Senosios muzikos žvaigždė Maria Cristina Kiehr ispanų renesanso muzikos koncerte Palangoje

"Juozo alaus bravoras", 2021-08-17
Peržiūrėta
1243
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium
Argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium

V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium. Šie du senosios muzikos meistrai publikai pristatys Lietuvoje visiškai negirdėtą muziką – ispanų renesenanso repertuarą balsui ir vihuelai – specifiniam to laikotarpio ispanų instrumentui, primenančiam gitarą. Skaidrus ir nuostabiai gražaus tembro dainininkės balsas nupieš tobulas renesansinės muzikos linijas, o subtilūs polifoninės muzikos garsai perkels klausytojus į XV amžiaus Iberijos pusiasalį. Visi Kretingos senosios muzikos festivalio koncertai yra nemokamai, tačiau klausytojai turi galimybę palikti auką.

Sopranas Maria Cristina Kiehr, baigusi studijas prestižinėje senosios muzikos aukštojoje mokykloje Šveicarijoje “Schola Cantorum Basiliensis”, iškart tapo viena paklausiausių atlikėjų ir buvo kviečiama dainuoti prestižinėse scenose kartu su garsiausiais atlikėjais, kurie šiandien yra laikomi senosios muzikos pionieriais, tokiais kaip Nikolaus Harnoncourt, René Jacobs, Frans Brüggen, Chiara Banchini, Philippe Herreweghe, Jordi Savall, Christophe Coin ir daugelis kitų. Jos diskografijoje – daugiau nei šimtas muzikos įrašų. Albumas “Magdalena prie Kristaus kojų”, kuriame ji atlieką pagrindinį vaidmenį, 1997 m. laimėjo “Grammy” apdovanojimą. Liutnios ir vihuelos atlikėjas Ariel Abramovich taip pat yra “Schola Cantorum Basiliensis” absolventas, dedikavęs savo gyvenimą renesanso muzikai ir ypač – rečiau atliekamam, mažiau žinomam vihuelos repertuarui, jis tikras šios srities žinovas. Kartu su Maria Cristina Kiehr jie sukūrė ansamblį “Armonia Concertada”, skirtą Iberijos pusiasalio XVI amžiaus muzikai. 

Įdomu, kad iki mūsų dienų yra išlikę tik septyni natų rinkiniai, skirti vihuelai, iš viso kiek daugiau nei 700 kūrinių, nors ispanų renesanso muzikoje vihuela buvo labai plačiai naudojama, paplitusi rūmų ir miesto gyvenime. Grečiausia taip nutiko todėl, kad Ispanijoje nebuvo stiprios muzikos leidybos tradicijos, be to, natos vihueloms buvo rašomos specifine tabulatūrine notacija, todėl norint jas atspausdinti reikėjo pagaminti specialius simbolius, atspaudų formas, kurios buvo labai retos. Vihuelos atlikėjai iki šiol naudoja senąją tabulatūrinę notacijos sistemą. 

Į koncertinę programą “Imaginario: iš natų rinkinio vihuelai”, atlikėjai įtraukė iškiliausio ispanų renesanso pasaulietinės muzikos kūrėjo Juano Vásquezo kūrinius, taip pat Ispanijoje įtakingų madrigalistų Adriano Willaerto ir Jacques’o Arcadelto darbus. Daugybė pastarųjų kompozitorių polifoninių madrigalų buvo transformuoti į liutnia akomponuojamas dainas, sulaukusias didžiulio pasisekimo Italijoje, ir pamėgtas vihuelos atlikėjų Ispanijoje. Programoje pristatomi ir madrigalai iš kitų rinkinių, tokių kaip “Cancionero de Uppsala”. 

 

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis Palangoje įvyks spalio 30 dieną.


V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Į visos Lietuvos žmonių pamėgtą istorinę Kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė...


Prieš dvylika metų Palangoje įvyko paskutinis koncertas „Anapilio” muzikos klube. Stebėję jį verslininkai Kęstutis ir Loreta Gecai ilgai netrukus tapo„Vandenio“ viešbučio savininkais. Dėka atsitiktinumo, suvedusio daugiametį „Anapilio” muzikos vadovą Romą Kisielį su viešbučio šeimininkais („jų perfekcionizmas ir mano...


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2017“ dar kartą įrodė, kad Palanga verta būti Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje.


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Muzika mus lydi visą gyvenimą. Nuo pat kūdikystės, kai vaikutis išgirsta pirmąsias melodijas ir mamos dainuojamas lopšines. Ir kuo anksčiau mažyliai įžengia į stebuklingąjį muzikos pasaulį, tuo turtingesnis ir spalvingesnis tampa jų gyvenimas. 61 metus Europoje, 21 metus Lietuvoje ir jau devintus metus Palangoje gyvuojanti YAMAHA muzikos mokykla padeda vaikučiams nuo pat...


Ar matėte, kaip muzikos klausosi ir bando pamėgdžioti girdimas melodijas kūdikiai? Ar matėte, kaip laisvai scenoje jaučiasi dar ketverių neturintys vaikučiai? Ar matėte, kaip blizga ikimokyklinukų akys, kai jie sugroja pirmą kūrinėlį? Jeigu nematėte – pažiūrėkite 60 metų Europoje, 20 metų Lietuvoje ir jau aštunti metai Palangoje gyvuojančios YAMAHA muzikos mokyklos...


Gatvėse vėl liesis muzikos garsai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 08 | Rubrika: Miestas

Jau trečią kartą organizuojama Gatvės muzikos diena ir vėl aprėps beveik visą Lietuvą – šiemet, kaip ir pernai, ji neaplenks ir kurorto. Graži idėja pamažu tampa dar gražesne tradicija – gegužės 2-ąją muzika vėl skambės Palangos gatvėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius