Platūs Palangos paplūdimai poilsiautojų laukia nuo ankstyvo ryto (FOTOGALERIJA)

"Palangos tilto" informacija, 2020-06-17
Peržiūrėta
686
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ankstyvą darbo dienos rytą, kuomet dauguma poilsiautojų dar miega, Palangos paplūdimiai būna dar beveik tušti – čia galima sutikti tik vieną kitą sportininką ar aktyviai dieną pradėti mėgstantį palangiškį ar kurorto svečią. Ir, be abejo, nuo ankstyvo ryto paplūdimyje triūsiančius Palangos komunalininkus.
Būtent „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojai kasdien rūpinasi, kad gražios bei švarios būtų visos kurorto viešosios erdvės, taip pat – kad išpuoselėtuose paplūdimiuose palangiškiai iš kurorto svečiai kasdien jaustųsi jaukiai ir patogiai.
Darbą pajūryje miesto tvarkytojai pradeda labai anksti – vos prašvitus. Apie 5 val. ryto kurorto paplūdimiuose jau triūsia apie 30 komunalininkų.
Pirmiausia rankiniu būdu surenkamos visos stambesnės atliekos iš paplūdimių, kopų, priekopyje esančių miškelių. Jos sukraunamos į paplūdimiuose esančius atliekų konteinerius, o tuomet technika juos ištuština. Iš viso kurorto paplūdimiuose yra įrengta 900 konteinerių, kurie ištuštinami kiekvieną rytą.
Surinkus stambesnes atliekas, į paplūdimius išvažiuoja smėlio valymo mašina. Ji ne tik surenka smulkias smėlyje pasislėpusias atliekas, bet ir išpurena, aeruoja smėlį, kad jis būtų švarus bei patogus poilsiautojams.
Pasak „UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gedimino Valinevičiaus, jau ne pirmus metus pastebima tendencija, kad Palangos ir Šventosios paplūdimiuose besiilsintys poilsiautojai yra tvarkingi. „Tiek praėjusiais metais, tiek ir šiemet matome, kad mažėja bet kur, ne tam skirtuose konteineriuose paliktų atliekų. Žmonės yra sąmoningi bei kultūringi, rūpinasi aplinka bei po savęs stengiasi nepalikti besimėtančių atliekų“, – sakė G. Valinevičius.
Tad mėgautis saulės voniomis Palangos pajūryje išties malonu, juo labiau kad pavasarį kurorto paplūdimiai buvo papildyti smėliu, todėl tapo neįprastai platūs.
Poilsiautojų patogumui paplūdimiuose įrengtos ne tik persirengimo kabinos, bet ir konteineriniai tualetai – jų iš viso yra 7. Komunalininkai rūpinasi, kad čia visuomet būtų reikiamų higienos priemonių – dezinfekcinio skysčio, muilo. Taip pat kas 2 ar 3 valandas dezinfekuojamos patalpos.
Ir nors karantino režimas šalyje baigėsi, poilsiaujantieji paplūdimiuose raginami išlikti budrūs bei sąmoningi – laikytis saugaus atstumo nuo kitų poilsiautojų, dezinfekuoti rankas bei laikytis kitų saugumo reikalavimų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visas  gimnazijos jaunuolių ir mokytojų Dalios Rakauskienės bei Ingridos Želnienės rudenines veiklas vainikavo „Naktinio krepšinio” turnyras, kuris vyko po visų miestiečių sportinių veiklų. Nuo 22 val. iki 4 val. ryto sužaidėme 10 rungtynių. Žaidė visų gimnazijos klasių mokiniai – pirmokai, antrokai, trečiokai, ketvirtokai. Iki paskutinių rungtynių akimirkų...


Šiuo metu į Palangą atvažiavo beveik pusė Lietuvos, šeštadienį, rugpjūčio 8 d, rašė delfi.lt Pliažuose nuo Nemirsetos iki Būtingės, apytiksliu gelbėtojų vertinimu, gali ilsėtis apie 200 tūkst. poilsiautojų. Oras įkaitęs iki 30, vanduo – iki 20 laipsnių.


Ankstyvą darbo dienos rytą, kuomet dauguma poilsiautojų dar miega, Palangos paplūdimiai būna dar beveik tušti – čia galima sutikti tik vieną kitą sportininką ar aktyviai dieną pradėti mėgstantį palangiškį ar kurorto svečią. Ir, be abejo, nuo ankstyvo ryto paplūdimyje triūsiančius Palangos komunalininkus.


Vasaros sezonas jau prasidėjo, o su juo ir poilsiautojų vilionės atvykti ilsėtis būtent į Palangą. Tad ir siūlančiųjų nuomotis jau galima pastebėti. Tiesa, atsikratyti „močiučių Palangos“ įvaizdžio vis dar sunku, nes viena kita palangiškė dar stoviniuoja įvažiavimo į miestą pakelėse, nors jau trečius metus veikia tokioms paslaugoms skirta aikštelė.


Palanga intensyviai rengiasi artėjančiai vasarai – kurorto komunalininkai kasdien triūsia paplūdimiuose, kad jūra pasimėgauti nusprendę palangiškiai ir kurorto svečiai čia, kaip ir kasmet, jaustųsi jaukiai bei patogiai.


Palangos poilsiautojų saugumu rūpinasi kvalifikuotų specialistų komandos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 06 25 | Rubrika: Miestas

Vis labiau įsibėgėjanti vasara ne vienam siejasi su atostogomis. Renkantis kuria kryptimi patraukti, lemia ne tik orų prognozė, bet ir vietovės saugumas. Juo atsakingai rūpinasi ir Palanga – sezonui vis labiau įsibėgėjant, kurorto poilsiautojų saugumas tapo vienu iš svarbiausių klausimų ne vienai didžiausio šalies kurorto specialistų komandai. Galima pasidžiaugti, jog...


Antrus metus iš poilsiautojų vietinę rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra renkanti Palangos savivaldybė vis dar panaši į bažnyčios šventoriuje išmaldos laukiantį elgetą. Kas kiek norės, tiek į delną ir įmes. Toks įspūdis susidaro stebint, kaip savivaldybė atlaidžiai administruoja vadinamos „pagalvės“ mokesčio surinkimą.


Naudą iš poilsiautojų turi pajusti ir miestas  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 05 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar esame susimąstę, kiek nuostolių Palangai atneša poilsiautojai? Kavinių ir viešbučių savininkai, smulkieji verslininkai, kurie išgyvena iš poilsiautojų (kuo jų daugiau, tuo didesnės ir gaunamos pajamos), tokio klausimo nesupras. Jų atžvilgiu taip klausti būtų mažiausiai nekorektiška.


Koks didžiausias šalyje dienraštis? „Lietuvos rytas“. Koks vienas iš dvejų stipriausių Lietuvos krepšinio klubų? „Lietuvos rytas“. Dar su tokiu vardu galime rasti vieną didžiausių šalyje spaustuvių, daug ambicijų turinčią televiziją. Nuo praėjusio šeštadienio dienraštis Palangoje ne tik rūpinsis laikraščio prenumerata ir žiniomis Palangoje, bet ir „Lietuvos ryto“ kavine J. Basanavičiaus...


Nors pirmasis vasaros mėnuo eina į pabaigą, o Baltijos jūros vanduo įšilęs iki 16 laipsnių, besimaudančiųjų dar nedaug. Šventosios gelbėjimo stočiai pirmą vasaros sezoną vadovaujantis Kęstas Kazlauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad šiomis dienomis maudytis ryžtasi gal tik kokios dvi dešimtys poilsiautojų. Kol kas Šventojoje dar neužregistruotas nei vienas skendimo atvejis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius