Šilumos ir laisvės išsiilgę lietuviai atsipalaidavo: Palangoje – tikra žmonių jūra

"Palangos tilto" informacija, 2021-04-18
Peržiūrėta
1365
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laimono Tamošiūno nuotr.
Laimono Tamošiūno nuotr.

Šilumos ir laisvės išsiilgę lietuvaičiai savaitgalį suplūdo į vasaros sostine vadinamą Palangą. Nors oficialiai lauko kavinės po karantino sušvelninimo pradėti veikti turėtų nuo balandžio 22 dienos, tačiau poilsiautojai atsipalaidavo ir sėdasi valgyti tiesiog prie lauko kavinių staliukų.
Šeštadienio pavakarę Basanavičiaus gatvėje ir prie Palangos tilto buvo žmonių minios – pravažiuoti su dviračiu ar paspirtuku – sunki užduotis.
Termometro stulpeliams šoktelėjus iki 17 laipsnių ir kaitinant saulutei Palanga primena vasarą ir susidarė toks jausmas, kad karantino net nebūta: žmonės vaikšto išsiplikinę su marškinėliais be rankovių vienas šalia kito be kaukių, o prie kavinių susidariusios net spūstys.
Dalis žmonių, nusipirkę maisto išsinešti, tiesiog sėdosi prie staliukų ir drąsiai užkandžiauja. Poilsiautojų nebaugino ir su elektriniais rėdžiais patruliuojantys policijos pareigūnai. „Pavargome nuo tokio ilgo karantino. Kur tai matyta, kad pusmetį turime būti uždaryti lyg į gardus? Pagaliau galime vėl mėgautis saule, Baltijos jūros grožiu ir žmonių šypsenomis. To buvome labai išsiilgę“, – kalbėjo Basanavičiaus gatvėje prie kavinės eilėje maisto išsinešimui laukiančios dvi vilniečių šeimynėlės.
Jie pridūrė, kad nekantriai laukia, kada oficialiai prie staliukų galės mėgautis lauko kavinių maistu, eiti sportuoti į sporto klubus ir įsilieti į Teatrų pasirodymus.
„Juk daug žmonių persirgo koronavirusu arba pasiskiepijo, tad jau turėtume po truputį grįžti į įprastą gyvenimą. Puikus to pavyzdys – Anglija. Juk ten jau veikia sporto klubai, atidarytos kavinės. Kuo gi mes prastesni?“ – retoriškai klausia poilsiautojai.
Visgi sveikatos specialistai nuolat įspėja, kad pernelyg atsipalaiduoti dar anksti ir ragina poilsiautojus būti supratingiems ir dar turėti šiek tiek kantrybės. Baiminamasi, kad po tokių šiltų savaitgalių drastiškai nešokteltų COVID-19 susirgusiųjų skaičius.


Tomas Sakalauskas,
www.delfi.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms pasirinkę lietuviai ir vardina eilę čia atrastų privalumų. 


Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai! Tą gerai matome, stebėdami Ukrainos kovą už savo teisę į laisvę. Per tuos metus daug pasiekėme ir patyrėme.


Mielieji, Vasario 16-oji – valstybės atkūrimo diena – primena mums, kad laisvės kūrimas – tęstinis procesas, sujungiantis praeitį, dabartį, ateitį.


Šilumos ir laisvės išsiilgę lietuvaičiai savaitgalį suplūdo į vasaros sostine vadinamą Palangą. Nors oficialiai lauko kavinės po karantino sušvelninimo pradėti veikti turėtų nuo balandžio 22 dienos, tačiau poilsiautojai atsipalaidavo ir sėdasi valgyti tiesiog prie lauko kavinių staliukų.


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos šauliai savaitgalį Plateliuose kartu su atvykusiais iš visos Lietuvos minėjo Lietuvos karininko, Lietuvos laisvės armijos Žemaičių legiono vado Jono Semaškos – Liepos 70-mečio žūties metines.


Lietuvos laisvės armijai – 75 metai. 1941 m. gruodžio 13 d. ankstyvą rytą, kai Vilniaus miestą dar gaubė nakties šešėliai, dvylika patriotiškai nusiteikusių jaunų karininkų su atsargos vyr. leitenantu Kaziu Veverskiu prisiekė tardami rūsčius priesaikos žodžius. Tai liko Gedimino pilyje Vilniuje. Tai buvo Lietuvos laisvės armijos (LLA) įkūrimo pradžia.


Nuo šių metų lapkričio 1 dienos įsigaliojo naujos Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės. Jose akcentuojama, kad nuo šiol bus galima lengviau atsijungti nuo centralizuoto šilumos tiekimo, gauti daugiau duomenų sąskaitose bei mažiau mokėti už karštą vandenį. Deja, kalbant apie taisyklių įgyvendinimą, reikėtų pridėti jungtuką „bet“...


Užgavėnės – tikra ar veidmainiška šventė?

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 02 28 | Rubrika: Miestas

Praūžus kaukėtai šventei (užgavėnėms), pasigirdo kalbų, esą šventė tapo nuvalkiota ir prarado prasmę. Nors šią šventę vienaip ar kitaip mini kone visas pasaulis, mūsiškė, atrodo, turėtų likti archaiška ir atitinkanti šimtmečių tradicijas. Tačiau kaip yra iš tiesų?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius