Projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“ lapkričio ir gruodžio mėnesių mokymų ciklas bibliotekininkams

Palangos tiltas, 2022-12-12
Peržiūrėta
1295
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“ lapkričio ir gruodžio mėnesių mokymų ciklas bibliotekininkams

Palangos viešoji biblioteka įgyvendina tęstinį bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo ir kompetencijų ugdymo projektą „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“.

Lapkričio 10 d.  iš skirtingų Klaipėdos regiono bibliotekų atvykę darbuotojai dalyvavo klientų aptarnavimo kokybės gerinimo mokymuose, kuriuose aptartos svarbios temos: bibliotekos vartotojų aptarnavimo kokybė ir jos gerinimas, ryšių su lankytojais palaikymas, teikiamų paslaugų kokybės kontrolė. 

Lapkričio 17 d. buvo gilintasi į ne ką mažiau šiandieninėje bibliotekininkų veikloje aktualią temą – darbą su jaunimu. Jaunam žmogui vis labiau tolstant nuo knygų, bibliotekininkai nemažai dėmesio skyrė būtent šios vartotojų grupės poreikiams nagrinėti. Dėmesys skirtas ir inovatyvių technologijų taikymo galimybėms, diskutuota apie patrauklų bibliotekinių ir kultūrinių paslaugų pateikimą jaunimui, edukacinių veiklų organizavimą, kūrybinius sprendimus, dalintasi gerosiomis patirtimis.

Lapkričio 24 d. nagrinėta tema „Gerosios bibliotekų patirtys: nuo bendruomenės įkvėpimo iki skaitymo skatinimo veiklų bei vaikų skaitymui palankios aplinkos kūrimo“. Mokymų metu diskutuota apie skaitymo skatinimą, tikslus, aptartos tokių iniciatyvų įgyvendinimo galimybės. Bibliotekose nuolat vykdomos veiklos, įtraukiančios įvairaus amžiaus skaitytojų grupes: skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, iniciatyva „Tėčiai skaito vaikams“, literatūriniai protų mūšiai, istorijų pasakojimo dirbtuvės ir kt..

Palangos viešosios bibliotekos organizuotas mokymų ciklas baigėsi gruodžio 1 d. lektoriaus, režisieriaus Karolio Pronckaus paskaita ,,Senieji Lietuvos papročiai. Žaidimai“. Šių mokymų metu buvo nagrinėjami labiausiai archajiški, tačiau dėl sekuliarizacijos ir globalizacijos reiškinių radikalių permainų patyrę lietuviški papročiai ir žaidimai. Atkreiptas dėmesys į tuos papročius, kurie pastaruoju metu visiškai baigia išnykti ir yra įtraukti į Nacionalinio nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Mokymų dalyviai ne tik teoriškai aptarė, bet ir praktiškai išbandė smagius grupinius žaidimus, kuriuos galima pritaikyti kuriant ir įgyvendinant edukacinius užsiėmimus bibliotekose.

Projektas, kvietęs universalios bibliotekininkų profesijos atstovus semtis profesinių žinių, baigėsi. Tokie mokymai yra itin svarbūs, kadangi nuolat besikeičianti visuomenė skatina keistis ir prisitaikyti prie naujų visuomenės poreikių, o įgytos žinios įkvepia bibliotekų darbuotojus įgyvendinti inovatyvias iniciatyvas ir prisidėti prie reikšmingų, reikalingų ir vertingų pokyčių bibliotekinėje ir kultūrinėje veikloje.

Projektą finansavo: Lietuvos Kultūros Taryba ir Palangos miesto savivaldybė.

Informaciniai rėmėjai: „Palangos tiltas“. Dėkojame rėmėjams: UAB „Pajūrio Šaltinis“, UAB „Kavinada“ (kavinė „Du Malūnai“), „Pajūrio kepyklėlė“ ir „KANEEL“ desertinė.

Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus

vyresnioji bibliotekininkė Lina Butkevičiūtė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešoji biblioteka įgyvendina tęstinį bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo ir kompetencijų ugdymo projektą „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“.


Spalio 25 dieną BĮ „Palangos investicijų valdymas“ pradėjo kultūros įstaigų darbuotojams skirtą mokymų ciklą „Praktiniai mokymai: kultūra, aš ir tu.“


Palangos viešoji biblioteka įgyvendina tęstinį bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo ir kompetencijų ugdymo projektą „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“. 


Palangos viešoji biblioteka įgyvendina tęstinį bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo ir kompetencijų ugdymo projektą „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“.


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina tęstinį kvalifikacijos ir kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 3“.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 2“. Nuo rugsėjo 1 d. bibliotekoje įvyko 6 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos, Skuodo, Kretingos ir Šilutės viešųjų bibliotekų bei keletas regiono švietimo įstaigų bibliotekininkų.


Rugsėjo 16 d. Palangos viešojoje bibliotekoje prasidėjo projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 2“ mokymų ciklas, skirtas bibliotekų darbuotojams. Į pirmąjį užsiėmimą susirinko Kretingos, Skuodo, Šilutės, Palangos viešųjų bibliotekų  darbuotojai ir švietimo įstaigų bibliotekininkai. 


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina tęstinį kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 2“. Mokymų ciklas prasidės rugsėjo 16 d. ir tęsis iki gruodžio mėnesio.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje vyks mokymų ciklas. Mokymuose dalyvaus bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius