Sauliaus Skvernelio ir bendražygių steigiamos partijos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas įvyks Palangoje

Palangos tiltas, 2021-12-29
Peržiūrėta
2726
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip premjeras, Saulius Skvernelis dalyvavo Tiškevičių alėjos Palangoje atidaryme 2017 metų gegužę
Kaip premjeras, Saulius Skvernelis dalyvavo Tiškevičių alėjos Palangoje atidaryme 2017 metų gegužę

Likus mėnesiui iki Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamojo suvažiavimo, viešojoje erdvėje šiai besikuriančiai politinei jėgai dažnai tenka „Skvernelio partijos“ pavadinimas. Visgi naują politinę jėgą inicijavę parlamentarai tikina, kad Lietuvoje tikrai nebus sukurta dar viena „vieno žmogaus partija“. 

„Palangos tiltas“ primena, partijos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas rengiamas sausio 29 dieną Palangoje.

„Tai, kad partija pakankamai sparčiai kuriasi, yra visos komandos darbas“, – Eltai teigė vienas iš steigiamos partijos iniciatorių Linas Kukuraitis. Todėl, politiko ir jo kolegų teigimu, sausio pabaigoje vyksiančiame steigiamajame suvažiavime pirmininkas nebūtinai bus renkamas iš vieno kandidato – ekspremjero Sauliaus Skvernelio.

 Kita vertus, sutinka partiją steigiantys parlamentarai, pirmuosiuose rinkimuose išrinkti S. Skvernelį pirmininku būtų nuoseklus ir logiškas žingsnis. Rudenį iš „valstiečių“ gretų pasitraukę politikai, kalbėdami apie būsimą partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininką ir viešojoje erdvėje akcentuojamą S. Skvernelio lyderystę, užsiminė, kad yra ketinimų partijos įstatuose įtvirtinti ribotą pirmininko kadencijų skaičių. Jų teigimu, veikiausiai viena pirmininko kadencija truks 4 metus. 

Kiek trumpesnę planuojama padaryti tik pačią pirmąją kadenciją, mat yra minčių partijos pirmininko rinkimus sugretinti su eilinių Seimo rinkimų ciklais. Tad tokiu atveju sausio pabaigoje išrinktas partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas pirmąją kadenciją užbaigtų jau 2024 metų antrojoje pusėje. 

S. Skvernelis užsiminė apie kolegas, kurie galėtų jam mesti iššūkį.

 Tai, kad gali tekti vadovauti jo vardu viešai vadinamai partijai, neslepia ir pats ekspremjeras S. Skvernelis. Tačiau kartu politikas teigė galįs įvardinti bent kelis asmenis, kurie būtų pajėgūs ir galėtų siekti šio posto. Pasak jo, konkurenciją galėtų sukurti partiją steigiančių politikų gretose esantys parlamentarai Rima Baškienė, Linas Kukuraitis, Algirdas Butkevičius ar Tomas Tomilinas.

 „Todėl neabejoju, kad konkurencija tikrai bus. Manau, kad tikrai bus reali konkurencija“, – Eltai teigė ekspremjeras.

 Tačiau kalbantis su jo įvardintais politikais kyla abejonių, ar Palangoje vyksiančio steigiamojo suvažiavimo metu kuris nors politikas ryšis mesti iššūkį S. Skverneliui. Galbūt tik T. Tomilino komentaruose galima išgirsti kiek labiau apčiuopiamų svarstymų pabandyti dalyvauti pirmuosiuose partijos „Vardan Lietuvos“ rinkimuose. 

Buvusio „valstiečio“ T. Tomilino įsitikinimu, tikrai nebus taip, kad sausio pabaigoje nebus alternatyvų S. Skverneliui.

 „Yra pakankamas skaičius galimų kandidatų ir frakcijos vadovybėje yra šaunūs žmonės, kurie galėtų vadovauti partijai. Tik nebūtinai jie tą norės daryti“, – teigė T. Tomilinas. 

Ar tarp tų šaunių ir partijai gebančių vadovauti žmonių jis mato ir save, Seimo narys neatskleidė. „Nenoriu šito komentuoti: nei patvirtinti, nei neigti“, – sakė politikas ir pridūrė, kad apskritai nėra didelio skirtumo, kas stos prie partijos vairo.

 „Man atrodo, kad lyderis nėra svarbiausias partijos elementas. Jeigu partija susikurs pagal principus, kuriuos mes deklaruojame, tai partijoje nebus vieno savininko, bus kolegialus, normalus, demokratinis valdymas. Tad nėra didelio skirtumo, kas taps pirmuoju asmeniu“, – teigė T. Tomilinas. Kad ekspremjerui S. Skverneliui dėl partijos pirmininko posto gali tekti su kažkuo pasivaržyti, neatmeta ir kiti steigiamos politinės jėgos šalininkai. Visgi jų pasisakymuose kur kas labiau akcentuojama tai, kad natūralu ir nuoseklu būtų, jei pirmuoju partijos pirmininku taptų S. Skvernelis. 

„Saulių visi mato kaip pagrindinę figūrą, tai, manau, kad nuoseklu būtų, jei Saulius imtųsi lyderystės pirmajame etape. Tada būtų laiko susiformuoti kitoms lyderystėms. Man atrodo, kad tai yra pakankamai nuoseklu“, – teigė L. Kukuraitis. 

S. Skvernelio Vyriausybėje ministru dirbęs politikas negalėjo garantuoti, kad po mėnesio nebus tarp pretendentų užimti pirmininko vietą naujoje partijoje, visgi, akcentavo parlamentaras, tokiose pareigose jis save sunkiai galėtų įsivaizduoti.

 „Kol kas save sunkiai įsivaizduoju. Niekada nesiveržiau į postus tiek frakcijoje, tiek partijoje. Bet kartais tenka vieną ar kitą poziciją užimti suvokiant atsakomybę“, – sakė L. Kukuraitis. 

Tuo tarpu R. Baškienė teigė, kad nors pirmuosiuose partijos pirmininko rinkimuose netikėtumų ir gali būti, visgi veikiausiai lyderiu bus išrinktas S. Skvernelis. „Mes matome lyderiu Saulių Skvernelį. Tą rodo jo reitingai, jo gebėjimai. Aš manau, kad apie jį viskas šiandien ir buriasi. Nereikėtų mums apsimesti ir sakyti, kad ne“, – teigė R. Baškienė. „Labai svarbi yra partijos veiklos pradžia. O sėkminga pradžia labai priklauso nuo lyderio, kuris veda partiją ir formuoja poziciją bei suburia savo komandą“, – teigė parlamentarė. Buvusios „valstietės“ teigimu, ji pati laimės naujos partijos pirmininko rinkimuose tikrai nebandys.

 „Aš tokių norų ir tikslų neturiu. Aš labai džiaugiuosi, kad galiu būti komandos dalis ir padėti įgyvendinti keliamus siekius“, – teigė R. Baškienė. 

Analogiškai kalbėjo ir 2012-2016 metais Vyriausybei vadovavęs Algirdas Butkevičius. Kaip tikino politikas, į naujos partijos gretas jis įsitrauks, tačiau pretenduoti į politinės jėgos pirmininkus jis tikrai nebandys. „Tikrai apie tai nemąstau. Aš socialdemokratų partijai vadovavau aštuonerius metus. Tad tikrai negalvoju apie tai“, – teigė A. Butkevičius. 

Politikas neslėpė, kad pats, be S. Skvernelio, nemato realių kandidatų į pirmininko postą. „Aš galiu pasakyti, kad jei ir bus kokia diskusija, paremsiu tik Saulių Skvernelį, kuris suvažiavime turėtų tapti partijos pirmininku. Aš manau, kad bus vienas kandidatas“, – teigė ekspremjeras. 

Sausio 29 dieną Palangoje rengiamas partijos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas. Steigiamajame suvažiavime numatyta išrinkti partijos pirmininką ir jo pavaduotojus, kitų valdymo organų narius. Kandidatuoti turės teisę visi steigėjai, iš anksto išreiškę šį norą. Apie tai, kad Lietuvoje gali atsirasti nauja politinė jėga, imta dažniau kalbėti rugsėjį, kada S. Skvernelis pranešė apie pasitraukimą iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos ir paskelbė apie naujos frakcijos steigimą. 

Kartu su ekspremjeru iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukė dar 9 nariai, o prie naujosios frakcijos prisijungė dar trys Mišrioje Seimo narių grupėje dirbę Seimo nariai. Kiek vėliau šią frakciją papildė Lietuvos regionų frakcijai priklausęs parlamentaras Zigmantas Balčytis. Spalio mėnesį naujai įkurta Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pranešė steigianti naują partiją. 

Pasak frakcijos seniūno S. Skvernelio, steigiama partija bus centro kairės politinė jėga.

ELTA info

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo 2022 m. birželio 7 d. Antano Mončio namų-muziejaus prieigose veikia lauko paroda "Lenkija ir Lietuva - kartu vardan laisvės". Paroda  veiks iki liepos 18 d.


Jau šį šeštadienį Palangoje įvyks naujos politinės jėgos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ – steigiamasis suvažiavimas. Tapti būsimos partijos pirmininku(–e) pretenduos keturi jos steigėjai – Seimo nariai Saulius Skvernelis ir Vytautas Bakas, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė bei Marijampolės moksleivių kūrybos centro vadovė Beata Valungevičienė.


Likus mėnesiui iki Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamojo suvažiavimo, viešojoje erdvėje šiai besikuriančiai politinei jėgai dažnai tenka „Skvernelio partijos“ pavadinimas. Visgi naują politinę jėgą inicijavę parlamentarai tikina, kad Lietuvoje tikrai nebus sukurta dar viena „vieno žmogaus partija“. „Palangos tiltas“ primena, partijos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas...


Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis Palangoje įvyks spalio 30 dieną.


Birželio 17 d. 9 val. įvyks Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis, jame 24 klausimai


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


To niekas ir sapnuoti negalėjo: Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas šį šeštadienį įvyksiančiame partijos Tarybos (jai be jo priklauso ir palangiškis Aleksandras Jokūbauskas) posėdyje balsuos už dešimties partijos bičiulių – tarp jų ir Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius