„Ramybėje“ – Redos Ščerbakovienės „Laikas rudeniui“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-10-29
Peržiūrėta
760
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

R.Ščerbakovienė. „Būtasis laikas“.
R.Ščerbakovienė. „Būtasis laikas“.

Gan šaltą penktadienio vakarą ne pačioje šilčiausioje išorinės šilumos prasme, tačiau itin šiltoje savo dvasia „Ramybės“ galerijoje gėlėmis ir net šakočiais bei ananasais nešini rinkosi Palangos ir ne tik Palangos kultūros bei meno žmonės, skubėję pasveikinti tapytojos Redos Rimkutės-Ščerbakovienės, tądien savo kūrybos gerbėjams pristačiusios parodą „Laikas rudeniui“.

Juostelė perkirpta
„Aš netapau. Aš piešiu. Kiek save prisimenu, visad piešiau. Žmones. Nieko nėra išraiškingesnio už žmogaus kūną. Per jį gali parodyt visą pasaulį“, – parodos anotacijoje cituojamos Šiaulių universiteto Dailės fakulteto auklėtinės, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ steigėjos ir aktyvios narės R.Ščerbakovienės mintys.
Ir nors susirinkusiems į parodos atidarymą žmonėms dalininkės oficialiai pristatyti nereikėjo, atidarymas – vis dėlto tam tikra ceremonija. Tad įsivaizduojamą raudoną juostelę perkirpo ir sveikinamąjį žodį pirmoji tarė galerijos „Ramybė“ kultūros projektų koordinatorė menotyrininkė Rūta Jakštonienė.
„Redos kūriniuose – žmogus ir visas jo pasaulis, nuotaikos, kurios kartais būna vasariškai saulėtos, kartais – žiemiškai atšiaurios ar skambančios ramiu minoru, nuspalvintu melancholiško rudens atspalviais“, – sakė R.Jakštonienė, pridūrusi, jog pažiūrėti R.Ščerbakovienės „Laiko rudeniui“ susirinko itin daug svečių. Jeigu pasinaudotumėm nerašyta taisykle, kad į parodų atidarymus ateina autorių pažįstantieji ir jo darbus mylintieji, tai reikia pripažinti: Redą Ščerbakovienę pažįsta ir myli labai daug žmonių. Ir tai džiugina.

Rengė porą metų
„Parodos sumanymas gimė prieš porą metų. Apie pusantrų metų kaupiausi, ir per pusę metų ją „padariau“, – kalbėjo R.Ščerbakovienė, pridūrusi, jog vienas paskutinių parodai sukurtų darbų „Pavargęs angelas“ gimė vos prieš savaitę, tada, kai į paskutinę kelionę buvo išlydėta šviesios atminties menininkė Regina Andriekutė.
„Esu labai dėkinga visiems. Tiems, kurie šiandien atėjo čia. Tiems, be kurių pagalbos būtų itin sunku šią parodą pristatyti. Ypač didelis ačiū Rimai Baukutei, padėjusiai viską rengti bei pasiūliusiai eksponuoti ne tik darbus, bet ir eskizus, kad būtų galima pamatyti, kaip gimė vienas ir kitas kūrinys. Turiu prisipažinti, kad kai kurie eskizai man patinka beveik labiau už pačius darbus“, – sakė R.Ščerbakovienė.
„O dabar galite teikti gėles“, – pajuokavo ir menotyrininkė, ir pati autorė. Gėlių buvo daug. Kaip ir kalbų – kiekvienas, atėjęs į atidarymą, skubėjo su sveikinimais, linkėjimais, paraginimais nesustoti ir pageidavimais naujų darbų ir parodų. „Kai norėsiu sukviesti visus mielus man žmones, žinosiu, ką daryti: vėl surengsiu parodą“, – juokavo dailininkė.

Laikas rudeniui, laikas laisvei
Praretėjus sveikinančių ir gėles teikiančių būriui, pasiteiravome autorės: ar du metai – ilgas kelias eiti į „Laiką rudeniui?“.
„Tai kad aš į jį specialiai nėjau, tiesiog gyvenau. Buvo ir kitų užsiėmimų, kitų parodų bei plenerų, paskaitų, o tarp jų „darėsi“ piešiniai. Nebuvo taip, kad specialiai stočiausi prie molberto. O paskui, kai jau žinojau, kad iki suplanuotos parodos laiko nebe daug, atsistojau. Matyt, mane reikia šiek tiek „paspausti“, – pajuokavo R.Ščerbakovienė.
Kaip pastebėjo parodą pristačiusi R.Jakštonienė, parodos tonacija – ramus minoras. Ar sutinka autorė su tokiu skambesio įvertinimu? „Man pačiai paroda minoru nekvepia. Gal kiek minoriškas skambesys atsirado tada, kai darbai išsiliejo gana plačioje erdvėje. Manau, kad mano kūriniai yra dramatiški ir lyrika nekvepia“, – sakė dailininkė, pridūrusi, kad dabar ji piešianti taip, kaip patinka – atėjo laisvė, atėjo laikas jai. Anksčiau gi būta daugiau klausimų, daugiau abejonių dėl kiekvieno darbo.
Ir išties atėjęs laikas laisvei kupinas dramatizmo. Jis dvelkia iš paveiksluose stabtelėjusių figūrų pozų, iš į žiūrovą iš drobių žvelgiančių akių. Ir, išgyvenus „Būtąjį laiką“, galima pajusti: „Laikas rudeniui“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Eidamas 82-uosius gyvenimo metus mirė staiga Palangoje, per savo parodos pristatymą, mirė puikiai pajūryje žinomas fotožurnalistas, kino ir televizijos operatorius, neblėstančiu optimizmu ir gera nuotaika visada pasižymėjęs Eugenijus Macius. Mirtis E. Macių netikėtai užklupo penktadienio vakarą Palangoje, per savo paties nuotraukų parodos “Susitikimai” pristatymą. Jis netikėtai susmuko ant...


Nuo gegužės 1 dienos keičiasi „Lidl“ parduotuvės Palangoje darbo laikas. Atsižvelgiant į pirkėjų pageidavimus ir jų apsipirkimo patogumą, ši „Lidl“ parduotuvė darbą pradės anksčiau ir dirbs iki 24 val. Iki šiol, adresu Klaipėdos pl. 59, Palangoje esanti „Lidl“ parduotuvė dirbo nuo 8 iki 22 val., o prasidedant vasaros sezonui darbo laikas...


Šiuo sudėtingu ir neįprastu laiku, kai viena neigiama žinutė veja kitą, kai visi iki vieno renginiai atšaukiami arba įgauna kitas formas, Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda gavo puikią dovaną – investiciją į profesinį ir asmeninį tobulėjimą.


„Laukinių Vakarų salūnui“ prekybos alkoholiu laikas apribotas teisėtai – tai neskundžiamu sprendimu šiandien, spalio 16 d., konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.


Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Palangos vaikų svajonės, išsakytos artėjant gražiausioms žiemos šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, pildomos noriai – iš daugiau nei dvidešimties svajonių, išsakytų socialinės rizikos šeimose augančių mažųjų, kol kas tik vienos niekas neapsiėmė įgyvendinti. Tačiau, kaip viliasi šios labdaringos akcijos...


Praėjusią vasarą Reinoldas Liaudanskas, pasakodamas man koks būsiąs jam įtemptas ruduo (parodos, seminarai, susitikimai su studentais, kolegomis, išvykos į kitus miestus ir šalis) nuoširdžiai prisipažino: „Norint padaryti gerai, reikia daug ir įdėti“. Apie savo klasės draugą R. Liaudanską, kaip „užkietėjusį" balandžių augintoją- jis ir Palangos...


Gan šaltą penktadienio vakarą ne pačioje šilčiausioje išorinės šilumos prasme, tačiau itin šiltoje savo dvasia „Ramybės“ galerijoje gėlėmis ir net šakočiais bei ananasais nešini rinkosi Palangos ir ne tik Palangos kultūros bei meno žmonės, skubėję pasveikinti tapytojos Redos Rimkutės-Ščerbakovienės, tądien savo kūrybos...


Riešinių mezgėjos pristatė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį dar vieną pavasario gūsį padovanojo palangiškės, tautinio paveldo sertifikatus gavusios riešinių mezgėjos Birutė Čepienė ir Milda Zubernienė. Jos savo riešinių parodą atidarė dailės salone „Mostas“, kur susirinko gausus būrys sveikintojų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius