Prezidentūros raginimai imtis priemonių dėl Vaiko teisių apsaugos kontrolierės išvadų dėl vaiko paėmimo Palangoje ministrės Monikos Navickienės neįtikino: aš darau savo darbą

Palangos tiltas, 2024-01-25
Peržiūrėta
927
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Monika Navickienė
Monika Navickienė

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nepritaria Prezidentūros raginimams, kad reaguojant į Vaiko teisių apsaugos kontrolierės išvadas tyrime dėl mažamečio paėmimo, ministerija turi imtis papildomų priemonių. Anot ministrės, šioje situacijoje priemonių turi imtis Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

„Labai svarbu, kad priemonių imtųsi Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, o aš, jas įvertinusi, jau galėsiu priimti sprendimus, ar reikalingi kažkokie papildomi sprendimai iš ministerijos pusės“, – paklausta, kokių priemonių imsis ministerija Eltai teigė M. Navickienė.

„Niekaip nenorėčiau reaguoti į patarėjos pamąstymus ar samprotavimus, aš darau savo darbą ir žinau, kad tarnyboje žmonės dirba sunkiai ir sudėtingomis aplinkybėmis. Turime daryti viską, kad jie turėtų atitinkamas kompetencijas“, – į Prezidentūros kritiką atsakė ji. 

Praėjusią savaitę Vaiko teisų apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės paskelbtos išvados, jog pernai rugsėjį Palangoje vaiko nuo motinos atskyrimą vykdę vaiko teisių specialistai dirbo netinkamai ir neprofesionaliai. Dėl to, kaip nurodė kontrolierė, mažametis galimai patyrė neigiamus išgyvenimus, stresą ir baimę. 

Pasak ministrės, į šias išvadas reikia atsižvelgti, tačiau, ji tikino nenorinti daryti galutinių apibendrinimų kol nėra galutinio tyrimo iš atsakingos institucijos – Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos. 

Po gautų išvadų, Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją (SADM) sukritikavo prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė. Jos nuomone, ministerija turi sureaguoti į praėjusią savaitę pristatytas išvadas ir imtis atitinkamų priemonių, siekiant įgyvendinti reikiamus pokyčius.

„Tikimės, kad į tuos siūlymus sureaguos ir politikos formuotojai – kalbu apie Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją – ir kad jie imsis reikiamų pokyčių lygiai taip pat bravūriškai, kaip puolė visus, kurie atkreipė dėmesį į geriausių vaiko interesų neatitinkančią jo paėmimo procedūrą“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė I. Segalovičienė. 

ELTA primena, kad gruodžio pradžioje viešojoje erdvėje ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip vaiko teisių apsaugos darbuotojai iš mamos jėga paima vaiką. Vaikas, plėšiamas iš mamos glėbio, verkė ir rėkė, darbuotojai jį ramino. Mama prašė pareigūnų ir vaiko teisių apsaugos darbuotojų neimti jos vaiko. 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės teigimu, socialiniuose tinkluose išplitęs vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip mažametis paimamas iš mamos, yra tik dalis proceso, vykstančio nuo 2022-ųjų. I. Skuodienė teigė, kad vaizdo įraše matoma mama su vaiku slapstėsi ir nevykdė teismo sprendimo.

ELTA 

Martyna Pikelytė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nepritaria Prezidentūros raginimams, kad reaguojant į Vaiko teisių apsaugos kontrolierės išvadas tyrime dėl mažamečio paėmimo, ministerija turi imtis papildomų priemonių. 


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (ULAC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė įsitikinusi, kad būtent apsaugos priemonių nesilaikymas išprovokavo viruso protrūkius, židinius. LRT radijui specialistė sakė, kad nors oras ir leidžia atsipalaiduoti, to daryti nereiktėtų. Bent jau ne iki tiek, kaip praėjusį savaitgalį Palangoje – kai į...


Pajūrio kurorto viešbučiai pirmoje vasaros pusėje sulaukė apie 20 procentų mažiau pajamų nei praėjusiais metais, rašo "Vakarų Ekspresas" žurnalistas Mindaugas Drąsutis. Ir nors savaitgaliais svečių netrūksta, darbo dienomis pastebimas ilgą laiką neregėtas kambarių užimtumo kritimas.


Palangos Rotary klubo prezidentas Vytautas Staugaitis bei šio klubo narys Bronius Martinkus penktadienį, gegužės 8 d., apsilankė Palangos miesto savivaldybėje bei Savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei klubo vardu perdavė kurorto medikams skirtą dovaną – keletą dėžių įvairių apsaugos priemonių.


Pirmadienis, balandžio 20 d., Palangos miesto savivaldybėje prasidėjo su geromis žiniomis - nešini apsaugos priemonėmis, skirtomis palangiškiams, atskubėjo Palangos Rotary klubo atstovai - klubo prezidentas Vytautas Staugaitis kartu su Broniumi Martinkumi.


Palangos miesto savivaldybė yra įsigijusi įvairių apsaugos priemonių (respiratorių, vienkartinių veido kaukių, apsauginių kostiumų ir kt.), būtinų kontaktuojantiems su galimai koronaviruso infekcija užsikrėtusiais ar turėjusiais kontaktą su koronavirusu sergančiais asmenimis. Dar 340 respiratorių dovanojo poilsio namai „Baltija“.


Vasario 25 d. Palangos miesto savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus sušaukė sveikatos priežiūros įstaigų atstovus pasitarti, kaip kuo plačiau informuoti Palangos miesto gyventojus apie galimas koronaviruso prevencines priemones bei kaip elgtis, įtarus galimą susirgimą, kaip pasirengusios įstaigos.


Penkios savivaldybės iki šiol neturi nė vieno budinčio globotojo, antradienį pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Palanga, kaip dešimt kitų savivaldybių, turi po vieną budintį globotoją, bet tarnyba sako, kad vieno neužtenka.


Tautodailininkės Irenos Kvedarienės pomėgis medžio raižiniams, kaip ir daugelis kitų dalykų, kuriuos ji gyvenime surado, yra neatsitiktinis. Šiandien moteris taip pat savęs neįsivaizduoja be dainos, šokio, bendravimo su žmonėmis, savo sodo, naujai atrasto pomėgio – audimo, poezijos. Už tai, kuo ji šiandien gyvena – dėkinga Aukščiausiajam, nes...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu likviduota beveik du dešimtmečius gyvavusi Janinos ir Liudo Siručių šeimyna. Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė teigė, jog taip pasielgta todėl, kad sumažėjo vaikų skaičius ir kad šeimynos globėjai sulaukę daugiau nei  65 metų. Tarybai to pakako, kad būtų likviduota šeimyna. Nors posėdžio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius