Prieš šlykštuką baroną Munchauzeną – palangiškių ir Palangos bičiulių frontas

"Palangos tilto" redakcija, 2015-08-06
Peržiūrėta
422
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Andrius Užkalnis ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus (Delfi nuotr.)
Andrius Užkalnis ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus (Delfi nuotr.)

Andrius Užkalnis savo šlykščiu komentaru didžiausiame šalies portale žemina  Palangą ir už tai turi atsakyti. Taip praėjusią savaitę nutarė Palangos valdžia, kurią papiktino žinomo autoriaus straipsnis-marmalas Delfi. Bet žymų kebabų-blynų-kepsnių vertintoją, save prisistatantį žurnalistu ir rašytoju ketinusi paduoti į teismą kurorto valdžia atlyžo ir džiaugiasi, kad autoriui atkirtį davė palangiškiai ir žymūs šalies žmonės - Palangos bičiuliai, viešoje erdvėje Užkalnio  žurnalistinę trizną  nušveitę stipria vandens srove- apie KITOKIĄ Palangą nei ją regi Delfi komentatorius.

„Per įvairias medijas- tradicines ir socialines-  Palangą apgynė ir gina Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, apgyvendimo paslaugų sektoriaus verslininkus jungianti „Svetingas šeimininkas“, kai kurie žinomi šalies žmonės, pavyzdžiui, nacionalinės premijos laureatas Rolandas Rastauskas, buvęs Klaipėdos Universiteto rektorius, Palangos miesto garbės bilietas Vladas Žulkus, kiti. Visuomenės reakcija- geriausias atsakas prieš A. Užkalnio straipsnį,“- sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Jis pridūrė, kad vertina bet kokią nuomonę apie Palangą, net jei ji yra neigiama, tačiau ji turi būti argumentuota, neįžeidžianti ir pagrįsta faktais.

A.Užkalnis straipsnyje visus Palangoje atostogaujančius- ir ne tik - vadino „debilais“, „marozais“ ir „buduliais“.

„Gyvenantys ir dirbantys žmonės buvo labai įžeisti,  kurortui linkima bankrutuoti ir numirti, likti visų pamirštam be pinigų ir net šviesos spindulėlio. Paskaičiavome: per mėnesį portale Delfi buvo paskelbta apie 30 labai neigiamų straipsnių apie Palangą. Kiek galima? Išskyrus Delfi, niekur kitur tokios serijos neigiamų straipsnių apie Palangą nerasi,“- sakė kurorto meras.

Anot jo, per pastaruosius metus Palanga tikrai yra pasikeitusi ir pagražėjusi:  rekonstruota daugiau nei 10 gatvių, puošiami skverai, įrengiami fontanai, pastatyti arba baigiami statyti nauji laisvalaikio, sporto, kultūros ir apgyvendinimo objektai.

Po ilgai Anglijoje gyvenusio A. Užkalnio straipsnio meras Š. Vaitkus sakė susilaukęs daug skambučių iš palangiškių, žinomų šalies žmonių, kurie piktinosi pažertais Palangai epitetais.

„Man įstrigo laikinai Senosios gimnazijos direktorės Zinaidos Bružienės komentaras, kuriame ji, be kita ko, klausia: „Mieli palangiškiai, mes – kultūrininkai, mokytojai, menininkai, jaunimas, garsinantis Lietuvą pasaulyje, darbininkai, renginių organizatoriai, muziejininkai, gydytojai, verslininkai ir visi kiti – RUNKELIAI?“

„Palangos tiltas“ skelbia visą gerbiamos mokytojos, o taip pat ir R. Rastausko komentarus šiandien.

Teisindamasis, A.Užkalnis gynasi, kad jo rašliava tėra „ nuomonė, įspūdis.“

Bet to gali nepakakti: miesto restoranų savininkai rimtai svarsto A. Užkalnio neaptarnauti Palangoje.

Vicemeras Rimantas Mikalkėnas sakė „karštai  nereaguojantis“ į žinomo žmogaus paistalus. „Įsivelti į teismus būtų beprasmiška. Tegul daug kas būna ant autoriaus sąžinės. Nemanau, kad jis būtų ateityje Palangoje labai laukiamas,“- sakė vicemeras.

Atostogaujantis Dainius Želvys, Tarybos narys ir UAB „Palangos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas, sakė, kad tokio šlykštaus, negatyvaus teksto, kokį suraitė A. Užkalnis, apie Palangą jam dar neteko skaityti.

„Žinoma, žodžio laisvė- šventa, bet ar ji beribė? Juolab žmogaus lūpose, kuris jau buvo bene dukart teistas už netikusį žodžio vartojimą. Man abejonių kelia jo kvalifikacija. Keistoka, kaip iki neseniai mažai kam žinomas žmogus staiga tampa restoranų vertintoju, o jo abejotinus vertinimus mielai pirmose žinių skiltyse spausdina pagrindinis šalies portalas. Man tas žmogus panašus į baroną Miunchauzeną iš multiplikacinio filmo,“- sakė D. Želvys.

Zinaida Bružienė (komentaras iš socialinio tinklo Facebook):

 Esu palangiškė, žinau ir suvokiu, kad Palanga turi problemų (kuris Lietuvos miestas jų neturi?). Tiek, kiek Palanga pažengė per pastaruosius metus, - retas Lietuvos miestas tai padarė. Tik iš kur Jums, vaikštantiems tik "basankėj" ir važiuojantiems pro "Šūdmantus", gulintiems 30 m. nuo tilto, vemiantiems ir besimušantiems viešai, žinot miesto pokyčius. Pasižiūrėkit į Vilnių, stovintį ant bankroto ribos... ten geriau? Bet sutikčiau su viskuo, žinau, kad Palanga turi problemų, kad yra, kur augti, tobulėti ir tai vyksta. Bet teisme liudysiu ne už tai , o už žodžius, kuriuos perskaičiau A.Užkalnio straipsnyje: "...patys būdami primityvūs runkeliai, jie tesugebėjo sukurti pasiūlą kitiems runkeliams...". Mieli palangiškiai, mes – kultūrininkai, mokytojai, menininkai, jaunimas, garsinantis Lietuvą pasaulyje, darbininkai, renginių organizatoriai, muziejininkai, gydytojai, verslininkai ir visi kiti – RUNKELIAI?. Anot autoriaus, tekstas, kuriame tai parašyta – meno kūrinys, kurio kaip ir ne valia vertinti rimtai, - metafora... O kaip atrodo Jums? Ar išties tai menas, o gal mes išties visi tik – runkeliai? ...ir žinote, gerb. Andriau, Palanga Jūsų nepsiges... Sėkmės .

Rolandas Rastauskas:

Alio, Monika Garbačiauskaitė Budrienė, šnd krūva figūrantų bandė mane įtraukt į pseudotrendines kapotynes dėl Palangos. Perskaičiau jūsų kolumnisto paskvilius, kuriuos jis kažkodėl vadina grožine literatūra, ir, deja, nelikau sužavėtas. Kažkas papuvę DELFI karalystėj.

 

 

Jūsų komentaras:

Linai 2015-08-13 16:49 (/ / IP: 78.57.226.210)
Uzkalnis protingesnis, o straisnyje daug klaidu, senai mokykla baige autorius

urologas 2015-08-12 20:18 (; / IP: 78.57.226.210)
o ko taip visiem runkeliai nepatinka,,,, normali kultura

aleliuja 2015-08-12 20:16 (; / IP: 78.57.226.210)
oi, bl Palangos padawaikos neduos Uzkalniui...........walgyt

BRADUNA grazink 2015-08-09 22:26 (k / IP: 78.57.226.210)
tai sodins, ar ne sodins???? visa kita... ka sodins??

aleliuja 2015-08-07 14:52 (IP: 78.57.226.210)
vadinasi ARCHITEKTO SALIAMORO iswada...... TEISYBE!!!!

m 2015-08-07 14:46 (, / IP: 78.57.226.210)
a, a ka issigando/atlyzo/ nebduos teiman???? BIJO!!!!!

spauda teisman???? 2015-08-07 10:57 (; / IP: 78.57.226.210)
vienas jau paleido issireiskima ,,PURVASKLAIDA""......... atsiplaut negali, turejo eroparlamentan dinkt

spauda teisman???? 2015-08-07 10:50 ('' / IP: 78.57.226.210)
'gailestingas JIS, bet baudzia ziauriai...... kazkas negerai sitoj KONTOROJ ........ oi papuvus KONTORA, ypac po rinkimu, karsta procesa/ puvimo/ pagreitina, smegenay pawaziooja

Taip pat skaitykite

Šiandien, pirmadienio popietę, įvyko Seimo laikinosios Lietuvos pajūrio bičiulių grupės posėdis. Nuotoliniame susitikime taip pat dalyvavo 6 pajūrio regiono merai: Klaipėdos, Palangos, Neringos miestų bei Klaipėdos, Kretingos Šilutės rajonų. Susitikimo tikslas - išklausyti ir aptarti Lietuvos pajūrio regiono savivaldybių merų informaciją apie savivaldybių ir šio...


Šiandien, antradienį, gruodžio 8 d., Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen pateiktas prašymas dėl laikinosios „Lietuvos pajūrio bičiulių“ grupės įregistravimo. Grupės pirmininku buvo išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mindaugas Skritulskas, pavaduotoju – TS-LKD atstovas Arvydas Pocius....


Š.m. gruodžio 8 d. po netikėtai ištikusios sunkios ligos į amžinybės prieglobstį pasitraukė aktyvus Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narys Euzebijus Žvirgždinas.


Praėjusią savaitę Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo nariai lankėsi Liepojoje. Jau daugelis iš mūsų senokai bebuvo šiame mieste, todėl gerų įspūdžių negailėjo nei vienas. Visi džiaugėsi atjaunėjusio miesto vaizdais, išradingomis dekoratyvinėmis idėjomis, idealia švara. Taip, mūsų netolimi Latvijos kaimynai seniai žinomi kaip stipraus jūrų uosto turėtojai...


Andrius Užkalnis savo šlykščiu komentaru didžiausiame šalies portale žemina   Palangą ir už tai turi atsakyti. Taip praėjusią savaitę nutarė Palangos valdžia, kurią papiktino žinomo autoriaus straipsnis-marmalas Delfi. Bet žymų kebabų-blynų-kepsnių vertintoją, save prisistatantį žurnalistu ir rašytoju ketinusi paduoti į teismą kurorto valdžia atlyžo ir...


Dar metų pradžioje planuota Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo ekskursija į Kaliningrado srities Svetlogorsko kurortą nebuvo atsitiktinė. Kaimyninis kraštas priminė kadaise buvusį romantiškąjį Karaliaučių ir mus nuolat domino savo ypatingos istorijos besikeičiančiais puslapiais. Juolab pastarųjų dešimtmečių politiniai bei ekonominiai pokyčiai stipriai veikė...


  Ar prieštaringai vertinamas buvęs ministras Raimundas Palaitis pagaliau priėjo liepto galą? Prieš dešimt metų R. Palaičiui, jau Seimo nariui, pavyko išsukti sausą uodegą dėl „makleriavimo“ savo įmonėje „Klaipėdos vertybiniai popieriai“, nors tuometinis STT Klaipėdos valdybos viršininkas Leonas Keniausis nė kiek...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Kraštovaizdžio bičiulių klubo pavasarinė dovana

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį Palangos botanikos parke atsirado šeši kėniai, kuriuos pasodino keletas Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narių. Nusiteikę suteikti kuo daugiau grožio kurortui, klubo nariai nieko nelaukę padabino jiems skirtą plotelį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius