Skandalinga išgertuvių atomazga – naujos pareigos be komisijos išvadų ir konkurso

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-09-15
Peržiūrėta
595
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 

Palangos miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, vos prieš nepilną mėnesį darbo metu savo darbovietėje, savivaldybėje, STT pareigūnų pastebėtas neblaivus ( į alkotesterį įpūtė 2,07 promilės), o po to puolęs žaisti slėpynes su „Palangos tilto“ ir šalies žiniasklaidos žurnalistais, iš purvo išbrido švarus ir su naujomis pareigomis. Prasikaltusio valdininko prašymu, jis iš Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pareigų buvo perkeltas į Švietimo skyrių, kur jis darbuosis specialistu. Skandalingiausia yra tai, kad valdininkui buvo parodyta malonė, net nelaukiant specialiai savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo sudarytos komisijos dėl K. Jakubausko tarnybinio patikrinimo išvadų. Be to, buvęs vedėjas į pareigas buvo paskirtas be konkurso.

 

Įpūtė 2,07 promilės

 

„Palangos tiltas“ jau rašė, kad rugpjūčio 13-ąją, darbo metu, įprasta tvarka dokumentų poėmį savivaldybės Komunalinio ūkio skyriuje atlikęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnas Stasys Skersys pastebėjo, kad vedėjas K. Jakubauskas yra neblaivus. Iškvietus policijos pareigūnus, vedėjas į alkotesterį įpūtė, kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys, 2, 07 promilės. Tai yra vidutinis girtumo laipsnis. „Valdininkui buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas, kurį jis neprieštaraudamas pasirašė“, - sakė J. Kažys. Jis teigė, kad K. Jakubauską policija jau nubaudė:

„Vedėjui buvo skirta labai humaniška bausmė – įspėjimas. Žinoma, juokingai atrodo tokia nuobauda“, - svarstė policijos viršininkas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus V. Kuznecovo  įsakymu, komisija atlikti tarnybinį patikrinimą dėl K. Jakubausko buvo sudaryta tik beveik po savaitės – rugpjūčio 19  - ąją.

 

„Labai gailisi dėl tokio savo poelgio...“


Savivaldybės komisija, kurią sudarė  savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Daiva Zūbytė, jos pavaduotoja Eglė Mockienė, Civilinės Metrikacijos skyriaus vedėja Vida Buivydienė šį pirmadienį, rugsėjo 13-ąją, paskelbė savo tyrimo išvadas administracijos direktoriui V. Kuznecovui. Jose, be kita ko, rašoma (kalba netaisyta – aut.): „...K. Jakubauskas paaiškinime nurodė, kad rugpjūčio 13-ąją, po įvykusio Viešųjų pirkimų komisijos posėdžio, jam paskambinusi žmona pranešė nemalonią asmeninio pobūdžio naujieną. Nepagalvojęs, impulsyviai nuėjęs į kavinę ir išgėręs degtinės. Nusiraminęs, pastebėjęs, kad laikas dar nesibaigęs, grįžęs į darbą apie 14 valandą...Alkoholio poveikio nejutęs..K. Jakubauskas nurodo, kad labai gailisi dėl tokio savo elgesio...“

Komisija konstatavo, kad K. Jakubauskas darbo metu buvo neblaivus, kad įžeidė S. Skersio orumą, taip pat, kad buvo neblaivus dėl savo kaltės. Išvadoje komisija rašo, kad K. Jakubauskas padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą ir siūlė administracijai už nusižengimą skirti griežtą papeikimą.

 

Meras užmiršo savo žodžius


Anksčiau meras V. Stalmokas ir administracijos direktorius V. Kuznecovas vienu balsu tvirtinę, kad „pirmiausia reikia sulaukti komisijos išvados, o tada bus galima kalbėti apie nuobaudą valdininkui“, K. Jakubausko kailį išgelbėjo net nelaukdami komisijos išvadų.

Rugsėjo 10-osios dienos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Broniaus Martinkaus įsakymu „Dėl Kosto Jakubausko perkėlimo į kitas pareigas“, K. Jakubauskas buvo perkeltas dirbti vyriausiuoju specialistu Švietimo skyriuje. Kaip matyti iš įsakymo, tai buvo padaryta „atsižvelgiant į K. Jakubausko rugsėjo 9-osios dienos prašymą“.

Jam nustatyta 9 kategorija, A lygis. Įsakymu vykdyti Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas pavesta iki šiol vedėjo pavaduotoju dirbusiam Alvidui Baciui.

atsitiko...“

Komisijos narė V. Buivydienė stebėjosi, kad direktoriaus pavaduotojo įsakymas dėl K. Jakubausko buvo pasirašytas nesulaukus komisijos tarnybinio patikrinimo išvadų.

„Labai keista, kodėl taip atsitiko. Dėl to kyla įvairių minčių. Sąžiningai sakau, kai mes rašėme išvadas, nežinojome, kad vedėjas jau perkeltas dirbti į kitą skyrių. Žinoma, norisi paklausti: kam tada reikėjo komisijos, jeigu K. Jakubausko likimas buvo iš anksto nuspręstas? Bet mano sąžinė rami – pavestą darbą atlikau sąžiningai“, - „Palangos tiltui“ sakė V. Buivydienė.

 

Varnas varnui akies nekerta?


„Griežtas papeikimas – labai rimta nuobauda. Juolab, kad pats žmogus savanoriškai atsisako vedėjo pareigybių ir pasiprašo perkeliamas į specialisto pareigas kitame skyriuje. Manau, kad mūsų partija (ir V. Stalmokas, ir K. Jakubauskas – Liberalcentristų partijos nariai – aut.) parodė reikiamą principingumą dėl K. Jakubausko“, - sakė V. Stalmokas.

Paprieštaravus, kad principingiau už tokį didelį valstybės tarnautojo nusižengimą vedėją atleisti, meras suspirgo: „Ar galvojate, ką sakote? Išmesti žmogų į gatvę, kai jis iki šiol per tiek metų neturėjo jokios nuobaudos!“.

Vakar popiet, paaiškėjus, kad administracija liberalcentristui parūpino šiltą vietelę nelaukdama komisijos išvadų, V. Stalmokas sakė, kad apie tai „nieko nežinąs“. „Komisija dirbo savo darbą. Kiti – savo. Jeigu buvo žmogaus pareiškimas dėl perkėlimo, turėjome į tai kaip nors reaguoti“.

Meras neigė, kad K. Jakubauskas buvo perkeltas į kitas pareigas spiriant jam pačiam. „Ne, taip nebuvo“, - išsigynė meras.

 

Konkurso reikėjo, bet nebuvo...kam  organizuoti


Administracijos direktorius V. Kuznecovas, paklaustas, kodėl pirmiausia sekė administracijos įsakymas dėl K. Jakubausko, o po to komisijos išvados, ilgokai nutilo.

„Manau, kad tie dalykai vienas kitam nemaišo ir galėjo būti nagrinėjami atskirai“, - pagaliau ištarė direktorius. Jis sakė, kad įsakymą pasirašęs B. Martinkus, o jis tik daręs teikimą.

Paklaustas, kaip būtų buvę, jeigu komisija būtų priėmusi sprendimą siūlyti K. Jakubauską atleisti iš darbo, direktorius nukirto: „Aš nesvarstau, kasd būtų, jeigu būtų...“

„Palangos tilto“ žiniomis, prieš metus užimti vyr. specialisto pareigybes buvo skelbiamas konkursas. V. Kuznecovas pripažino, kad toks konkursas buvo skelbtas,  bet kandidatas neišlaikė egzamino. Paklaustas, kodėl nebuvo konkurso laisvoms pareigybėms užimti dabar, direktorius nutilo, o paskui nesulaikė juoko:

„Iš esmės kalbant, konkurso ir dabar reikėjo. Bet kol buvau atostogose, niekas savivaldybėje nesiėmė iniciatyvos jo organizuoti. Istorija tokia, kad vykstant savivaldybės reorganizacijai, maždaug prieš mėnesį buvo sprendžiama, kurias vienas pareigybes naikinti – biudžeto skyriuje, susijusias su mokinio krepšelio apskaita , ar Švietimo skyriuje vyr. specialisto, galinčio užsiimti ekonominiais dalykais. Buvo nuspręsta palikti pareigybes Švietimo skyriuje palikti, o pareigybes Biudžeto skyriuje – naikinti “, - sakė V. Kuznecovas.

Paklaustas, ar pareigybės Švietimo skyriuje buvo specialiai paliktos galvojant apie K. Jakubauską, V. Kuznecovas teigė:

„Pareigybių klausimas buvo sprendžiamas iki K. Jakubausko nusižengimo, o ne laukiant kol jis nusigers. Taip buvo nuspręsta sutarus su profsąjunga“, - patikslino direktorius.

 

Su herojumi neįmanoma susisiekti


Vakar „Palangos tiltui“ susisiekti nei su komisijos pirmininke, Juridinio ir personalo skyriaus vedėja D. Zūbyte, nei su naujuoju Švietimo skyriaus specialistu K. Jakubausku nepavyko – abu darbuotojai į „Palangos tilto“ žurnalisto skambučius neatsakė.

Kita komisijos narė, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos pavaduotoja Eglė Mockienė atsisakė ką nors komentuoti dėl K. Jakubausko. „Kalbėkite su komisijos pirmininke“, - primygtinai sakė ji.

Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė sakė, kad naująjį darbuotoją vertina teigiamai. „Jis yra ekonomistas. Kol kas jis susipažįsta su dokumentais. Nevertinsiu, ar moralu buvo K. Jakubauską priimti dirbti į mūsų skyrių“, - teigė L. Valužienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Seimo frakcijos paramą Seime lyčiai neutraliam partnerystės įstatymui (tam, kad įstatymas būtų pradėtas svarstyti, jo iniciatoriai pritrūko dvejų balsų – L. J.), Darius Kubilius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tarybos Etikos komisijos pirmininkas, švelniai tariant, reagavo ne itin etiškai. Po Lietuvos Valstiečių ir...


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Palangos savivaldybės didžiausia įmonė, UAB „Palangos komunalinis ūkis“, turi naują direktorių, Gediminą Valinevičių, iki šiol dirbusį Kretingos rajono savivaldybės įmonės „Kretingos vandenys“ direktoriumi. Įmonės vadovo vieta tapo laisva, kai dėl ligos ją paliko 12 metų jai vadovavęs Konstantinas Skierus. Palangiškiams G. Valinevičius yra gerai pažįstamas...


Miesto įmonės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ veteranui Vygantui Petrauskui Palanga yra miestas, kuriame jis visais metų laikais susavo bendradarbiais–draugiška komunalinio „žaliųjų“komanda – rūpinasi kurorto „veidu“. O kad darbas įmonėje yra tapęs gyvenimo būdu, įrodo jo paties žodžiai:„Kai gatve eidamas pamatau nuorūką,taip ir...


Paskutinę praėjusių metų darbo dieną Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius atsisveikino su savivaldybės darbuotojais ir naujuosius metus pasitiko žengdamas kitu keliu. Jis „Palangos tiltui“ atskleidė, jog sulaukė dviejų darbo pasiūlymų, tačiau kokie jie, kol kas neišdavė.


Sakoma, kad nauja šluota geriau šluoja, bet ne UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atveju: miesto komunalinio direktoriusVidas Misikonis trečiadienį įmonės stebėtojų tarybai įteikė prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų, o jau nuo šiandien, įmonės stebėtojų pritarimu, prie „Palangos komunalinio ūkio“ vairo stoja visiems...


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


  Palangos miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, vos prieš nepilną mėnesį darbo metu savo darbovietėje, savivaldybėje, STT pareigūnų pastebėtas neblaivus ( į alkotesterį įpūtė 2,07 promilės), o po to puolęs žaisti slėpynes su „Palangos tilto“ ir šalies žiniasklaidos žurnalistais, iš purvo išbrido švarus ir su naujomis pareigomis. Prasikaltusio...


Praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdyje savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėją Kostą Jakubauską, ne itin rišliai Tarybos nariams pristatantį darbotvarkės klausimą, badė pašaipūs žvilgsniai: „Gal vėl girtas?“ Kažin, ar valdininkas gali drąsiai žiūrėti kolegoms ir savo vadovams į akis – vos prieš savaitę, rugpjūčio 13-ąją, darbo metu, jis buvo pastebėtas neblaivus. Atvykus policijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius