Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009-01-07
Peržiūrėta
634
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.
Olimpiadoje dalyvavo jaunuoliai iki 16 metų iš 54 pasaulio valstybių. Emilija pasidžiaugė, kad praėjusių metų spalio mėnesį Vilniuje teko rungtis su 30 kandidatų iš visos Lietuvos, ir ji buvo atrinkta kaip viena stipriausių moksleivių savo amžiaus grupėje.
Olimpiada truko savaitę, teko spręsti biologijos, chemijos ir fizikos užduotis. Buvo atliekami trys testai po keturias valandas.
Lietuvos mokinių komanda olimpiadoje laimėjo bronzos medalį. Pasak E. Rukšėnaitės, tai gana svarus laimėjimas tokioje komandų gausoje.
Daugiausiai įspūdžių svečioje šalyje palangiškė sakė patyrusi laisvalaikiu. Ji pabuvojo hipodrome ir stebėjo žirgų lenktynes, kurios korėjiečiams yra lygiai tokios pat svarbios kaip mums krepšinis. Emilija pamatė ir nuostabius dangoraižius bei įspūdingus kalnus, bet svarbiaisiai - pajuto didžiulį korėjiečių mandagumą bei pagarbą žmogui. Olimpiados dalyvės nuostabą sukėlė ir tai, kad vietos gyventojai, sirgdami paprasčiausia sloga ar kokia nors kita virusine liga, išeidami į gatvę užsideda respiratorius, kad neužkrėstų aplinkinių.
Na, o lauktuvių namiškiams Emilija parvežė saldymedžio gabaliukų, kurie ten vartojami kaip kramtomoji guma. Taip pat neįprastai ilgų metalinių šaukštų ir lazdelių, skirtų valgyti korėjietišką maistą atsisėdus ant žemės ir sukryžiavus kojas. Tačiau mergina pajuokavo, kad jai toks valgymo būdas sunkiai atliekamas, o korėjiečiams tai daryti pavyksta be jokių problemų, nes jie yra žemesnio ūgio nei mes. 
Už nuostabią kelionę, suteiktas žinias ir galimybę išbandyti jėgas žinių srityje mergina dėkinga Senosios gimnazijos biologijos mokytojai Daivai Urbštienei, chemijos mokytojai Meilei Bukytei ir fizikos mokytojai Marinai Stonienei.
Senosios gimnazijos dešimtokė neabejoja, kad ateityje rinksis biochemijos mokslus ir su šia sritimi susies savo gyvenimą.

Lietuvos mokinių komandos archyvo nuotrauka

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos 5-11 klasių mokiniai šiuos mokslo metus baigs nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas atsižvelgus į moksleivių tėvų išsakytą nuomonę. Didžioji dalis – per 70 proc. dalyvavusiųjų apklausoje – pasisakė už tai, kad šiuos mokslo metus 5-11 klasių mokiniai baigtų nuotoliniu būdu (V. Jurgučio progimnazijoje už nuotolinį mokymosi būdą pasisakė 72...


Vasario 11 dieną, ketvirtadienį, Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Mūza Svetickaitė dalyvavo LRT projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vienuoliktokų finale Vilniuje ir vėl sulaukė sėkmės. Mūza užtikrintai įveikė visus šauniausius, atranką pusfinaliuose įveikusius šalies vienuoliktokus, laimėjo I vietą ir tapo „Lietuvos tūkstantmečio vienuoliktoke...


Vis artėjant rinkimams į Savivaldybės tarybą, palangiškiai jau „nardinami“ į politinės agitacijos jūrą, tačiau, sprendžiant už ką balsuoti, viena informacinė knygelė, parengta Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos, ir kuri bus pradėta dalinti gyventojams kartu su rinkėjų pažymėjimais šį savaitgalį, ko gero, labiausiai verta dėmesio. Joje pateikti visų...


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Tarp geriausių šalies pasakorių – ir palangiškė B. Petkienė

„Palangos tilto” informacija, 2013 08 22 | Rubrika: Miestas

Antrą rugpjūčio savaitgalį Druskininkuose vyko du smagūs Tarmių metams skirti renginiai, kuriuose šauniai pasirodė palangiškiai: dvidešimt penktąjį gimtadienį švenčiantis Palangos kultūros centro folkloro ansamblis „Mėguva“ dalyvavo 20-ojoje jubiliejinėje tarptautinėje Dainavos krašto folkloro šventėje, o respublikiniame pasakotojų...


Velykos vadinamos pačia gražiausia pavasario švente. Ši šventė yra krikščioniška, tačiau pagrindinis jos simbolis – margutis – krikščionybės paimtas iš pagonybės, kai buvo siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu. Krikščionys šį simbolį perkėlė į savą religiją, susiedami jį su Jėzaus Kristaus prisikėlimu. Nors...


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius