Septyni iškilūs palangiškiai gavo „Gintarines snaiges“

"Palangos tilto" informacija, 2018-12-14
Peržiūrėta
519
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmąkart Palanga surengė „Gintarinės snaigės“ šventę ir įteikė „Gintarines snaiges“ septyniems gerbiamiems iškiliems kurorto gyventojams. Renginys praėjusį šeštadienį į Palangos koncertų salę priviliojo apie 600 palangiškių ir kurorto svečių.
Rolandas Rastauskas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, vienas „Gintarinės snaigės“ komisijos narių, „Gintarinę snaigę“ ir „Metų šviesulio“ nominaciją įteikė Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausiajai bibliotekininkei kraštotyros darbui Bronislavai Spevakovienei.
Į sceną pakilęs Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios kunigas Sigitas Žilys „Gintarinę snaigę“ ir „Metų šeimos“ nominaciją įteikė Janinai ir Liudui Siručiams, ką tik atšventusiems 50-ąją santuokos sukaktį. Siručiai 1989 metais įkūrė šeimyną ir priglaudė likimo nuskriaustus vaikus.
Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis „Gintarinę snaigę“ ir nominaciją „Metų atsidavimas“ įteikė šventojiškių bendruomenės mylimai slaugytojai Dainai Jarulienei.
Palangos miesto garbės pilietė, grafikė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė „Gintarinę snaigę“ ir „Metų patirties“ nominaciją perdavė gydytojui pediatrui Alfredui Keruliui.
Palangos miesto garbės pilietis, mokslininkas Vladas Žulkus „Metų įkvėpimo“ nominaciją ir „Gintarinę snaigę“ įteikė Vytautui Kusui, žinomam kurorto poetui, dailininkui, kelių šimtų parodų autoriui, ekstravaganatiškam menininkui.
„Gintarinę snaigę“ ir „Metų širdies“ titulą pelnė žinoma Palangos mokytoja Kostancija Strikienė. Pakviesta į sceną energija trykštanti moteris mokė susirinkusiuosius neišsigąsti sunkumų ir net žadėjo pagal išgales padėti jiems ištikus.
Meras Šarūnas Vaitkus „Gintarinę snaigę“ ir „Metų meilės“ nominaciją įteikė palangiškiui Jurgiui Konstantinui Dapkui, su žmona darniai išgyvenusiam 60 metų. Paskutinius aštuonerius metus vyras paralyžuotą žmoną kantriai slaugė.
Vakarą vedė LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė bei palangiškė Inga Jurkštienė. Pastaroji prieš trylika metų pradėjo organizuoti ir įgyvendinti labdaros renginius Palangoje.
Renginyje dalyvavo ir savo vaikystės prisiminimais Palangoje dalijosi profesorius Liudas Mažylis, į sceną atsinešęs unikalią istorinių atvirukų kolekciją, skaitė savo šeimos susirašinėjimą su kai kuriais Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais.
Nuostabią renginio nuotaiką kūrė moderniai liaudišką muziką atliekantys grupės „Okata“ atlikėjai. Skambant jų dainoms scenoje įrengtame ekrane buvo rodomi lietuviškos gamtos vaizdai, šalies, pajūrio ir Palangos kraštovaizdžiai. Buvo demonstruojama Palangos kraštotyros, istorinė medžiaga, įdomūs filmuoti siužetai. Prisiminus istoriją, laiko ratas atsisuko iki šių dienų. Jis sustojo ties dabartimi.
„Gintarinės snaigės“ apdovanojimai bus įteikiami kiekvienais metais.

„Palangos tilto“ inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

COVID-19 pandemija nesutrukdė Palangos LIONS moterų klubui išpildyti kalėdinių svajonių ir Palangos Miesto Socialinių Paslaugų Centras gavo dovanų interaktyvią lentą.    


Kai kiekvienos Palangos močiutės ar kiekvieno pyplio saujoje pūpso mobilus telefonas, kalbėti apie taksofonus tolygu Palangos paplūdimyje kasinėti dinozaurų skeletų. Bet nustebsite: Lietuvoje šiuo metu vis dar veikia daugiau nei du šimtai taksofonų, o septyni iš jų yra Palangoje. Tiesa, iš vieno jų, esančio Klaipėdos plente, pernai nebuvo nėkart paskambinta....


Klaipėdos apskr. policijos pareigūnai praneša, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį apie 03.52 val., Palangoje, J.Basanavičiaus g. ant Jūros tilto įvyko muštynės.


Gimnazija gavo 20 200 eurų atletinės gimnastikos salei įrengti

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 03 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija gavo 20 200 eurų įrengti atletinės gimnastikos salei. "Labai smagi žinia iš Švietimo ir Mokslo ministerijos mokslo metų pradžioje, Didžioji dalis pinigų - europiniai. Pirmas toks mūsų bandymas gauti tokį finansavimą nebuvo sėkmingas. Iki metų pabaigos salė jau turėtų būti įrengta, nupirkti visi reikalingi įrengimai," - "Palangos...


Septyni iškilūs palangiškiai gavo „Gintarines snaiges“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 14 | Rubrika: Miestas

Pirmąkart Palanga surengė „Gintarinės snaigės“ šventę ir įteikė „Gintarines snaiges“ septyniems gerbiamiems iškiliems kurorto gyventojams. Renginys praėjusį šeštadienį į Palangos koncertų salę priviliojo apie 600 palangiškių ir kurorto svečių.


Artėjant Visų šventųjų dienai bei Vėlinėms, Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai pagerbė Anapilin išėjusias iškilias asmenybes – Nepriklausomybės Akto signatarą Algimantą Vincą Ulbą, Palangos miesto garbės pilietį grafą Alfredą Tiškevičių, buvusį Seimo narį Kęstutį Čilinską bei vienuolika Savivaldybės tarybos narių.


Per 100 milijonų litų metinį pelną skaičiuojančiam koncernui „Achemos grupė“ prireikė Palangos savivaldybės finansinės paramos – koncernas paprašė suteikti 160,5 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą kurorte esantiems koncerno viešbučiams. Vakar Tarybos posėdyje tokia lengvata buvo suteikta. Didelę įmonių grupę valdantis koncernas...


Trečiadienį  kurhauzo restauraciją atliekančios UAB „Pamario restauratorius“ darbų vadovas iš kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų priėmė milžinišką arbūzą, o iš Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio ir jo pavaduotojo Nerijaus Stasiulio – lininį maišelį su žemaitišku kaimišku sūriu ir šimtmetine. „Kad...


Ketvirtadienį įvykusiame miesto valdžios posėdyje aktyvioji kurorto bendruomenės dalis iš tribūnos pažėrė valdančiųjų ir mero adresu kaltinimus dėl mitingo, dėl sąmoningai sugalvotų kliūčių vykdant gyventojų apklausą, dėl  šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ savivalės bei dėl miestiečių ignoravimo.


Atestatus gavo paskutiniai abiturientai

Romualdas RIMA, 2009 07 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje vyko iškilminga šventė, kurioje abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šiuos svarbius vidurinį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus gavo 51 paskutinės, 32 – osios laidos, auklėtinis. Nuo šių metų rugsėjo mokykla taps pagrindine, kurioje vaikai mokysis iki 10 klasės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius