Rąžės upelio Palangoje spalva sukėlė nuostabą: vanduo nusidažė baltai

Palangos tiltas, 2022-10-31
Peržiūrėta
1576
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rąžės upė feisbuko grupės Vieninga Palanga nuotr.
Rąžės upė feisbuko grupės Vieninga Palanga nuotr.

Trečiadienį palangiškius nustebino Rąžės upelio spalva – vanduo netikėtai pasidarė baltos spalvos ir taip įžiebė juokelius apie kurorte tekančias pieno upes. Tačiau aplinkosaugininkams situacija nejuokinga – bus aiškinamasi, kokia yra gamtai padaryta žala.

Vakar Aplinkos apsaugos departamentas gavo pranešimą dėl Rąžės upėje Palangoje tekančio balto vandens. 

Klaipėdos valdybos Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su UAB „Palangos vandenys” darbuotojais atliko patikrinimą. 

„Vakarų ekspresui” departamento atstovai komentavo, kad nustatyta, jog baltos spalvos nuotekos į Rąžės upę pateko per paviršinį miesto nuotekų išleistuvą. 

„Įtariama, kad į paviršinių nuotekų sistemą neatsakingi asmenys išpylė baltos spalvos vandenyje tirpstančius dažus.

Aplinkosaugininkai išžvalgė ir aplinkines teritorijas, tačiau asmens ir tikslios vietos per kur galėjo į šiuos tinklus patekti medžiagos nenustatyta”, - teigiama Aplinkos apsaugos departamento komentare. 

Į pranešime nurodytą vietą, nuo Kretingos g. link miesto pusės, buvo iškviesti ir Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos specialistai, kurie paėmė mėginius. 

Manoma, kad tai momentinė tarša, kadangi tikrinimo metu baltos nuotekos per išleistuvą netekėjo. 

Aplinkosaugininkų teigimu, gavus tyrimų rezultatus bus vertinama padaryta žala aplinkai ir taikoma administracinė atsakomybė nuotekų tinklų valdytojui.

Šiandien, teigiama, teršalų jau nebematyti ir vanduo vėl buvo įprastos spalvos. 

Tai ne pirmas kartas, kai Rąžės upelio spalva pasikeičia dėl teršalų. 

Praėjusiais metais upelio vanduo buvo tapęs raudonu. Tuomet buvo įtariama, kad vandenį nudažė iš Kretingos rajono atitekėjusios burokėlius apdirbančios įmonės nuotekos.

“Vakarų ekspresas”

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vilnius nusidažys tradicine lietuviškų šaltibarščių spalva – birželio 10 d. bus švenčiama jų diena.


Kiekvienas Kretingoje išlikęs tarpukariu statytas namas turi savo istoriją, tik ne visada ją pavyksta sužinoti. Akmenos ir Dopulčio upelio santakoje stovintis netrukus savo 90-metį minėsiantis namas – neatsiejama tarpukariu Kretingoje garsėjusios Petronėlės ir Juozo Pabrėžų šeimos gyvenimo dalis.


Kaip ir kiekvienai metais, Palangos Lions moterų klubas organizuoja tradicinį labdaros vakarą „Sapnuok baltai“, į kurį Palangos gyventojus kviečia jau 15-liktą kartą.


Trečiadienį palangiškius nustebino Rąžės upelio spalva – vanduo netikėtai pasidarė baltos spalvos ir taip įžiebė juokelius apie kurorte tekančias pieno upes. 


Minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Palangos koncertų salė nušvito purpurine spalva. Taip apšviestas pastatas bus iki lapkričio 21 dienos.


 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Kodėl Rąžės upelis Palangoje nusidažė raudona spalva?

"Palangos tilto" informacija, 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ne, tai – ne pokštas, į Baltijos jūrą įtekanti Rąžė iš tikrųjų paraudonavo. Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos specialistai šiandien nedelsdami paėmė mėginius ir aiškinasi, iš kur galėjo atsirasti teršalai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos koncertų salė pasipuošė purpurine spalva

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 18 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį, lapkričio 17 d., Palangos koncertų salė pasipuošė purpurine spalva. Kodėl? Nuo 2009 metų kasmet lapkričio 17-ąją yra minima Pasaulinė neišnešioto naujagimio sąmoningumo diena. 2011 m. lapkričio 17 d. neišnešiotų naujagimių organizacija March of dimes purpurine organizacijos spalva apšvietė New York dangoraižį Empire State Building, o nuo...


Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo – populiari prekė. Rinkos dėsniai teigia: pasiūlos nebūna be paklausos. Kokios priežastys skatina pirkti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius