Reorganizacija — partinis valdančiųjų viražas?

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-11
Peržiūrėta
202
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daug metų gyvavusi Palangos miesto Sporto mokykla keičia savo pavadinimą. Valdžiai pritarus, ši neformaliojo ugdymo įstaiga taps Sporto centru. Kitame sprendimo projekte numatyta tvirtinti pastarosios įstaigos etatų normatyvus. Pagal juos planuojamas dar vienas centro direktoriaus pavaduotojo etatas. Spėjama, kad šis postas numatomas vienam iš valdančiosios daugumos politikų.

 

Reglamentuota iš dalies

Parengtame sprendimo projekte išdėstytose aplinkybėse dėl Sporto mokyklos pavadinimo keitimo teigiama, kad kūno kultūros ir sporto plėtojimo funkcijų vykdymas miesto savivaldybėje yra reglamentuotas iš dalies. Kultūrinius renginius administruoja Savivaldybės kultūros skyrius, o kūno kultūros ir sporto plėtojimo funkcijos nėra priskirtos nė vienam Administracijos skyriui.

 

Aiškinosi, kas ką dirba 

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas šių metų rugsėjį savo įsakymu sudarė komisiją, kuriai buvo pavesta išnagrinėti, kas atlieka šias funkcijas. Darbo grupė nustatė, kad dalį jų, susijusių su sportu, vykdo Sporto mokyklą, kai kurias kitas funkcijas pagal savo kompetenciją atlieka Švietimo skyrius ir Kultūros skyrius. Nors pagal minėtų skyrių nuostatus šios funkcijos pastariesiems skyriams nepriskirtos. Todėl, siekiant nedidinti Savivaldybės darbuotojų etatų skaičiaus, darbo grupė pasiūlė kūno kultūros ir sporto plėtojimo administravimą priskirti Švietimo skyriui, o sporto vystymo veiklą pavesti Sporto mokyklai. Norint atskirti funkcijas, privalu keisti ne tik Sporto mokyklos nuostatus, bet ir neformaliojo ugdymo įstaigos pavadinimą.

 

Nėra sporto skyriaus

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, priežastis, lėmusi šio sprendimo projekto atsiradimą, yra tai, kad miesto Savivaldybėje nėra sporto skyriaus, kuruojančio miesto sportinius renginius. Beje, anot vedėjos, visose šalies savivaldybėse toks darinys yra. Ankstesniais metais,  kai Sporto mokyklos direktoriui Romaldui Kazlauskui buvo skiriamas priedas už miesto sporto renginių organizavimą, jis atlikdavo šias pareigas. Tačiau, panaikinus šį priedą, pagal mokyklos veiklos nuostatus jam nebegalima priskirti šių funkcijų

 

Vykdys švietimo programas

Pasak vedėjos, pakeitus įstaigos pavadinimą, centras lieka biudžetine Savivaldybės įstaiga, kurios veikla vykdoma pagal neformaliojo švietimo ugdymo programas ir apima suaugusiųjų sportą bei visų miesto renginių organizavimą. Tokiu būdu, prasiplėtus funkcijoms, planuojama įsteigti dar vieną pavaduotojo etatą. Anot L.Valužienės, šiuo metu Sporto mokykloje paskirtas vienas direktoriaus pavaduotojas Stasys Kašinskas, kuris vykdo vaikų švietimo neformaliojo ugdymo programą. Direktoriaus pavaduotojo ūkiui pareigybė keičiama į ūkvedžio. Šiuo atveju, anot vedėjos, taupomos lėšos.

Nustatant centro etatus, pasak L.Valužienės, akcentuota, kad atsižvelgiama į mokinių skaičių ir praplėstas veiklos funkcijas, todėl būtina dar viena direktoriaus pavaduotojo pareigybė. Vadinasi, centre bus vienu etatu daugiau nei dabar yra. Tačiau įsteigtas dar vienas etatas verčia abejoti, ar iš tiesų bus sutaupyta mokesčių mokėtojų pinigų.


Švaistomos lėšos

Palangos miesto savivaldybės tarybos nario, opozicijai atstovaujančio Šarūno Vaitkaus nuomone, mokyklos pavadinimas keičiamas todėl, kad galbūt valdančioji dauguma siekia sukurti darbo vietą Palangos liberalcentristų vadovui Sauliui Simei. „Aš manau, kad sunkmečiu, kai visur mažinami etatai, tai galima įvardyti lėšų švaistymu. Apsisprendus naikinti Kultūros skyriuje atsakingojo sekretoriaus pareigybę, kurią užėmė S.Simė, liberalcentristų Palangos skyriaus vadovas lieka be darbo. Žinant, kad jis, būdamas Tarybos nariu, negali užimti vadovaujančių pareigų Savivaldybės įsteigtose įmonėse, nusprendžiama jam surasti šiltą vietą, sukuriant dar vieną etatą,“ – savo nuomonę apie priežastis, dėl kurių keičiamas mokyklos statusas, išsakė politikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kredito unija (PKU) šiais, jau praeinančiais metais toliau kuopėsi nuo buvusių vadovų palikimo. Akylai stebima finansinių institucijų prievaizdo- Lietuvos Banko- PKU 2015-aisiais Palangos KU daug dėmesio skyrė tolimesniam nuostolių mažinimui ir finansinių paslaugų plėtrai. Naujieji Metai šalies kredito unijoms žada naujovių - Palangos KU viliasi, kad unijos...


Šventosios švyturio šviesa – jau pusę amžiaus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 10 | Rubrika: Sveikata

Lietuvoje stovi keturi jūriniai švyturiai – Klaipėdoje, Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje. Pastarasis skaičiuoja jau šeštą dešimtį, tačiau iki šiol jūroje besiblaškantiems moja nuo kranto šviesomis. Vėjuotą ketvirtadienio popietę aplankytas jūreivių palydovas romantiškai žvelgė į tolį.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius