis skambutis į klases sukvietė Palangos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivius. Ypač jaudindamiesi prie savųjų mokyklų tėvelių lydimi rinkosi pirmokėliai, pasirengę pirmą kartą žengti į mokslo ir žinių pasaulį. Šiais mokslo metais jų – net šimtas penkiasdešimt devyni.


Į Palangą atgabentas pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 03 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atkeliavo pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų, kurio galingumas – 5 megavatai. Jis bus įrengtas Klaipėdos plente.


Rugsėjo 1-osios skambutis skambės ne visiems vaikams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 01 | Rubrika: Miestas

Šiais mokslo metais į šalies mokyklas susirinks 20 tūkstančių mažiau mokinių nei pernai rugsėjį. Rugsėjo 1-osios skambutis    šiemet nenuskambės kone šimtui   miesto moksleivių. Vieni vaikai, kartu su tėvais, išvyksta į užsienį, kiti dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių mokyklos lankyti neišgali.


Gimnazistams nuskambėjo paskutinis skambutis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 30 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Lietuvos gimnazijos ir vidurinės mokyklos paskutinio skambučio švente atsisveikino su savo abiturientais. Šiemet mokyklas baigia 40 544 abiturientų. Palangos senajai gimnazijai pamoti turėtų 205 abiturientai, žinoma, sėkmingai išsilaikę egzaminus. Praėjusiais metais gimnaziją baigė 175 abiturientai.


Orkestro garsais lydima eisena Palangos centre vakar ryte sukėlė diskusijų – ar kurorto šventė prasidėjo kiek anksčiau, nei numatyta, ar tai visą savaitgalį truksiančių linksmybių repeticija, ar tiesiog atrakcija gyventojams. Tačiau iš tiesų, abiturientai šventė savo šventę – vakar Palangos mokyklose tilindžiavo Paskutinis Skambutis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius