Renovuoto namo nepuošia nutrupėjusios plytelės, bet tvarkyti jų neskubama

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-06-14
Peržiūrėta
1033
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renovuoto namo nepuošia nutrupėjusios plytelės, bet tvarkyti jų neskubama

Žvejų g. 38 daugiabutis – vienas iš pirmųjų renovuotų namų kurorte. Daugiabučio gyventojai neslepia, jog juos džiugina nauji pokyčiai, tačiau turi ir neramumų, kadangi lenda darbo ydos. Nukrito ant laiptų suklijuotos plytelės, o prisikviesti, kad kas sutvarkytų, neįmanoma. Aktyvus gyventojas Bronius Pipiras patikino, jog jau ne kartą kreipėsi į jų namą administruojančią UAB „Palangos butų ūkis“, bet tai nieko nepakeitė.

Stebisi medžiagų kokybe ir jų kiekiu
„Darbininkas, klijavęs plyteles lauko pusėje ant laiptų, darbą atliko gerai. Kokias medžiagas jam davė, su tokiom jis ir padarė. Jis kokybiškai suklijavo. Bet praėjo nedidelis laiko tarpas ir pradėjo tos plytelės šokinėti. Aš pats būdamas statybininkas, žinojau jau apie tokią situaciją. Kažkuomet darbininkai ilgai svarstė, kodėl tokios geros plytelės nelaiko. Ogi todėl, kad tos plytelės pritaikytos klijuoti ne lauke, o viduje. Gavusios drėgmės, šalčio, jos ir nebelaiko. O jeigu jau klijavo, tai reikėjo pirmiau plyteles įdėti į vandenį, išmirkyti ir tik tada klijuoti. Tokio dalyko tuomet nebūtų atsitikę“, – patarimais pasidalijo namo gyventojas Bronius.
Tai – ne vienintelis dalykas, į kurį pažiūrėta pro pirštus, anot palangiškio. Jis patikino, jog visi renovacijos metu atlikti darbai įvertinti itin aukštomis kainomis. Pasak jo, kai kurie darbai įvertinti tokiomis aukštomis kainomis, kad jam, kaip buvusiam šios srities specialistui, tiesiog buvo nesuvokiama. „Už nedidelės plokštės prisukimą jie paskaičiavo 5000 litų sumą (namas renovuotas 2014 metais, kuomet mūsų šalies valiuta dar buvo litas), kai teturėjo kainuoti 40 litų toks darbas. Įsivaizduojate, kokie tai pinigai, – stebėjosi prisiminęs B. Pipiras. – Ne tik itin aukštomis kainomis perkamos medžiagos, bet ir medžiagų perka keletą kartų didesnį kiekį. Pavyzdžiui, teko aiškintis su rangovais, kodėl aš nenoriu, jog būtų pakeisti visai nauji mano langai, atitinkantys visus reikalavimus. Tad kokia prasmė išardyti gerus, naujus langus ir sudėti prastesnius langus. Bet užtat jiems dėl to ateis daugiau pinigų“.
Atkaklus palangiškis tuomet išsikovojo, jog liktų jo langai. „Man labai brangiai tie langai kainavo, o jie norėjo juos išardyti ir sudėti tokius, kurie man būtų kėlę abejonių dėl savo kokybės. Aš tai žinojau, kokius langus nusipirkau“, – sakė B. Pipiras.

Ne kartą kreipėsi
Palangiškis papasakojo, jog jau ne kartą mynė takus į UAB „Palangos butų ūkis“ būstinę, tačiau taip niekas ir neatvyksta tvarkyti nutrupėjusių plytelių.
„Negražu, bado akis tos plytelės, tačiau niekam nerūpi. Namo gyventojai mane vis ragina ieškoti pagalbos. Ėjau ne kartą į Butų ūkį, nieko nesakau, dirba labai maloni vadovė, tačiau specialistams niekaip nepavyksta prisikviesti rangovų. Kaip taip gali būti. Juk renovavus namą, rangovai privalo prižiūrėti ir taisyti iškilusius brokus. Juk tai turėtų būti jų asmeninis prioritetas, darbus atlikti kokybiškai, o jei kas iškilo, greit pataisyti. Jų darbai – jų vizitinė kortelė. O dabar viskas kažkaip atmestinai daroma, ne taip, kaip reiktų“, – įsitikinęs B. Pipiras.
Palangiškis parodė, kaip buvo atlikti darbai. Itin tvarkingame rūsyje, kuris tampa pavyzdžiu, jog gyventojams labai svarbu tvarka, pašiltintos lubos, tačiau, Broniaus teigimu, to nepakako, reikėjo užpurkšti ir tarpus. Dar ne vieną jis parodė trūkumą, kurį būtų galima lengvai ištaisyti, tačiau svarbiausia šiuo metu žmonėms – laiptų plytelės.

Rangovas įsipareigojo darbus atlikti
Pasiteiravus dėl šio trūkumo pašalinimo UAB „Palangos butų ūkis“ vadovės Jurgitos Trinskienės, ji patikino, jog šį arba kitą mėnesį ši bėda būtinai bus išspręsta.
„Mes jau kreipėmės į namo renovaciją atlikusią įmonę „Pamario statyba“ dėl trūkumų pašalinimo. Rangovas įsipareigojo plytelių atstatymo darbus atlikti birželio – liepos mėn. Atsiprašome gyventojų už nepatogumus. Renovacijos darbai atlikti dar 2014 m. pagal projektą, laikantis visų numatytų reikalavimų, pasirašytas statybos užbaigimo aktas. Mes, kaip šio pastato administratorius, prisiimame atsakomybę už tinkamą pastato priežiūrą, todėl identifikavę gedimus ar remontuotinas pastato ir inžinerinių sistemų dalis, kreipsimės į renovacijos rangovą (jei tai garantiniai defektai) arba organizuosime papildomų darbų atlikimą“, – sakė UAB „Palangos butų ūkis“ vadovė J. Trinskienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Girto vairuotojo vairuojamas automobilis naktį iš sekmadienio į pirmadienį Palangoje rėžėsi į tvorą ir ją išvertęs vos nesugriovė namo. Apie incidentą socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė „Reidas TV“. 


Žvejų g. 38 daugiabutis – vienas iš pirmųjų renovuotų namų kurorte. Daugiabučio gyventojai neslepia, jog juos džiugina nauji pokyčiai, tačiau turi ir neramumų, kadangi lenda darbo ydos. Nukrito ant laiptų suklijuotos plytelės, o prisikviesti, kad kas sutvarkytų, neįmanoma. Aktyvus gyventojas Bronius Pipiras patikino, jog jau ne kartą kreipėsi į jų namą administruojančią UAB...


Niekas negali paneigti, kad tarp karių, palaidotų kapuose, pažymėtuose tarybine atributika, nebuvo sadistų ar žudikų, kurie 1941 m. birželio 24-osios naktį Telšių rajono Rainių miškelyje nukankino mūsų 76 Lietuvos piliečius. Ar galite įsivaizduoti, kaip atrodytų, jei vietoj kapų ir tarybinės atributikos miesto centre stovėtų pastatas, kurio viduje būtų kryžius Lietuvos istorijai...


Net jeigu į Palangą užsukate tik retsykiais ir trumpam, negalite nepastebėti čia kylančių kotedžų, jaukių daugiabučių namų. Kaip teigia „Palangos tilto“ kalbinti vietiniai nekilnojamojo turto (NT) ekspertai, NT pasiūla didžiausiame šalies kurorte – itin didelė: nuo pigaus butuko senos sovietinės statybos name iki beveik milijoną eurų kainuojančio namo S. Dariaus ir S....


Į Palangą svečiai praėjusį savaitgalį pradėjo plūsti jau savaitės pabaigoje, viešbučių savininkai trynė rankomis, kad vietų buvo nedaug likę, o tiems, kurie sumąstė atvykti tik šeštadienį, teko palūkuriuoti automobilių spūstyse miesto prieigose lyg vasarą. Į Palangą viliojo ne tik tradicinė Stintų šventė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro du spektakliai...


Viešieji užrašai – įmonės, įstaigos, organizacijos ir viso miesto įvaizdžio dalis. Kaip kad sutikę žmogų pirmiausia jį vertiname pagal jo išvaizdą, kalbą, taip ir apie miestą ar kaimą pirminę nuomonę dažnai susidarome išvydę ir perskaitę jų reklamines iškabas, kitus viešuosius užrašus. Taip pat prisėdę kavinukėje – juk tikimės, kad...


Po ilgus metus trukusių teismų atkakli Palangos pensininkė Jadvyga Puškorienė Aukščiausiajame teisme sugebėjo įrodyti, kad kurorto daugiabučiams šilumą tiekianti įmonė „Litesko“ už namo bendrojo naudojimo patalpų šildymą ją mokėti vertė neteisėtai. Teismo procesą pralaimėjusi ir jo neapskundusi „Litesko“ bendrovė vėl į teismą kreiptis...


Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos naują priemonę melioracijos grioviams tvarkyti „Pelno nesiekiančios investicijos“ per pirmąjį  paraiškų surinkimo laikotarpį iki liepos 10 d. gauta daugiau kaip 90 melioracijos griovių tvarkymo paraiškų už daugiau kaip 2 mln. litų. Šiemet tokiems darbams numatyta skirti 10 milijonų kaimo plėtros...


Aplinkai tvarkyti pinigų pritrūks

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 29 | Rubrika: Miestas

Šiųmečiame miesto biudžeto projekte numatyti asignavimai kurorto aplinkai tvarkyti labai aptirpę. Palangos komunalininkų poreikiams tenkinti suplanuota skirti 5 mln. 450,9 tūkst. litų. Pernai buvo skirta 7 mln. litų. Šventoji taip pat turės tvarkytis su mažesnėmis lėšomis. Seniūnijai skirta 1 mln. 224,7 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius