Rekonstruotame Palangos stadione – geriausių šalies lengvaatlečių kovos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015-07-31
Peržiūrėta
666
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Romaldas Kazlauskas- Palangos Sporto Centro direktorius
Romaldas Kazlauskas- Palangos Sporto Centro direktorius

Kitą penktadienį Palangos visuomenei bei kurorto svečiams bus oficialiai pristatytas rekonstruotas miesto stadionas – rugpjūčio 7-8 dienomis čia vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, į kurį atvyks apie 300 lengvaatlečių. Tarp jų bus ir du perspektyvūs Palangos sportininkai: šuolininkas į aukštį Karolis Ščiglo ir šuolininkas su kartimi Mantas Stonkus.

Atitinka tarptautinius standartus

Siekiant, kad devynis bėgimo takus turintis Palangos stadionas atitiktų tarptautinius reikalavimus ir kurorte galėtų vykti itin aukšto lygio respublikinės bei tarptautinės lengvosios atletikos varžybos, rekonstrukcijos metu buvo atlikta nemažai darbų: įrengtas naujas dangos sluoksnis, taip pat – speciali, stadionams ir aikštynams pritaikyta lietaus surinkimo nuotekų sistema, elektros tinklai, pakeista laistymo sistema. Sutvarkyti ir šuolių į tolį, rutulio stūmimo, disko ir kūjo metimo sektoriai.

Ateityje numatoma atnaujinti stadiono veją, greta stadiono esančiose laisvose erdvėse įrengti pagalbinę futbolo aikštę su dirbtine danga bei keturis atvirus teniso kortus.

Darbai baigiami

„Šiuo metu visi pasirengimo darbai eina į pabaigą. Beliko tik baigti kai kuriuos smulkius dažymo, tvarkymo darbus, o  kitą savaitę paruošime sportinius sektorius varžyboms – sudėsime kiekvienai sporto šakai reikiamą įrangą“, – sakė Romaldas Kazlauskas, Palangos sporto centro direktorius.

Anot jo, Palanga yra tinkamai pasirengusi priimti geriausius šalies lengvaatlečius, tad žiūrovai, rugpjūčio 7-8 dienomis nusprendę pasigrožėti geriausių šalies lengvaatlečių kovomis rekonstruotame Palangos stadione, nenusivils.

Įėjimas į Lietuvos lengvosios atletikos čempionato varžybas – nemokamas, varžybų pradžia – 16.40 val.  

Gilios tradicijos

R. Kazlauskas pastebėjo, kad Palanga nuo seno turi „labai geras“ lengvosios atletikos sporto tradicijas. „Turime net savo Senojo žemyno čempioną – 1999 metais Europos jaunimo čempionu tapo ieties metikas Tomas Intas“, – priminė R. Kazlauskas. – Aišku, tokio meistriškumo sportininkų kiekvienais metais neatsiranda, bet kasmet kas nors iš palangiškių lengvaatlečių „žybteli“ šalies jaunių ir jaunimo čempionatuose.“

Pašnekovas pabrėžė, jog sporto mėgėjai kitą savaitgalį vyksiančiose pirmenybėse yra itin laukiami. „Labai tikimės, kad miesto gyventojai ir svečiai atvyks į mūsų iš pagrindų renovuotą stadioną bei įvertins tiek jį, tiek ir geriausių šalies lengvaatlečių kovas“, – kalbėjo pašnekovas.

Įvertino krepšininkai

Vieni iš pirmųjų rekonstruotą Palangos stadioną jau išbandė šalies nacionalinės krepšinio rinktinės krepšininkai, kurie ką tik baigė pirmąją stovyklą Palangoje. „Visi džiaugėsi neatpažįstamai pasikeitusiomis treniruočių Palangoje sąlygomis“, – pabrėžė R. Kazlauskas.

Kad vis daugiau itin aukšto meistriškumo komandų treniruočių stovykloms renkasi Palangą, lemia tiek modernus kurorto sporto kompleksas, tiek ir greta esantis rekonstruotas tarptautinius lengvosios atletikos standartus atitinkantis stadionas šalio jo. Iki rudens, pasak Sporto centro direktoriaus, treniruočių stovyklas Palangoje surengs ir Kataro, Filipinų, Lenkijos bei galbūt Egipto krepšininkai.

Suvažiuos sporto žvaigždės

 „Palangos naująjį stadioną jau spėjo išbandyti ir keli lengvosios atletikos sportininkai, jų atsiliepimai yra tikrai geri. Dalis mūsų lengvaatlečių šiuo metu stovyklauja Palangoje, kiti atvyks tiesiai į varžybas“, – kalbėjo LLAF generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva. Anot jos, kiekvienas naujas stadionas geriausias savo savybes atskleidžia antraisiais metais po „krikšto.“ Paklota danga turi „susigulėti.“

Naujajame Palangos stadione kitą savaitgalį  žiūrovai išvys apie 300 dalyvių, tarp jų – ir ne vieną sporto karalienės – lengvosios atletikos – žvaigždę: pavyzdžiui, maratonininkes Živilę Balčiūnaitę, Rasą Drazdauskaitę.

Tikisi daug žiūrovų

„Labai džiaugiuosi, kad šiemet šalies lengvosios atletikos čempionatas bus surengtas Palangoje, turinčioje labai gražią universalią sporto salę ir stadioną. Šalies pirmenybės geriausiems Lietuvos lengvaatlečiams bus rimtas išbandymas prieš rimčiausią šių metų startą – Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą, kuris vyks Kinijoje, Pekine rugpjūčio 27- rugsėjo 30 dienomis“, – sakė N. Medvedeva.

Tad neabejotina, jog žiūrovai, apsisprendę Palangoje stebėti geriausių šalies lengvaatlečių kovas bei palaikyti savo favoritus, tikrai nenusivils, nes rugpjūčio 7-8 dienomis rekonstruotame kurorto stadione užvirs aršios sportinės kovos – sportininkai, kurie dar nėra įvykdę sportinių normatyvų, leidžiančių dalyvauti Pasaulio čempionate, sieks tai padaryti būtent Palangoje.

„Visi sportininkai labai nekantrauja išbandyti naująjį stadioną. Tikimės, kad aktyvus žiūrovų palaikymas padės lengvaatlečiams pasiekti savų tikslų“, – sakė LLAF generalinė sekretorė.

Ilgai lauktas

Vyriausiasis šalies lengvosios atletikos rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas Palangos renovuotą stadioną vadino „ilgai lauktu“. „Sakau atvirai: atsiliepimai, kuriuos man teko apie jį girdėti, yra labai geri. Žinoma, geriausiai būtų sulaukti sportininkų startų – jie parodys, kaip Palanga pasirengė čempionatui. Kol kas pasiruošimo darbai vyksta tvarkingai, pagal planą“, – sakė K. Jezepčikas

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį ir šeštadienį Palangos miesto stadione vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos, daugeliui šalies lengvaatlečių tapsiančios pirmuoju olimpinio sezono startu. Vasaros sostinėje varžysis beveik pusė tūkstančio sportininkų, tarp kurių bus 13 Tokijo olimpinės rinktinės kandidatų. Didžiausia varžybų žvaigžde bus pasaulio bei Europos...


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senosios gimnazijos IIIB klasės mokinys Adomas Gudaitis tapo vienu iš geriausių Lietuvos jaunųjų geografų, Gimnazijai parvežęs garbingų apdovanojimų iš respublikinės geografijos olimpiados.


Palangoje jau nuo trečiadienio rungiasi geriausi šalies jaunimo boksininkai – vasario 24-27 dienomis kurorte vyksta Lietuvos jaunimo bokso čempionatas.


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Tarp geriausių šalies gimnazijų Palangos nėra

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 14 | Rubrika: Miestas

Žurnalas „Reitingai“ praėjusią savaitę paskelbė geriausias šalies gimnazijas, kurios geriausiai paruošia egzaminams, ir kur auga Lietuvos protai. Deja, tarp geriausiųjų Palangos senosios gimnazijos nėra. Ko reikia, kad mūsų kurorto gimnazija atsidurtų tarp geriausiųjų?..


Rekonstruotame Palangos stadione – geriausių šalies lengvaatlečių kovos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 07 31 | Rubrika: Miestas

Kitą penktadienį Palangos visuomenei bei kurorto svečiams bus oficialiai pristatytas rekonstruotas miesto stadionas – rugpjūčio 7-8 dienomis čia vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, į kurį atvyks apie 300 lengvaatlečių. Tarp jų bus ir du perspektyvūs Palangos sportininkai: šuolininkas į aukštį Karolis Ščiglo ir šuolininkas su kartimi Mantas...


Tarp geriausių šalies pasakorių – ir palangiškė B. Petkienė

„Palangos tilto” informacija, 2013 08 22 | Rubrika: Miestas

Antrą rugpjūčio savaitgalį Druskininkuose vyko du smagūs Tarmių metams skirti renginiai, kuriuose šauniai pasirodė palangiškiai: dvidešimt penktąjį gimtadienį švenčiantis Palangos kultūros centro folkloro ansamblis „Mėguva“ dalyvavo 20-ojoje jubiliejinėje tarptautinėje Dainavos krašto folkloro šventėje, o respublikiniame pasakotojų...


Tarp apdovanotų geriausių šalies abiturientų – ir palangiškis

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 25 | Rubrika: Jūros vaikai

SEB bankas jau aštuntus metus iš eilės tęsia tradiciją apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus. Šiemet savo įsteigtus prizus  bankas įteikė 54-iems Lietuvos abiturientams, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus. Tarp jų šiais metais apdovanotas...


Dalia J. KAVALIAUSKAITĖ Sporto ir atostogų metu neatsižadantys poilsiautojai ir palangiškiai neaplenkia Palangos stadiono. Nuo šunų parodų iki futbolo varžybų – įvairūs renginiai kasmet vyksta čia. Tačiau turbūt ne vienas pastebėjo, kad stadiono danga jau sutrūkinėjusi, mėtosi atskilę gabalai, nėra įrengtų skersinių ar kitų miestiečiams bei svečiams naudingų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius