Socialdemokratų šnipštas rinkimuose – politinė švytuoklė sukasi į centrą ir dešinę

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-05-26
Peržiūrėta
452
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Socialdemokratų šnipštas rinkimuose – politinė švytuoklė sukasi į centrą ir dešinę

 Prezidento rinkimų antrajame ture vakar beliko tik užfiksuoti lauktą Dalios Grybauskaitės pergalę - laimėtoja surinko 57,87 procentus balsų, o socialdemokratas Zigmantas Balčytis – 40,14 procentus. Bet Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai pažėrė krūvą staigmenų – nugalėjo tik paskutinę akimirką į priekį išsiveržusi „Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“, už kuriuos balsavo 17,39 proc. rinkėjų, o už socialdemokratus 17,27 proc. Palangoje sensacingai EP rinkimus laimėjo liberalsąjūdiečiai, gavę 22,62 proc. balsų, antri – konservatoriai (21,20 proc. balsų).


 Rezultatus lemia ne pinigai ir ne reklama?

Antrajai kadencijai perrinkta prezidentė D. Grybauskaitė pirmadienį surengė spaudos konferenciją. Jos metu D. Grybauskaitė džiaugėsi, kad Lietuvoje rinkimų rezultatus jau „lemia ne pinigai ir ne reklama“.

Po dvigubos rinkimų nakties D. Grybauskaitė žmones sveikino su demokratijos ir žodžio laisvės išraiška. Rinkimų rezultatus ji pavadino „visai neblogais“.

„Jūsų valia ir balsai lėmė, kad dar penkerius metus mums teks dirbti kartu“, – kalbėjo prezidentė. D. Grybauskaitė dėkojo visiems, balsavusiems prezidento rinkimuose ir išreiškusiems atsakomybę.

D. Grybauskaitė džiaugėsi, kad žmonės tapo atsparūs provokacijoms ir purvo pylimui. „Rinkimų rezultatus pradėjo lemti ne pinigai, ne reklama“, – sakė prezidentė.

D. Grybauskaitė vakar ryte susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi, o popietę išskrido į Briuselį, kur vyksta Europos Parlamento ir Ukrainos rinkimų aptarimas.

 

Š. Vaitkus – vienintelis meras, susidaužęs šampano taure su D. Grybauskaite

Palangos vadovas Šarūnas Vaitkus, vienintelis šalies meras  D. Grybauskaitės rinkimų štabą kartu su prezidente D. Grybauskaite laukęs rinkimų rezultatų, „Palangos tiltui“ sakė, kad štabe „visą laiką“ vyravo labai pakili nuotaika.

„Pastebėjau labai daug jaunimo. Tai – geras ženklas. Buvo didelis tortas, ant jo buvo užrašyta „Tikiu Lietuva“. Teko kelis kartus pabendrauti tiesiogiai su prezidente. Ji manęs paprašė jos vardu padėkoti visiems palangiškiams už paramą jai“, – pasakojo meras.

Palangoje už D. Grybauskaitę balsavo 63,45 proc. rinkėjų, už Z. Balčytį – 34,57 proc.

Š. Vaitkus teigė „nežinąs“, ar į štabą laukti rinkimų rezultatų buvo pakviesta daugiau merų.

„Nežinau. Buvau vienintelis meras. Mane lydėjo ir žmona Vilma. Kvietimą atvykti buvau gavęs dar prieš du mėnesius“, – sakė Š. Vaitkus.

Miesto vadovas pergalę prezidento rinkimuose švenčiančiai D. Grybauskaitei kartu su žmona įteikė gėlių puokštę ir suvenyrą su gintaro inkrustacija.


 Konservatoriai džiūgauja

Konservatoriai gali džiūgauti, jų pasirodymas Europos Parlamento rinkimuose – sėkmingas.

Didžiausiu netikėtumu tapo jauno politiko Gabrieliaus Landsbergio sėkmė. Gana netikėtai į konservatorių sąrašo pirmąją vietą EP rinkimuose pakilo Vytauto Landsbergio anūkas. Jaunas politikas per anksti nenorėjo džiaugtis savo sėkme.

„Dar palauksime. Dabar pagrindinis tikslas yra šie rinkimai, žiūrėsime, kaip jie pasibaigs. Ateitis parodys“, – teigė jis.

Pasak G. Landsbergio, jį džiugina tai, kad EP rinkimų reikšmę pradeda suprasti šalies jaunimas, anksčiau balsavęs gana vangiai.

G. Landsbergis daro prielaidą, kad tą paskatino neseni geopolitiniai įvykiai Ukrainoje. „Akivaizdu, kad daug temų iš visuomeninio gyvenimo jaunimui tampa vis aktualesnės. Tai ir politika, ir saugumo diskusija Lietuvoje, Šaulių sąjunga, išlaidos gynybai, tai, kad Europos Sąjunga (ES) turi būti labiau susitelkusi, energetinė nepriklausomybė ir t.t. Tai labai įkvepia“, – sakė kandidatas į EP.

Konservatorių pasirodymą Europos Parlamento rinkimuose Palangoje Š. Vaitkus vadino „tikrai geru“.

„Nesureikšminu, kad pirmas kurorte buvo Liberalų sąjūdis. Buvo karštas savaitgalis, kurorte buvo itin daug svečių, kurie ėjo į kurorto rinkimų apylinkes ir balsavo“, – sakė meras.

Anot jo, „akivaizdu“, kad dešiniosios-centro politinės jėgos vėl „ant bangos“, o tai yra geras ženklas jau kitų metų pradžioje numatytų savivaldos rinkimų dalyviams.


 Socialdemokratai – nusivylę

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius neslėpė nusivylimo rinkimų į Europos Parlamentą rezultatais.

„Tikėjomės keturių vietų, bet kol kas yra tik dvi. Negaliu atsakyti, tikrai yra staigmena“, – naktį spaudai sakė partijos vadovas premjeras A. Butkevičius.

Įdomu tai, kad socdemų sąrašo lyderis buvo ne kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis, bet politikė Vilija Blinkevičiūtė.

„Nežinau, kodėl socialdemokratai gavo tik du mandatus, nors, ne paslaptis, vylėsi laimėti tris ar keturis. Vyks partijoje rezultatų aptarimai, tikiu, bus įvardintos ir padarytos klaidos. Kalbant apie Europos Parlamento rinkimų rezultatus Palangoje, juos vadinu socialdemokratams palankiais“, – „Palangos tiltui“ sakė LSDP Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas.

Anot jo, didžiausias netikėtumas – pirmoji liberalsąjūdiečių vieta. „Man atrodo, kad tokį rezultatą nulėmė tai, kad rinkimuose dalyvavo daug jaunimo. Taip pat Antano Guogos asmenybė – jis gerai žinomas, atėjo į politiką iš kitų „vandenų“, ir tai patraukė jaunesnės kartos rinkėjus“, – sakė D. Paluckas.

Kad „liūto dalį“ balsų Palangoje susižėrė D. Grybauskaitė, jis nesistebėjo. „Taip ir turėjo būti“, – teigė jis.


 Staigmena – A. Guoga

Liberalų sąjūdžiui Europos Parlamento rinkimų rezultatai šalyje buvo itin palankūs. Jie liko trečioje vietoje, o Palangoje – pirmi.

Už šią partiją šalyje balsavo 16,52 proc. rinkėjų. Iki šiol ši partija turėjo vieną mandatą EP. Pagal reitingavimą dirbti į Briuselį turėtų važiuoti verslininkas Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius.

Staigmena tapo tai, kad Liberalų sąjūdžio reitingavimo viršūnėje atsidūrė verslininkas Antanas Guoga, nustūmęs lyderiais laikytus Petrą Auštrevičių ir Gintarą Steponavičių.

Pats milijonierius verslininkas žada neabejotinai vykti dirbti į Briuselį. „Šimtu procentų einu – žmonės įpareigojo, einu tarnauti Lietuvos žmonėms EP, einu išmokti, tai mano pradžia – noriu skirti visą savo gyvenimą Lietuvos žmonėms, man tai – didžiulis įpareigojimas“, – sakė žiniasklaidai A. Guoga.


 Kam dėkoti?

Buvęs kurorto liberalsąjūdiečių lyderis, dabar „tvarkiečių“ Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas Eimutis Židanavičius džiaugėsi tokiu buvusių bendrapartiečių pasiekimu.

„Man po rinkimų paskambino Eugenijus Simutis (Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas – aut.) ir padėkojo už įdirbį Europos Parlamento rinkimuose Palangoje“, – teigė E. Židanavičius.

Ketvirtieji EP rinkimuose šalyje liko partija Tvarka ir teisingumas (14,27 proc.), kurios sąrašo lyderiais tapo Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis.

„Tvarkiečių“ lyderis kol kas neturi atsakymo, ar į antrąją poziciją iškopęs Valentinas Mazuronis paliktų ministro portfelį ir išvyktų dirbti į Briuselį.

Dabartinis aplinkos ministras V. Mazuronis iš antrosios sąrašo pozicijos išstūmė iki šiol EP dirbusį Juozą Imbrasą.

„Šiandien dar tokio sprendimo neturiu“, – pirmadienį sakė ministras.

Jeigu V. Mazuronis nutartų likti dirbti Seime ir Vyriausybėje, europarlamentaro mandatas tektų Petrui Gražuliui, kuris po rinkėjų reitingavimo pakilo iš devintos į trečią vietą sąraše.

„Rinkimų rezultatai dar negalutiniai. Kol patvirtins galutinius rezultatus, dar yra laiko pagalvoti“, – teigė V. Mazuronis.

Jis priminė, kad po prezidento rinkimų Vyriausybė turės grąžinti įgaliojimus, be to, jau pradėta kalbėti apie galimas permainas Ministrų kabinete. Politikas sakė sprendimą priimsiąs, įvertinęs visas aplinkybes.


 Gaus po vieną mandatą

Darbo partija EP rinkimuose liko penkta (12,83 proc.) ir gauna vieną mandatą – į EP keliauja partijos dvasinis lyderis Viktoras Uspaskichas. Antras sąraše Vydas Gedvilas lieka už borto.

Valstiečių ir Žaliųjų sąjunga, surinkusi 6,62 procento balsų, į EP deleguos vieną kandidatą – greičiausiai verslininką Ramūną Karbauskį. Bet neoficialiomis žiniomis, jis atsisako vykti į Briuselį ir šnekina lagaminus ten krautis antrąjį numerį rinkimų sąraše – buvusį kandidatą šalies prezidento rinkimuose B. Ropę. Jeigu ir pastarasis nepanorėtų iškeisti mero kėdės į EP nario mandatą, tuomet kelias į Europos Parlamentą atsivertų palangiškiui, „Sveikuolių sąjungos“ prezidentui Dainiui Kepeniui. Jis dalyvavo EP rinkimuose po Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos vėliava.

„Dar neapsisprendžiau, ar vykčiau. Tektų atsiklausti „Sveikuolių sąjungos“ narių, ar jie „palaimintų“ tokią kelionę“, – vakar „Palangos tiltui“ sakė D. Kepenis.

Lenkų rinkimų akcijos vadas Valdemaras Tomaševskis taip pat dirbs Parlamente – lenkai gavo 8,06 proc. rinkėjų balsų.

Už borto liko Lietuvos žalieji, tautininkai bei Liberalų ir centro sąjunga.


 Straipsnyje panaudota BNS, „Lietuvos ryto“, „Delfi“ informacinė medžiaga


 

Jūsų komentaras:

Žmonės, nevarkite... 2014-05-28 10:29 (. / IP: 86.100.63.40)
Per radiją debatuose apie rinkimus prof.Nekrošius :- "dirva buvo taip paruošta, kad laimėtų Grybauskaitė...bet kuriuo atveju"...Taigi, rinkimai vyksta -tik postų pasidalijimas sau ir saviems...-tai akivaizdu!...

Taip pat skaitykite

Svetlana Grigorian, LSDP Palangos skyriaus pirmininkė (perrinkta naujai dvejų metų kadencijai balandį – aut.) sakė „Palangos tiltui“, kad Palangos socialdemokratai rinkimuose buvo aktyvūs. „Rinkimuose dalyvavo ir savo valią išreiškė 44 nariai iš 67-ių. Balsai pasiskirstė taip: už Viliją Blinkevičiūtę – 23 balsai, už Juozą Oleką – 20...


Vasario 9 d. vykusios LSDP Palangos skyriaus tarybos posėdyje į Palangos socialdemokratų skyrių priimti penki nauji nariai. Į Palangos socialdemokratų gretas prisijungė palangiškiai: atsargos generolas, Stepono Kairio fondo direktorius Algis Vaičeliūnas, bendrosios praktikos gydytojas Zigmas Gedvilas, Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė, savo individualų verslą vystanti Agnė...


Atsistatydinus Gintautui Paluckui, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui iš savo pareigų, dėl savo perrinkimo į partijos Palangos skyriaus pirmininkės pareigas negali būti įsitikinusi ir Svetlana Grigorian, dabartinė LSDP Palangos skyriaus pirmininkė, kuri jau daugiau kaip du mėnesius dirba Vilniuje, Seime – yra parlamentaro Gintauto Palucko padėjėja. 


Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba šiandien, šeštadienį, patvirtino galutinį kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą. Mėguvos apygardoje rinkimuose partijai atstovaus palangiškis, TS-LKD Palangos skyriaus veteranas Mindaugas Skritulskas.


Kurorto socialdemokratai sumišę: kas šovė į galvą partijos veteranui Antanui Vinkui, Seimo nariui Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, kad jis balsavo už lengvatos šildymui panaikinimą ir pasisako už gerokai griežtesnį Alkoholio įstatymą, kuris su priimtomis pataisomis smogtų Palangai. „Gal jis (A. Vinkus) užkibo ant socialdemokratų demagogų kabliuko?“...


Visi mes keičiamės, bet šiandien Danas Paluckas, Tarybos narys ir kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas, visai kitoks nei atvykęs į Palangą daugiau kaip prieš penkis metus - ne tik su vešlia „modžahedo“ barzda ir žandenomis, bet ir gerokai labiau savimi pasitikintis, jaučiantis atsakomybę už kiekvieną žodį. Šie metai jam - audringi: metė gerai...


   Prezidento rinkimų antrajame ture vakar beliko tik užfiksuoti lauktą Dalios Grybauskaitės pergalę - laimėtoja surinko 57,87 procentus balsų, o socialdemokratas Zigmantas Balčytis – 40,14 procentus. Bet Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai pažėrė krūvą staigmenų – nugalėjo tik paskutinę akimirką į priekį išsiveržusi „Tėvynės sąjunga – Lietuvos...


A. Butkevičius perrinktas socialdemokratų pirmininku

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį vykusiame suvažiavime buvo perrinktas socialdemokratų pirmininku. Už jį balsavo 705 suvažiavimo delegatai, prieš buvo 40 atstovų.


Kol užsienio bankai, per krizės įkarštį, beveik nustoję kredituoti įmonių ir gyventojų reikmes, į ateitį žvelgia įtariai, lėtai atleisdami suvaržymų mazgus, Palangos Kredito Unija (PKU) daugeliui palangiškių tapo finansiniu išsigelbėjimu. Kreditai joje išduodami lengviau ir greičiau, o pinigai – tiek kredito įstaigos, tiek kredito gavėjų- „sukasi“ čia pat, kurorte. „Vien per pastarąjį...


Dar viena politinė anomalija

Aistas MENDEIKA, 2010 01 23 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės valdančioji koalicija, su meru Vytautu Stalmoku priešakyje, nesiliauja stebinti rinkėjų. Nors nebe už kalnų kiti savivaldybių tarybų rinkimai, sausio 14-ąją paaiškėjo, jog dar ne visi palangiškiai politikai susigaudo, kur jie darbuojasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius