Rinkimų dalyvių kalavijai dar nežvanga – kol kas varžomasi dėl palangiškių parašų

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-01-12
Peržiūrėta
784
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Akimirka iš rinkimų į Palangos miesto Tarybą 2015 metais
Akimirka iš rinkimų į Palangos miesto Tarybą 2015 metais

Nors iki rinkimų į savivaldybės Tarybą liko mažiau negu du mėnesiai, įprastos tokiam metam rinkimų įtampos, šurmulio ir dėmesio kol kas – stebėtinai mažai. Su tokia nuomone sutinka beveik visi šios politinės kampanijos dalyviai, analitikai ir stebėtojai. Kol kas didžiausias partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų rūpestis – iki sausio 17 dienos surinkti rinkimų prievaizdo, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), nustatytus 140 Palangoje registruotų gyventojų parašų. Pasirašyti galima elektroniniu būdu arba tradiciškai, šratinuku specialiuose parašų rinkimo lapuose.
„Rinkimų kampanija kol kas atrodo vangi, nes joje užsiregistravę dalyviai dar nėra tikri, kad jiems bus leista rinkimuose dalyvauti, tai yra įveikti 140 parašų barjerą. Antra, kampanijos dalyviai dėl politinių kampanijų finansinių apribojimų, akivaizdu, išgyvena lėšų stygių. Trečia, politinė agitacija ir reklama persikėlė į internetą, socialinius tinklus, kuriuose reklama yra palyginti pigi ar nieko nekainuoja, o pasiekiamumas tikslinės auditorijos, rinkėjų, yra didelis. Spėju, kad dauguma partijų skyrių ir visuomeninių komitetų siekia „iššauti“ likus kelioms savaitėms iki rinkimų kovo 3 dieną“, – „Palangos tiltui“ sakė apžvalgininkas Alvydas Ziabkus.
Rinkimams į Palangos savivaldybės Tarybą preliminariai užsiregistravo 9 politinių partijų skyrių ir visuomeninių komitetų sąrašai. Štai kaip jie abėcėlės tvarka rikiuojasi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapy www.vrk.lt: Centro partijos Palangos miesto kandidatų sąrašas, Lietuvos liberalų sąjūdžio Palangos skyrius, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) Palangos skyrius, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyrius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Palangos skyrius, partijos Tvarkos ir teisingumo (TT) Palangos skyrius, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos miesto skyrius, Visuomeninis rinkimų komitetas „Palangiškiai“ ir Visuomeninis rinkimų komitetas „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“.
Jie visi iki sausio 17 dienos VRK turi pateikti 140 juos palaikančių, Palangoje registruotų rinkėjų parašų. Tuomet VRK bus pateikti ir kandidatų į savivaldybės Tarybą dalyvių sąrašai. Iki mėnesio galo kiekvienai partijai ir visuomeniniam komitetui burtų kelių bus parinktas ir politinės kampanijos dalyvio numeris.
Palangos konservatoriai, kurie kadenciją baigiančioje miesto Taryboje turi 14 mandatų, buvo vieni pirmųjų surinkusių reikiamą parašų skaičių.
„Kai jūs man skambinate (kalbėjomės vakar popiet, – aut.), ruošiamės lapus su parašais priduoti Savivaldybės rinkimų komisijai. Jų popieriniame variante esame surinkę 249 – buvome rinkimų lapų gavę 250-iai parašų, bet vienas buvo sugadintas. O elektroniniu būdu 13 valandai buvo pasirašę 206 Palangoje registruoti asmenys“, – „Palangos tiltui“ sakė Tėvynės sąjungos –Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus rinkimų į savivaldybės Tarybą organizacinės grupės pirmininkas.
Pastebėjus, kad kurorto konservatoriams reikalingus 140 parašų elektroniniu būdu rinkti sekėsi gerokai lengviau negu kitų partijų skyriams mieste, P. Žeimys samprotavo, kad kiti skyriai „galbūt kryptingai nedirbo“.
„Matyt, buvo mažiau pastebimi socialiniuose tinkluose, nekvietė žmonių pasirašyti, – sakė jis. – Mane, pavyzdžiui, stebina, kad už valdančiuosius „valstiečius“ Palangoje elektroniniu būdu pasirašė tik keli asmenys. Matyt, dauguma skyrių pirmenybę teikė rinkti parašus tradiciniu būdu – pasirašant ant specialių parašų rinkimų lapų“.
Anot jo, parašai surinkti internete – patikimesni, nes popierinius parašus rinkimų komisija, tikėtina, gali „išbrokuoti“.
„Dalis žmonių įrašo neteisingus duomenis į popierinius lapus. Suklysta, yra išsiblaškę. Elektroninis parašų rinkimo variantas – kaip koks policininkas: įspės, jei kas nors ne taip“, – sakė pašnekovas.
Pasirašyti elektroniniu būdu buvo galima nuo gruodžio 28 d.
Kitoms politinėms jėgoms Palangoje internetu parašus sekasi rinkti ne taip sėkmingai. Tačiau to Elena Kuznecova, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus rinkimų sąrašo lyderė, nė kiek nesureikšmino.
„Įstatyme aiškiai pasakyta, kad parašus buvo galima rinkti dviem lygiaverčiais būdais: pasirašant elektroniniu būdu arba pasirašant „tušinuku“ specialiuose popieriniuose parašų rinkimų lapuose. Mes pasirinkome pastarąjį kelią: ėjome tiesiai pas palangiškius į namus, šnekėjomės, mums, kaip naujam rinkimų dalyviui, toks būdas pasiteisino“, – sakė E. Kuznecova.
Kurorto socialdemokratdarbiečiai parašus Savivaldybės rinkimų komisijai pridavė pirmieji, trečiadienį.
„Pagal pirminę mano informaciją jie jau buvo ir patikrinti, bet oficialios informacijos dar reikia palaukti“, – sakė pašnekovė.
Anot jos, buvo priduota 250 „ranka“ pasirašytų parašų ir 9 elektroniniai parašai. „Turėjome gavę dešimt lapų ir visus juos užpildytus grąžinome komisijai“, – sakė E. Kuznecova.
Svetlana Grigorian, kurorto socialdemokratų sąrašo lyderė, „Palangos tiltui“ sakė, kad socialdemokratai taip pat buvo pakeliui į Savivaldybės rinkimų komisiją įteikti surinktus parašus.
„Kaip tik mūsų Jūratė (Pocienė, – aut.) ketina į ją eiti, kai skambinate. Visus gautus rinkimų lapus užpildėme – turime virš dviejų šimtų parašų”, – vakar popiet sakė S. Grigorian.
Visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ koordinatorius Eugenijus Simutis „Palangos tiltui“ vakar sakė, kad parašus rinkimų komisijai įteiks pirmadienį.
„Turime jau devynis lapus pasirašytus, kiekviename – po 26, tad skaičiuokite, du šimtai ir trisdešimt su kažkiek gaunasi, ar ne? Elektroniniu būdu turėjome 40 parašų ketvirtadienio rytą“, – sakė E. Simutis.
Jis taip pat nesureikšmino parašų rinkimų būdų. „Esmės tai nekeičia“, – įsitikinęs jis.
Buvo kalbama mieste, kad visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose bus Raimundas Palaitis, tačiau vakar E. Simutis sakė, kad buvo svarstomas kitas kandidatas, Arvydas Martinkėnas. „Jis dėl asmeninių motyvų atsisakė, kad jo kandidatūra būtų keliama“, – sakė E. Simutis.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Palangos skyriaus rinkimų į Savivaldybės Tarybą sąrašo lyderis Justinas Masalskas „Palangos tiltui“ sakė, kad parašus rinkimų komisijai įteiks pirmadienį arba antradienį. „Turime jų virš dviejų šimtų šiai dienai. Visi pasirašyti popieriniame variante, elektroniniame kiek – nežiūrėjau“, – sakė J. Masalskas.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Palangos skyriaus rinkimų sąrašo lyderis Darius Kubilius „Palangos tiltui“ sakė, kad parašus rinkimų komisijai „planuojąs“ atnešti pirmadienį popiet. „Šiuo metu turiu 120 „popierinių“, bet man dar jų turi sunešti – po valandos darome posėdį, laukiu“, – sakė jis.
Jis negalėjo pasakyti, kiek palangiškių savo parašais parėmė „valstiečius“ pasirašydami elektroniniu būdu. „Bet mes raginome „feisbuke“ žmones tai padaryti“, – sakė jis.
Vakar Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Staniulis „Palangos tiltui“ sakė, kad kol kas patikrino tik vieną, pirmiausią komisijai įteiktą sąrašą.
„Viskas neblogai atrodė. Iš 250 surinktų parašų popieriniame variante išbrokavome tik 15. O kitų sąrašų dar laukiame. Šiandien (kalbėjomės vakar 16.30 val.) ruošiasi atnešti parašus Tėvynės sąjunga, socialdemokratai“, – sakė Z. Staniulis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmajame rinkimų į Seimą ture Mėguvos rinkimų apygardoje pergalę šventęs Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas, Palangos miesto Tarybos narys Mindaugas Skritulskas pirmadienį sakė „Palangos tiltui“, kad iki antrojo rinkimų turo po dviejų savaičių (spalio 25 d.) „neįkyrės“ rinkėjams ir laikysis nuosaikumo. „Forsavimo...


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusį penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Palangos mieste, Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės teikimu, buvo panaikintos Vilniaus Nr. 4 ir Kauno Nr. 6 rinkimų apylinkės. Šioms apylinkėms priklausantys adresai buvo prijungti prie Aikštės apylinkės Nr. 5.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Nors iki rinkimų į savivaldybės Tarybą liko mažiau negu du mėnesiai, įprastos tokiam metam rinkimų įtampos, šurmulio ir dėmesio kol kas – stebėtinai mažai. Su tokia nuomone sutinka beveik visi šios politinės kampanijos dalyviai, analitikai ir stebėtojai. Kol kas didžiausias partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų rūpestis – iki sausio 17 dienos surinkti...


Balandžio 28 d. Palangos botanikos parke vyko XII-asis sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“ („Cura te Ipsum“), skirtas medicinos darbuotojų dienai paminėti, kurį organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutas (LSMU NI) ir LSMU NI Palangos klinika. Sulaukėme daugiau nei šimto dalyvių, atvykusių ne tik iš Palangos...


Tradicinis, jau 27-asis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame dalyvavo ir 18 buvusių politinių kalinių ir tremtinių bei jų artimųjų iš Palangos, rugpjūčio 5 dieną įvyko Ariogaloje, Dubysos slėnyje.


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Surinkta per du tūkstančius parašų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Balandžio pabaigoje inicijuota palangiškių apklausa dėl sutarties nutraukimo su šilumos tiekėja UAB „Litesko“. Susibūrusios iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto politikas Šarūnas Vaitkus „Palangos tiltui“ sakė, kad jau surinkta per 2 tūkst. miestelėnų parašų. Koordinatoriaus teigimu, šiandien apklausos lapai bus pristatyti miesto Savivaldybei.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius