Šalia visų atnaujinamų „Iki“ parduotuvių, – elektromobilių įkrovos stotelės. Palangoje ji jau yra

Palangos tiltas, 2022-03-22
Peržiūrėta
1508
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Šalia atnaujinamų prekybos tinklo „Iki“ parduotuvių pirkėjų patogumui įrengiamos elektromobiliams įkrauti skirtos stotelės.

Šiuo metu tokios stotelės įrengtos prie sostinėje esančios „IKI Karaliaučius“, prie Kuršėnuose, Vilniaus gatvėje, įsikūrusios „Iki“ parduotuvės ir Palangoje Žvejų gatvėje.

 Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad per šiuos metus tokias stoteles įrengti planuojama prie bent 20 „Iki“ parduotuvių tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose. Prekybos tinklo investicijos į šį projektą sieks apie 120 tūkst. eurų. Elektromobilių stotelėmis rūpinasi išmaniąsias įkrovimo stoteles gaminanti ir valdanti kompanija „Inbalance“.

„Mūsų prekybos tinklas nuosekliai siekia tvarumo ir įgyvendina aplinkai draugiškus pokyčius. Savo pirkėjų patogumui šalia atnaujinamų parduotuvių įrengiame ir elektromobilių krovimo stoteles. Taip jie galės patogiai įkrauti savo automobilius apsipirkimo metu. Taip pat tokiu žingsniu norime paskatinti ir judėjimą mažiau poveikio aplinkai darančiomis priemonėmis“, – teigia V. Budrienė. 

Vien per šiuos metus planuojama įrengti ne mažiau kaip 40 stotelių. Tai suteiks daugiau patogumo elektromobilių vairuotojams visoje Lietuvoje, nes numatoma plėtra sudaro daugiau kaip dešimtadalį dabar šalyje veikiančių stotelių skaičiaus.

„Elektromobilių skaičius Lietuvoje ir toliau augs, todėl diegdami įkrovimo infrastruktūros sprendimus, vadovaujamės principu, kad stotelės turi būti įrengiamos ten, kur automobiliai praleidžia daugiausiai laiko. Stotelės prie „Iki“ parduotuvių – vienas efektyviausių būdų subalansuotai plėsti tinklą mikrorajonuose ir priartinti stoteles prie vartotojų. Tarptautinė patirtis rodo, kad tikslinėse vietose įrengiamos įkrovimo stotelės naudingos ne tik jau vairuojantiems elektromobilius, tačiau padeda teigiamai apsispręsti ir dar tik svarstantiems juos įsigyti“, – sako „Inbalance“ Tvarumo projektų vadovė Indrė Ubartaitė.

Šalia „Iki“ parduotuvių įrengiamos 2x22 kW galios elektromobiliams įkrauti skirtos stotelės. Elektros kaina tokiose stotelėse šiuo metu yra 20 ct/kWh – tai sudaro apie 4 eurus 100 kilometrų.  Greitu metu bus atidaryta stotelė prie Bendoriuose įsikūrusios „Iki“ parduotuvės. Taip pat elektromobilių įkrovimo vietos suplanuotos ir šalia šią vasarą duris atversiančio naujojo „Iki“ biuro sostinės Pilaitės prospekte bei prie kitų rekonstruojamų parduotuvių Įkrovimo stotelėmis vairuotojai gali naudotis parsisiuntę mobiliąją „Inbalance“ aplikaciją.

Siekdamas paskatinti aplinkai draugiškus pokyčius, prekybos tinklas elektromobilius arba hibridinius automobilius pirkėjams dovanoja ir organizuojamuose žaidimuose.

Prekybos tinklą „Iki“ iš viso šiuo metu sudaro 231 „Iki“ parduotuvė, 2 logistikos centrai, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas Vilniuje atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę, paženklintą „Iki“ prekės ženklu. Ji pirmoji tokia Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“.

„Inbalance” – nuo 2019 m. veikianti inovatyvių elektromobilių įkrovimo infrastruktūros sprendimų kompanija. Ji kuria, gamina ir valdo išmanias elektromobilių įkrovimo stoteles, yra įkrovimo tinklo operatorius. Ji valdo stoteles skirtingose Lietuvos vietose ir plečiasi kitose šalyse.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Atostogų parkas“ balandžio 4 d. laukia visų nuo karo nukentėjusių ukrainiečių. 


Šalia atnaujinamų prekybos tinklo „Iki“ parduotuvių pirkėjų patogumui įrengiamos elektromobiliams įkrauti skirtos stotelės. Šiuo metu tokios stotelės įrengtos prie sostinėje esančios „IKI Karaliaučius“, prie Kuršėnuose, Vilniaus gatvėje, įsikūrusios „Iki“ parduotuvės ir Palangoje Žvejų gatvėje.


Palangoje ir Šventojoje įrengtos daugiafunkcinės, saulės baterija įkraunamos viešųjų erdvių paslaugų stotelės SUNECO. Šis įrenginys puošia viešąsias erdves bei technologiškai praturtina įvairiais, kasdieninį žmonių poreikį aprūpinančiais sprendimais. Palangoje stotelė įrengta greta Turizmo informacijos centro, Šventojoje - centrinėje aikštėje.


Tarpmiestinių keleivių vežėja „Kautra” nuo kovo 24 dienos atnaujina 28 papildomus reisus. Reisai numatyti į Lazdijus, Ukmergę, Anykščius, Kupiškį, Pandėlį, Biržus, Kelmę, Šiaulius, Molėtus, Vilkaviškį, Radviliškį, Raseinius, Jurbarką, Vilnių, Palangą ir kitus mietus.


Kas draudžiama vieniems, leidžiama kitiems. Epidemiologinę situaciją kontroliuojantis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras iki šiol neišdrįso suabejoti, ar poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ per karantiną veikia teisėtai. Per karantiną be pramogų likę pajūrio gyventojai iš nuostabos kraipo pečiais – nuo lapkričio pradžios visoje...


Palangoje statomos elektromobilių įkrovimo stotelės

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 03 | Rubrika: Miestas

Palangoje yra statomos elektromobilių greito įkrovimo stotelės. Netrukus jos bus sumontuotos naujai rekonstruojamoje S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpoje prie Sporto centro ir Šventojoje naujai statomoje miesto aikštėje. Vėliau ir kitose kurorto vietose.


Nesulaukusi norinčiųjų dalyvauti konkurse dėl reklaminių inžinerinių statinių: vitrinų, kolonų, skydų, o svarbiausia – transporto laukimo paviljonų, miesto valdžia apsisprendė pati biudžeto lėšomis įrengti bent jau dešimt autobusų stotelių ten, kur jų būta ir anksčiau. Ir tikisi už gautus iš reklamos ant stiklinių paviljonų sienelių pinigus įrengti ir daugiau...


Kas pasirūpins autobusų stotelės stogu?

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 19 | Rubrika: Miestas

Šventosios miestelyje, Mokyklos ir Jūros gatvių sankirtoje, esanti autobusų stotelė, jau kuris laikas atrodo lyg po karo. Vėjo perpučiamoje visuomeninio transporto sustojimo vietoje nėra nei sienų, nei stogo. Pradėję minti stotelės stogo dingimo mįslę sužinojome, jog ši stotelė nežinia net kam priklauso. „Ši autobusų stotelė ne seniūnijos. Ją jau seniai pastatė...


Pirmą  kartą Palangoje vykstantys „Palangos jaunimo apdovanojimai“ sutraukė būrius smalsuolių.  Iš visų 72 dalyvių iš  8 įvairiausių sričių tokių kaip : „Kolektyvinės veiklos sritis“ arba „Dailės meno veiklos sritis“ ir daugybės kitų. Iš visų dalyvių, finale liks tik po vieną geriausią savo srities atstovą. Vienas iš šiame konkurse dalyvaujančių  kandidatų – Antanas...


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos miestų, rajonų ir apskričių inspektoriai patikrino stambiuosius prekybos centrus ir smulkias maisto produktų parduotuves, siekdami išsiaiškinti, kiek rūšių produktų, savo sudėtyje turinčių genetiškai modifikuotų organizmų, yra prekyboje ir patikrinti šių produktų ženklinimą bei atsekamumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas