Poetės knygoje atgimė išdykęs Kukutis ir jo draugai

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-06-22
Peržiūrėta
102
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ narė, pedagogė Alma Viskontienė pristatė savo naująją poezijos knygą „Kukučio draugai“, skirtą mažiesiems skaitytojams. Tad ir netrūko mažųjų, kurie džiugino savo pasirodymais visus susirinkusiuosius.
„Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nežinia kodėl ir ką, jeigu šita žemė kam priklauso, tai priklauso, žinoma, vaikams. Esam tie, kurie jų laukia, laukdavo ir lauks visais laikais, tik su jais mes jaučiamės suaugę, o be jų mes – irgi tik vaikai“, – Justino Marcinkevičiaus žodžiais knygos pristatymą pradėjo jos autorė A. Viskontienė, pasveikinusi visus vaikučius su praėjusia Vaikų gynimo diena.
Pristatymą smagiai pradėjo Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ sportinių šokių studija „Svivelis“.
Kaip pripažino A. Viskontienė, ji jaučiasi labai laiminga, kadangi knygelės gimimas, kaip ir vaikelio atėjimas suteikia labai didelį džiaugsmą.
O kas gi yra tas Kukutis ir kas tie jo draugai? Tai atskleisti padėjo mažieji skaitytojai kartu su autore. Kukutis – linksmas ir žavus berniukas. „Jis, kaip ir visi vaikai, kartais būna liūdnas, kartais smalsus, kartais išdykauja, kartais įsiropščia į medį ir kukuoja tarp šakų“, – pristatė knygos autorė.
O vaikučiai padeklamavo keletą eilėraščių, kurie ir padėjo atspėti, kas gi tie Kukučio draugai. Tai – ir šuniukas, ir karvytė, ir kačiukas bei kiti.
Knygelę smagiai pristatyti padėjo Palangos literatų klubo narės Adelė Daukantaitė, pavaidinusi pelytę, bei Asta Brazaitienė, kartu su vaikais atlikusi keletą dainų. Taip pat prisistatė ir knygelę iliustravusi dailininkė – Viktorija Kelle, pripažinusi, jog labai džiaugiasi turėjusi tokią galimybę. „Ši mano knygelė dalyvavo „Švieskime vaikus“ konkurse, tuomet dar kitaip ji vadinosi. Nieko ten nelaimėjome, bet svarbiausia buvo sudalyvauti. O to rezultatas buvo – gimė dešimt paveikslėlių. O kai gimė mano anūkėlis, aš supratau, kad visgi reikia šią knygelę išleisti“, – apie užsimezgusią bendrystę papasakojo A. Viskontienė.
Naujos knygelės išleidimo proga autorę sveikino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Ilona Mazrimienė, patikinusi, jog ir jų įstaigoje Alma rengia projektus, pasinaudoja savo kūrybiškumu, ir tai labai džiugina. Tai, kad kūrybiškumas plevena aplink, džiaugėsi ir poetės krikštatėviu vadinamas rašytojas Gediminas Griškevičius.
„Kukučio draugai“ – ne pirmoji A. Viskontienės išleista knyga. 2013 metais pasirodė pirmoji jos knygelė „Jūros akmenėlių šokiai“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geriausi draugai Domas Grecevičius ir Algirdas Končius pavasarį, kai prasidėjo COVID-19 pandemija, nusprendė, kad pakanka būti emigrantais, ir grįžo į gimtąją Palangą.


Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ narė, pedagogė Alma Viskontienė pristatė savo naująją poezijos knygą „Kukučio draugai“, skirtą mažiesiems skaitytojams.


Palangiškio autoriaus knygoje – kitokia Palanga

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 06 | Rubrika: Miestas

Palangiškis Marijus Gailius, pažįstamas iš publicistinių straipsnių, knygų apžvalgų „Literatūroje ir mene“ ir kituose leidiniuose, 2012 metais išleido savo pirmąją knygą „Šlapias spalis“, savo naująjį romaną „Oro“ savo miesto gyventojams pristatė 19-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės metu. Knygą pristatyti jam padėjo ir...


Palangos miesto savivaldybės viešosos bibliotekos kolektyvas pakvietė į susitikimą su knygos „Aš esu Vanagas“ autoriumi, istoriku, Seimo nariu Arvydu Anušausku. Jis papasakojo daug atrastų detalių apie partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago neeilinį gyvenimą, vingiuotus, bet tikslingus jo numintus takus.Kai galvoje knibžda įvairiausių idėjų, kurios galbūt kai kam praverstų, gal padėtų pažvelgti į kai kuriuos dalykus visai kitaip, kaip jomis pasidalinti. Ogi galima suguldyti į knygą. Ką ir padarė Plungės rajone šiuo metu gyvenanti, tačiau savo gyvenimą siejanti su kurortu, kur ne tik leidžia vasaras, bet čia praleido ir visą vaikystę, Adelė Daukantaitė. Jos išleista knyga...


Šiuolaikinį vaiką nustebinti sunku, bet viena pramoga garantuos jo sukoncentruotą dėmesį. Ir tai ne kompiuteriniai žaidimai, bet animaciniai filmukai.Kurį laiką Palangoje gyvenęs animatorius Antanas Skučas pripažino, kad lietuviškų filmukų rinka – itin siaura, bet jam pavyko rasti joje vietą. Jis kuria įvairaus pobūdžio filmukus, kurie ne tik džiugina, bet ir pamoko. O...


Artėja Vėlinės, kuomet visi prisiminsime mirusius gimines bei artimuosius, degsime ant jų kapų žvakeles. Palangos parapijos klebonas Marius Venskus, išreiškiant pagarbą išėjusiesiems, siūlo ne tik prisiminti išėjusiuosius Anapilin, bet ir apmąstyti savo gyvenimą. „Artimųjų ilgesys net priešus padaro panašius, nes visi lanko kapus. Po mirties...


Pirmą kartą Lietuvos rekordų knygoje gali atsirasti rekordas ir muzikinio ugdymo srityje. Yamaha muzikos mokykla, pažyminti 20-uosius mokslo metus Lietuvoje, nutarė juos baigti netradiciškai –praėjusį šeštadienį 62 Lietuvos vietovėse surengė koncertus, kuriuose dalyvavo apie 5500 mokinių.


„Visų pirma noriu reabilituoti medžiotojus, o tai dabar dažnai jie pristatomi kaip gamtos niokotojai ir vos ne žudikai. Visokių būna. Bet priminsiu jums Gaseto Ortegos žodžius: „Mes medžiojame ne tam, kad žudytume“, – sako Donatas Žuolys, kurio knyga „Su dvivamzdžiu ir plunksna“ šį vakarą bus pristatoma Palangos miesto viešojoje bibliotekoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius