Prieš teismą stos ir 6 vaikų motina

"Palangos tilto" redakcija, 2019-01-19
Peržiūrėta
556
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

23 metų benamio palangiškio nužudymo byloje į teisiamųjų suolą Klaipėdoje sės trys kaltinamieji – du vyrai ir viena moteris. Ši kurortą sukrėtusi žmogžudystė buvo įvykdyta pernai spalį. Per išgertuves prisimintos nuoskaudos Palangoje virto žiauriomis žudynėmis. Dėl skolos ir apkalbų aiškintis atėjęs 47 metų Saulius Narmontas, 39 metų Latvijos pilietis Romanas Stulpinas ir 34 metų Skirmantė Auzacalitaitė nepasitenkino sumušę Eriką Žebrauską. Pabandęs bėgti jis miškelyje buvo pasivytas ir mirtinai užbadytas peiliu.
Nuolat girtaujanti ir asocialiai gyvenanti sugėrovų trijulė šventė prieš keletą metų į Palangą iš Liepojos priklydusio benamio 39 metų latvio R. Stulpino gimtadienį. Jis gyveno kartu su S. Auzacalitaite jai skirtame socialiniame būste. Niekur nedirbanti ir girtaujanti moteris nuo skirtingų vyrų yra pagimdžiusi šešis vaikus, kurie auginami vaikų namuose. Pas juos svečiavosi ir už brolio nužudymą bausmę atlikęs palangiškis S. Narmontas, kuris dirbo vienoje metalo supirkimo įmonėje. Gerokai apgirtusi kompanija prisiminė, kad jų pažįstamas S. Narmontui yra negrąžinęs 200 eurų skolos. Be to, buvo prisiminta, kad jis esą visiems aiškinąs, jog yra vieno iš S. Auzacalitaitės pagimdytų vaikų tėvas. Po vidurnakčio gerokai apgirtusi trijulė patraukė aiškintis į apleistą namą prie buvusio kempingo, kuriame jaunuolis nakvodavo. Iš miego prikeltas ir pradėtas mušti ūmaus būdo E. Žebrauskas pasipriešino. Jaunuolio egzekucija tęsėsi jį ištempus į lauką. Per grumtynes iš apatinių marškinėlių išsinėręs ir vien tik su trumpikėmis likęs jaunuolis bandė pabėgti į už gatvės esantį miškelį, tačiau už 150 metrų tamsoje jį prisivijęs S. Narmontas tiesiog užbadė peiliu. Ekspertai suskaičiavo 16 durtinių ir pjautinių žaizdų visame kūne. Mirtini dūriai buvo į krūtinės ląstą. Su kruvinu peiliu rankoje išėjęs S. Narmontas savo sėbrams tepasakė: „Viskas“.
Nors S. Auzacalitaitė ikiteisminio tyrimo metu tikino nesupratusi, kad jaunuolis yra nužudytas, tyrėjai mano kitaip. Moteris kartu su savo draugu matė, kaip S. Narmontas metaliniame atliekų konteineryje sudegino muštynių metu suplėšytą ir sukruvintą striukę bei batus. S. Auzacalitaitė kartu su latviu neigė mušę E. Žebrauską, tačiau po penkių dienų tylos su tyrėjais pradėjęs bendrauti S. Narmontas papasakojo, kad visi trys lovoje gulintį jaunuolį užpuolė dar namo viduje.
Kitą dieną miškelyje prie atokios Ligoninės gatvės rastas subadyto jaunuolio kūnas perrėžta gerkle sukrėtė visą Palangą. Beveik nuogo vyro lavoną aptiko šunį vedžiojęs praeivis. Kurorte beregint pradėjo sklisti įvairūs gandai, tačiau jie baigėsi tą pačią dieną, kai Palangos policijos pareigūnai nesunkiai nustatė anksčiau ne kartą teisto benamio asmenybę. Netrukus nustačius jo draugų ratą po kelių valandų buvo sulaikyti ir visi trys dar neišsiblaivę įtariamieji. S. Auzacalitaitė ir R. Stulpinas kaltinami fizinio skausmo sukėlimu ir nusikaltimo bei jį padariusio asmens slėpimu. S. Narmontas bus teisiamas už nužudymą.
Beveik prieš 17 metų S. Narmontas jau buvo panašiai nužudęs savo brolį ir už tai kalinimo vietoje atbuvo jam skirtą 12 metų laisvės atėmimo bausmę. Tuomet vyras buvo apsigyvenęs Kretingos rajone, Tūbausių kaime, pas vieną moterį. 2002 metų sausio 11 dieną pas jį į svečius atvyko Palangoje gyvenęs 4 metais jaunesnis brolis Mindaugas Narmontas. Ta proga vyko išgertuvės. Prieš vidurnaktį išgėrę broliai susikivirčijo dėl S. Narmonto sugyventinės, kuri anksčiau buvo jų dar kito brolio žmona. Kilus muštynėms virtuvėje S. Narmontas pagriebė peilį ir 3 kartus broliui smeigė į krūtinę. Jo įtūžis buvo toks didelis, kad parkritusį artimąjį jis spardė kojomis ir peiliu mėgino nupjauti galvą. Jam skiriant kardomąjį suėmimą dėl nužudymo prisipažinęs S. Narmontas teismo posėdžio dalyvius pašiurpino pasakęs, kad gailisi, jog nužudytam broliui nespėjo nupjauti galvos, rašo lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš teismą stos ir 6 vaikų motina

"Palangos tilto" redakcija, 2019 01 19 | Rubrika: Kriminalai

23 metų benamio palangiškio nužudymo byloje į teisiamųjų suolą Klaipėdoje sės trys kaltinamieji – du vyrai ir viena moteris. Ši kurortą sukrėtusi žmogžudystė buvo įvykdyta pernai spalį. Per išgertuves prisimintos nuoskaudos Palangoje virto žiauriomis žudynėmis.


Nuo 2016 metų kovo palangiškė Virginija varstė savivaldybės ir komunalinio ūkio duris, kad nupjautų nudžiūvusį pasvirusį medį prie Biliūno g. 9. Moteris jau buvo praradusi viltį, kad jai padės atsikratyti pavojų keliančiu medžiu, bet vakar siautusi vėtra problemą išsprendė – medį išvertė. „Palangos tilto“ inf.


Šiandien Šventojoje gyvenantis beveik dvylikos metų Motiejus – sportiškas, muzikalus, gražus, gyvenimu besidžiaugiantis vaikas. Jo nepažįstantieji vargiai galėtų pagalvoti, jog kūdikystėje berniukas buvo pasmerktas nesulaukti pirmojo savo gimtadienio – Lietuvoje pagalbos jam nebebuvo. Jau beveik dešimt metų praėjo nuo tos dienos, kai, vaikui...


Savivaldybė laimėjo dar vieną teismą prieš UAB „Palangos butų ūkis“ dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimo. „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į teismą, ginčydamas Savivaldybės administracijos sprendimą, kad ji gali organizuoti gyventojų susirinkimus dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų. Butų ūkis...


Palangos mašinvagių gauja stos prieš teismą  1

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 12 09 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė įtariamuosius, kurie birželį Palangoje pasikėsino pagrobti didelės vertės svetimą turtą.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir kitų nusikaltimų.


Teismas netenkino Jackų prašymo nušalinti teismą  2

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos miesto apygardos teismas netenkino Jackų prašymo nušalinti visą Palangos miesto apylinkės teismą civilinėje byloje pagal Jackų šeimos pareikštą ieškinį dėl Kurhauzo bendrosios nuosavybės teisės įgyvendinimo – bendrosios naudojimo tvarkos nustatymo.


Prieš teismą stos jaunuoliai kurortuose platinę narkotikus

"Palangos tilto" informacija, 2012 02 02 | Rubrika: Kriminalai

Klaipėdos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo kurortinėse Klaipėdos apskrities vietovėse 2011 metų vasaros sezono metu.


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Mero telefonas prieš vaikų saugumą

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 05 22 | Rubrika: Miestas

Kokia pinigų suma Palangos savivaldybei yra per didelė? Pasirodo, apie 50 mln. litų biudžetą skaičiuojančio miesto savivaldybei pustrečio tūkstančio litų yra nepasiekiama suma. Tiek pinigų skubiai reikia Palangos pradinės mokyklos elektros instaliacijai atnaujinti ir įžeminimui įrengti. Dabar esanti sena instaliacija neatlaiko modernių mokyklos virtuvės įrengimų elektros poreikio. Neseniai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius