Renovacija Palangoje – „Palangos tilto“ tyrimas (2)

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-09-21
Peržiūrėta
613
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renovacija Palangoje – „Palangos tilto“ tyrimas (2)

Kiekvieno palangiškio svajonė, kad renovacijos darbai vyktų sklandžiai, greitai ir efektyviai. Bet kaip parodė „Palangos tilto“ tyrimas, renovaciją kurorte lydi ne tik džiaugsmai, bet ir keiksnojimai dėl broko ir defektų, neaiškių sąmatų ir išlaidų, painiavos, kiek ir kam teks mokėti. „Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovaciją mieste. Šiandien – daugiau apie patenkintus renovacija palangiškius.

Nepagalvota apie senyvo amžiaus žmones
Atrenovuoto S. Nėries g. 3 namo gyventoja Birutė Zolobienė teigė, jog renovacija buvo reikalinga. „Man renovacija labai patinka, jokių nusiskundimų neturiu, išskyrus turėklus“, – sakė garbaus amžiaus moteris. Turėklai, moters teigimu, reikalingi pirmame aukšte prie sienos, tam, kad seniems ir ligotiems žmonėms būtų patogiau vaikščioti. Tai, esą, palengvintų senyvo amžiaus žmonių gyvenimą. Prakalbus apie trūkumus, moteris atviravo, jog jų nepastebėjusi – viskas įvykdyta kaip ir žadėta, tačiau pats renovacijos procesas labai ištęstas. Kalbai pasisukus apie šildymo sezoną, kalbintoji pašnekovė atviravo, jog dėl pernai buvusios itin šiltos žiemos, didelio skirtumo nepajutusi. „Pernai buvo taip šilta, kaip niekad dar nėra buvę. Visai nebuvo žiemos. Pažiūrėsim, o kaip bus šiemet“, – sakė moteris. Gyventojų, kurie yra nepatenkinti ar kažkuo skundžiasi, esą galima rasti visur – reikia mokėti prisitaikyti prie aplinkybių.

Gaila senų durų
To paties namo gyventojas Algirdas Pocius taip pat neslėpė džiaugsmo dėl renovacijos. Vyriškio teigimu, viskas, kas žadėta, buvo įvykdyta. Gailesčio vyras neslėpė tik dėl buvusių senų, bet labai gražių durų – jas statybininkai pakeitė naujomis. „Nebuvo reikalo keisti tų durų, tokios gražios buvo, ornamentuotos, iš medžio padarytos. Mes neprašėm jų, sakėm, kad nereikia. Įdėjo tokias negražias, sunkias, o dar ir darinėjasi sunkiai“, – sakė vyras. Jo manymu, netikslingas buvo ir laiptinės apšildymas.

Renovacijos nereikėjo?
To paties namo, tačiau prisistatyti nepanorusi gyventoja tikino, jog iš renovacijos – jokios naudos. „Kas iš to, kad aš ką nors pasakysiu? Nieko gero ten nėra, apie tai daug kalbėti nenoriu, niekas nepasikeis, tačiau užbaigti reikia“, – pasipiktinimo neslėpė S. Nėries g. 3 namo pašnekovė.
Apsilankius Vytauto g. įsikūrusiame renovuojamame 81 numeriu pažymėtame name, nesunku buvo įsitikinti, jog gyventojų nuomonės renovacijos klausimu skiriasi. Šio namo gyventojas Pranas Mikalauskas teigė, jog nepasibaigus renovacijai, defektų įvardinti negalintis. Rangovų darbu vyriškis esąs patenkintas, o jei mato, kad kažkas ne taip – tuoj pat skambina į Palangos komunalinį ūkį ir informuoja apie nesklandumus. Kalbai pasisukus informacijos link, vyras teigė, jog jos visuomet buvo pakankamai: „Ar nebus vandens, ar ko – apie viską informavo. Šiuo metu mums šiltina rūsius, į pabaigą eina ir šilumos mazgo tvarkymo darbai – liko tik patikrinti“. Į renovaciją vyras sakė žiūrintis itin palankiai. „Svarbiausia mums yra šiluma ir mažesni mokesčiai“, – sakė jis.

Atsakingos institucijos nevykdo savo darbų
Gana liūdna situacija susidariusi to paties namo viršutiniame aukšte gyvenančios Gražinos Joanos Ulevičienės bute. Susijaudinusi moteris vos galėjo sulaikyti akyse ašaras. „Gerai, kad atėjote, nebežinau ką daryti“, – susijaudinimo neslėpė moteris. Moters bute – avarinė situacija dėl neprižiūrimų vamzdžių, kurie, pasak pašnekovės, užsikimšę lapais, ir dėl netinkamai sutvarkyto namo stogo namuose apsigyveno nelaukiamas svečias – pelėsis. Pastarasis pridarė žalos kone visame moters bute. Sienas ir lubas dengia tamsios dėmės, nuo lubų pradėjęs atšokti netgi tinkas. „Žinote, aš keikiu viską. Bomžai taip negyvena kaip aš. Sakiau, kviesiuosi žurnalistus iš televizijos – tegu visa Lietuva pamato kaip gyvenu ir kaip žmogumi rūpinasi valdžia. Kažkada buvo prakiuręs stogas, matyt blogai sutvarkė. Aš penkiasdešimt metų moku mokesčius ir niekas nesugebėjo per tą laiką ateiti iš Butų ūkio ir sutvarkyti kaip reikia. Niekas nepravalė vamzdžių – užsikimšo ten, kur turi nubėgti vanduo. Net iš gatvės pusės jau seniai buvo matyti, kad siena yra išsižiojusi – pripuvę, pripeliję“, – susijaudinusi mintis dėstė pašnekovė. Moters manymu, Palangos butų ūkis turėtų kompensuoti dėl jų kaltės padarytą žalą: „ Tegu duoda pinigų už renovaciją – aš visą vasarą turėjau laikyti praviras duris tam, kad tik tie pelėsiai išdžiūtų. Pasakykite, iš kur man, invalidei, turėti tiek pinigų? Visiems nusispjaut – buvo net aštuoni teismai. Manė, kad bus renovacija, tai čia galės viską „užchaltūrinti“. Čia viskas supuvę“.

Dėl laiku nesutvarkyto stogo krito buto vertė
Moteris verkdama pasakojo, kad atsakingi asmenys tinkamai neprižiūrėjo ir neišvalė vamzdžių. Neva nebuvo įmanoma vandeniui nubėgti – nuo lapų ir žemių viskas buvo užsikišę. „Ar negalėjo per tiek laiko kažkokia organizacija atvažiuoti ir sužiūrėti? Tinkas visur net krenta, aš sakau, kad net bomžai taip negyvena. Ką dabar pakeisi, kai viskas išpuvę, išpeliję. Renovuoja pagaliau dabar. Lyg viską jie keičia. Radiatorius, ir tuos supuvusius, tikiuosi pakeis“, – piktinosi nukentėjusi moteris. Visame Gražinos bute, išskyrus vieną kambarį, kuris yra kitoje namo pusėje, pelėsis stipriai apgadinęs lubas bei sienas. Moteris neslėpė pykčio ant atsakingų institucijų ir nuogąstavo, jog jos buto vertė, dėl padarytos žalos, gerokai nukritusi.

Renovacija buvo būtina
Panašiai mintijo ir gretimos laiptinės, to paties namo gyventoja Ona Jurkienė. Pakalbinus moterį, paaiškėjo, jog renovacija jų namui buvusi būtina – stogai esą buvę kiauri. Nors renovacija jau baigiama, tačiau yra ir neužbaigtų darbų – nepabaigti tvarkyti langai. Paklausus apie nusiskundimus, moteris teigė, jog kažkokių rimtų priekaištų neturinti, viliasi, jog iki žiemos darbai bus baigti. Panašiai kaip ir kituose renovuojamuose daugiabučiuose, moteris sakė negavusi pakankamai informacijos. „Jokios informacijos apie sąmatas neturime, niekas mūsų neinformavo, tik praėjusį pavasarį buvo vos vienas susirinkimas“, – sakė O. Jurkienė.
Prakalbus apie pageidavimus – ko tikėtasi ar pageidauta, pašnekovė neslėpė, jog buvo norėta pakeisti geležines groteles laiptinėje – lauko pusėje, tačiau niekas to nepadarė. „Pasakė, kad kaip yra, taip ir turi būti“, – savo nuomonę reiškė kalbinta namo gyventoja.
Kalbintųjų gyventojų tikinimu, lankytis dar renovuojamuose ar ką tik baigtuose renovuoti namuose – netikslinga. „Reikia ateiti po kelių metų, kuomet viskas bus sugulę į savas vietas – tada ir pasakysim visus trūkumus“, – tikino kalbinti pašnekovai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kas nutiko Palangai? Per visus praeinančių metų mėnesius, išskyrus rugsėjį, Palangoje gerokai daugiau žmonių mirė nei gimė kūdikių. Mirtis visus rekordus sumušė lapkritį - į Anapilį iškeliavo 32 palangiškiai. "Palangos tiltas" aiškinosi kodėl.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


„Palangos tiltas” tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Medžiotojų, Oškinio, Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai.


Kiekvieno palangiškio svajonė, kad renovacijos darbai vyktų sklandžiai, greitai ir efektyviai. Bet kaip parodė „Palangos tilto“ tyrimas, renovaciją kurorte lydi ne tik džiaugsmai, bet ir keiksnojimai dėl broko ir defektų, neaiškių sąmatų ir išlaidų, painiavos, kiek ir kam teks mokėti. „Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovaciją...


Dar balandį planuota, kad vėliausiai gegužę prie daugiabučio Žvejų g. 38 pradės triūsti statybininkai – turėjo prasidėti šio namo renovacija, kurią baigti planuota iki šių metų rugsėjo – spalio mėnesių. Jau ir liepa eina į pabaigą, o darbų pradžios bent jau iš išorės dar nematyti. Tačiau daugiabutį administruojančios bendrovės „Palangos butų...


Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento Palangos atrakcionuose  6

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 04 22 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio incidento Palangos atrakcionuose. 11 tomų baudžiamoji byla penktadienį, balandžio 19 d. perduota Palangos miesto apylinkės teismui.


Palangiškis, Vilniaus Universitete informatiką studijavęs Valdas Ektis rugsėjo 9-ąją buvo rastas negyvas prie Saulėtekio studentų bendrabučio. Atsirado mačiusių jį iškrentant per balkoną. Šalia vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį, kuris numato atsakomybę už nužudymą. Tyrėjai dar spalio mėnesį „Palangos tiltui“ ...


Kas atrodė kaip akivaizdus Palangos miesto policijos komisariato viršininko Jurgio Kažio suklupimas –  sukelta avarija išgėrus, dabar, praėjus šiek tiek daugiau kaip mėnesiui, policijos departamentui, vykdančiam įvykio tarnybinį patikrinimą, atrodo kaip „išskirtinai sudėtingas“ tyrimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius