Senjorę palangiškę papiktino Sondros Kulikauskienės šeimos centre dvejų eurų rinkliava už pažymos iš e-sveikatos atspausdinimą

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-06-02
Peržiūrėta
1178
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sondra Kulikauskienė yra Sondros Kulikauskienės šeimos centro steigėja ir vadovė
Sondra Kulikauskienė yra Sondros Kulikauskienės šeimos centro steigėja ir vadovė

Į „Palangos tilą“ paskambinusi senjorė palangiškė pasiskundė, kad Sondros Kulikauskienės šeimos centre už pažymos iš e-sveikatos atspausdinimą imami du eurai. „Kažkokia nesąmonė,“ – piktinosi palangiškė. S. Kulikauskienė sakė „Palangos tiltui“, kad iš privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų yra apmokamos paslaugos, kurios yra įrašytos į šeimos gydytojo medicinos normą.

„Duomenų apie pacientą iš e-sveikatos ištraukimas ir kopijavimas paties paciento prašymu nėra įrašytas į šią medicinos normą,todėl ši paslauga apmokestinama. Pacientas visada gali pats įeiti į e- sveikatą ir tuos duomenis pats pasiimti. Pacientas turi pasirinkimo teisę,“ – pabrėžė S. Kulikauskienė.

Beje, tai jau – ne pirmas kartas, kai palangiškiai skundžiasi kai kurių paslaugų apmokestinimu S. Kulikauskienės šeimos centre.

2012 metais Sondros Kulikauskienės įmonė nuskambėjo, kai centre paslaugą gaunantys neįgalieji buvo priversti mokėti po 25 litus. Tokio dydžio mokestis buvo imamas už kiekvieną siuntimo į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą išrašymą. 

Bendrosios praktikos gydytojo centro savininkė ir vadovė S.Kulikauskienė tuomet tikino, kad jos įsakymu imamas mokestis yra teisėtas: „Pagal šeimos gydytojo medicinos normą, išrašinėti tokių siuntimų mes neprivalome. Juos išrašome tik ligonių prašymu, todėl nuo praėjusio birželio mėnesio už siuntimą imame 25 litų mokestį."

 Bet tokį įmonės vadovės argumentą atmetė Klaipėdos teritorinės ligonių kasos tuometinis direktorius Alfridas Bumblys: „S.Kulikauskienės minimas ministro įsakymas neturi nieko bendra su siuntimais į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą. Jei ligoniui būtina nustatyti negalios lygį, šeimos gydytojas privalo įvertinti jo sveikatos būklę ir išrašyti siuntimą, už kurį jokio mokesčio nėra.” 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad asmenys, kurie neturi galimybės PGR tyrimui užsiregistruoti  www.1808.lt , ar nepavyksta to padaryti per Karštąją liniją tel. Nr. 1808, gali būti PGR tyrimui užregistruoti per savo šeimos gydytojus, o moksleiviai ir pedagogai - per Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus


Į „Delfi“ kreipėsi Palangoje poilsiaujanti kaunietė, čia atvykusi viena su dviem mažamečiais vaikais. Moterį papiktino vieno pajūrio baro prie įėjimo padėtas užrašas. Susisiekus su šios vietos vadove, ji turėjo savus paaiškinimus. Tuo tarpu einame pasidairyti, ar pajūrio verslininkai laukia šeimų su mažaisiais, rašo delfi.lt žurnalistė Justina Asakavičiūtė.


Į „Palangos tilą“ paskambinusi senjorė palangiškė pasiskundė, kad Sondros Kulikauskienės šeimos centre už pažymos iš e-sveikatos atspausdinimą imami du eurai. „Kažkokia nesąmonė,“ – piktinosi palangiškė. S. Kulikauskienė sakė „Palangos tiltui“, kad iš privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų yra apmokamos paslaugos, kurios yra įrašytos į šeimos gydytojo medicinos normą.


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Kastyčio gatvėje gyvenanti miesto visuomeninkė Albina Rakauskienė, užėjusi į redakciją, skundėsi, kad pakeitus karšto vandens skaitliuką ir kraną, vanduo buvo toks drumzlinas, kad net užkimšo vonią. Be to, nešyla „gyvatukas.“ Nuėjusi pagalbos į daugiabutį administruojančią įmonę, UAB „Palangos butų ūkis“, senjorė nesulaukė pagalbos.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Šiemet sezono atidarymo datą nukėlusi į gegužės pabaigą Palanga papiktino savo amžiną konkurentą – Druskininkus. Mat šie jau daugiau nei dešimtmetį savo miesto šventę mini būtent paskutinį pavasario savaitgalį. Nors iš tiesų besidubliuojanti dviejų kurortų sezono atidarymo data rimtu rūpesčiu tapo ne tiek druskininkiečiams, kiek kitų miestų gyventojams...


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Nuo penktadienio Palangoje taikoma rinkliava – vienas litas už kiekvieną kurorte praleistą naktį – už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra miesto svečiams. Kad lėšos patektų į miesto biudžetą, turės pasirūpinti ne svečiai, o verslininkai. 


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius