Savivaldybei nekilnojamojo turto verslas nesiseka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-10-25
Peržiūrėta
1500
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Norinčių pirkti „Saulutę” ir šį kartą neatsirado.
Norinčių pirkti „Saulutę” ir šį kartą neatsirado.

Savivaldybės administracija jau kelintą kartą skelbia du viešuosius aukcionus, kurių metu jau ne pirmą kartą bando parduoti jai nuosavybės teise priklausančius objektus J. Basanavičiaus g. 36 ir Gintaro g. 13. Tačiau „biznis“ su nekilnojamuoju turtu nesiseka – spalio septynioliktąją eilinio aukciono rengėjai vėl nesulaukė nei vieno pirkėjo.

Kainos krenta
Praėjusį trečiadienį rengtame aukcione buvo laukiama, ar atsiras norinčiųjų įsigyti buvusio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“, esančio Gintaro g. 13, pastatą. Dviejų aukštų mūrinio statinio plotas – beveik 1 tūkst. kv. m, prie jo esama 25 kv. m rūsio, 6 pavėsinės. Objektui priskirto išnuomojamo žemės sklypo plotas – 0,7655 kv. m.
Pradinė objekto kaina – 4 mln. 501 tūkst. 548 Lt iš kurios: žemės sklypo pradinė pardavimo kaina 3 mln. 500 tūkst. Lt, žemės sklypo parengimo atlygintinos išlaidos – 1 mln. 548 tūkst. Lt.
Verta priminti, jog patį pirmąjį kartą, 2005-aisiais, šio objekto pradinė kaina buvo 7 mln. 826 tūkst. Lt, iš kurių 4 mln. – pastato kaina, likusieji – Turto fondo apskaičiuota statiniui priskirto žemės sklypo vertė, nuo kurios valstybei skaičiuojama žemės nuoma. Šiais metais pirmąkart bandant rasti pirkėjų „Saulutei“ visas objektas buvo įvertintas 9 mln. 228 tūkst. Lt.
Nebe pirmą kartą bus bandoma parduoti ir dar vieną objektą – 88,45 kv. m ploto medinį vieno aukšto su mansarda pastatą su priskirtu bendro naudojimo 0,0149 ha žemės sklypu J. Basanavičiaus g. 36. Trečiadienį turėjusiame vykti aukcione siūlyta pradinė jo pardavimo kaina – 200 tūkst. Lt, iš kurių 40 tūkst. Lt įkainota žemė. Pačiame pirmajame aukcione šis objektas buvo įvertintas 880 tūkst. Lt.

Kartą parduota
Antrasis nebe pirmą kartą privatizuoti teikiamas objektas dar nebuvo sulaukęs pirkėjų dėmesio, ir šį kartą niekas nebuvo atvykęs jo apžiūrėti. Kaip sakė Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Liesienė, tik telefonu būdavo sulaukiama vieno kito besidominčio asmens skambučio. O dėl „Saulutės“ prieš spalio 17-ąją niekas net neskambino.
Tačiau būtent šis objektas jau kartą buvo parduotas. 2005-aisiais vykusiame aukcione Panevėžio bendrovė „Bangenė“ už objektą siūlė 12 milijonų 501 tūkstantį litų. Daugiau nei panevėžiečiai – net 21 mln. 10 tūkst. Lt. – pasiūlė ir aukcioną laimėjo tuometinis Darbo partijos Palangos skyriaus vadovas Vygantas Žylė. Pirkėjas įsipareigojo už privatizuojamą pastatą sumokėti 500 tūkst. Lt avansą, likę pinigai – per 10 mln. Lt – turėjo būti pervesti į Savivaldybės sąskaitą per nustatytą terminą. O už žemės sklypą V. Žylė buvo įsipareigojęs valstybei kasmet mokėti 154 tūkst. 771 lito nuomą.
Tačiau pinigų miesto biudžetas taip ir nesulaukė, nes po to, kai per tris mėnesius po viešojo pirkimo aukciono V. Žylė nesugebėjo sumokėti reikalingos sumos ir ėmė vilkinti pirkimo ir pardavimo sutarties pasirašymą, 2006-aisiais Savivaldybė nutraukė pardavimo procedūrą. Užtat sulaukė teismų, kurie baigėsi tik praėjusiais metais.

Kol kas naudos nėra
Savivaldybės turto privatizavimo komisijos pirmininkas, Palangos miesto mero pavaduotojas Saulius Simė „Palangos tiltui“ sakė, jog kol kas skelbtieji aukcionai miestui jokios naudos neatnešė. Objektas J. Basanavičiaus g. 36 pardavinėjamas labai ilgai. Kainos buvo ir pakeltos, ir vėl „numuštos“, tačiau nei vieno potencialaus pirkėjo nei viename iš, berods, jau dešimties dėl šio objekto skelbtų aukcionų taip ir nesulaukta. Dėl buvusiojo vaikų darželio „Saulutė“, esančio Gintaro g. 33, kita istorija – aukcionas 2005-aisiais įvyko, buvo laimėtojas, tačiau vėliau įsivelta į teisminius ginčus, kurie baigėsi tik pernai vasarą. Dabar, parengus visus reikiamus dokumentus, šis Savivaldybės turtas vėl bandomas parduoti, ir tai daroma nebe pirmąjį kartą šiais metais.
„Labai sunku spėlioti, kodėl šie du objektai nesulaukia savo pirkėjų, nors yra tikrai strategiškai patraukliose miesto vietose. Galbūt žmonės neturi pinigų. Gal „Saulutės“ atveju juos stabdo aukšta žemės kaina bei sklype statyboms taikomi apribojimai. Bet sklypo vertę nustatome ne mes, o Turto fondas, tuo tarpu paties pastato kainą sumažinome tiek, kad daugiau jau nebeįmanoma“, – sakė S.Simė, pridūręs, kad praėjus teisės aktais nustatytam laikui, tuos objektus vėl bus bandoma teikti aukcionui. Nes, anot vicemero, laikyti jų miestui nei noro, nei naudos nėra.

Privatizuojamų objektų dar atsiras
Pasak Privatizavimo komisijos pirmininko, savo eilės keliauti į aukcioną dar laukia J. Basanavičiaus g. 5 esantis seniau susivienijimui „Jūratė“ priklausęs pastatas, ilgai mąstyta, ką daryti su buvusia „Smilčių“ pradine mokykla.
Daugiau bent jau kol kas Savivaldybė neturi ko parduoti. Privatizuojamų objektų sąrašas gali pasipildyti, kai administracijos skyriai persikels į naują rūmą Vytauto g. 112. Tada bus sprendžiama, ką daryti su pastatais Vytauto g. 21, Žvejų g. 47 bei dalimi statinio Gintaro g. 33A. Bent jau kol kas neketinama aukcionan atiduoti objektų Vytauto g. 73 ir Kęstučio g. 19.
Tos pačios komisijos narys Dainius Želvys taip pat yra minėjęs, kad per šią Tarybos kadenciją siūlomi privatizuoti pastatai – pirmieji, taip pat beveik parengti visi dokumentai J. Basanavičiaus g. 5. Be to, speciali komisija dar svarstė, ką daryti su vicemero minėtąja buvusia pradine mokykla, kurią dabar rengiasi globoti Sporto centras, taip pat „Vaidilute“ bei „Voveraite“, metams laiko perduota Kultūros centrui, – ar rekonstruoti bei pritaikyti pastatus Savivaldybės reikmėms, ar siūlyti privatizuoti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešbučių ir restoranų asociacija drauge su Lietuvos marketingo asociacija ir Palangos koncertų sale gegužės 17 d. kviečia į pirmą kartą rengiamą tokio pobūdžio konferenciją „Malonu‘23“. 


Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 20:30 val., tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ kviečia į šventinį Gala koncertą „Palangos koncertų salėje“, kur pirmą kartą pasirodys veržlus, kūrybingas ir nuolat stebinantis Latvijos radijo bigbendas. 


Rugpjūčio 6 d. Palangos koncertų salėje įvyko išskirtinis vakaras-paroda, skirta socialinei iniciatyvai, projektui – „Aš Esu Tu“ – pristatyti. Tai pirmą kartą Lietuvoje inicijuotas projektas, kviečiantis kiekvieną iš mūsų atkreipti dėmėsį į vis dar egzistuojančius barjerus moterims darbo aplinkoje: pasirenkant profesiją, derinant šeimą ir darbą, visuomenės nuostatas ir struktūrinius bei...


Spalio 18 d., penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą išgirsti vieno genialiausio barokinės muzikos italų kompozitoriaus Antonio Vivaldi kūrinius. Programą „Viva Vivaldi!” diriguos pirmą kartą uostamiestyje muzikuosiantis pripažintas visame pasaulyje italų dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri. Garsiam meistrui talkins...


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Paskutinį liepos savaitgalį (29-30 dienomis) Palanga vėl sukvies įvairiuose šalies miestuose gyvenančius vaikus, nė karto nemačiusius jūros – kurorto Savivaldybė antrą kartą inicijuoja socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Ši akcija organizuojama jungiantis prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos...


Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šiandien patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonę įgyvendino socialinę akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ .


Savivaldybei nekilnojamojo turto verslas nesiseka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 25 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracija jau kelintą kartą skelbia du viešuosius aukcionus, kurių metu jau ne pirmą kartą bando parduoti jai nuosavybės teise priklausančius objektus J. Basanavičiaus g. 36 ir Gintaro g. 13. Tačiau „biznis“ su nekilnojamuoju turtu nesiseka – spalio septynioliktąją eilinio aukciono rengėjai vėl nesulaukė nei vieno pirkėjo.


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius