„Ramybėje“ – nemokami festivalio „Nepatogus kinas“ seansai

www.nepatoguskinas.lt , 2013-12-12
Peržiūrėta
2107
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybėje“ – nemokami festivalio „Nepatogus kinas“ seansai

Gruodžio 14 ir 15 dienomis „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ seansus. Įėjimas nemokamas. Subtitrai lietuvių kalba. Visi filmai yra ne vieno festivalio dalyviai. Renginį remia Palangos miesto savivaldybė.

Gruodžio 14 d., 15 val. filmas „Auksinis ruduo“ (Vokietija, Austrija, 2012, 95 min.).
Janas Tenhavenas seka penkių sportininkų pasirengimą Pasaulio veteranų  lengvosios atletikos čempionatui. Azartas ir energija veržiasi per kraštus, pasirengimo treniruotėse gerinami asmeniniai rezultatai, šlifuojama šuolio į aukštį ar disko metimo technika, aptarinėjami galimi varžovai. Žinoma, kai esi devyniasdešimt penkerių metų, kūnas reikalauja vis didesnio gydytojų dėmesio...

Gruodžio 15 d., 15 val. filmas „Au Pair“
(Danija, 2011 m., 58 min.).

Trys filipinietės per „Au Pair“ programą į Daniją atvyko dėl skirtingų priežasčių. Roselie paliko gimtuosius namus, kad jauniausiajai seseriai užtikrintų galimybę baigti mokslus. Devyniolikmetė Matet siunčiamais pinigais padeda vėžiu sergančiai motinai...

Gruodžio 15 d., 16 val. filmas „Saulės mamos“ (JAV, Danija, Egiptas, 2012 m., 58 min.).
„Basakojų universitetas“ – taip vadinasi projektas, kurio metu skurdžių šalių kaimo vietovėse gyvenančios moterys pakviečiamos į Indiją mokytis tam tikrų praktinių įgūdžių. Šis projektas orientuotas į moteris ne veltui – daugiau tikimybės, kad būtent jos, o ne vyrai, liks bendruomenėje ir perduos įgytas  žinias kitiems. Jordanijos beduinų kaimelio gyventoja Rafea – viena iš 27 moterų, atrinktų į mokymus kaip namuose įsirengti saulės energijos šaltinį....

Gruodžio 15 d., 17 val. filmas „Išvogti Afriką“ (Danija, 2012 m., 58 min.).
Rüschlikon‘o miestelis Šveicarijoje yra tikras rojus žemėje – jokios bedarbystės, o mokesčių surinkimas toks, kad miestelio taryba nebežino ką daryti su atliekamais pinigais. Didele dalimi tai vieno iš miestelio rezidentų – kampanijos „Glencore“ boso Ivan‘o Glasenberg‘o – pajamų deklaracijos nuopelnas...
*****
Festivalis „Nepatogus Kinas“ – tai septintus metus iš eilės vykstantis dokumentinių filmų festivalis. Tai socialinis-kultūrinis projektas, kurio metu rengiamos nekomercinės dokumentinio kino peržiūros Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, rodoma įvairi dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su filmų kūrėjais.

www.nepatoguskinas.lt 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau kelerius metus nemokamus kino seansus po atviru dangumi Palangoje rengianti kultūros erdvė „Oldman“ ir šią vasarą kviečia į visada žavingą kino kelionę bene arčiausiai jūros įsikūrusiame vasaros kino teatre.


Viena iš vasaros malonumų ir ypač populiari pramoga kurorte yra nemokamas lauko kinas.


Jau devintąjį kartą „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ visai vasarai išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą.


32-ąjį kartą iš įvairių Lietuvos vietų susirinkę folkloro ansambliai balandžio 22-24 dienomis kvies palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje. 


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas dėl triukšmo, sklidusio iš pernai metų liepą Palangoje vykusio festivalio. Tyrimas nutrauktas nustačius, jog nebuvo padaryta veika, turinti baudžiamojo nusižengimo požymių, tačiau festivalio organizatoriui gresia administracinė atsakomybė.


Visą šį savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidėjo tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Festivalio kermošius jau kviečia nuo penktadienio ryto.


„Esame laimingi, kad prieš du metus pagautos sėkmės paukštės nepaleidome,“ – taip apie savo sūnaus Kristupo Kerulio dar vieną ypatingą laimėjimą kalba jo mama Jurgita Kerulienė. 2017 metų birželio mėnesį Latvijoje vykusiame tarptautiniame konkurse „EUROJURMALA“ Kristupas tapo geriausiu vokalistu ir laimėjo GRAND PRIX apdovanojimą....


Praėjusį penktadienį viešbučio „Žilvinas“ konferencijų salėje skambėjo Palangos ir Šventosios jaunųjų Žemės meno festivalio „Jaunimo Eco LandArt 2014“ dalyvių balsai. Čia pristatyti savaitę trukusio asociacijos „Ateities specialistų klubas“ iniciatyva surengto projekto, kuriame dalyvavo Palangos ir Šventosios mokyklų bei Karaliaus...


Gruodžio 14 ir 15 dienomis „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ seansus. Įėjimas nemokamas. Subtitrai lietuvių kalba. Visi filmai yra ne vieno festivalio dalyviai. Renginį remia Palangos miesto savivaldybė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius