„Šiemet rusų Palangoje- rekordiškai mažai, o baltarusiai-„Maximos“ šašlykų mėgėjai“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-07-28
Peržiūrėta
1450
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Šiemet rusų Palangoje- rekordiškai mažai, o baltarusiai-„Maximos“  šašlykų mėgėjai“

Ši vasara daliai Palangos verslininkų keista: birželio vėsa staiga virto į alinančius karščius, o dėl įvykių Ukrainoje ir neretai antirusiškos retorikos Lietuvos žiniasklaidoje ženkliai sumažėjo rusų turistų. Juos pakeitę baltarusiai rusams negali prilygti išlaidumu ir restoranine kultūra. „Baltarusiai prisiperka „,Maximoje“  mėsos, pigesnio alaus, ir sėdi dienomis privataus sektoriaus kieme, kepdami šašlykus,“-„Palangos tiltui“ sakė Gintaras Sičiūnas, viešbučio „Diemedis“ savininkas.

Pasigenda uždaro baseino visuomenei

Alma Slaboševičienė, Palangos Turizmo ir Informacijos Centro (PTIC) vadybininkė, sakė, kad PTIC ši vasara nėra „kuo nors labai išskirtinė.“

„Taip, mažiau turime rusų, bet susilaukiame gerokai daugiau baltarusių. Šiaip Palangos minia - gan marga. Kaip visada,“- sakė A. Slaboševičienė.

Centro statistika dėl baltarusių - iškalbinga: pernai birželį 122 baltarusiai pravėrė PTIC duris, o šiemet birželį - net 698. Rusų pernai birželį PTIC apsilankė 1402, šių metų birželį - 1500.

„Baltarusiai atvyksta šiemet į Palangą vėliau, bet jie - labai smalsūs, yra jau daug girdėję apie Palangą. Nemažai jų į Palangą atvyko pirmąkart. Paprastai jie važiuoja didesnėmis grupėmis, su šeimomis,“- pasakojo Turizmo ir Informacijos Centro atstovė.

Anot jos, šiais metais PTIC į Minską dirbti kartu su ilgamečiu centro partneriu Baltarusijoje, kelionių agentūra „Vokrug Sveta“, pasiuntė dirbti savo rusiškai gerai kalbančia darbuotoją.

„Tad baltarusiai gali sužinoti apie Palangą iš pirmųjų lūpų,“- sakė A. Slaboševičienė.

Kol saulė tviskina danguje, iš slavų svečių PTIC darbuotojai didesnių pageidavimų ar pretenzijų neišgirsta.

Kai lauke niūru ir lyja, svečiai teiraujasi uždaro baseino, ir nustemba išgirdę, kad jo viešiesiems poreikiams  nėra, o pakliūti į viešbučių „Vanagupė“ ar „Palanga“ baseinus - neįmanoma ar itin brangu.

„Ką veikti Šventojoje?“

 Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas „Palangos tiltui“ sakė, kad Šventojoje žmonių - labai daug.

„Man atrodo, jie ir pinigus leidžia, nors žinau, kad mūsų verslininkai skundžiasi, kad taip nėra. Bet nebuvo tokios vasaros, kad vietos verslininkai būtų laimingi. Tačiau, žiūrėk, nors ir blogai klojasi, nė vienas neuždaro savo versliuko,“- sakė seniūnas.

Anot jo, Šventoji šią vasarą - kaip niekada yra graži.

„Žiūrėkite, prie „Cento“ klojami šaligatviai, Jūros gatvė keliasi naujam gyvenimui. Bet, žinoma, Šventajai reikėtų kokio nors vieno didesnio traukos objekto,- teigė E. Čilinskas. - Nes didžiajai daugumai Šventoji tėra laikina stotelė. Užvažiuoja, pasižiūri ir traukia toliau, kur yra ką nors veikti.“

Anot seniūno, pernai Palangos Turizmo ir Informacijos centras buvo atidaręs seniūnijos pirmajame aukšte savo filialą, todėl seniūnas gerai jautęs miestelio svečių poreikius.

„Yra miestelyje ir rusų, ir baltarusių, ir vokiečių. Bet visų klausimas - tas pats: ką galima daugiau Šventojoje daryti? Pas mus jie ilgai neužsibūna...“

„Paprastai rekomenduoju išmėginti Didžiųjų ir mažųjų taką, nukakti į Japonišką sodą Kretingoje ar...važiuoti į Palangą,“- sakė seniūnas.

Baltarusiai - pigūs Palangos svečiai

Gintaras Sičiūnas, viešbučio „Diemedis“ savininkas, paklaustas, ar sezonas palankus jo verslui, nerinko žodžių: „Labai bloga ši vasara. Viena prasčiausių per mano 25 darbo Palangoje metus. Kas iš to, kad Palanga keičiasi, gražesnė tampa? Visai nėra rusų šiemet Palangoje, ypač tų, kurie leidžia pinigus,“- sakė G. Sičiūnas.

Kodėl, anot jo, nėra rusų, pašnekovas siūlė „pagalvoti.“

Pasamprotavus, kad dėl įvykių Ukrainoje ir gan antirusiškos retorikos Lietuvos žiniasklaidoje, tepasakė: „O kaip gi kitaip? Ko kitko galima būtų tikėtis?..“

Verslininkas teigė, kad rusai nuo baltarusių skiriasi kaip „žemė nuo dangaus.“

„Rusai turi stiprią restoraninę kultūrą. Žino, kas yra geras servisas ir mėgsta jį. O baltarusiai? Atvažiuoja būriais, nueina į „Maximą“, nusiperka kibirą šašlykų ir kepasi juos sėdėdami privataus sektoriaus kiemuose,“- sakė G. Sičiūnas.

Anot jo, Lietuvos Turizmo Departamentas yra paskelbęs, kad šiemet rusų turistų Lietuvoje sumažėjo apie 80 procentų.

„Diemedyje“ šiuo metu yra apie trečdalis laisvų kambarių. Nors internete verslininkas siūlo kambarius už 330 litų, įėjus galima gauti už 200 litų.

„Va, tokia yra politika,“- sakė jis. Rusus jis vadino geriausiais turistais pasaulyje.

„Bet kai politika valdo, nelieka ir rusų,“- apgailestavo pašnekovas.

 

Džiazo atlikėjų pasirodymus teko atšaukti

Kultūros centro „Ramybė“ vadovė Sigita Staškevičienė šią vasarą vadino „keista.“

„Perėjimas iš vėsaus birželio į alinančią liepos kaitrą buvo labai staigus,“- pastebėjo ji.

Kultūrinė publika, anot jos, taip pat „įdomi“ šią vasarą.

„Visai nesusirenka publika į džiazo renginius. Turėsiu atšaukti dėl to kelis koncertus rugpjūtį,“- sakė „Ramybės“ vadovė.

Nors jos vadovaujamas klubas susilaukia didelio įvertinimo tiek iš atlikėjų, tiek iš žiūrovų, bet verslininkė pripažįsta, kad po Kurhauzo restauracijos jame organizuojami renginiai yra „iššūkis“  kitiems renginių organizatoriams kurorte.

S. Staškevičienė pastebėjo, kad ir šią vasarą komedijos privilioja daug žiūrovų, bet kultūros žinovei norėtųsi, kad Palangos žiūrovas galėtų išvysti daugiau įvairių žanrų atlikėjų.

Pasikvietęs iš Niujorko gitaristą su grupe, kultūros centras susilaukė beveik fiasko - atėjo apie 30 žiūrovų.

„Kad renginys būtų pavykęs, reikia nors apie šimto žiūrovų,“- pastebėjo pašnekovė.

Anot jos, pagal žiūrovų skaičių, ši vasara - niekuo labai neišsiskirianti „Ramybei“, bet besikeičiantys žiūrovų skoniai verčia susimąstyti, kaip teks dirbti ateityje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienį, gegužės 1-osios rytą, prie sovietų karių obelisko Palangos centre, rusų karių žiaurumams Ukrainoje neabejingi palangiškiai surengė performansą.


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Vakar, vasario 23 d., turėjo įvykti Palangos savivaldybės rengtas aukcionas parduoti buvusią kurorto rusų mokyklą Vasario 16-osios gatvėje, tačiau jis neįvyko. Jame nedalyvavo nė vienas pirkėjas. Jame už 1 mln. eurų pradinę kainą buvo parduodamas 1,2 tūkst. kv. metrų bendro ploto pastatas ir 18,9 aro ploto sklypas, pranešė BNS. Tai buvo pirmasis šio nekilnojamojo turto...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Už ką gi, po galais, balsuoti Palangoje?  Regis, perskaičiau, daugumos partijų Palangos skyrių programas.  Liberalsąjūdiečių programa, pavyzdžiui, gerokai susitraukė nei jos pirmtakės kurorte, Liberalų ir centro sąjungos prieš keturis metus.  A.Štaras turi „parako“  pasigrumti su Š. Vaitkumi, bet jo iš...


Ši vasara daliai Palangos verslininkų keista: birželio vėsa staiga virto į alinančius karščius, o dėl įvykių Ukrainoje ir neretai antirusiškos retorikos Lietuvos žiniasklaidoje ženkliai sumažėjo rusų turistų. Juos pakeitę baltarusiai rusams negali prilygti išlaidumu ir restoranine kultūra. „Baltarusiai prisiperka „,Maximoje“   mėsos...


Praėjusį šeštadienį, kovo 5-ąją, ant Lazdininkų tvenkinio ledo įvyko tradicinės poledinės žūklės varžybos Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamajai taurei laimėti. Jose dalyvavo devyniolika žvejų komandų iš Kretingos, Gargždų, Skuodo, Klaipėdos bei kitų rajonų. Varžybas organizavę tvenkinio nuomininkas verslininkas Juozas Motijauskas, Kretingos regiono žuvininkystės...


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Savaitgalį susitiko Klaipėdos apskrities mėgėjai sportininkai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangoje įvyko III Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių Klaipėdos apskrities varžybos, kurios pasižymėjo ir dalyvių, ir įvairių rungtynių gausa, tad azarto kurorte nepritrūko. Visi su entuziazmu siekė pakilti ant nugalėtojų pakylų. Viso varžybose dalyvavo 156 sporto mėgėjai, bandę savo jėgas įvairiose rungtyse.


Jau tapo tradicija ant Lazdininkų tvenkinio (Kretingos r.) rengti poledinės žūklės varžybas, kurias organizuoja šio tvenkinio nuomininkas Juozas Motijauskas bei sportinės žūklės klubas „Kurėnas“. Šiemet vėl buvo varžomasi dėl Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamosios taurės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas