Šiandien Palangos atstovai Prezidentūroje įteikė peticiją su 5480 parašų dėl kurorto baseino išsaugojimo

Palangos tiltas, 2022-12-15
Peržiūrėta
1332
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien Palangos atstovai Prezidentūroje įteikė peticiją su 5480 parašų dėl kurorto baseino išsaugojimo

Palangos bendruomenė „Palangos santarvė“, siekdama apsaugoti miesto baseiną nuo Konkurencijos tarybos ketinimų atimti šį kurorto Savivaldybės pastatytą bendruomenei svarbų socialinį objektą iš Palangos miesto gyventojų ir perduoti jį valdyti privatininkams, parengė Kreipimąsi į šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą. Šiandien Palangos meras Šarūnas Vaitkus su šios bendruomenės pirmininke Daina Eimanavičiene atvyko į Vilnių, į Prezidentūrą, kur susitiko su Prezidento komandos nariais. 

Pernai gruodį bendruomenė „Palangos santarvė“ organizavo protesto akciją, kuri buvo skirta Palangos baseinui ir sanatorijai „Pušynas“ išsaugoti. Šios protesto akcijos metu bendruomenė inicijavo peticiją už baseino išsaugojimą Savivaldybės žinioje. Palaikydami iniciatyvą savo valią išreiškė net 5480 asmenų – palangiškių bei visos mūsų šalies piliečių, iš jų popierinį peticijos variantą pasirašė 2426, elektroniniu būdu – 3054 asmenys. 

Tad šiandien, nepaisant sudėtingų žiemiškų orų sąlygų, Palangos atstovai atvyko į sostinę ir Vilniuje, Prezidentūroje, įteikė ne tik Kreipimąsi į Prezidentą, bet ir peticiją su pusšešto tūstančio palangiškių ir aktyviai elektroniniu būdu pasisakiusių piliečių parašais.  

Kreipimesi į Prezidentą, be kita ko, sakoma: 

„Gerbiamas Prezidente, vertindami Jūsų autoritetą, prašome Jūsų padėti užtikrinti Konstitucija, Europos savivaldos chartija bei kitais įstatymais suteiktą teisę vietos bendruomenėms savarankiškai ar per demokratiškai išrinktus atstovus spręsti savivaldos turto valdymo klausimus, kas esmingai atspindi tikrus visuomenės poreikius ir interesus. Todėl teikiame gyventojų parašus, kuriais išreiškiame bendruomenės poziciją:  

- Leisti Palangos miesto savivaldybei ir toliau pačiai valdyti savo turtą – už Palangos miesto savivaldybės bei valstybės lėšas pastatytą Palangos miesto baseiną – ir užkirsti kelią privačiam verslui pelnytis iš baseine teikiamų viešųjų paslaugų; 

- Užtikrinti galimybę mūsų vaikams baseine nemokamai mokytis plaukti, o mūsų jauniesiems sportininkams – nemokamai treniruotis; 

- Užtikrinti galimybę senjorams naudotis sveikatinimo galimybėmis baseine už jiems prieinamą kainą, kad sveikatinimo paslaugomis miesto baseine galėtų naudotis net ir mažas pajamas gaunantys Palangos ir kitų miestų gyventojai“. 

Palangos baseinas atidarytas 2019 m. kovą, jis pastatytas Palangos savivaldybės iniciatyva, tam panaudotos kurorto Savivaldybės biudžeto ir valstybės lėšos. Pagrindinė šio socialinio projekto paskirtis – išmokyti kurorto vaikus, gyvenančius prie jūros, plaukti, kad jie nebijotų vandens ir jame būtų saugūs. Taip pat sudaryti galimybes Palangos sporto centro ugdytiniams čia nemokamai treniruotis, o Palangos ir visos Lietuvos senjorams – sveikatintis už jiems priimtiną, neišpūstą kainą. 

Nuo 2019 m. kovo mėnesio, kai buvo atidarytas baseinas, Palangos moksleiviai jame nemokamai apsilankė apie 76 tūkstančius kartų. Nemokamai lankosi ne tik antrokai, kuriems visoje Lietuvoje valstybė ir savivaldybės skiria lėšų įgyvendinant mokymo plaukti programą. Palangos baseine nemokamai plaukimo pamokas lanko beveik visų amžiaus grupių moksleiviai. Palangos miesto savivaldybė neperka šių paslaugų už šimtus tūkstančių eurų per metus, kaip yra priverstos daryti kitos savivaldybės, perdavusios savo baseinus valdyti koncesininkams.  

Be to, vien nuo šių metų sausio iki lapkričio labai ženkli senjoro nuolaida Palangos baseine pritaikyta apie 4 tūkstančius kartų.  

„Palanga daugiau kaip 20 metų neturėjo savo baseino – siūlėme privataus kapitalo verslui: ateikite, pastatykite! Rasime ir žemės sklypą, penkerius merus atleisime ir nuo nekilnojamojo turto, ir nuo žemės mokesčių. Norinčiųjų neatsirado. Savivaldybė 2017 m. pati ėmėsi iniciatyvos užtikrinti viešąsias paslaugas ir pastatyti baseiną moksleiviams mokytis plaukti, Sporto centro ugdytiniams sportuoti, senjorams ir kūdikiams, o ir visiems mums, palangiškiams, sveikatintis. Kai 2019 metais jį atidarėme, iškart, vos po kelių mėnesių, sulaukėme Konkurencijos tarybos dėmesio ir tyrimo“, – sako Palangos meras Š.Vaitkus.  

Konkurencijos taryba prieš mėnesį informavo Palangos miesto savivaldybę, kad bus sprendžiama, jog Palangos miesto baseinas per 12 mėnesių nuo Konkurencijos tarybos nutarimo paskelbimo datos būtų perduotas privačiam verslui. Neįvykdžius šio nutarimo, bus skaičiuojama bauda – po 600 eurų už kiekvieną dieną iki Konkurencijos tarybos reikalavimo įvykdymo. 

 

Plačiau apie tai: 

Palangos mero patarėja Jurgita Vanagė, tel. 8 686 30410, [email protected] 

Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovė spaudai Tamara Zaiceva, tel.8 690 90597, [email protected] 

Jūsų komentaras:

knop 2022-12-16 09:20 (IP: 162.158.102.91)
Palangos baseinas atidarytas 2019 m. kovą, jis pastatytas Palangos savivaldybės iniciatyva, tam panaudotos kurorto Savivaldybės biudžeto ir valstybės lėšos. Pagrindinė šio socialinio projekto paskirtis – išmokyti kurorto vaikus, gyvenančius prie jūros, plaukti, kad jie nebijotų vandens ir jame būtų saugūs. Taip pat sudaryti galimybes Palangos sporto centro ugdytiniams čia nemokamai treniruotis, o Palangos ir visos Lietuvos senjorams – sveikatintis už jiems priimtiną, neišpūstą kainą. LĖŠOS yra mokesčiu mokėtoju pinigai o ne PALANGOS!!!! Tipo verslui pa4mus nevyks vaikų pamokos ir bus neileidžiami pensininkai, MELAS, taip buvo kalbėta ir dėl koncertų salės o kas realiai vyksta mes visi žinoma. Siekiama meluojant manipuliuojant ir gazdinant išlaikyti savo įtaka ir nepripažystant kad klydo.

Taip pat skaitykite

Šiandien, vasario 24 d., 15 val., Palangos arenoje Palangos „Olimpas“ susitinka su Šakių „Vyčiu-VDU“. Su pavojingu varžovu, kuriam šį sezoną namų arenoje olimpiečiai kartą yra pralaimėję. Be to, tai rungtynės, kuriose palangiškiai gali užsitikrinti pirmą vietą reguliariajame NKL sezone. Rungtynių metu arenos prekyvietėje bus galima įsigyti „Olimpas“ marškinėlius. Bilietus galima...


Gruodžio 27 dieną Palangos meras Šarūnas Vaitkus aplankė Palangos baseino darbuotojus, kuriems pranešė gerą žinią, kad baseino jokiems privatininkams atiduoti nebereikės, o jie galės ir toliau sėkmingai darbuotis. 


2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos šalies pilietybę.


Šiandien Palangos meras Šarūnas Vaitkus su šios bendruomenės pirmininke Daina Eimanavičiene atvyko į Vilnių, į Prezidentūrą, kur susitiko su Prezidento komandos nariais. 


Ginti Palangos baseiną nuo Konkurencijos Tarybos, kuri rekomendavo Palangos miesto savivaldybės administracijai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian nusprendė inicijuodama peticiją, kurią peticijų puslapy gali pasirašyti visi. Tačiau, teisybės dėlei, tokios iniciatyvos jau pernai, VRM...


Ginti Palangos baseiną nuo Konkurencijos Tarybos, kuri rekomendavo Palangos miesto savivaldybės administracijai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian nusprendė inicijuodama peticiją, kurią peticijų puslapy www.peticijos.lt gali pasirašyti visi.


Palangos baseino statybos prasidės jau netrukus – tokią žinią šią savaitę kurorto meras Š. Vaitkus parvežė iš Vilniaus. Istorija kartojasi: kaip ir dėl Kurhauzo bei Koncertų salės finansavimo, Palanga vis dėlto sugebėjo įtikinti Vyriausybę, kad ir baseinas yra ne tik kurorto bendruomenei, plaukti besimokantiems kurorto vaikams, sportininkams, visai Lietuvai...


Baseinas Palangoje bus, bet jo teks dar palaukti. Miesto savivaldybė dar praėjusiais metais pirko baseino statybos techninį projektą, bet pateikti siūlymai savivaldybininkus glumino dėl itin skirtingų baseino dydžių, tūrių, energetinių sąnaudų ir sąmatų, todėl buvo nuspręsta iš naujo skelbti konkursą tokiai paslaugai pirkti. Valdžios atstovai vieningai tvirtina, kad jaudintis nėra...


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pirmasis tarp kitų kurorto politinių partijų ir visuomeninių judėjimų įteikė dokumentus, reikalingus dalyvauti savivaldos tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks 2015-ųjų kovo 1-ąją.


Surinkta per du tūkstančius parašų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Balandžio pabaigoje inicijuota palangiškių apklausa dėl sutarties nutraukimo su šilumos tiekėja UAB „Litesko“. Susibūrusios iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto politikas Šarūnas Vaitkus „Palangos tiltui“ sakė, kad jau surinkta per 2 tūkst. miestelėnų parašų. Koordinatoriaus teigimu, šiandien apklausos lapai bus pristatyti miesto Savivaldybei.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius