Skandalingojo pastato Kunigiškių kopose savininkei – jau ketvirtas nepalankus teismo sprendimas

"Palangos tilto" informacija, 2024-02-21
Peržiūrėta
5103
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skandalingojo pastato Kunigiškių kopose savininkei – jau ketvirtas nepalankus teismo sprendimas

Antradienį, vasario 20 dieną, Palangos savivaldybės administraciją pasiekė Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėjų kolegijos priimtas sprendimas atmesti dar vieną, jau kažkelintą, buvusio karinio radiotechninio posto savininkės skundą dėl neva neteisėtų Palangos mero Šarūno Vaitkaus veiksmų ir pripažinti jį nepagrįstu. Taigi, jau ketvirtas teismas skirtingose tos pačios pareiškėjos bylose patvirtino, jog Palangos savivaldybės ir mero veiksmai bei reikalavimai yra teisingi ir pagrįsti teisės aktų normomis.

„Nežinau, apie kokias pilis tiesiog Palangos pajūrio kopose svajojo pastato savininkė, prieš daugiau kaip dešimtmetį aukcione įsigijusi karinės paskirties objektą – radiotechninį postą Kunigiškėse, ir kokie planai dėliojosi jos vizijose. Tačiau, akivaizdu, jog aplinkybė, kad savivaliauti pajūrio juostos teritorijoje niekas neleis, tikrai nebuvo tinkamai įvertinta. Kaip ir tai, jog spaudimas, nesirenkant nei žodžių, nei išsireiškimų, viešai kaltinant Palangos merą neva trukdant vystyti verslą, neva specialiai ieškant trikdžių, neva turint asmeninių interesų ir neva rezgant sąmokslų pinkles, taip pat nepadės,“ – sako mero Š. Vaitkaus įrašas Facebook trečiadienį, vasario 21 dieną.

„Kokie interesai ten paslėpti – ar interesai siekiant daryti poveikį savininkei, kad ji galop neapsikentusi valdžios piktnaudžiavimo kam nors parduotų tą statinį, o kas nors įsigijęs jau galėtų su savivaldybės palaiminimu tą veiklą vykdyti. Puikiai suprantama, kad tas statinys yra nuostabioje vietoje ir ten turbūt kiekvienas verslininkas, veikiantis Palangoje, norėtų atidaryti kokią maitinimo įstaigą. Aš manau, kad yra kažkokių asmeninių priežasčių, nes rimtų teisinių argumentų savivaldybė, mano akimis, tikrai neturi“, – viešai viename portale, akivaizdžiai darydamas spaudimą Palangos vadovams, postringavo savininkės advokatas.

Meras Š. Vaitkus primena, kad dėl statybų pajūrio kopose ar ten galimos veiklos sprendžia ne savivaldybė, ne meras, ir tai nepriklauso nuo mero nuotaikos ar meteorologų orų prognozių – viską apsprendžia įstatymai, o tiems, kas juos bando traktuoti pagal savo užgaidas, paaiškinti imasi teismai.

Šįsyk pareiškėja teismui skundė mero veiksmus atsisakyti tenkinti dar vienus jos pageidavimus. Iš pradžių savivaldybę, po to merą, o vėliau ir teisėjų kolegiją bandyta įtikinti, kad iš valstybės išsinuomoto sklypo, kuriame stovi pastatas, detaliojo plano sprendiniuose įsivėlė techninė klaida, kurią meras savo sprendimu privalo ištaisyti. 

Pernai rugsėjį gavusi pastato savininkės prašymą „Dėl techninės klaidos detaliajame plane ištaisymo“, Savivaldybė kreipėsi tarnybinės pagalbos į Aplinkos ministeriją ir į Statybų inspekciją. Gauti atsakymai tik patvirtino Savivaldybės poziciją, kad pastatų paskirties keitimas negali būti traktuojamas technine klaida ir būtina detaliojo plano korektūra, kurios turi imtis pati pastato savininkė.

Tai ir buvo nurodyta pareiškėjai, atsisakant tenkinti jos prašymą. Jai kreipusis į teismą, Palangos poziciją palaikė ir teisėjų kolegija. 

„Kalbant ne juridine kalba, tai reiškia, jog radiotechninio posto savininkės ir nuomininko manymas, kad meras privalo paimti trintuką ir detaliajame plane tiesiog ištrinti esamą pastatų paskirtį bei įrašyti kitą iš pageidavimų sąrašo, yra nepagrįstas ir neatitinka įstatymo raidės,“ – vaizdžiai paaiškino kurorto meras.

Maža to, anot jo, akivaizdu, kad jis, meras, buvo veliamas ne tik neteisėtai taisyti planavimo dokumentą, bet ir, pataisius pastatų paskirtį, atverti neteisėtas galimybes statyti kopose poilsio paskirties pastatą, kurį vėliau būtų galima paversti, tarkime, apartamentais su vaizdu į ranka pasiekiamą jūrą.

Tokius verslininkų pageidavimus skirtingose bylose jau anksčiau atmetė trys teismai. Jie konstatavo, kad pareiškėjos numatoma poilsio paskirties pastato statyba prieštarauja sklypo detaliojo plano sprendiniams, kurie susieti su Specialiojo plano sprendiniais – jais draudžiama pajūrio juostoje statyti pastatus, skirtus nuolatos ar laikinai gyventi.

Teismų jau anksčiau neįtikino gudravimai, jog buvusio radiotechninio pastato vietoje norima įkurti poilsio paskirties patalpas, kuriose neva veiktų rekreacinis dienos centras, neva vyktų meditacijos, jogos ir kitokie dvasiniam poilsiui skirti užsėmimai. Net kalbėta apie neva muziejaus steigimą.

„Per jau antrus metus trunkantį teismų dėl pastato Užkanavės gatvėje 31 maratoną apie save ir savivaldybės vadovus prisiskaičiau tikrai labai daug – skambios antraštės, advokato spaudimas per žiniasklaidą, kad neteisėtai pakeisčiau pastato paskirtį. Daug laiko sugaišta atsakinėjant į raštus, vienas po kito mūsų teisininkams rašant atsiliepimus teismams ar juose dalyvaujant. Šioje situacijoje ypač stebina pastato savininkės advokatas – vietoj to, kad konsultuotų savo klientę imtis įstatymų leidžiamų veiksmų, pastarasis, matyt, labiau galvoja apie savo honorarus ir vis labiau velia moterį į niekur nevedančius  ginčus,“ – sako Š. Vaitkus.

Jis klausia retoriškai: „Kiek dar bus bandymų nepaisyti įstatymų, o tik vadovaujantis savo pageidavimais bei kuriant viešą valdžios skriaudžiamųjų opiniją tęsti tą ilgą ir beprasmę kelionę per kopas?“

Nuotrauka iš Facebook

 

PT info

Jūsų komentaras:

neaisku 2024-02-22 15:56 (IP: 172.69.52.141)
tai tai aludei leista dirbti ar neleista trumpai ir aiskei prasom

Taip pat skaitykite

Antradienį, vasario 20 dieną, Palangos savivaldybės administraciją pasiekė Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėjų kolegijos priimtas sprendimas atmesti dar vieną, jau kažkelintą, buvusio karinio radiotechninio posto savininkės skundą dėl neva neteisėtų Palangos mero Šarūno Vaitkaus veiksmų ir pripažinti jį nepagrįstu. Taigi, jau ketvirtas teismas skirtingose tos...


Statinio Užkanavės gatvėje 31, Kunigiškių kopose, savininkės ir nuomininko nenutrūkstami bandymai įvelti Palangos miesto savivaldybę į jų pageidavimų koncerto repertuarą, patyrė dar vieną nesėkmę.  Nepaisant žiniasklaidos skambių antraščių, Savivaldybės bauginimo milijoniniais ieškiniais, įvairių neva mano kažkokių visiškai iš piršto laužtų interesų interpretacijų, kaltinimų neva...


Rugsėjo 27 dieną Palangos miesto savivaldybę pasiekė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo neskundžiama nutartis, kuria darsyk patvirtinta – Palangos savivaldybės administracijos veiksmai netenkinant verslininkų pageidavimų čia ir dabar Kunigiškiuose, kopose, turėti poilsio paskirties pastatą, yra teisėti ir atitinka teisės aktus. Atmetus pareiškėjų apeliaciją, Teismas paliko...


Penktadienį (rugpjūčio 5 d.) policija pradėjo tyrimą dėl mįslingos 60-mečio vyro mirties. Praeiviai jį rado gulintį kopose, Jūros gatvėje, ant medinio takelio.


Palangos pajūrio kopose vilą pasistačiusiai klaipėdietei Natalijai Zolotnitskajai palanki ne tik prokuratūra, bet ir teismas. Slapčia nuo visuomenės vykusiame teismo posėdyje panaikinta jai skirta bauda, o administracinio nusižengimo byla nutraukta, rašo „Lietuvos rytas“ žurnalistas Alvydas Ziabkus.


Šeštadienį, liepos 4-ąją, į Palangos policiją kreipėsi 1997 m. gimęs Vokietijos pilietis, kuris nurodė, jog jam miegant kopose, Palangoje, Vytauto g., buvo pavogti asmeniniai daiktai.


Palangos oro uostas liepos mėnesį buvo ketvirtas pagal keleivių augimątarp mažųjų Europos oro uostų, rodo prieš kelias dienas paskelbti naujausi Tarptautinės oro uostų tarybos„ACI Europe“ duomenys. Vertinantšių metųliepos, palyginti su tuo pačiu 2015 metų mėnesiu, duomenis, oro uostas fiksavo 55,6 proc. keleivių skaičiaus augimą (26,6 tūkst.) ir nusileido tik trims...


Kunigi škių karjeras tampa galvos skausmu ne tik jo savininkams, bet ir Palangos savivaldybei. Susiklosčiusi situacija – anekdotinė. Teismas išaiškino, kad tokio vandens telkinio... nėra, nors jis tyvuliuoja ir juo naudojasi ne tik savininkai, bet ir poilsiautojai jau daug metų. Kiti savininkai tuo tarpu galbūt vėjais išleido tūkstančius litų...


Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus nurijo karčią piliulę – Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė B. Martinkaus prašymą panaikinti jam nepalankų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą.


Vilniečių bendrovė „Pinus Proprius“ užsitęsusią bylą dėl detaliojo plano S.Neries g. 44 galiojimo teisėtumo pagaliau laimėjo. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjo - Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro - prašymą atmesti kaip nepagrįstą. „Esame patenkinti sprendimu, dabar lauksime, ar teismo sprendimas bus apskųstas. Jei ne – tuomet pagaliau prasidės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius