Septintojo šaukimo Taryba posėdžiavo penkiasdešimtąjį kartą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-27
Peržiūrėta
1470
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Septintojo šaukimo Taryba posėdžiavo penkiasdešimtąjį kartą

Vakar septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba susirinko į jubiliejinį – penkiasdešimtąjį – posėdį, kuris neapsiėjo be ekscesų. Įsileidę į tarpusavio kalbas politikai apsižioplino ir nesugebėjo iš pirmo karto teisingai balsuoti už vieną iš 47 svarstytų sprendimų projektų. Tad tik po pakartotino balsavimo buvo patvirtinti naujų darbų, kuriuos atlieka UAB „Palangos komunalinis ūkis“, įkainiai.

Posėdis prasidėjo socialdemokratų frakcijai priklausančių Tarybos narių pareiškimais. Pareiškęs, kad valdančioji dauguma sąmoningai trukdo Kontrolės komiteto darbui, iš jo pirmininko pareigų atsistatydino Danas Paluckas. Tuo pačiu atsistatydino ir komiteto narė Elena Kuznecova.

Frakcijos vardu kalbėjęs Tarybos narys Aleksandras Jokūbauskas taip pat pažėrė kaltinimų valdantiesiems dėl šio komiteto darbo organizavimo. Ir pareiškė, jog, politiko žodžiais, „besišypsantis visą laiką Mindaugas Skritulskas“ esą paralyžiuoja komiteto darbą.

Tarybos narys Eimutis Židanavičius teiravosi, kada bus atidarytas Krizių centras ir ar dėl neva vėlavimo jį atidaryti nebus prarastos ES lėšos.

Kritikos sulaukė sprendimo projektas dėl žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatų suteikimo. Juo siūlyta sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį keturiems juridiniams asmenims, sumažinti vienam juridiniam asmeniui turto mokestį, trims juridiniams asmenims atidėti valstybinės žemės nuomos mokesčio sumokėjimo terminą bei suteikti žemės mokesčio lengvatas 47 fiziniams asmenims. Daliai politikų atrodė, kad kiekvienu atveju turi būti rengiamas atskiras Tarybos sprendimas, o ne visi „lengvatininkai“ turi eiti vieningu sąrašu.  

Pasiginčyta buvo ir dėl Palangos turizmo informacijos centro reorganizavimo iš viešosios įstaigos į biudžetinę įstaigą – neva tai miesto biudžetui būsianti per sunki našta. Pereita ir prie paties biudžeto surinkimo klausimų: socialdemokratų sparnas teigė, jog situacija esanti įtempta.

Meras Šarūnas Vaitkus Tarybos nariams paaiškino, jog „įtampa“ jaučiama ten, kur lėšų surinkimo planus tvirtino Finansų ministerija, o pačias lėšas, t.y., gyventojų pajamų mokestį renka Valstybinė mokesčių inspekcija: „Situaciją dėl GPM praėjusią savaitę aptarėme ir su premjeru, ir su VMI viršininko pavaduotoju. Aš juos informavau, jog iki Finansų ministerijos suplanuotų surinkti apie 16 mln. Lt pritrūks apie 2 mln. Lt., o kitiems metams šį planą norima dar didinti. Tiek ministras pirmininkas, tiek VMI viršininko pavaduotojas sakė ieškosiantys sprendimo būdų, nes panaši situacija yra visoje Lietuvoje“.

Į E. Kuznecovos repliką, neva pati Palanga planuoja, kiek surinks mokesčio, o ne VMI, atsakė Biudžeto skyriaus vedėja R. Garadauskienė: „GPM planų savivaldybės nerengia. Pernai FM planavo šiems metams Palangai nustatyti apie 14 mln. Lt surinkimo planą, o gavome 16 mln.“.

Be kitų sprendimų projektų, Tarybos nariai patvirtino ir užpernai priimto sprendimo dėl leidimų laidoti išdavimo, laidojimo ir civilinių kapinių lankymo Palangos miesto savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašo papildymus. Jais be kita ko numatyta ir laidojimo kolumbariume tvarka.

Jūsų komentaras:

>ar < ? 2014-11-28 07:53 (. / IP: 86.100.63.40)
didelis pakaušis, tai dar ne didelis protas...jog svarbiausia "kas po lentyna" ...

Taip pat skaitykite

Būtent taip pavadino pirmadienį, gruodžio 5 d., Palangos savivaldybės administracijoje įvykusią spaudos konferenciją Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Siekiant įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Savivaldybėje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų, Savivaldybės tarybos sprendimu trejų metų kadencijai sudaryta bendruomeninių organizacijų taryba.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Trečiadienį Palangoje į pirmąjį posėdį susirinkę Klaipėdos regiono plėtros tarybos nariai vienbalsiai išsirinko tarybos pirmininką ir pavaduotoją. Jais tapo ir praėjusią kadenciją šias pareigas ėję atitinkamai Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas bei Klaipėdos rajono vadovas Vaclovas Dačkauskas.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Vakar septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba susirinko į jubiliejinį – penkiasdešimtąjį – posėdį, kuris neapsiėjo be ekscesų. Įsileidę į tarpusavio kalbas politikai apsižioplino ir nesugebėjo iš pirmo karto teisingai balsuoti už vieną iš 47 svarstytų sprendimų projektų. Tad tik po pakartotino balsavimo buvo patvirtinti naujų darbų...


Liepos 5-6 dienomis Palangoje posėdžiavo Europos Sąjungos Regionų komiteto (ES RK) Švietimo, jaunimo, kultūros ir mokslinių tyrimų komisija (EDUC), kurią sudaro apie 100 regionų ir vietos valdžios atstovų iš visos ES. Toks išvažiuojamasis posėdis Lietuvoje vyksta pirmą kartą.   Į Palangą atvyko neatsitiktinai Į ES RK posėdį atvyko 130 garbingų svečių...


Kurorte posėdžiavo Seimo aplinkos apsaugos komitetas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybėje įvyko Lietuvos Respublikos Seimo aplinkos apsaugos komiteto išvažiuojamasis posėdis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas