Savaitgalį tik rinkis – stebins baikerių plieniniai žirgai Šventoje, kviečia festivalis „1000 saulių“, antradienį – Baltijos kelio metinės

Palangos tiltas, 2022-08-18
Peržiūrėta
1229
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalį tik rinkis – stebins baikerių plieniniai žirgai Šventoje, kviečia festivalis „1000 saulių“, antradienį – Baltijos kelio metinės

Priešpaskutinis rugpjūčio savaitgalis palangiškiams ir kurorto svečiams pažers kelis skambius ir įsimintinus renginius: šiandien startuoja nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“, Šventojoje jau renkasi baikerių galingi motociklai – iki sekmadienio sutemų vyks tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „BEACH BIKE FEST 2022”, o rugpjūčio 23 d., minint Baltijos kelio metines, visi kviečiami jungtis rankomis sueigoje „Bunda jau Baltija.“

Daugiau gongų terapijos

„1000 saulių“ jau antrus metus vyks ne Šventojoje, kur festivalis rengtas septynis metus, o Palangoje. Šįkart sudarydami programą itin kreipėme dėmesį į dalyvių pageidavimus. Bus daugiau gongų terapijos – penktadienį vakare gongais skambins Mindaugas Ročys, šeštadienį – su Linu Švirinu. Šeštadienį, saulei besileidžiant, įvyks vis labiau populiarėjantys Lietuvoje ekstatiniai šokiai, vedami Daugvino, o sekmadienį šeimos galės apsilankyti teatro studijos „Lulu“ klouno ir burbulų šou“, – sakė Monika Jarulytė, Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) kultūrinių renginių koordinatorė.

Iš viso įvyks per 50 įvairiausių veiklų – kiekvienas atras tinkančią sau.

7 erdvės

Septintasis festivalis simboliškai suskirstytas į pagrindines 7 erdves, pavadintas pagal dangaus kūnus. Pagrindinėje – Saulės – erdvėje vyks muzikiniai, motyvaciniai susitikimai, savo autorinėmis dainomis dalinsis Ignas iš Ignalinos, Kigidi Karma, Sure Fang. 

Ypatingas festivalio svečias – gerai žinomas lektorius ir motyvatorius Ignas Bakėjus. Tradiciškai šeštadienį 12 val. vyks masiniai saulės pasveikinimai, kuriuose kviečiami sudalyvauti visi. 

Itin didelio dėmesio sulaukiantis sveikatingumo turgelis šiemet kvies atrasti veganiškos virtuvės skonius, taip pat įsigyti smilkalų, papuošalų, įvairių teminių grožybių, susipažinti su gydūnais iš visos Lietuvos.

Festivalio sportinėje Žemės erdvėje planuojamos įvairios jogos rūšys – nuo dinamiškos vinjasos, skriejančios ore,  džiaugsmingo juoko iki miego – joga nidros pamokų. 

Šiemet didelis dėmesys meno terapijai – planuojami net keli šokio-judesio terapijos susitikimai, muzikos ir fototerapija.

Žvaigždučių erdvė – vaikams

Vaikų Žvaigždučių erdvėje vyks vaikų joga, gimnastika, edukacinės veiklos, rašytoja Monika Žiūkaitė pristatys knygą „Tapukas ir emocijų kuprinė“, taip pat vaikai mokysis sukti poi, vaikščioti ant lynų.

Šeštadienį kartu su Vinetu kaimo gentimi prie indėniško tipio bus galima trankiai pagroti būgnais ar įveikti save stovint ant vinių. Respublikinės jogos mokykla taip pat pakvies prie savo palapinės, kurioje kartu su mokyklos treneriais bus galima išmėginti naują protą lavinantį žaidimą „Octavia“.

Festivalyje veiks Marso ir Veneros erdvė, kurioje tiek vyrai, tiek moterys galės pabandyti atrasti savo vidinės energijos potencialą – apie tai kalbės Edita Esenku, Vytenis Sinkevičius, kvėpavimo sesijas ves Loreta Bočkienė, Andželika Drungilienė. 

Projektą „Sveikatingumo ir fizinio aktyvumo veiklos pajūryje „1000 saulių“ organizuoja VšĮ „Užtaisas“, jis yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Festivalį remia Palangos miesto savivaldybė. Projekto partneris –  Palangos kultūros ir jaunimo centras.

Šventojoje – baikerių motociklai

Savaitgalį Šventojoje vyks tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „BEACH BIKE FEST 2022”. Jis jau prasidėjo ketvirtadienį.

Organizatoriai džiaugiasi sulaukę labai daug dalyvių bei žada – tai bus vienas iš gražiausių ir įspūdingiausių festivalių.

Nemokamo festivalio programoje numatyta nemažai atrakcijų – vyks baikerių varžybos, smalsuolių lauks motociklų paroda ir paradas, taip pat – griausmingi renginiai su žvaigždėmis iš Lietuvos ir visos Europos.

Šeštadienį, rugpjūčio 20 d., įvyks įspūdingas Motociklų paradas – plieniniai žirgai maršrutu Šventoji–Palanga–Šventoji pajudės 15 val. Dalyvius linksmins daugiau kaip tuzinas muzikinių grupių.

„Bunda jau Baltija“

Rugpjūčio 23 dieną, antradienį, Palanga ir Šventoji kviečia gyventojus ir svečius paminėti istorinę sukaktį – Baltijos kelio metines ­bei kartu su bendraminčiais dalyvauti sueigoje „Bunda jau Baltija“. Minėjimo dalyviai kviečiami pasipuošti trijų Baltijos šalių atributika ar kardeliu – šios datos simboliu tapusia gėle.

„Norime akcentuoti Baltijos kelyje prieš 33 metus parodytą vienybę, todėl rugpjūčio 23 d. 19 val. sueigoje „Bunda jau Baltija“ kurorto gyventojai ir svečiai yra kviečiami jungtis į gyvą žmonių grandinę. Pajūryje nuo Palangos gelbėtojų stoties iki Palangos tilto ir pajūryje nuo Šventosios gelbėjimo stoties iki Šventosios upės vieningai susikibę už rankų sueigos dalyviai atkartos istorinę 1989 m. rugpjūčio 23 d. akimirką“, – sakė Indrė Žvikaitė, PKJC kultūrinės veiklos vadybininkė

Akcija Baltijos kelias – vienas iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje. Baltijos kelias – neprievartinio pasipriešinimo kelias kovoje už savo valstybių Nepriklausomybę. Įsimintiną 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint nusikalstamo Molotovo–Ribentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų pasirašymo 50-ąsias metines, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, Estijos ir Latvijos liaudies frontai suorganizavo 620 km ilgio gyvąją grandinę, kuria trijų Baltijos valstybių Tautos, sujungdamos Vilnių, Rygą, Taliną – nuo Gedimino pilies iki Ilgojo Hermano bokšto Taline, surengė simbolinį referendumą ir susikibusios rankomis kiekviena savo ir kartu 2 milijonų žmonių apsisprendimu nutiesė kelią į Nepriklausomybę. 1990 m. kovo 11 d. Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas, vykdydama Tautos valią, atkūrė Lietuvos Nepriklausomybę.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ artėja! Jau rugpjūčio 11-13 dienomis aštuntus metus puoselėjamas renginys vėl įsilies į aktyvų pajūrio gyvenimą Palangoje ir Šventojoje.


Projekto metu 2021 ir 2022 metų vasarą surengti nemokami festivaliai „1000 saulių“, kurių metu įvyko virš 100 įvairių sveikatingumo, sportinių ir meninių veiklų. 


Priešpaskutinis rugpjūčio savaitgalis palangiškiams ir kurorto svečiams pažers kelis skambius ir įsimintinus renginius.


Nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ artėja! 


Atokiau nuo miesto bruzdesio, medžiais apsuptoje Palangos Žiemos aikštės pievoje vyksiantis sveikatingumo ir meno festivalis  „1000 saulių“ - ypatinga erdvė įgyti energijos ir naujų patirčių. Pušų kvapas, ošianti jūra, saulės spinduliai – kiekvienam padės nusiteikti šventiškai.


Jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ įvyks Palangoje rugpjūčio 20-22 dienomis. Palangos žiemos aikštė trims dienoms virs juoko ir geros nuotaikos oaze. Apie 50 dalyvių, lektorių, trenerių, edukatorių ir atlikėjų iš Lietuvos ir svetur, bei per pusšimtis įvairiausių veiklų suburs aktyviai ir prasmingai praleisti priešpaskutinį vasaros...


Šią vasarą sveikatingumo festivalis rengiamas jau penktą kartą, net dvi dienas - rugpjūčio 8 - 9 d., Šventojoje, prie lankytinos vietos - „Žemaičių Alkos“. Šiais metais festivalio organizatoriai su šūkiu - „Atvira širdimi“ tikisi atliepti po epidemines nuotaikas ir suteikti erdvę naujiems atradimams, galimybei nusiteikti viltingai...


Šventojoje, rugpjūčio 11 d., nauju laiku ir naujoje vietoje, prie Žemaičių Alkos, jau trečią kartą vyks sveikatingumo, jogos ir meno festivalis „1000 saulių“. Festivalyje dalyvauja jaunimas, šeimos, aktyvaus laisvalaikio mėgėjai bei sporto profesionalai. Renginyje bus galima išbandyti įvairias sveikatingumo terapijas, akių, hatha, aštanga jogos...


Šventojoje birželio 8-11 dienomis riaumojo antrasis paplūdimio baikerių festivalis „BeachBikeFest 2017“. Preliminariais skaičiavimais į Šventąją atvyko apie pusantro tūkstančio baikerių.


Birželio 8-11 d. įvyksiančioje šventėje Šventojoje, Prieplaukos gatvėje, tikimasi sulaukti kelių tūkstančių baikerių iš beveik 20 šalių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius