Sandros Bernotaitės knygos „Akys chimeros“ pristatymas bibliotekoje

Palangos tiltas, 2022-09-07
Peržiūrėta
1322
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sandros Bernotaitės knygos „Akys chimeros“ pristatymas bibliotekoje

Rugsėjo 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Sandra Bernotaitė pristatys savo naujausią knygą „Akys chimeros“. Renginį moderuos Mindaugas Laukys.

„Akys chimeros“ – penktoji rašytojos Sandros Bernotaitės knyga ir trečiasis jos romanas, nukelsiantis skaitytoją į pirmos nepriklausomos Lietuvos respublikos Kauną, vadintą mažuoju Paryžiumi kur telkėsi Lietuvos bohema. Rašytoja įtikinamai atgaivina iš mokyklinių vadovėlių pažįstamas literatūrines asmenybes bei kviečia leistis į nepaprastą ekskursiją Nemunu, sustojant Gelgaudiškyje, Kulautuvoje; per tą kelionę atsiskleidžia ne tik personažai, bet ir visokios tarpukario razinkos: kokia dviejų litų vertė, kaip valstybiškai finansuojamos kultūrinės iškylos, kaip veikia literatų draugijos ir pan. Romano veikėjai – visa marga puokštė tarpukario literatūros pasaulio atstovų iš Lenkijos ir Lietuvos: Salomėja Nėris, Jonas Kossu-Aleksandravičius (Aistis), Aleksis Rannitas ir daug kitų žinomų vardų. Visi jie susitinka Kaune, sėda į garlaivį „Klaipėda“ ir išplaukia. Siužetas nukelia į 1939-ų metų liepos 25-ąją dieną – Antrojo pasaulinio karo išvakares. Atrodytų, kas gali nutikti eilinėje ekskursijoje tarp kolegų ir bendraminčių? Tačiau laukia daug absurdiškų situacijų, netikėtumų, įvairių diplomatinių vingrybių. Ir nieko keisto, juk apribotoje erdvėje atsidūrė itin skirtingi ir įvairiapusiški žmonės.

Rašytoja, režisierė, tinklaraščio „Grafomanija“ kūrėja S. Bernotaitė skaitytojams pažįstama iš knygų „Gaisras“, „Katė, kurios reikėjo“, „Dioniso barzda“. Kilusi iš Šiaulių, studijavo ir gyveno Vilniuje, išvyko į Australiją. Ne tik kuria, bet ir rašo tekstus fotografijos, dailės parodoms, užsiima publicistika, dramaturgija, dėsto komunikacijos ir kūrybinio rašymo dalykus, remia ir skatina kitus rašytojus. 

Būtent dėl knygos „Akys chimeros“ ji sugrįžo į Lietuvą ir apsigyveno Kaune. Idėja romanui kilo dar 2008 metais Melburno lietuvių klubo bibliotekoje radus Jono Aisčio raštuose ištrauką apie kelionę laiveliu iš Kauno senosios prieplaukos iki Gelgaudiškio ir atgal. 

Romanas – dovana lietuviškos literatūros gurmanams. Istorija ne kartą privers nusišypsoti ir mėgautis skaitymo malonumu. Rašydama knygą autorė tuo pačiu metu tyrinėjo ir laikmetį, o savo tekste užfiksavo atradimo džiaugsmą ir tyrinėtojo entuziazmą. Ruošdama tekstą Sandra Bernotaitė lankėsi muziejuose, knygos veikėjų mintose vietose, skaitė tarpukario Lietuvos ir Lenkijos spaudą.

Maloniai kviečiame atvykti į knygos pristatymą ir pasinerti į prieš daugiau nei aštuonis dešimtmečius vykusią kelionę!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 19 d. ( trečiadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje kviečiame į naujos knygos sutiktuves. 


Liepos 14 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks naujausios Gedimino Bytauto poezijos knygos-albumo pristatymas.


Gegužės 26 d. 17 val.  kviečiame į ciklo „Antika ir krikščionybė“ susitikimą Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje,  kur vyks profesoriaus, habilituoto mokslų daktaro, religijotyrininko Romualdo Dulskio knygos „Konfucijus ir Kristus“ pristatymas.


Kovo 24 d. (penktadieniį) 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – naujos I. Gudauskienės knygos „Biblijos vyrai ir moterys kryžkelėse“ pristatymas. 


Kviečiame į Simono Jurkevičiaus knygos „Velniškoji super profesija“ pristatymą, kuris vyks kovo 15 d (trečiadienį) 17 val. Palangos Viešojoje bibliotekoje.


Rugsėjo 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Sandra Bernotaitė pristatys savo naujausią knygą „Akys chimeros“. 


Rugsėjo 16 d. (penktadienį) 16 val. kviečiame į popietę Palangos viešojoje bibliotekoje, skirtą Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas. Koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymui. 


Šeštadienį, liepos 9 d., Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, įvyko šio žymaus menininko sūnaus Jean-Christophe Mončys knygos ,,Mano tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį” pristatymas. 


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Lino Kojalos knygos pristatymas


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius