Prokuratūra pertvarko apylinkių padalinius: Kretingos padalinys prijungtas prie Palangos

Palangos tiltas, 2020-09-07
Peržiūrėta
190
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prokuratūra pertvarko apylinkių padalinius: Kretingos padalinys prijungtas prie Palangos

Prokuratūra pertvarko savo teritorinius padalinius ir nuo spalio 1 dienos juos stambina, atsisakydama patalpų 20-yje vietovių. Prokuratūros atstovai pabrėžia, kad prokurorai čia dirbs kaip ir anksčiau, tačiau jų darbas bus lankstesnis, o krūvis – vienodesnis. „Buvo pavesta išsiaiškinti dėl mažiausių vienetų sujungimo. Dėl didelio mažų apylinkių prokuratūrų skaičiaus sunku nuosekliai vadovauti teritorinėms prokuratūroms“, – pristatydamas vykdomą pertvarką Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete sakė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Jo teigimu, nedideliu atstumu vienas nuo kito nutolusiuose mažuose padaliniuose sunku užtikrinti racionalų valdymą ir dėl mažo prokurorų skaičiaus organizuoti pavadavimą. Stambinant teritorinius padalinius atsižvelgta į teritorinių prokuratūrų vadovų pasiūlymus ir pačių prokurorų norus. „Optimizavimo būtinybė iškilo išties ne per vieną dieną, ne per vienus metus. Tai tikrai nebuvo vieno ar kelių vadovų užgaida“, – pabrėžė generalinis prokuroras.

Tuo metu prokurorų profesinė sąjunga bei parlamentarai pertvarką kritikavo dėl neapgalvoto padalinių jungimo ir dvejojo, ar prokurorams pavyks sklandžiai pereiti prie naujo darbo modelio.

Generalinė prokuratūra informavo, kad Kretingos padalinys nuo liepos 1 dienos jau prijungtas prie Palangos, o nuo spalio 1 dienos reorganizuojama bus dar 19 padalinių. Švenčionių padalinys bus prijungiamas prie Vilniaus, Širvintų – prie Ukmergės, Prienų ir Lazdijų – prie Alytaus, Druskininkų – prie Varėnos, Vilkaviškio – prie Marijampolės, Šakių – prie Jurbarko, Gargždų – prie Klaipėdos, Skuodo – prie Plungės, Šilalės – prie Tauragės, Pakruojo – prie Joniškio, Radviliškio – prie Šiaulių, Raseinių – prie Kelmės, Akmenės – prie Mažeikių, Pasvalio – prie Panevėžio, Kupiškio – prie Rokiškio, Anykščių ir Molėtų – prie Utenos, Zarasų – prie Visagino. Reorganizuojant padalinius iš darbo bus atleidžiama kiek daugiau nei 20 darbuotojų, tačiau, prokuratūros vadovų teigimu, nė vienas iš jų nėra prokuroras. Prokuratūros duomenimis, iki pertvarkos Lietuvoje buvo 53 padaliniai, 25-iuose iš jų dirbo du–keturi žmonės: prokurorai bei jiems padedantys darbuotojai. Prokurorams vietoj buvusių patalpų ieškoma trumpalaikiam darbui kabinetuose. Generalinio prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas per Seimo komiteto posėdį sakė, kad šiuo metu atsisakoma turimų patalpų naikinamuose skyriuose, jos perduodamos Turto bankui, tuo pat metu tariamasi dėl kabinetų prokurorams kitose institucijose.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Generalinė prokuratūra informavo, kad Kretingos padalinys nuo liepos 1 dienos jau prijungtas prie Palangos, o nuo spalio 1 dienos reorganizuojama bus dar 19 padalinių.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, penktadienį, liepos 3 dieną, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Rinkimų apylinkių skaičius sumažėjo – jų, palyginuti su 2019 m., bus 34 mažiau. Palangoje sumažės dviem apylinkėmis.


Mes – prie Baltijos užaugę

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 13 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos miesto pradinių mokyklų tęstinio projekto „Kuriu, nes myliu“, kurį organizavo Šventosios pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos (R.Birškuvienė, M.Petrauskienė, S.Sendrauskienė, R.Toliušienė), kūrybinių darbų programa vainikuota paroda „Mes prie Baltijos užaugę“. Unikaliais moksleivių kūrybiniais darbais galima pasigrožėti mūsų...


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Kodėl nėra tualetų prie senųjų kapinių?

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Skundų dėžutė

Užėjusi į PT redakciją, ponia Zita pasiskundė, kad prie senųjų miesto kapinių nėra jokio tualeto. „Yra tik rodyklė, nurodanti naudotis tualetu laidojimo namuose, bet tai – nepatogu, ypač senjorams,“ – sakė palangiškė.


Klaipėda prisidės prie skrydžio į Londoną finansavimo, jeigu Palangos valdžia sutiks prie oro uosto kurorte pavadinimo įrašyti ir žodį „Klaipėda“?


Iš kaltintojų prokuratūra virto advokatais  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 01 26 | Rubrika: Savaitės komentaras

Praėjusios vasaros pabaigoje visą Lietuvą sukrėtusi nelaimė sulaukė netikėto aido iš Palangos prokuratūros.


Miesto komunalininkams ir jų vadui Konstantinui Skierui šiemet buvo žarstomos pagyros už puikų miesto tvarkymą į kairę ir į dešinę, bet savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba jau kitą savaitę kreipsis į miesto prokuratūrą, prašydama išsiaiškinti, ar UAB „Palangos komunalinis ūkis“ nenusižengė įstatymui, tvarkydama 581,9 tonos pelenų...


Sankryža prie „Statoil“ – kaip užburta

„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 21 | Rubrika: Kriminalai

Pirmadienio popietę Kretingos gatvėje, sankryžoje prie „Statoil“ ir „Lukoil“ degalinių, taksi automobilis, vairuojamas septyniasdešimtmečio Petro Neverausko, kaip teigė įvykio liudytojai, posūkyje nepraleido tiesiai Klaipėdos gatve važiuojančio automobilio ‚Mersedes Benz“, kurį vairavo 33-erių metų Klaipėdos gyventoja, ir susidūrė su juo.


„Olimpinė diena“ prie Naglio kalno

Dalia Rakauskienė, mokytoja, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Gegužės 20-ąją prie Naglio kalno vyko Palangos Senosios gimnazijos moksleivių sveikatingumo projekto „Sveikos gyvensenos keliu“ sporto diena – „Olimpinė diena“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius