Saulėlydžius Palangoje nuspalvina „Vėjų rožės“ muzikos garsai

Palangos tiltas, 2013-07-11
Peržiūrėta
1221
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos Brass kvintetas.
Klaipėdos Brass kvintetas.

Liepos trečiadieniais palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami palydėti besileidžiančią saulę klausantis muzikos netradicinėse kurorto erdvėse. Šią pramogą jiems dovanoja nemokamų koncertų ciklas „Vėjų rožė“.

Žvilgsnis į jūrą
Lietuvos kultūros sostinė Palanga rimtąją muziką perkelia į atviras erdves, aukštumas, nuo kurių žvilgsnis krypsta į atvirą jūrą. Tad koncertų ciklui „Vėjų rožė“ organizatoriai pasirinko netradicines miesto erdves – muzikos mėgėjai kviečiami rinktis ant Birutės kalno, sveikatos centre „Energetikas“ bei SPA „Palangos vėtra“.
Pasak organizatorių, su projektu „Vėjų rožė“ siekta įvairovės – saulėlydžių metu koncertai minėtose kurorto vietose iki šiol nebuvo rengiami.

Neįprastose erdvėse
Vakarais gyvo garso koncertai palangiškius ir svečius kvies pasiklausyti muzikos netikėtose vietose.
„Tai – savotiška avantiūra, pabandymas, pradžia. Anksčiau to nedarėme. Žiūrėsime, kiek ši idėja sudomins žiūrovus“, – paklaustas, kaip kilo mintis meno mėgėjus pakviesti pasimėgauti koncertais ten, kur paprastai muzika neskamba, sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius.

Įsimintini vakarai
V. Rekašiaus teigimu, klausytojams „Vėjų rožė“ dovanos tikrai įsimintinus vakarus. Įspūdinga bus ne tik koncertų vieta.
„Kviesdami atlikėjus, turėjome atsižvelgti į tai, kad šįkart koncertuose nebus scenos, negalėsime pastatyti didelių muzikos instrumentų, pavyzdžiui, fortepijono. Taigi ieškojome atlikėjų, kurie gali būti mobilūs, kurių koncertams nereikalinga infrastruktūra. Tačiau profesionalumo atžvilgiu muzikantams kartelė buvo pakelta tikrai aukštai, kaip ir visiems projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“ renginiams“, – teigė Kultūros skyriaus vedėjas.

Visai
šeimai

„Vėjų rožė“ yra koncertų ciklas, skirtas įvairaus amžiaus klausytojams – kaip ir daugelis projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“ renginių, tokių kaip opera „Birutė“, tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, „Dūdų vasaros“ koncertai parko rotondoje ir kiti.
„Pasimėgauti gamtos ramybe bei pasiklausyti muzikos susirenka ir solidaus amžiaus publika, ir jaunimas, ir maži vaikai. Tai yra visai šeimai skirti koncertai, kurių metu profesionaliai atliekama pasaulinė muzika“, – sakė V. Rekašius.

Muzikinė mozaika
Pirmasis „Vėjų rožės“ koncertas nuskambėjo trečiadienį – pasimėgauti medinių pučiamųjų instrumentų skambesiu muzikos mėgėjus ant Birutės kalno sukvietė „Obojų kvintetas“ (meno vadovas ir solistas Robertas Beinaris (obojus), Tomas Bieliauskas (obojus), Eugenijus Paškevičius (meilės obojus), Petras Kuraitis (anglų ragas), Arūnas Zujus (fagotas), solistas – Sergijus Kirsenka (tūba).
„Muzikinė mozaika“ dėliota iš M.K. Čiurlionio, V. Striaupaitės-Beinarienės, W. A. Mozarto, G. Bize, A. Chačaturiano ir kitų kompozitorių kūrinių.

„Jūros pavilioti“
Kitą trečiadienį, liepos 17 d., 21 val. sveikatingumo centre „Energetikas“ muzikos melomanus kvies ansamblis „SUBTILU-Z“ (Laurynas Vaitkus (klarnetas), Dmitrijs Mihailovs (akordeonas), Poilas Velikis (akordeonas), Vytautas Švažas (perkusija). Žmonės juos vadina muzikos narais, kartu su publika nardančiais po spalvingus muzikos vandenynus. Neatsitiktinai ir programa pavadinta „Jūros pavilioti“ – atėjusieji į šio kolektyvo pasirodymus tikrai nepasigailės, o gal net ir nustebs, kokia įdomi ir įvairiapusiška gali būti akordeonais, tenorine birbyne ir perkusija atliekama muzika.
Koncerto „Jūros pavilioti“ klausytojai išgirs B. Taylor‘o, H. Hancock‘o, D. Ellington‘o jau džiazo standartais tapusias temas, prancūziškas balades, nuostabųjį A. Piazzolla bei pačių muzikantų sukurtas kompozicijas. Jų rankose šie keli instrumentai tampa tikru orkestru, kurio dirigentais yra jie patys, savo pasirodymų metu stebinantys ne tik nepriekaištinga muzikavimo technika, improvizacija, bet ir subtiliu, išraiškingu muzikavimu.

„Graviūra varyje“
Koncertų ciklą liepos 24 d. 21 val. SPA centre „Palangos vėtra“ su programa „Graviūra varyje“ užbaigs Klaipėdos Brass kvintetas (meno vadovas Vilmantas Bružas (trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Algirdas Ulteravičius (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Jurgis Dargis (tūba). Klausytojų širdis virpins R. Giedraičio, Luckey Roberts, Enrique Crespo, Scott Joplin, Isaac Albeniz ir kitų autorių kūriniai.
Klaipėdos Brass kvintetas yra bene vienintelis Lietuvoje į trečiąjį dešimtmetį įkopęs, nuolatos dirbantis, vis naujas programas rengiantis varinių pučiamųjų ansamblis. Į pirmąjį koncertą kolektyvas publiką pakvietė 1986-aisiais, o muzikos kritikai tąkart jį pavadino „debiutantu, pranokusiu visus lūkesčius“.

Jaukūs koncertai
Pasak Klaipėdos Brass kvinteto meno vadovo Vilmanto Bružo, jo vadovaujamam kolektyvui koncertuoti netradicinėse erdvėse yra gana įprasta. „Kamerinėje aplinkoje koncertuoti mėgstame labiau nei didelėje salėje. Mažoje erdvėje, kai žiūrovai sėdi arti muzikantų, matome klausytojų akis, jų reakcijas, koncertuoti yra maloniau“, – sakė V. Bružas.
Kvinteto meno vadovas pripažino, jog Palangos publika gerokai skiriasi nuo klausytojų kituose miestuose, nes kurorte į koncertus susirenka daug poilsiautojų. „Jie ateina į koncertus ne po dienos darbų, o atsipalaidavę, visuomet puikiai nusiteikę ir geranoriški. Atsižvelgdami į tai, kad dauguma mūsų klausytojų bus atostogautojai, „Vėjų rožės“ koncertui parinkome lengvesnę muziką – skambės ir džiazas, ir bliuzas, ir melodinga klasika“, – kalbėjo V. Bružas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos Birutės parkas ketvirtadienį prisipildė nuostabios pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas daugiametę tradiciją, „Palangos orkestras“ birželio 9 d. pradeda „Orkestro vasaros“ koncertų ciklą.


Pasirengimo artėjančioms šv. Velykoms renginiai kurorte prasideda jau šiandien, antradienį, ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Antrąją šv. Velykų dieną bei Atvelykį palangiškiai bei kurorto svečiai taip pat kviečiami švęsti drauge – kurorte nestigs įdomių veiklų ir geros nuotaikos.


V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Gruodžio 6 d. 16 val. Palangos kurorto muziejaus salėje vyks "Adventinis kanklių muzikos koncertas". Koncertas, kuriame dalyvaus nemažai garbių svečių, turėtų nuteikti ramiam švenčių laukimui bei eglutės įžiebimui Palangoje.  


Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d.


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Rytoj Palangos Birutės parką nuspalvins muzikos garsai

"Palangos tilto" informacija, 2014 09 04 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį, rugsėjo 6 d., 14 val. Palangos Birutės parką nuspalvins muzikos garsai. Čia bus minima jau aštuntoji Birutės parko diena, kasmet dovanojanti puikių įspūdžių kiekvienam, šią dieną apsilankiusiam Palangos pasididžiavimu vadinamame parke.


Liepos trečiadieniais palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami palydėti besileidžiančią saulę klausantis muzikos netradicinėse kurorto erdvėse. Šią pramogą jiems dovanoja nemokamų koncertų ciklas „Vėjų rožė“.


Karšta sriuba šaltą žiemos dieną šildė susirinkusius į kurorto viešbučių ir restoranų asociacijos, Palangos Rotary klubo ir kai kurių kitų miesto įmonių surengtą labdaros renginį „Gerumo jūra“, vykusį  praėjusį šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje, ties Birutės alėja. Šis  renginys  buvo skirtas paremti Palangos...


Gatvėse vėl liesis muzikos garsai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 07 | Rubrika: Miestas

Jau trečią kartą organizuojama Gatvės muzikos diena ir vėl aprėps beveik visą Lietuvą – šiemet, kaip ir pernai, ji neaplenks ir kurorto. Graži idėja pamažu tampa dar gražesne tradicija – gegužės 2-ąją muzika vėl skambės Palangos gatvėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius