Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda pradeda rašyti gerųjų patirčių dienoraštį (FOTO GALERIJA)

Palangos tiltas, 2021-06-01
Peržiūrėta
1986
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis
Savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis

Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus.

Kultūrinės veiklos vadybininkę Ernesta Žaromskytė sužavėjo itin ryškios ir spalvingos festivalio dekoracijos: „Visi tie spalvoti keksiukai, saldainiai kelia šypseną ir nukelia į vaikystę.“ Po visą miestą išdėstytos foto sienelės, įvairios instaliacijos pakerėjo palangiškius, o telefono kamera neturėjo kada pailsėti. „Sužavėjo ir pats Marijampolės miestas – labai tvarkingas, išpuoselėtas, ant pastatų daug profesionalaus graffiti meno. Tikrai yra ką pamatyti – pasakojo Ernesta.

Komanda įsiamžino marijampolietės menininkės Ievos Voroneckytės „Veidasienės“ projekte. Poezijos parke esančioje požeminėje perėjoje per penkis metus menininkai Vytenis Jakas ir Ieva Voroneckytė apgyvendino jau per tūkstančius besišypsančių ar susimąsčiusių įvairiaspalvių veidų. Galerija sukurta siekiant suvienyti marijampoliečius ir padaryti požeminę perėją kur kas jaukesnę. Perėjos prieigose, šalia Vytauto Kernagio atminimui skirto paminklo „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, stovintis pianinas masino ne vieną praeivį. Direktorė Vita Petrauskienė instrumentą išbandė nuotaikinga vaikiška dainele „Du gaideliai“. Priėję vaikai, suvalkietišku akcentu jos paprašė: „Tai pagrok mums tetuke!“. „Neliko kitos išeities, teko prisitaikyti prie tokios žavios amžiaus grupės dainorėlių ir prisiminti pirmąją chorvedės profesiją“ - pasakojo direktorė. Taip žavių praeivių choras suskambo požeminės perėjos Veidasienėje.

Direktorė džiaugiasi naujos tradicijos pradžia: „Tikimės, kad aplinkybės bus palankios ir toliau keliausime po Lietuvos kultūros centrus, vieni su kitais  dalindamiesi gerąja patirtimi. Pradžiai pasirinkome gan tolimą maršruto tašką - Marijampolę. Džiaugiamės nuoširdžiu  susitikimu su kultūros centro darbuotojais, ypatingai dėkojame direktorei Rimai Striaušienei ir jos pavaduotojai Gretai Blažei už mums skirtą dėmesį ir laiką. Lauksime marijampoliečių Palangoje.“ Apie Marijampolės kultūrininkus jai antrina ir Ernesta: „Žmonės labai kūrybiški, norintys bendradarbiauti, imlūs. Labai šiltai priėmė.“. 

Vadybininkai pasakodami apie susitikimą su Marijampolės kultūros centru negailėjo pagyrų: „Pats kultūros centras labai įspūdingas: daug erdvių, įvairių kolektyvų, prie kultūros puoselėjimo dirba labai daug žmonių.“- įspūdžiais dalijosi kultūrinių renginių koordinatorė Monika Jarulytė. O vadybininkas Tautvydas Lubys pasisėmė naujų idėjų miesto šventėms: „Nemažai įdomių techninių sprendimų prigalvojo marijampoliečiai, kai kuriuos bandysim ir per mūsų renginius įgyvendinti.“ 

„Išvykos su komanda praturtina, sujungia ir įkvepia naujiems darbams. Pažintis su Marijampole tikrai nustebino.“ – apibendrina Monika.

www.pkjc.lt

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ pradeda pirmųjų elektromobilių viešo įkrovimo stotelių įrengimo darbus. Šiuo metu pasirašytos sutartys dėl 34 įkrovimo stotelių įrengimo skirtingose šalies lokacijose. 


Šylant orams į kelius ir miestų gatves išrieda vis daugiau motociklų, patruliuoti tarnybiniais motociklais 2023 m. balandžio 14 d. pradeda ir Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pateikusiems politinės kampanijos dalyviams. 


 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus....


Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 02 | Rubrika: Kultūra

Kovo 8 d. palangiškiai, kartu su visos šalies gyventojais, kviečiami pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias rašydami Nacionalinį diktantą. Tai daryti galima Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje arba jums patogioje vietoje – darbovietėje, namuose ar kitur.


Rytoj, šeštadienį, 16 val., Palangos sporto arenoje Nacionalinėje krepšinio lygoje („Mezon“ NKL) žaidžianti Palangos „Palanga“ pradeda 2017–2018 metų sezono rungtynes. Palangiškiai susitiks su Šilutės „Šilutė“ komanda. Palangos miesto savivaldybė dovanoja nemokamą įėjimą į pirmąsias šio sezono rungtynes....


Nuo šio vakaro kovas vasario 22-ąją startavusiose Palangos miesto atvirose krepšinio mėgėjų pirmenybėse Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti pradeda „Palangos tilto“ krepšinio komanda.


Liberalcentristai pradeda ir pralaimi?

Alvydas Ziabkus, "LIetuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 02 20 | Rubrika: Miestas

Prieš savivaldybių rinkimus miesto valdžioje esančius politikus galima palyginti su šachmatininku, kuris pradeda žaisti baltomis figūromis ir padaro pirmą ėjimą. Jis pradeda žaidimą, jis atakuoja, varžovą priverčia gintis ir turi iniciatyvą.


„Kai išmokau rašyti raideles...“

Indrė ZUBAVIČIŪTĖ, 2009 03 03 | Rubrika: Kultūra

Lietuvoje skaitymas nėra toks populiarus, kaip kitose Europos šalyse. Lietuviai mieliau renkasi kompiuterį bei televizorių. 2008-ųjų gruodį Lietuvos vartotojų tyrimo institutas paskelbė, kad per paskutinius dvylika mėnesių nė vienos knygos nebuvo perskaitęs 31 proc. Lietuvos gyventojų. Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie i tą 31 proc. neįeina.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius